logo

Draw for Brentwood 2016 on 29 Apr 2016


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
1 Under 19 Men 4x+ 2:00 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Claremont Sports Institute Delta Deas Rowing Club Fort Langley Youth Rowing Society Vancouver College Pocock Rowing Center Green Lake Rowing Club  
2 Under 19 Men 4x+ 2:07 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Mount Baker Rowing Club Deep Cove Rowing Club Vashon Island Rowing Club Gorge Narrows Rowing Club Everett Rowing Association    
3 Under 19 Men 4x+ 2:14 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 3
2 to Final
Lake Oswego Community Rowing Sammamish Rowing Association Victoria City RC Thunder Rowing Crew Shawnigan Lake School Olympia Area Rowing  
4 Under 19 Women 4x+ 2:21 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Holy Names Academy Pocock Rowing Center Burnaby Lake Rowing Club St. Michaels University School Olympia Area Rowing Thunder Rowing Crew  
5 Under 19 Women 4x+ 2:28 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Maple Bay Rowing Club Deep Cove Rowing Club Fort Langley Youth Rowing Society Shawnigan Lake School Brentwood College School Victoria City RC  
6 Under 19 Women 4x+ 2:35 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 3
2 to Final
Sammamish Rowing Association Commencement Bay Lake Oswego Community Rowing Vashon Island Rowing Club Crofton House School Claremont Sports Institute  
7 Under 19 Novice Men 4x+ 2:42 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Green Lake Rowing Club Everett Rowing Association Sammamish Rowing Association Brentwood College School Vancouver College    
8 Under 19 Novice Men 4x+ 2:49 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Seattle Preparatory School Maple Bay Rowing Club Lake Oswego Community Rowing Lakeside School Victoria City RC Pocock Rowing Center  
10 Under 19 Novice Women 4x+ 2:56 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Lakeside School Vashon Island Rowing Club Lake Oswego Community Rowing Brentwood College School Commencement Bay Sammamish Rowing Association  
11 Under 19 Novice Women 4x+ 3:03 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Maple Bay Rowing Club Everett Rowing Association Victoria City RC Pocock Rowing Center Green Lake Rowing Club Sammamish Rowing Association 2 (ex)  
13 Under 17 Men 8+ 3:10 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Pocock Rowing Center Shawnigan Lake School Victoria City RC St. George's School Brentwood College School 2 (ex)    
14 Under 17 Men 8+ 3:17 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Delta Deas Rowing Club Brentwood College School Green Lake Rowing Club Vancouver College Vancouver College 2 (ex)    
15 Under 17 Women 8+ 3:24 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Pocock Rowing Center Victoria City RC Holy Names Academy Mount Baker Rowing Club      
16 Under 17 Women 8+ 3:30 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Everett Rowing Association Green Lake Rowing Club Brentwood College School Shawnigan Lake School      
17 Under 19 JV Men 4x+ 5:50 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Green Lake Rowing Club Claremont Sports Institute Vashon Island Rowing Club Vancouver College (ex) Pocock Rowing Center St. Michaels University School (ex)  
18 Under 19 JV Men 4x+ 5:57 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Fort Langley Youth Rowing Society Mount Baker Rowing Club Brentwood College School Sammamish Rowing Association Vancouver Rowing Club Victoria City RC  
19 Under 19 JV Men 4x+ 6:04 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 3
2 to Final
Thunder Rowing Crew (ex) Lake Oswego Community Rowing Shawnigan Lake School Olympia Area Rowing Everett Rowing Association St. George's School  
20 Under 19 JV Women 4x+ 6:11 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Claremont Sports Institute Victoria City RC Burnaby Lake Rowing Club Crofton House School Vashon Island Rowing Club    
21 Under 19 JV Women 4x+ 6:18 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Lake Oswego Community Rowing Pocock Rowing Center Brentwood College School Thunder Rowing Crew Fort Langley Youth Rowing Society    
22 Under 19 JV Women 4x+ 6:25 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 3
2 to Final
Deep Cove Rowing Club Holy Names Academy Sammamish Rowing Association Maple Bay Rowing Club Delta Deas Rowing Club (ex)    
25 Under 17 Novice Men 4x+ 6:32 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Sammamish Rowing Association Maple Bay Rowing Club   Delta Deas Rowing Club Brentwood College School Seattle Preparatory School  
26 Under 17 Novice Men 4x+ 6:39 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Shawnigan Lake School Vancouver College Pocock Rowing Center Victoria City RC Lake Oswego Community Rowing Everett Rowing Association Brentwood College School 2 (ex)
27 Under 17 Novice Men 4x+ 6:46 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 3
2 to Final
Lakeside School St. Michaels University School Bainbridge Island Rowing Vashon Island Rowing Club Vancouver Rowing Club Sammamish Rowing Association 2 (ex)
scratch
 
28 Under 17 Novice Women 4x+ 6:53 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Brentwood College School Vashon Island Rowing Club Bainbridge Island Rowing Lake Oswego Community Rowing Lakeside School (ex) Sammamish Rowing Association  
29 Under 17 Novice Women 4x+ 7:00 pm, 29 Apr 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Nanaimo Rowing Club Seattle Preparatory School Pocock Rowing Center Holy Names Academy Green Lake Rowing Club    
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

36 records. Export as CSV