logo

Draw for Shawnigan Lake Regatta 2016 on 15 May 2016


 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
66 Under 19 Men 1x 6:30 am, 15 May 2016, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #1
Victoria City RC (Adams, T)
Bow #2
Fort Langley Youth Rowing Society (Matson, A)
Bow #3
Claremont Sports Institute (Holmes, C)
scratch
Bow #4
Salt Spring Island Rowing Club (Johnston, R)
Bow #5
Delta Deas Rowing Club (King, W)
Bow #6
Shawnigan Lake School (Fredrickson, K)
Bow #7
Deep Cove Rowing Club (Gillis, J)
66 Under 19 Men 1x 6:30 am, 15 May 2016, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #8
Vancouver College (Peterson, S)
Bow #9
Gorge Narrows Rowing Club (MacKenzie, J)
Bow #10
St. Andrews Regional High School (Brandt, M)
Bow #12
St. George's School (Liu, L)
Bow #13
Thunder Rowing Crew (Silva Pinto, K)
Bow #14
Delta Deas Rowing Club (Johnson, D)
scratch
Bow #15
Gorge Narrows Rowing Club (Knowles, G)
66 Under 19 Men 1x 6:30 am, 15 May 2016, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #16
Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, T)
Bow #18
Victoria City RC (van Gessel, S)
Bow #19
Deep Cove Rowing Club (Evans, C)
Bow #20
Fort Langley Youth Rowing Society (Darlington, K)
Bow #21
Fort Langley Youth Rowing Society (Camparmo, D)
Bow #22
Delta Deas Rowing Club (Krezan, C)
Bow #23
Victoria City RC (Wall, B)
66 Under 19 Men 1x 6:30 am, 15 May 2016, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #24
Victoria City RC (Nicolson, A) (ex)
Bow #25
Victoria City RC (Cabral, I) (ex)
         
67 Under 19 Women 1x 6:45 am, 15 May 2016, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #26
Victoria City RC (elling quaintance, i)
Bow #27
Nanaimo Rowing Club (Knight, R)
Bow #28
Vancouver Rowing Club ()
Bow #29
Deep Cove Rowing Club (Adams, D)
Bow #30
Fort Langley Youth Rowing Society (Bailey, H)
Bow #32
Delta Deas Rowing Club (Smith, J)
scratch
Bow #33
Gorge Narrows Rowing Club (COE, S)
67 Under 19 Women 1x 6:45 am, 15 May 2016, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #34
St. Andrews Regional High School (Oulton, M)
Bow #35
Crofton House School (Cobb, G)
Bow #36
Sentinel Secondary School (Epp, V)
Bow #37
Maple Bay Rowing Club (Truhn, E)
Bow #38
Shawnigan Lake School (Koehler, A)
Bow #40
Fort Langley Youth Rowing Society (Franklin, A)
Bow #41
Deep Cove Rowing Club (Doxtdator-Jansson, E)
67 Under 19 Women 1x 6:45 am, 15 May 2016, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #42
Victoria City RC (Frappell, A)
Bow #43
Maple Bay Rowing Club (Reid, B)
Bow #45
Fort Langley Youth Rowing Society (Down, E)
Bow #47
Victoria City RC (Devlin, S)
     
68 Under 19 Lwt72 Men 1x 7:00 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #48
Delta Deas Rowing Club (Velestuk, E)
Bow #49
Gorge Narrows Rowing Club (Stewart, G)
Bow #50
Fort Langley Youth Rowing Society ()
Bow #51
St. George's School (Park, S)
scratch
Bow #52
St. Andrews Regional High School (Murry, E)
Bow #53
Maple Bay Rowing Club (Jones, C)
Bow #54
Thunder Rowing Crew (Olenick, T)
scratch
68 Under 19 Lwt72 Men 1x 7:00 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #56
Vancouver College (Hoy, J)
Bow #57
Victoria City RC (Wiltsie, M)
Bow #58
Vancouver Rowing Club ()
scratch
Bow #59
Deep Cove Rowing Club (Howey, T)
Bow #60
Nanaimo Rowing Club (Stoddart, B)
Bow #61
Shawnigan Lake School (Brown, A)
Bow #62
Claremont Sports Institute (Pacheco, S)
68 Under 19 Lwt72 Men 1x 7:00 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #63
Brentwood College School (Hollands, E)
scratch
Bow #65
Gorge Narrows Rowing Club (Peterson, B)
Bow #67
St. George's School (Chapman, E)
Bow #68
Thunder Rowing Crew (Koveshnikov, D)
scratch
Bow #70
Victoria City RC (Couchman, J)
Bow #71
Vancouver Rowing Club ()
scratch
Bow #72
Claremont Sports Institute (Plater, J)
68 Under 19 Lwt72 Men 1x 7:00 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #74
Brentwood College School (Maulini, F)
scratch
Bow #76
Delta Deas Rowing Club (Mehling, C)
Bow #79
Victoria City RC (Watson, M)
Bow #80
Claremont Sports Institute (Lau, J)
     
69 Under 19 Lwt63 Women 1x 7:15 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #81
Delta Deas Rowing Club (McCutcheon, G)
Bow #82
Gorge Narrows Rowing Club (Liu, Y)
Bow #83
Fort Langley Youth Rowing Society (deKroon, N)
Bow #84
Maple Bay Rowing Club (Lacrunza-Miranda, J)
Bow #85
Thunder Rowing Crew (Tsai, A)
Bow #86
Crofton House School (McGillivray, H)
Bow #87
Burnaby Lake Rowing Club (Mather, H)
69 Under 19 Lwt63 Women 1x 7:15 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #88
St. Michaels University School (Cathrea, B)
Bow #89
Sentinel Secondary School (Hubbs, H)
Bow #91
Nanaimo Rowing Club (Mullaly, M)
Bow #92
Victoria City RC (Figueroa, P)
Bow #93
Claremont Sports Institute (Hughson, H)
Bow #95
Shawnigan Lake School (Emslie, A)
Bow #97
Fort Langley Youth Rowing Society (Calbick, M)
69 Under 19 Lwt63 Women 1x 7:15 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #98
Thunder Rowing Crew (Putko, J)
Bow #99
Crofton House School (Takagi, H)
Bow #101
Victoria City RC (Nichols, M)
Bow #102
St. Michaels University School (Pilchner, F)
Bow #103
Claremont Sports Institute (Pappas, K)
Bow #104
Maple Bay Rowing Club (Baronas, A)
Bow #106
Thunder Rowing Crew (Perry, S)
69 Under 19 Lwt63 Women 1x 7:15 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #107
Crofton House School (MacGowan, K)
Bow #108
Victoria City RC (Hardcastle, E)
scratch
Bow #110
Claremont Sports Institute (Caputa, U)
scratch
Bow #111
Victoria City RC () (ex)
scratch
Bow #112
Crofton House School (Palmer, E)
   
70 Under 19 JV Men 2x 7:30 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #1
Vancouver Rowing Club (Zhu, W)
Bow #2
Brentwood College School (Butcher, J)
Bow #3
Victoria City RC (Erasmus, L)
Bow #4
Delta Deas Rowing Club (Velestuk, E)
Bow #5
Fort Langley Youth Rowing Society (Graham, N)
Bow #6
Vancouver College (Ceholski, J)
Bow #7
Maple Bay Rowing Club (Blandford-Scherr, S)
70 Under 19 JV Men 2x 7:30 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #8
Thunder Rowing Crew (Christie, J)
Bow #9
St. George's School (Chapman, E)
Bow #10
St. Michaels University School (Raina, R)
Bow #11
Salt Spring Island Rowing Club (Perrins, E)
Bow #12
Deep Cove Rowing Club (Heikkial, K)
Bow #13
Claremont Sports Institute (Sacapano, J)
Bow #14
Burnaby Lake Rowing Club (Djurasic, A)
70 Under 19 JV Men 2x 7:30 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #15
Delta Deas Rowing Club (Anderson, L)
Bow #16
Fort Langley Youth Rowing Society (Simpson, B)
Bow #17
Thunder Rowing Crew (Olenick, T)
Bow #18
St. George's School (Mao, M)
scratch
Bow #19
Vancouver College (Skrivanos, D)
Bow #21
Victoria City RC (Cunningham, M)
Bow #22
Claremont Sports Institute (Meausette, K)
70 Under 19 JV Men 2x 7:30 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #23
Vancouver Rowing Club (Peer, W)
Bow #25
Vancouver College (Drab, J)
Bow #26
Claremont Sports Institute (LINDER, S)
Bow #27
Victoria City RC (Wilson, L)
     
71 Under 19 JV Women 2x 7:45 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #28
Burnaby Lake Rowing Club (Hubbs, H)
Bow #29
Maple Bay Rowing Club (Kropp, T)
scratch
Bow #30
Fort Langley Youth Rowing Society (deKroon, N)
Bow #31
Thunder Rowing Crew (Perry, S)
scratch
Bow #32
Crofton House School (Takagi, H)
Bow #33
St. Michaels University School (Forbes, E)
Bow #34
Sentinel Secondary School (Landell, M)
71 Under 19 JV Women 2x 7:45 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #35
Deep Cove Rowing Club (Leslie, K) (ex)
Bow #36
Victoria City RC (Figueroa, P)
Bow #37
Claremont Sports Institute (Dolezal, M)
Bow #39
Thunder Rowing Crew (Tsai, A)
Bow #40
Crofton House School (Richer, S)
Bow #41
Deep Cove Rowing Club (Smith, H) (ex)
Bow #42
Victoria City RC (Jenkinson, C)
71 Under 19 JV Women 2x 7:45 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #43
Claremont Sports Institute (Caputa, U)
Bow #44
Maple Bay Rowing Club (Brouwer, T)
Bow #45
Thunder Rowing Crew (Sierra, V) (ex)
Bow #46
Crofton House School (Palmer, E)
Bow #47
Victoria City RC (Beauvais, H)
Bow #48
Victoria City RC (Thomson, A)
Bow #50
Vancouver Rowing Club (Devathasan, K)
71 Under 19 JV Women 2x 7:45 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #51
Vancouver Rowing Club (Liu, G)
           
72 Under 17 Men 2x 8:00 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #52
Burnaby Lake Rowing Club (Djurasic, A)
Bow #53
Victoria City RC (Ciccateri, A)
Bow #54
Delta Deas Rowing Club (McCoy, A)
Bow #55
Gorge Narrows Rowing Club (Beatty, B)
Bow #56
St. George's School (Smith, S)
Bow #57
St. Andrews Regional High School (Thomas, K)
Bow #58
Vancouver Rowing Club (Morin, J)
72 Under 17 Men 2x 8:00 am, 15 May 2016, PDT Time trial
6 fastest to Final
Bow #59
Thunder Rowing Crew (Christie, J)
Bow #60
St. Michaels University School (Pryce-Baff, S)
Bow #61
Deep Cove Rowing Club (Kemper, J)
Bow #62
Nanaimo Rowing Club (Inglis, C)
Bow #63
Brentwood College School (Carson, L)
Bow #64
Claremont Sports Institute (Walkey, J)
Bow #65
Shawnigan Lake School (Heck, B)
 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

57 records. Export as CSV