logo

Draw for RCA Junior Selection Trials 2015 on 8 Jun 2015


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #101
Brentwood College School (Rogers, E)
Bow #102
South Niagara Rowing Club (Tavares, N)
Bow #103
St. Catharines Rowing Club (mcalpine, e)
Bow #104
Victoria City RC (van Gessel, S)
Bow #105
Peterborough Rowing Club (Jones, T)
Bow #106
South Niagara Rowing Club (Naar, J)
1 Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #107
Brentwood College School (Ridenour, A)
Bow #108
Western Rowing Club (Redfern, N)
Bow #109
Brentwood College School (Hollands, E)
Bow #110
St. Catharines Rowing Club (Jones, C)
Bow #111
Delta Deas Rowing Club (Hodgins, R)
Bow #112
Ottawa Rowing Club (Bernst, A)
1 Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #113
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, C)
Bow #114
Winnipeg Rowing Club (Hamilton, J)
Bow #115
Island Lake Rowing Club (Stone, G)
Bow #116
Ridley Graduate Boat Club (Schultz, C)
Bow #117
Notre Dame Rowing Club (Maidens, B)
Bow #118
Don Rowing Club (Pamenter, M)
1 Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #119
Hanlan Boat Club (Couttolenc, O)
Bow #120
Argonaut Rowing Club (McAllister, D)
scratch
Bow #121
Leander Boat Club (Heinbecker, E)
Bow #122
South Niagara Rowing Club (Rush, B)
Bow #123
South Niagara Rowing Club (Kennedy, N)
Bow #124
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, S)
1 Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #125
Peterborough Rowing Club (Murphy, C)
Bow #126
Sudbury Rowing Club (Best, A)
scratch
Bow #127
South Niagara Rowing Club (McDonald, N)
Bow #128
Peterborough Rowing Club ()
scratch
Bow #129
Victoria City RC ()
scratch
Bow #130
Winnipeg Rowing Club ()
scratch
2 Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #23
Burnaby Lake Rowing Club (Grauer, S)
Bow #24
Don Rowing Club (Ensminger, Y)
Bow #25
Burnaby Lake Rowing Club (Knowles, H)
Bow #26
Regina Rowing Club (Massier, K)
Bow #27
Don Rowing Club (Baker, P)
Bow #28
Victoria City RC (Frappell, A)
2 Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #29
Edmonton Rowing Club (Belzil, A)
Bow #30
Saskatoon Rowing Club (Craven, S)
Bow #31
Argonaut Rowing Club (Taylor, S)
Bow #32
Peterborough Rowing Club (Martin, A)
Bow #33
London Rowing Club (Leparskas, M)
Bow #34
St. Catharines Rowing Club (Jose, S)
scratch
2 Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #35
South Niagara Rowing Club (Leheta, J)
Bow #36
Notre Dame Rowing Club (Maidens, T)
Bow #37
Western Rowing Club (Clarke, R)
Bow #38
St. Catharines Rowing Club (Maloney, A)
Bow #39
Notre Dame Rowing Club (Zahorchak, R)
Bow #40
Don Rowing Club (Wilson, E)
2 Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #41
St. Catharines Rowing Club (Goudswaard, S)
Bow #42
Notre Dame Rowing Club (Lucchetta, E)
Bow #43
Don Rowing Club (Low, A)
Bow #44
Notre Dame Rowing Club (Young, E)
Bow #45
Notre Dame Rowing Club (Galloway, J)
 
3 Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- 10:45 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #1
Victoria City RC (Keane, L)
Bow #2
Argonaut Rowing Club (Hall, E)
Bow #3
Victoria City RC (James, W)
Bow #4
Shawnigan Lake School (Gronsdahl, T)
Composite VCRC
Bow #5
South Niagara Rowing Club (Keith, K)
Bow #6
St. Catharines Rowing Club (Nero, N)
3 Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- 10:45 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #7
Argonaut Rowing Club (Butt, A)
         
4 Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- 10:55 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #8
Victoria City RC (Thompson, T)
Bow #9
Vancouver Rowing Club (Tod-Tims, M)
Bow #10
Brentwood College School (Anguelov, Y)
Bow #11
St. Catharines Rowing Club (Bristowe, H)
Composite with VCRC
Bow #12
Victoria City RC (elling quaintance, i)
Bow #13
South Niagara Rowing Club (Camplin, R)
4 Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- 10:55 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Bow #14
Argonaut Rowing Club (Wijbenga, M)
         
5 Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 2:00 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale E
  St. Catharines Rowing Club (Jones, C) Leander Boat Club (Heinbecker, E) Notre Dame Rowing Club (Maidens, B)    
6 Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 2:10 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale D
  Don Rowing Club (Pamenter, M) South Niagara Rowing Club (McDonald, N) Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, C) Hanlan Boat Club (Couttolenc, O)  
7 Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 2:20 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale C
Ridley Graduate Boat Club (Schultz, C) Delta Deas Rowing Club (Hodgins, R) Ottawa Rowing Club (Bernst, A) Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, S) Peterborough Rowing Club (Murphy, C) South Niagara Rowing Club (Kennedy, N)
8 Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 2:30 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale B
Winnipeg Rowing Club (Hamilton, J) Island Lake Rowing Club (Stone, G) South Niagara Rowing Club (Rush, B) Western Rowing Club (Redfern, N) Brentwood College School (Ridenour, A) Brentwood College School (Hollands, E)
9 Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 2:40 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale A
Victoria City RC (van Gessel, S) Brentwood College School (Rogers, E) South Niagara Rowing Club (Tavares, N) Peterborough Rowing Club (Jones, T) South Niagara Rowing Club (Naar, J) St. Catharines Rowing Club (mcalpine, e)
13 Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 2:50 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale A
Edmonton Rowing Club (Belzil, A) Burnaby Lake Rowing Club (Grauer, S) Regina Rowing Club (Massier, K) Saskatoon Rowing Club (Craven, S) Don Rowing Club (Ensminger, Y) London Rowing Club (Leparskas, M)
12 Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 3:00 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale B
St. Catharines Rowing Club (Goudswaard, S) St. Catharines Rowing Club (Maloney, A) Burnaby Lake Rowing Club (Knowles, H) Don Rowing Club (Baker, P) Victoria City RC (Frappell, A) Argonaut Rowing Club (Taylor, S)
11 Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 3:10 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale C
Don Rowing Club (Wilson, E) Don Rowing Club (Low, A) Western Rowing Club (Clarke, R) Peterborough Rowing Club (Martin, A) South Niagara Rowing Club (Leheta, J) Notre Dame Rowing Club (Maidens, T)
10 Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 3:20 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale D
    Notre Dame Rowing Club (Zahorchak, R) Notre Dame Rowing Club (Lucchetta, E) Notre Dame Rowing Club (Young, E)  
14 Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- 3:30 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale B
  South Niagara Rowing Club (Keith, K) Argonaut Rowing Club (Hall, E) Shawnigan Lake School (Gronsdahl, T)
Composite VCRC
Argonaut Rowing Club (Butt, A)  
15 Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- 3:40 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale A
  Victoria City RC (James, W) Victoria City RC (Keane, L) St. Catharines Rowing Club (Nero, N)    
16 Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- 3:50 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale B
  South Niagara Rowing Club (Camplin, R) Victoria City RC (Thompson, T) Vancouver Rowing Club (Tod-Tims, M) Victoria City RC (elling quaintance, i)  
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

26 records. Export as CSV