Race | Event | Start time ^ | Qualify | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 |
1 | Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x | 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #101 Brentwood College School (Rogers, E) |
Bow #102 South Niagara Rowing Club (Tavares, N) |
Bow #103 St. Catharines Rowing Club (mcalpine, e) |
Bow #104 Victoria City RC (van Gessel, S) |
Bow #105 Peterborough Rowing Club (Jones, T) |
Bow #106 South Niagara Rowing Club (Naar, J) |
1 | Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x | 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #107 Brentwood College School (Ridenour, A) |
Bow #108 Western Rowing Club (Redfern, N) |
Bow #109 Brentwood College School (Hollands, E) |
Bow #110 St. Catharines Rowing Club (Jones, C) |
Bow #111 Delta Deas Rowing Club (Hodgins, R) |
Bow #112 Ottawa Rowing Club (Bernst, A) |
1 | Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x | 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #113 Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, C) |
Bow #114 Winnipeg Rowing Club (Hamilton, J) |
Bow #115 Island Lake Rowing Club (Stone, G) |
Bow #116 Ridley Graduate Boat Club (Schultz, C) |
Bow #117 Notre Dame Rowing Club (Maidens, B) |
Bow #118 Don Rowing Club (Pamenter, M) |
1 | Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x | 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #119 Hanlan Boat Club (Couttolenc, O) |
Bow #120 Argonaut Rowing Club (McAllister, D) scratch
|
Bow #121 Leander Boat Club (Heinbecker, E) |
Bow #122 South Niagara Rowing Club (Rush, B) |
Bow #123 South Niagara Rowing Club (Kennedy, N) |
Bow #124 Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, S) |
1 | Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x | 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #125 Peterborough Rowing Club (Murphy, C) |
Bow #126 Sudbury Rowing Club (Best, A) scratch
|
Bow #127 South Niagara Rowing Club (McDonald, N) |
Bow #128 Peterborough Rowing Club () scratch
|
Bow #129 Victoria City RC () scratch
|
Bow #130 Winnipeg Rowing Club () scratch
|
2 | Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x | 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #23 Burnaby Lake Rowing Club (Grauer, S) |
Bow #24 Don Rowing Club (Ensminger, Y) |
Bow #25 Burnaby Lake Rowing Club (Knowles, H) |
Bow #26 Regina Rowing Club (Massier, K) |
Bow #27 Don Rowing Club (Baker, P) |
Bow #28 Victoria City RC (Frappell, A) |
2 | Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x | 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #29 Edmonton Rowing Club (Belzil, A) |
Bow #30 Saskatoon Rowing Club (Craven, S) |
Bow #31 Argonaut Rowing Club (Taylor, S) |
Bow #32 Peterborough Rowing Club (Martin, A) |
Bow #33 London Rowing Club (Leparskas, M) |
Bow #34 St. Catharines Rowing Club (Jose, S) scratch
|
2 | Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x | 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #35 South Niagara Rowing Club (Leheta, J) |
Bow #36 Notre Dame Rowing Club (Maidens, T) |
Bow #37 Western Rowing Club (Clarke, R) |
Bow #38 St. Catharines Rowing Club (Maloney, A) |
Bow #39 Notre Dame Rowing Club (Zahorchak, R) |
Bow #40 Don Rowing Club (Wilson, E) |
2 | Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x | 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #41 St. Catharines Rowing Club (Goudswaard, S) |
Bow #42 Notre Dame Rowing Club (Lucchetta, E) |
Bow #43 Don Rowing Club (Low, A) |
Bow #44 Notre Dame Rowing Club (Young, E) |
Bow #45 Notre Dame Rowing Club (Galloway, J) |
|
3 | Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- | 10:45 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #1 Victoria City RC (Donaldson, I) |
Bow #2 Argonaut Rowing Club (Wintersperger, L) |
Bow #3 Victoria City RC (Dugbartey, O) |
Bow #4 Shawnigan Lake RC (Krakowec Tickner, M) Composite VCRC |
Bow #5 South Niagara Rowing Club (Rusin, C) |
Bow #6 St. Catharines Rowing Club (Vilk, B) |
3 | Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- | 10:45 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #7 Argonaut Rowing Club (McAllister, D) |
|||||
4 | Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- | 10:55 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #8 Victoria City RC (Pearson, K) |
Bow #9 Vancouver Rowing Club (Hall, M) |
Bow #10 Brentwood College School (Payne, S) |
Bow #11 St. Catharines Rowing Club (Kerr, G) Composite with VCRC |
Bow #12 Victoria City RC (Ayres, E) |
Bow #13 South Niagara Rowing Club (Brettell, E) |
4 | Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- | 10:55 am, 8 Jun 2015, EDT |
Time trial / Parcours contre le montre |
Bow #14 Argonaut Rowing Club (Ruby-Hill, I) |
|||||
5 | Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x | 2:00 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale E |
St. Catharines Rowing Club (Jones, C) | Leander Boat Club (Heinbecker, E) | Notre Dame Rowing Club (Maidens, B) | |||
6 | Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x | 2:10 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale D |
Don Rowing Club (Pamenter, M) | South Niagara Rowing Club (McDonald, N) | Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, C) | Hanlan Boat Club (Couttolenc, O) | ||
7 | Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x | 2:20 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale C |
Ridley Graduate Boat Club (Schultz, C) | Delta Deas Rowing Club (Hodgins, R) | Ottawa Rowing Club (Bernst, A) | Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, S) | Peterborough Rowing Club (Murphy, C) | South Niagara Rowing Club (Kennedy, N) |
8 | Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x | 2:30 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale B |
Winnipeg Rowing Club (Hamilton, J) | Island Lake Rowing Club (Stone, G) | South Niagara Rowing Club (Rush, B) | Western Rowing Club (Redfern, N) | Brentwood College School (Ridenour, A) | Brentwood College School (Hollands, E) |
9 | Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x | 2:40 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale A |
Victoria City RC (van Gessel, S) | Brentwood College School (Rogers, E) | South Niagara Rowing Club (Tavares, N) | Peterborough Rowing Club (Jones, T) | South Niagara Rowing Club (Naar, J) | St. Catharines Rowing Club (mcalpine, e) |
13 | Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x | 2:50 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale A |
Edmonton Rowing Club (Belzil, A) | Burnaby Lake Rowing Club (Grauer, S) | Regina Rowing Club (Massier, K) | Saskatoon Rowing Club (Craven, S) | Don Rowing Club (Ensminger, Y) | London Rowing Club (Leparskas, M) |
12 | Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x | 3:00 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale B |
St. Catharines Rowing Club (Goudswaard, S) | St. Catharines Rowing Club (Maloney, A) | Burnaby Lake Rowing Club (Knowles, H) | Don Rowing Club (Baker, P) | Victoria City RC (Frappell, A) | Argonaut Rowing Club (Taylor, S) |
11 | Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x | 3:10 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale C |
Don Rowing Club (Wilson, E) | Don Rowing Club (Low, A) | Western Rowing Club (Clarke, R) | Peterborough Rowing Club (Martin, A) | South Niagara Rowing Club (Leheta, J) | Notre Dame Rowing Club (Maidens, T) |
10 | Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x | 3:20 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale D |
Notre Dame Rowing Club (Zahorchak, R) | Notre Dame Rowing Club (Lucchetta, E) | Notre Dame Rowing Club (Young, E) | |||
14 | Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- | 3:30 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale B |
South Niagara Rowing Club (Rusin, C) | Argonaut Rowing Club (Wintersperger, L) |
Shawnigan Lake RC (Krakowec Tickner, M) Composite VCRC |
Argonaut Rowing Club (McAllister, D) | ||
15 | Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- | 3:40 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale A |
Victoria City RC (Dugbartey, O) | Victoria City RC (Donaldson, I) | St. Catharines Rowing Club (Vilk, B) | |||
16 | Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- | 3:50 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale B |
South Niagara Rowing Club (Brettell, E) | Victoria City RC (Pearson, K) | Vancouver Rowing Club (Hall, M) | Victoria City RC (Ayres, E) | ||
17 | Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- | 4:00 pm, 8 Jun 2015, EDT |
Final / Finale A |
Argonaut Rowing Club (Ruby-Hill, I) | Brentwood College School (Payne, S) |
St. Catharines Rowing Club (Kerr, G) Composite with VCRC |
26 records. Export as CSV