logo

Draw for Shawnigan 2015 on 9 May 2015


 
  Page 1/4Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
6 Under 19 Men 4x- 7:00 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Thunder Rowing Crew Victoria City RC Claremont Sports Institute Maple Bay Rowing Club Brentwood College School Deep Cove Rowing Club Fort Langley Youth Rowing Society 2
7 Under 19 Men 4x- 7:10 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Vancouver College St. Michaels University School Fort Langley Youth Rowing Society Delta Deas Rowing Club St. Andrews Regional High School Salt Spring Island Rowing Club Thunder Rowing Crew 2
8 Under 19 Women 4x- 7:20 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
  Victoria City RC St. Andrews Regional High School Brentwood College School Thunder Rowing Crew Vancouver Rowing Club Claremont Sports Institute
9 Under 19 Women 4x- 7:30 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
  Fort Langley Youth Rowing Society Crofton House School (ex)
scratch
Maple Bay Rowing Club Deep Cove Rowing Club Burnaby Lake Rowing Club Victoria City RC 2
10 Under 15 Men 2x 7:40 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Delta Deas Rowing Club St. George's School Victoria City RC Victoria City RC 3 Maple Bay Rowing Club 2    
11 Under 15 Men 2x 7:50 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Shawnigan Lake School
scratch
Maple Bay Rowing Club Nanaimo Rowing Club Victoria City RC 2 St. George's School 2 Victoria City RC 4  
12 Under 15 Women 2x 8:00 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Victoria City RC Shawnigan Lake School Victoria City RC 3 Crofton House School 2      
13 Under 15 Women 2x 8:10 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Crofton House School Maple Bay Rowing Club Victoria City RC 2 Shawnigan Lake School 2      
14 Under 17 Men 4x- 8:20 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Shawnigan Lake School Claremont Sports Institute Brentwood College School Maple Bay Rowing Club Gorge Narrows Rowing Club Vancouver College 2 Victoria City RC 2
15 Under 17 Men 4x- 8:30 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Victoria City RC Vancouver Rowing Club Vancouver College Fort Langley Youth Rowing Society St. George's School Victoria City RC 3 Claremont Sports Institute 2
16 Under 17 Women 4x- 8:40 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Brentwood College School Fort Langley Youth Rowing Society St. Andrews Regional High School Vancouver Rowing Club Shawnigan Lake School Victoria City RC Crofton House School 2
17 Under 17 Women 4x- 8:50 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Crofton House School St. Michaels University School Maple Bay Rowing Club Burnaby Lake Rowing Club (ex)
scratch
Nanaimo Rowing Club Deep Cove Rowing Club Victoria City RC 2
18 Under 19 Novice Men 1x 9:00 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Gorge Narrows Rowing Club Vancouver College Vancouver Rowing Club Aspengrove School Fort Langley Youth Rowing Society 2 St. Michaels University School (ex)  
19 Under 19 Novice Men 1x 9:10 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Maple Bay Rowing Club Nanaimo Rowing Club Fort Langley Youth Rowing Society Thunder Rowing Crew Vancouver Rowing Club 2    
20 Under 19 Novice Women 1x 9:20 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Maple Bay Rowing Club Thunder Rowing Crew Fort Langley Youth Rowing Society 2 Nanaimo Rowing Club 2 Vancouver Rowing Club 2    
21 Under 19 Novice Women 1x 9:30 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Nanaimo Rowing Club Fort Langley Youth Rowing Society Vancouver Rowing Club Fort Langley Youth Rowing Society 3 Fort Langley Youth Rowing Society 4    
22 Under 19 JV Men 4x- 9:40 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Claremont Sports Institute (ex) Thunder Rowing Crew Fort Langley Youth Rowing Society Vancouver Rowing Club St. Michaels University School 2 Deep Cove Rowing Club  
23 Under 19 JV Men 4x- 9:50 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
St. Michaels University School Vancouver College Victoria City RC Shawnigan Lake School Thunder Rowing Crew 2    
24 Under 19 JV Women 4x- 10:00 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Brentwood College School Fort Langley Youth Rowing Society Crofton House School Thunder Rowing Crew      
25 Under 19 JV Women 4x- 10:10 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Vancouver Rowing Club Delta Deas Rowing Club (ex) Deep Cove Rowing Club Victoria City RC      
26 Under 17 Novice Women 2x 10:20 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
2 to Final
Crofton House School St. Michaels University School Deep Cove Rowing Club Victoria City RC 3 Vancouver Rowing Club 3 Maple Bay Rowing Club 2  
27 Under 17 Novice Women 2x 10:30 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
2 to Final
Victoria City RC Fort Langley Youth Rowing Society Shawnigan Lake School Vancouver Rowing Club 2 Nanaimo Rowing Club 2    
28 Under 17 Novice Women 2x 10:40 am, 9 May 2015, PDT Heat 3
2 to Final
Vancouver Rowing Club Nanaimo Rowing Club Maple Bay Rowing Club Victoria City RC 2 Crofton House School 2 Fort Langley Youth Rowing Society 2 (ex)  
29 Under 17 JV Men 4+ 10:50 am, 9 May 2015, PDT Heat 1
3 to Final
Vancouver College Maple Bay Rowing Club St. George's School St. George's School 3      
30 Under 17 JV Men 4+ 11:00 am, 9 May 2015, PDT Heat 2
3 to Final
Victoria City RC (ex) Brentwood College School
scratch
Vancouver College 2 (ex) St. George's School 2      
 
  Page 1/4Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

92 records. Export as CSV