logo

Draw for RCA Junior - Selection trials 2016 on 6 Jun 2016


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 Under 19 Men 2- 11:00 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
12 to Final A/B
Bow #1
Victoria City RC (Keane, L)
Bow #2
Argonaut Rowing Club (Wintersperger, L)
Bow #3
Vancouver College (Rybkin, I)
Bow #4
Leander Boat Club (Heinbecker, E)
Bow #5
Brentwood College School (Tautz, L)
Bow #6
Brentwood College School (Ridenour, A)
1 Under 19 Men 2- 11:00 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
12 to Final A/B
Bow #7
St. George's School (Watt, R)
Bow #8
Don Rowing Club (Lee, J)
scratch
Bow #9
Don Rowing Club (Goff, J)
Bow #10
St. George's School (Elliott, M)
Bow #11
South Niagara Rowing Club (Egan, E)
Bow #12
South Niagara Rowing Club (Rusin, C)
1 Under 19 Men 2- 11:00 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
12 to Final A/B
Bow #13
Upper Canada College Rowing (Walker, R)
         
2 Under 19 Men 1x 11:10 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
30 to Final A/B/C/D/E
Bow #15
St. Catharines Rowing Club (mcalpine, e)
Bow #16
Victoria City RC (van Gessel, S)
Bow #17
Brockville Rowing Club (Everett, N)
Bow #18
South Niagara Rowing Club (Naar, J)
Bow #19
Victoria City RC (Adams, T)
Bow #20
Ridley Graduate Boat Club (Rosts, S)
2 Under 19 Men 1x 11:10 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
30 to Final A/B/C/D/E
Bow #21
South Niagara Rowing Club (Rush, B)
Bow #22
Victoria City RC (Nicolson, A)
Bow #23
South Niagara Rowing Club (Keith, K)
Bow #24
Ridley College Rowing Club (Schultz, M)
Bow #25
Brockville Rowing Club (Basiren, Q)
Bow #26
Brentwood College School (Hollands, E)
2 Under 19 Men 1x 11:10 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
30 to Final A/B/C/D/E
Bow #27
Fort Langley Youth Rowing Society (Matson, A)
Bow #28
Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, T)
Bow #29
Kennebecasis Rowing Club (Morrison, I)
Bow #30
Leander Boat Club (Sinclair, J)
Bow #31
Edmonton Rowing Club (Hohnstein, E)
Bow #32
Don Rowing Club (Sati, W)
2 Under 19 Men 1x 11:10 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
30 to Final A/B/C/D/E
Bow #33
Peterborough Rowing Club (Rothwell, B)
Bow #34
Ridley College Rowing Club (Moyer, S)
Bow #35
South Niagara Rowing Club (Kennedy, N)
Bow #36
Regina Rowing Club (Markewich, T)
Bow #37
St. Catharines Rowing Club (van Engelen, A)
Bow #38
South Niagara Rowing Club (McDonald, N)
2 Under 19 Men 1x 11:10 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
30 to Final A/B/C/D/E
Bow #39
St. Catharines Rowing Club (Allan, A)
Bow #40
Brentwood College School (Kirker, P)
Bow #41
South Niagara Rowing Club (Lafleur, D)
Bow #42
South Niagara Rowing Club (Darling, F)
Bow #43
Ridley College Rowing Club (McRae, A)
 
3 Under 19 Women 2- 11:30 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
12 to Final A/B
Bow #48
Ottawa Rowing Club (Cross, G)
Bow #49
Brentwood College School (Storey, J)
Bow #50
South Niagara Rowing Club (Brettell, E)
Bow #51
Argonaut Rowing Club (Dodaro, A)
Bow #52
Don Rowing Club (Wright, L)
Bow #53
Victoria City RC (Battersby, P)
3 Under 19 Women 2- 11:30 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
12 to Final A/B
Bow #54
Don Rowing Club (Wilson, E)
Bow #55
Victoria City RC (Reinsch, E)
Bow #56
Don Rowing Club (Warfield, L)
     
4 Under 19 Women 1x 11:40 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
30 to Final A/B/C/D/E
Bow #60
Victoria City RC (elling quaintance, i)
Bow #61
Edmonton Rowing Club (Belzil, A)
Bow #62
Winnipeg Rowing Club (Gray, E)
Bow #63
Regina Rowing Club (Massier, K)
Bow #64
Victoria City RC (Frappell, A)
Bow #65
St. Catharines Rowing Club (Maloney, A)
4 Under 19 Women 1x 11:40 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
30 to Final A/B/C/D/E
Bow #66
Nanaimo Rowing Club (Knight, R)
Bow #67
Saskatoon Rowing Club (Craven, S)
Bow #68
Ridley Graduate Boat Club (Adams, P)
Bow #69
Club d'aviron de Boucherville (Duvernay Tardif, M)
Bow #70
Nanaimo Rowing Club (Montgomery, M)
Bow #71
Argonaut Rowing Club (Tintor, A)
4 Under 19 Women 1x 11:40 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
30 to Final A/B/C/D/E
Bow #72
Leander Boat Club (Gadsdon, L)
Bow #73
Peterborough Rowing Club (Shepherd, R)
Bow #74
Ridley College Rowing Club (Van Roon, A)
Bow #75
South Niagara Rowing Club (Leheta, J)
Bow #76
St. Catharines Rowing Club (vandersloot, e)
Bow #77
Fredericton Rowing Club Inc. (durnford, d)
4 Under 19 Women 1x 11:40 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
30 to Final A/B/C/D/E
Bow #78
Havergal Rowing Club (Dirks, C)
Bow #79
Kennebecasis Rowing Club (Grant, C)
Bow #80
Peterborough Rowing Club (VandenBroek, G)
Bow #81
Ridley College Rowing Club (Donnelly, S)
Bow #82
Regina Rowing Club (Randall, B)
Bow #83
St. Catharines Rowing Club (Kelly, L)
4 Under 19 Women 1x 11:40 am, 6 Jun 2016, EDT Time trial
30 to Final A/B/C/D/E
Bow #84
Fredericton Rowing Club Inc. (clarke, j)
Bow #85
Regina Rowing Club (Morstad, K)
Bow #86
St. Catharines Rowing Club (Stewart, E)
     
5 Under 19 Men 2- 2:00 pm, 6 Jun 2016, EDT Final C
           
6 Under 19 Men 2- 2:08 pm, 6 Jun 2016, EDT Final B
Don Rowing Club (Goff, J) South Niagara Rowing Club (Rusin, C) Upper Canada College Rowing (Walker, R) Leander Boat Club (Heinbecker, E) Brentwood College School (Ridenour, A) South Niagara Rowing Club (Egan, E)
7 Under 19 Men 2- 2:16 pm, 6 Jun 2016, EDT Final A
St. George's School (Watt, R) Vancouver College (Rybkin, I) Victoria City RC (Keane, L) Brentwood College School (Tautz, L) St. George's School (Elliott, M) Argonaut Rowing Club (Wintersperger, L)
8 Under 19 Men 1x 2:24 pm, 6 Jun 2016, EDT Final E
South Niagara Rowing Club (Lafleur, D) St. Catharines Rowing Club (van Engelen, A) Kennebecasis Rowing Club (Morrison, I) South Niagara Rowing Club (McDonald, N) St. Catharines Rowing Club (Allan, A)  
9 Under 19 Men 1x 2:32 pm, 6 Jun 2016, EDT Final D
South Niagara Rowing Club (Darling, F) Peterborough Rowing Club (Rothwell, B) Victoria City RC (Adams, T) Brentwood College School (Kirker, P) Leander Boat Club (Sinclair, J) Ridley College Rowing Club (McRae, A)
10 Under 19 Men 1x 2:40 pm, 6 Jun 2016, EDT Final C
Edmonton Rowing Club (Hohnstein, E) Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, T) South Niagara Rowing Club (Rush, B) Ridley College Rowing Club (Schultz, M) South Niagara Rowing Club (Keith, K) South Niagara Rowing Club (Kennedy, N)
11 Under 19 Men 1x 2:48 pm, 6 Jun 2016, EDT Final B
Fort Langley Youth Rowing Society (Matson, A) Regina Rowing Club (Markewich, T) Brockville Rowing Club (Basiren, Q) Ridley College Rowing Club (Moyer, S) St. Catharines Rowing Club (mcalpine, e) Don Rowing Club (Sati, W)
12 Under 19 Men 1x 2:56 pm, 6 Jun 2016, EDT Final A
South Niagara Rowing Club (Naar, J) Ridley Graduate Boat Club (Rosts, S) Brockville Rowing Club (Everett, N) Victoria City RC (van Gessel, S) Brentwood College School (Hollands, E) Victoria City RC (Nicolson, A)
13 Under 19 Women 2- 3:04 pm, 6 Jun 2016, EDT Final B
    South Niagara Rowing Club (Brettell, E) Don Rowing Club (Wilson, E) Don Rowing Club (Warfield, L)  
14 Under 19 Women 2- 3:12 pm, 6 Jun 2016, EDT Final A
Brentwood College School (Storey, J) Don Rowing Club (Wright, L) Ottawa Rowing Club (Cross, G) Victoria City RC (Battersby, P) Argonaut Rowing Club (Dodaro, A) Victoria City RC (Reinsch, E)
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

30 records. Export as CSV