logo

Draw for Shawnigan Lake Regatta 2016 on 14 May 2016


 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
6 Under 19 Men 4x- 7:00 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
3 to Final
St. George's School (Park, S) (ex) Deep Cove Rowing Club (Howey, T)     Thunder Rowing Crew (Silva Pinto, K) Delta Deas Rowing Club (King, W) Fort Langley Youth Rowing Society (Kemp, C)
7 Under 19 Men 4x- 7:09 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Shawnigan Lake School (Fredrickson, K) Claremont Sports Institute (Pacheco, S) Brentwood College School (Witts, A) Gorge Narrows Rowing Club (Peterson, B) Vancouver College (Peterson, S) Victoria City RC (Cabral, I)  
8 Under 19 Women 4x- 7:18 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Delta Deas Rowing Club (McCutcheon, G) (ex)   Brentwood College School (Napier, Z) Crofton House School (Takagi, H) Thunder Rowing Crew (Putko, J) Shawnigan Lake School (Moulaison, V)  
9 Under 19 Women 4x- 7:27 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Claremont Sports Institute (Dolezal, M) Deep Cove Rowing Club (Leslie, K) St. Michaels University School (Hagkull, S)   Fort Langley Youth Rowing Society (deKroon, N) Victoria City RC (Gribbon, E)  
10 Under 15 Men 2x 7:36 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Shawnigan Lake School (Platt, G) Victoria City RC (James, S) Maple Bay Rowing Club (Clark, J) Vancouver College (Telfer, C) St. George's School (Anderson, F) St. George's School (Belzberg, C)  
11 Under 15 Men 2x 7:45 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Vancouver College (Brown, S) Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M)   St. George's School (Speirs, A) Victoria City RC (Klouda, A)    
12 Under 15 Men 2x 7:54 am, 14 May 2016, PDT Heat 3
2 to Final
Brentwood College School (Heisterman, K) St. George's School (Oldham, Z) Vancouver College () (ex) Maple Bay Rowing Club (MacKenzie, O) Shawnigan Lake School (Addison, S)    
13 Under 15 Women 2x 8:03 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Deep Cove Rowing Club (Somji, M) (ex) Maple Bay Rowing Club (Soler, K) Victoria City RC (Warwick, M) Crofton House School (Palmer, E) (ex) Collingwood School (Ateah, L) Maple Bay Rowing Club (Cizeron, C) Shawnigan Lake School (Lee, S)
14 Under 15 Women 2x 8:12 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Brentwood College School (napier, C) Shawnigan Lake School (Hall, G) Fort Langley Youth Rowing Society () (ex)
scratch
Delta Deas Rowing Club (Anderson, H) Maple Bay Rowing Club (Brigham, G) Victoria City RC (Ball, S) Crofton House School (Girt, S)
15 Under 17 Men 4x- 8:21 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Claremont Sports Institute (Melling, M) Victoria City RC (Leslie, J) Delta Deas Rowing Club (McCoy, A) Brentwood College School (Layton, B) Nanaimo Rowing Club (Stone, J)    
16 Under 17 Men 4x- 8:30 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, N) Nanaimo Rowing Club (Matthew, G) Vancouver Rowing Club (Morin, J) Vancouver College (Agregado, J) Claremont Sports Institute (Rampon, K) Victoria City RC (Ciccateri, A)  
17 Under 17 Men 4x- 8:39 am, 14 May 2016, PDT Heat 3
2 to Final
St. Michaels University School (Pryce-Baff, S) St. George's School (Black, J) Thunder Rowing Crew (Christie, J) Deep Cove Rowing Club (Floe, J) Brentwood College School (Bell, A)    
18 Under 17 Women 4x- 8:48 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
3 to Final
St. Michaels University School (Raina, R)
scratch
Nanaimo Rowing Club (berry-dillen, E) St. Michaels University School (Raina, R) Shawnigan Lake School (Macintosh, A) Crofton House School (Liu, M) St. Andrews Regional High School (Mandap, C) Victoria City RC (Hardcastle, N)
19 Under 17 Women 4x- 8:57 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Brentwood College School (Thompson, K) Deep Cove Rowing Club (McCredie, G) (ex) Collingwood School (Weber, S) St. Andrews Regional High School (Newton, E) Victoria City RC (Mackay-Pettyjohn, T) Victoria City RC (skillings, o) Crofton House School (Hopkins, K)
20 Under 19 Novice Men 1x 9:06 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Thunder Rowing Crew (Freedman, A) Deep Cove Rowing Club (Santori, N) Nanaimo Rowing Club (Stoddart, B) Fort Langley Youth Rowing Society (Graham, N) Victoria City RC (Grotewold, N) Victoria City RC (Godwin, S) Victoria City RC (Loveday, H)
21 Under 19 Novice Men 1x 9:15 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Maple Bay Rowing Club (Annandale, D) St. Andrews Regional High School (Brandt, M) Victoria City RC (Shan, S) Brentwood College School (Surwald, L) Nanaimo Rowing Club (Van Der Minne, C) Thunder Rowing Crew (Moss, Z) Deep Cove Rowing Club (Heikkial, K)
22 Under 19 Novice Women 1x 9:24 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
2 to Final
Shawnigan Lake School (Halvorsen, K) Victoria City RC (Junker, C) Deep Cove Rowing Club (Doyle, E) Victoria City RC (Konnila, J) Maple Bay Rowing Club (Warren, M) Thunder Rowing Crew (Thorsteinson, S)  
23 Under 19 Novice Women 1x 9:33 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
2 to Final
Nanaimo Rowing Club (Knight, M) Maple Bay Rowing Club (McMillan, B) Sentinel Secondary School (Paterson, E) Victoria City RC (Herrmann, A) Victoria City RC (Hollett, R)    
24 Under 19 Novice Women 1x 9:42 am, 14 May 2016, PDT Heat 3
2 to Final
Thunder Rowing Crew (Sierra, V) Salt Spring Island Rowing Club (Carlyle, I) (ex) Claremont Sports Institute (Liggett, A) Victoria City RC (Freeman, C) Shawnigan Lake School (Morton, G)    
25 Under 19 Lwt72 Men 4+ 9:51 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
3 to Final
St. Michaels University School (McAulay, K) Vancouver College (Paulo, U) Shawnigan Lake School (Nasralla, C) Victoria City RC (Hatt, K)      
26 Under 19 Lwt72 Men 4+ 10:00 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Brentwood College School (Lawrence, E) Victoria City RC (Ye, P) Shawnigan Lake School (Schuster, V) Vancouver College (Hilpert, S)      
27 Under 19 JV Men 4x- 10:09 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Victoria City RC (Dunn, C) St. Michaels University School (Raina, R)   Vancouver College (Ceholski, J) Claremont Sports Institute (Sacapano, J)    
28 Under 19 JV Men 4x- 10:18 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
3 to Final
  Brentwood College School (Johannsen, K) Thunder Rowing Crew (Christie, J) Fort Langley Youth Rowing Society (Simpson, B) (ex) St. George's School (Park, S)    
29 Under 19 JV Women 4x- 10:27 am, 14 May 2016, PDT Heat 1
3 to Final
Maple Bay Rowing Club (Wallich, E) Thunder Rowing Crew (Rudy, M)   Victoria City RC (Warwick, S) Deep Cove Rowing Club (McCredie, G) (ex)   Victoria City RC (Nichols, M)
30 Under 19 JV Women 4x- 10:36 am, 14 May 2016, PDT Heat 2
3 to Final
Burnaby Lake Rowing Club (Mather, H) Fort Langley Youth Rowing Society (deKroon, N) Crofton House School (Takagi, H) Claremont Sports Institute (Hodge, K) Victoria City RC (Beauvais, H) Maple Bay Rowing Club (Baronas, A)  
 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

60 records. Export as CSV