logo

Brentwood Regatta 2012


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
186
result
B Under 19 Novice Women 4+ 11:09 am, 29 Apr 2012, PDT Final
Vashon Island Rowing Club
(5:49.43)
St. Michaels University School
(5:53.03)
Olympia Area Rowing
(5:59.46)
Commencement Bay
(6:06.8)
Lake Union Crew
(6:12.35)
Sammamish Rowing Association
(6:16.58)
 
180
result
B Under 19 Women 2x 10:27 am, 29 Apr 2012, PDT Final
Gorge Rowing Club
(5:40.77)
Victoria City RC
(5:53.58)
Lake Union Crew
(5:55.12)
Vashon Island Rowing Club
(5:58.84)
Burnaby Lake Rowing Club
(6:01.98)
Holy Names Academy
(6:18.97)
 
179
result
B Under 19 Men 2x 10:20 am, 29 Apr 2012, PDT Final
Vashon Island Rowing Club
(5:09.38)
Victoria City RC
(5:10.64)
Sammamish Rowing Association
(5:10.96)
Pocock Rowing Center
(5:11.48)
Lake Stevens Rowing Club
(5:18.36)
Lake Union Crew
(5:25.53)
 
157
result
A8+ Under 19 Women 8+ 7:14 am, 29 Apr 2012, PDT Final @
Victoria City RC
(5:12.45)
Vashon Island Rowing Club
(5:16.63)
Lake Union Crew
(6:19.6)
       
153
result
A1x Under 19 Women 1x 7:24 pm, 28 Apr 2012, PDT Final @
Claremont Secondary School
(6:52.72)
Delta Deas Rowing Club
(6:56.3)
Vashon Island Rowing Club
(7:00.21)
St. Michaels University School
(7:17.86)
Sentinel Secondary School
(7:30.78)
   
152
result
A1x Under 19 Men 1x 7:17 pm, 28 Apr 2012, PDT Final @
Vancouver College
(5:54.57)
St. Michaels University School
(5:56.41)
Vashon Island Rowing Club
(6:04.98)
Gorge Rowing Club
(6:15.31)
Brentwood College School
(6:15.58)
Commencement Bay
(6:24.31)
 
150
result
B Under 19 Novice Women 4+ 7:03 pm, 28 Apr 2012, PDT Heat 3
2 to final
Vashon Island Rowing Club *
(6:17.62)
Lake Union Crew *
(6:26.94)
Bainbridge Island Rowing
(6:28.72)
Pocock Rowing Center
(6:41.14)
Sammamish Rowing Association 2 (ex)
(7:00.14)
Everett Rowing Association
(7:12.32)
 
147
result
B Under 19 Novice Men 4+ 6:42 pm, 28 Apr 2012, PDT Heat 3
2 to final
Olympia Area Rowing *
(5:43.91)
Sammamish Rowing Association 2 (ex)
(5:49.91)
Rose City Rowing Club *
(6:00.29)
Lake Stevens Rowing Club
(6:02.51)
Vashon Island Rowing Club
(6:03.63)
Lakeside School
(6:10.6)
 
134
result
B Under 19 Women 2x 5:11 pm, 28 Apr 2012, PDT Heat 3
2 to final
Vashon Island Rowing Club *
(6:07.6)
Holy Names Academy *
(6:10.15)
Delta Deas Rowing Club
(6:13.66)
St. Michaels University School
(6:29.81)
Thunder Rowing Crew
(6:32.55)
Fort Langley Youth Rowing Society
(6:50.39)
Claremont Secondary School
(7:01.67)
131
result
B Under 19 Men 2x 4:50 pm, 28 Apr 2012, PDT Heat 3
2 to final
Vashon Island Rowing Club *
(5:27.66)
Lake Union Crew *
(5:32.19)
Commencement Bay
(5:35.21)
Deep Cove Rowing Club
(5:46.88)
Oregon Association of Rowers
(6:14.63)
Lake Oswego Community Rowing
(6:21.04)
Thunder Rowing Crew
(6:24.05)
121
result
B Under 17 Men 2x 3:40 pm, 28 Apr 2012, PDT Heat 3
2 to final
Gorge Rowing Club *
(5:35.15)
Vancouver Rowing Club *
(5:39.53)
Vashon Island Rowing Club
(5:44.55)
Brentwood College School
(5:56.69)
Maple Bay Rowing Club
(6:02.66)
Lake Union Crew
(6:07.09)
Fort Langley Youth Rowing Society
(6:14.78)
106
result
B Under 19 Women 4+ 1:55 pm, 28 Apr 2012, PDT Heat 1
2 to final
Everett Rowing Association *
(5:46.7)
Green Lake Rowing Club *
(5:50.02)
Rose City Rowing Club
(5:57.89)
Bainbridge Island Rowing 2 (ex)
(6:07.61)
Vashon Island Rowing Club
(6:10.8)
Lake Stevens Rowing Club
(6:19.38)
 
75
result
A Under 17 JV Men 4x+ 10:39 am, 28 Apr 2012, PDT Final
Vashon Island Rowing Club
(5:34.58)
Victoria City RC
(5:34.86)
St. Michaels University School
(5:41.1)
Green Lake Rowing Club
(5:59.72)
Nanaimo Rowing Club
(6:00.04)
   
74
result
A Under 17 Women 4x+ 10:32 am, 28 Apr 2012, PDT Final
Deep Cove Rowing Club
(5:36.88)
Crofton House School
(5:42.05)
Victoria City RC
(5:48.49)
Lake Union Crew
(5:50.42)
Vashon Island Rowing Club
(5:52.65)
Vancouver Rowing Club
(6:40.74)
 
73
result
A Under 17 Men 4x+ 10:25 am, 28 Apr 2012, PDT Final
St. Michaels University School
(5:09.02)
Sammamish Rowing Association
(5:13.52)
Vashon Island Rowing Club
(5:14)
Nanaimo Rowing Club
(5:14.33)
Victoria City RC
(5:20.78)
Lake Union Crew
(5:31.98)
Vancouver College (ex)
(5:35.46)
70
result
A Under 19 School Women 8+ 10:04 am, 28 Apr 2012, PDT Final
Bainbridge Island Rowing
(5:06.15)
Shawnigan Lake School
(5:10.3)
Brentwood College School
(5:13.31)
Vashon Island Rowing Club
(5:19.18)
Holy Names Academy
(5:22.27)
Oregon Association of Rowers
(5:25.65)
 
68
result
A Under 17 Novice Women 4x+ 9:50 am, 28 Apr 2012, PDT Final
Vashon Island Rowing Club
(5:49.6)
Victoria City RC
(6:02.91)
Lake Union Crew
(6:07.8)
Bainbridge Island Rowing
(6:14.99)
Vancouver Rowing Club
(6:24.7)
Lake Oswego Community Rowing
(6:26.66)
 
64
result
A Under 17 Women 8+ 9:22 am, 28 Apr 2012, PDT Final
Victoria City RC
(5:12.94)
Vashon Island Rowing Club
(5:14.07)
Mount Baker Rowing Club
(5:19.33)
Green Lake Rowing Club
(5:19.84)
Shawnigan Lake School
(5:24.09)
Sammamish Rowing Association
(5:34.05)
 
61
result
A Under 19 Novice Men 4x+ 9:01 am, 28 Apr 2012, PDT Final
Victoria City RC
(5:12.58)
Lake Stevens Rowing Club
(5:26.35)
Vashon Island Rowing Club
(5:30.21)
Sammamish Rowing Association
(5:41.71)
Sammamish Rowing Association 2
(5:42.3)
Pocock Rowing Center
(5:48.07)
 
59
result
A Under 19 Men 4x+ 8:47 am, 28 Apr 2012, PDT Final
Sammamish Rowing Association
(4:58.15)
Vashon Island Rowing Club
(5:00.94)
Victoria City RC
(5:03.64)
Lake Union Crew
(5:11.65)
Everett Rowing Association
(5:11.81)
Rose City Rowing Club
(6:27.05)
 
56
result
A Under 17 JV Men 4x+ 8:26 am, 28 Apr 2012, PDT Heat 3
2 to final
Vashon Island Rowing Club *
(5:59.24)
Green Lake Rowing Club *
(6:15.68)
Mount Baker Rowing Club
(6:44.51)
       
42
result
A Under 17 Women 4x+ 7:58 am, 28 Apr 2012, PDT Heat 2
2 to final
Deep Cove Rowing Club *
(5:47.98)
Vashon Island Rowing Club *
(5:53.7)
Claremont Secondary School
(5:57.65)
Pocock Rowing Center
(6:19.77)
Lake Stevens Rowing Club
(7:08.81)
   
38
result
A Under 17 Men 4x+ 7:30 am, 28 Apr 2012, PDT Heat 1
2 to final
Vashon Island Rowing Club *
(5:30.18)
Lake Union Crew *
(5:31.76)
Vancouver College * (ex)
(5:58.1)
Mount Baker Rowing Club
(6:08.92)
Orcas Island Rowing Association
(6:39.24)
   
53
result
A8+ Under 19 Women 8+ 7:21 am, 28 Apr 2012, PDT Heat 2
3 to final
Sammamish Rowing Association *
(5:08.28)
Pocock Rowing Center *
(5:10.9)
Everett Rowing Association *
(5:16.87)
Vashon Island Rowing Club *
(5:21.16)
Lake Union Crew *
(6:59.37)
   
49
result
A1x Under 19 Women 1x 7:57 pm, 27 Apr 2012, PDT Heat 3
2 to final
Holy Names Academy *
(6:42.37)
Gorge Rowing Club *
(6:46.75)
Vashon Island Rowing Club *
(6:54.52)
St. Michaels University School *
(6:57.79)
Lake Oswego Community Rowing
(7:10.09)
Thunder Rowing Crew
(7:21.84)
 
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

35 records. Export as CSV