logo

Draw for Brentwood 2015 on 24 Apr 2015


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
1 Under 19 Men 4x+ 2:00 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 1
2 to Final
Sammamish Rowing Association Delta Deas Rowing Club (ex) Fort Langley Youth Rowing Society Thunder Rowing Crew Vancouver College    
2 Under 19 Men 4x+ 2:07 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 2
2 to Final
Victoria City RC Pocock Rowing Center Brentwood College School Olympia Area Rowing Deep Cove Rowing Club    
3 Under 19 Men 4x+ 2:14 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 3
2 to Final
St. Michaels University School Everett Rowing Association Vashon Island Rowing Club Maple Bay Rowing Club Claremont Sports Institute Lake Oswego Community Rowing  
4 Under 19 Women 4x+ 2:21 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 1
2 to Final
St. Michaels University School Claremont Sports Institute Brentwood College School Fort Langley Youth Rowing Society Lake Oswego Community Rowing Vashon Island Rowing Club  
5 Under 19 Women 4x+ 2:28 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 2
2 to Final
St. Andrews Regional High School Pocock Rowing Center Thunder Rowing Crew Shawnigan Lake School Everett Rowing Association Delta Deas Rowing Club  
6 Under 19 Women 4x+ 2:35 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 3
2 to Final
Holy Names Academy Victoria City RC Maple Bay Rowing Club Olympia Area Rowing Commencement Bay Burnaby Lake Rowing Club Mount Baker Rowing Club
7 Under 19 Novice Men 4x+ 2:42 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 1
2 to Final
Vashon Island Rowing Club Vancouver Rowing Club (ex) Sammamish Rowing Association Maple Bay Rowing Club Brentwood College School Vancouver College 2 (ex)  
8 Under 19 Novice Men 4x+ 2:49 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 2
2 to Final
St. Michaels University School Lakeside School Everett Rowing Association Vancouver College Green Lake Rowing Club 2 (ex) Olympia Area Rowing 2 (ex)  
9 Under 19 Novice Men 4x+ 2:56 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 3
2 to Final
Olympia Area Rowing Pocock Rowing Center Green Lake Rowing Club Nanaimo Rowing Club Sammamish Rowing Association 2 (ex)    
10 Under 19 Novice Women 4x+ 3:03 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Pocock Rowing Center Nanaimo Rowing Club Brentwood College School Maple Bay Rowing Club Olympia Area Rowing 2 (ex)    
11 Under 19 Novice Women 4x+ 3:10 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Olympia Area Rowing Everett Rowing Association Mount Baker Rowing Club Sammamish Rowing Association      
12 Under 17 Men 8+ 3:17 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Vancouver College St. George's School Victoria City RC Shawnigan Lake School      
13 Under 17 Men 8+ 3:24 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 2
3 to Final
St. Michaels University School (ex) Mount Baker Rowing Club Brentwood College School Pocock Rowing Center Sammamish Rowing Association    
14 Under 17 Women 8+ 3:30 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Vancouver Rowing Club Victoria City RC Mount Baker Rowing Club Sammamish Rowing Association Claremont Sports Institute Green Lake Rowing Club  
15 Under 17 Women 8+ 3:37 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Brentwood College School Vashon Island Rowing Club Holy Names Academy Pocock Rowing Center Shawnigan Lake School Everett Rowing Association  
16 Under 19 JV Men 4x+ 3:44 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 1
2 to Final
St. Michaels University School (ex)
scratch
Victoria City RC Rose City Rowing Club Pocock Rowing Center Sammamish Rowing Association 2 (ex)    
17 Under 19 JV Men 4x+ 3:51 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 2
2 to Final
Vancouver Rowing Club Vancouver College Vashon Island Rowing Club Brentwood College School Fort Langley Youth Rowing Society Olympia Area Rowing 2 (ex)  
18 Under 19 JV Men 4x+ 3:58 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 3
2 to Final
Lake Oswego Community Rowing Thunder Rowing Crew Shawnigan Lake School Olympia Area Rowing Sammamish Rowing Association    
19 Under 19 JV Women 4x+ 4:05 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Pocock Rowing Center Victoria City RC Maple Bay Rowing Club Olympia Area Rowing Mount Baker Rowing Club Rose City Rowing Club  
20 Under 19 JV Women 4x+ 4:12 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Crofton House School Brentwood College School Burnaby Lake Rowing Club Holy Names Academy Fort Langley Youth Rowing Society Olympia Area Rowing 2 (ex)  
21 Under 17 Novice Men 4x+ 4:19 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 1
2 to Final
Pocock Rowing Center Bainbridge Island Rowing Nanaimo Rowing Club Green Lake Rowing Club St. George's School Brentwood College School 2  
22 Under 17 Novice Men 4x+ 4:26 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 2
2 to Final
Maple Bay Rowing Club Vashon Island Rowing Club Delta Deas Rowing Club Rose City Rowing Club (ex) Sammamish Rowing Association Vancouver College  
23 Under 17 Novice Men 4x+ 4:33 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 3
2 to Final
Victoria City RC Lakeside School Brentwood College School Vancouver Rowing Club Olympia Area Rowing Sammamish Rowing Association 2 (ex)  
24 Under 17 Novice Women 4x+ 4:40 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 1
2 to Final
Maple Bay Rowing Club Green Lake Rowing Club Holy Names Academy Vancouver Rowing Club Brentwood College School    
25 Under 17 Novice Women 4x+ 4:47 pm, 24 Apr 2015, PDT Heat 2
2 to Final
Victoria City RC Everett Rowing Association Olympia Area Rowing Pocock Rowing Center St. Michaels University School    
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

49 records. Export as CSV