logo

Draw for Elk Lake Spring Regatta 2016 on 5 Mar 2016


 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
3 Under 19 Women 2x 8:00 am, 5 Mar 2016, PST Heat 1
2 to Finals AB
Maple Bay Rowing Club (Truhn, E) Seattle Rowing Center (Andrews, E) Brentwood College School (Macdonald, D) Seattle Rowing Center (Minor, S) Victoria City RC (Hardcastle, E) St. Andrews Regional High School (Fillipone, G) Fort Langley Youth Rowing Society (Down, E)
4 Under 19 Women 2x 8:08 am, 5 Mar 2016, PST Heat 2
2 to Finals AB
Seattle Rowing Center (Yurosek, S) Fort Langley Youth Rowing Society (Santos, C) Victoria City RC (Jenkinson, C)
scratch
Maple Bay Rowing Club (English, M) Brentwood College School (Martin, B) Seattle Rowing Center (Barrows, K) Victoria City RC (Beauvais, H)
5 Under 19 Women 2x 8:16 am, 5 Mar 2016, PST Heat 3
2 to Finals AB
Fort Langley Youth Rowing Society (Calbick, M) St. Michaels University School (Choi, S) Victoria City RC (Ayres, E) Seattle Rowing Center (Michaelson, A) Maple Bay Rowing Club (Lacrunza-Miranda, J) Maple Bay Rowing Club (Baronas, A) Claremont Sports Institute (Hughson, H)
7 Under 19 Men 4x- 8:24 am, 5 Mar 2016, PST Heat 1
2 to Final
  Gorge Narrows Rowing Club (Peterson, B) Victoria City RC (Nicolson, A) Shawnigan Lake School (Brown, A) Victoria City RC (Turner, B) Fort Langley Youth Rowing Society (Simpson, B)  
8 Under 19 Men 4x- 8:32 am, 5 Mar 2016, PST Heat 2
2 to Final
Shawnigan Lake School (Galindo, F) Maple Bay Rowing Club (Weirmier, W) Seattle Rowing Center (Del Rio Jr, N)   Victoria City RC (Erasmus, L)    
9 Under 19 Men 4x- 8:40 am, 5 Mar 2016, PST Heat 3
2 to Final
Brentwood College School (Butcher, J) St. Andrews Regional High School (Murry, E) Fort Langley Youth Rowing Society (Camparmo, D) Victoria City RC (Godwin, S) Seattle Rowing Center (Brady, R)    
10 Under 17 Women 4x+ 8:48 am, 5 Mar 2016, PST Heat 1
3 to Final
Seattle Rowing Center (Landerholm, M) Victoria City RC (Hatt, K) St. Andrews Regional High School (Newton, E) Brentwood College School (Hogendoorn, T) Shawnigan Lake School (Brigden, O)    
11 Under 17 Women 4x+ 8:56 am, 5 Mar 2016, PST Heat 2
3 to Final
  St. Michaels University School (Considine, A) Shawnigan Lake School (Finnegan, B) Seattle Rowing Center (Riley, A) Victoria City RC (Vasko, M)    
12 Open Lwt Men 1x 9:04 am, 5 Mar 2016, PST Heat 1
3 to Final
Pocock Rowing Center (Culbert, K) University of Victoria (Keane, P) Burnaby Lake Rowing Club (Hardy, T) Seattle Rowing Center (Angelillo, N)
scratch
Seattle Rowing Center (McGee, T) University of British Columbia (Hale, C)  
13 Open Lwt Men 1x 9:12 am, 5 Mar 2016, PST Heat 2
3 to Final
Seattle Rowing Center (Twist, A) Victoria City RC (Seniors) (Garber, S) University of British Columbia (Steiner, D) Burnaby Lake Rowing Club (Kennedy, W) University of Victoria (Connell, G) Seattle Rowing Center (Kral, J)  
14 Under 19 Women 1x 9:20 am, 5 Mar 2016, PST Heat 1
2 to Finals AB
Fort Langley Youth Rowing Society (Franklin, A) Victoria City RC (Gribbon, E) Victoria City RC (Peterson, M) Victoria City RC (elling quaintance, i) Seattle Rowing Center (Hardman, J) Victoria City RC (Pearson, K) Seattle Rowing Center (Wright, S)
15 Under 19 Women 1x 9:28 am, 5 Mar 2016, PST Heat 2
2 to Finals AB
Seattle Rowing Center (Mitchell-Sparke, E) Brentwood College School (Martin, B) St. Andrews Regional High School (Oulton, M) Victoria City RC (Mackay-Pettyjohn, T) St. Michaels University School (Choi, S) Fort Langley Youth Rowing Society (Bailey, H) Seattle Rowing Center (Michaelson, A)
16 Under 19 Women 1x 9:36 am, 5 Mar 2016, PST Heat 3
2 to Finals AB
Seattle Rowing Center (Jordan, E) Fort Langley Youth Rowing Society (Down, E) Maple Bay Rowing Club (Truhn, E) Victoria City RC (Battersby, P) Victoria City RC (Frappell, A) St. Michaels University School (Pilchner, F)  
18 Open Women 2- 9:44 am, 5 Mar 2016, PST Heat 1
3 to Final
University of British Columbia (Fettig-Winn, Z) National Training Centre (Montgomery, M) University of Victoria (Legare, J) University of Victoria () (ex)
scratch
University of Victoria (Spangehl, M)    
19 Open Women 2- 9:52 am, 5 Mar 2016, PST Heat 2
3 to Final
University of Victoria (Snell, D) University of Victoria (Durham, E) University of Victoria () University of British Columbia (Black, A)      
20 Open Men 1x 10:00 am, 5 Mar 2016, PST Heat 1
1 to Final A, 3 to Repecharge
Victoria City RC (Masters) (Kozel, K)   Seattle Rowing Center (McGee, T) Victoria City RC (Seniors) (Blaskovich, G) National Training Centre (de Wit, B)    
21 Open Men 1x 10:08 am, 5 Mar 2016, PST Heat 2
1 to Final A, 3 to Repecharge
  University of Victoria (Larson, B)   University of Victoria (Nicmans, D) National Training Centre (Rosts, R) Victoria City RC (Seniors) (Filice, P)  
22 Open Men 1x 10:16 am, 5 Mar 2016, PST Heat 3
1 to Final A, 3 to Repecharge
National Training Centre (Anderson, T) Seattle Rowing Center (Twist, A)   National Training Centre (de Groot, D) Victoria City RC (Seniors) (gradwell, m)    
23 Open Men 1x 10:24 am, 5 Mar 2016, PST Heat 4
1 to Final A, 3 to Repecharge
Seattle Rowing Center (McVeety, S) University of Victoria (LeFort, L) National Training Centre (Stewart-Jones, A) University of Victoria (Brodeur, L)      
26 Under 19 Men 1x 10:48 am, 5 Mar 2016, PST Heat 1
1 plus next 8 fastest to Finals AB
Seattle Rowing Center (Schulz, R) Maple Bay Rowing Club (Jones, C) Fort Langley Youth Rowing Society (Darlington, K) Victoria City RC (van Gessel, S) Seattle Rowing Center (Farnham, S) Gorge Narrows Rowing Club (MacKenzie, J)  
27 Under 19 Men 1x 10:56 am, 5 Mar 2016, PST Heat 2
1 plus next 8 fastest to Finals AB
Fort Langley Youth Rowing Society (Matson, A) Gorge Narrows Rowing Club (Stewart, G) Fort Langley Youth Rowing Society (Simpson, B) Seattle Rowing Center (Del Rio Jr, N) Brentwood College School (Ridenour, A) Shawnigan Lake School (Addison, D)  
28 Under 19 Men 1x 11:04 am, 5 Mar 2016, PST Heat 3
1 plus next 8 fastest to Finals AB
Seattle Rowing Center (Hardman, H) Fort Langley Youth Rowing Society (Laird, G) Fort Langley Youth Rowing Society (Camparmo, D) Seattle Rowing Center (Schulz, J) Victoria City RC (Adams, T)    
29 Under 19 Men 1x 11:08 am, 5 Mar 2016, PST Heat 4
1 plus next 8 fastest to Finals AB
Victoria City RC (Cunningham, M) Fort Langley Youth Rowing Society (Kemp, C) Seattle Rowing Center (Harper, J) Claremont Sports Institute (Foxall, C) Victoria City RC (Nicolson, A)    
30 Open Men 2- 11:12 am, 5 Mar 2016, PST Heat 1
3 to Final
University of British Columbia (Lattimer, A) National Training Centre (Todd, A) University of Victoria (Hogman, S) (ex) University of British Columbia (Allan, G) University of Victoria (Hodgins, R) University of British Columbia (Allan, J)  
31 Open Men 2- 11:20 am, 5 Mar 2016, PST Heat 2
3 to Final
University of Victoria (Donaldson, A) University of Victoria (Keane, P)
scratch
University of Victoria (Gronsdahl, T)
scratch
University of British Columbia (Euper, D) University of Victoria (Davies, M) University of British Columbia (Pusic, J)  
 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

54 records. Export as CSV