logo

Draw for Brentwood 2016 on 30 Apr 2016


 
  Page 1/4Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
55 Under 19 Men 8+ 7:00 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 1
3 to Finals AB
Rose City Rowing Club Seattle Preparatory School Pocock Rowing Center Lake Oswego Community Rowing Brentwood College School Victoria City RC Bainbridge Island Rowing
56 Under 19 Men 8+ 7:07 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 2
3 to Finals AB
Green Lake Rowing Club Vancouver College Sammamish Rowing Association St. George's School Mount Baker Rowing Club Everett Rowing Association  
57 Under 19 Women 8+ 7:14 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 1
3 to Finals AB
Brentwood College School Rose City Rowing Club Pocock Rowing Center Mount Baker Rowing Club Shawnigan Lake School
scratch
   
58 Under 19 Women 8+ 7:21 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 2
3 to Finals AB
Victoria City RC Holy Names Academy Sammamish Rowing Association Everett Rowing Association Green Lake Rowing Club    
37 Under 17 Men 4x+ 7:30 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Victoria City RC Vancouver College Vashon Island Rowing Club Sammamish Rowing Association St. George's School Claremont Sports Institute St. Michaels University School
38 Under 17 Men 4x+ 7:37 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Nanaimo Rowing Club Brentwood College School Green Lake Rowing Club Pocock Rowing Center Delta Deas Rowing Club Fort Langley Youth Rowing Society Maple Bay Rowing Club
40 Under 17 Women 4x+ 7:44 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Holy Names Academy Vashon Island Rowing Club St. Andrews Regional High School Brentwood College School Claremont Sports Institute Pocock Rowing Center  
41 Under 17 Women 4x+ 7:51 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Nanaimo Rowing Club St. Michaels University School Shawnigan Lake School Crofton House School Victoria City RC Brentwood College School 2 (ex)  
43 Under 19 JV Men 2x 7:58 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Nanaimo Rowing Club Deep Cove Rowing Club Sammamish Rowing Association Fort Langley Youth Rowing Society Brentwood College School St. George's School Victoria City RC
44 Under 19 JV Men 2x 8:05 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Burnaby Lake Rowing Club Maple Bay Rowing Club Commencement Bay St. Michaels University School (ex) Salt Spring Island Rowing Club (ex)
scratch
Claremont Sports Institute Olympia Area Rowing 2 (ex)
45 Under 19 JV Men 2x 8:12 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 3
2 to Final
Vancouver College Gorge Narrows Rowing Club Vancouver Rowing Club Delta Deas Rowing Club Thunder Rowing Crew Olympia Area Rowing St. George's School 2 (ex)
46 Under 19 JV Women 2x 8:19 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Delta Deas Rowing Club St. Michaels University School Sentinel Secondary School (ex) Thunder Rowing Crew Vashon Island Rowing Club Burnaby Lake Rowing Club Victoria City RC
47 Under 19 JV Women 2x 8:26 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Deep Cove Rowing Club Nanaimo Rowing Club Lakeside School Fort Langley Youth Rowing Society Lake Oswego Community Rowing Crofton House School 2 (ex) Holy Names Academy 2 (ex)
48 Under 19 JV Women 2x 8:33 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 3
2 to Final
Commencement Bay Claremont Sports Institute Crofton House School Sammamish Rowing Association Holy Names Academy Maple Bay Rowing Club Delta Deas Rowing Club 2 (ex)
59 Under 17 JV Men 4x+ 8:40 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Seattle Preparatory School Brentwood College School Claremont Sports Institute Vancouver Rowing Club Pocock Rowing Center Vancouver College 2 (ex) St. George's School 2 (ex)
60 Under 17 JV Men 4x+ 8:47 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Nanaimo Rowing Club Vancouver College Delta Deas Rowing Club Vashon Island Rowing Club St. George's School St. George's School 3 (ex)  
62 Under 17 JV Women 4x+ 8:54 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Shawnigan Lake School Claremont Sports Institute Holy Names Academy Crofton House School Pocock Rowing Center    
63 Under 17 JV Women 4x+ 9:01 am, 30 Apr 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Victoria City RC St. Andrews Regional High School Seattle Preparatory School Nanaimo Rowing Club St. Michaels University School    
65 Under 19 Men 4x+ 9:08 am, 30 Apr 2016, PDT Final A
Everett Rowing Association Victoria City RC Claremont Sports Institute Vashon Island Rowing Club Olympia Area Rowing Fort Langley Youth Rowing Society  
66 Under 19 Women 4x+ 9:15 am, 30 Apr 2016, PDT Final A
Brentwood College School Claremont Sports Institute Olympia Area Rowing Victoria City RC Vashon Island Rowing Club Pocock Rowing Center  
67 Under 19 Novice Men 4x+ 9:22 am, 30 Apr 2016, PDT Final A
Sammamish Rowing Association Seattle Preparatory School Vancouver College Victoria City RC Everett Rowing Association Lakeside School  
68 Under 19 Novice Women 4x+ 9:29 am, 30 Apr 2016, PDT Final A
Lakeside School Maple Bay Rowing Club Sammamish Rowing Association Victoria City RC Vashon Island Rowing Club Everett Rowing Association  
69 Under 17 Men 8+ 9:36 am, 30 Apr 2016, PDT Final A
Victoria City RC Brentwood College School Pocock Rowing Center Vancouver College St. George's School Green Lake Rowing Club  
70 Under 17 Women 8+ 9:43 am, 30 Apr 2016, PDT Final A
Holy Names Academy Everett Rowing Association Victoria City RC Green Lake Rowing Club Mount Baker Rowing Club Shawnigan Lake School  
71 Under 19 JV Men 4x+ 9:50 am, 30 Apr 2016, PDT Final A
Vancouver Rowing Club St. George's School Pocock Rowing Center Brentwood College School Olympia Area Rowing Green Lake Rowing Club  
 
  Page 1/4Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

98 records. Export as CSV