logo

Draw for Elk Lake Spring 2018 on 3 Mar 2018


 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
1 Under 19 Women 1x 8:00 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #1
Burnaby Lake Rowing Club (Stephens, K)
Bow #2
Gorge Narrows Rowing Club (Mackay-Pettyjohn, T)
Bow #3
Victoria City RC (Juniors) (mcculloch, d)
Bow #4
Gorge Narrows Rowing Club (Murray, M)
Bow #5
Gorge Narrows Rowing Club (Montgomery, M)
Bow #6
Delta Deas Rowing Club (Vangsgaard, D)
Bow #7
Gorge Narrows Rowing Club (Hardcastle, N)
Bow #8
Seattle Rowing Center (Hardman, J)
1 Under 19 Women 1x 8:00 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #9
Delta Deas Rowing Club (Anderson, H)
Bow #10
Fort Langley Youth Rowing Society (Kirk, L)
Bow #11
Maple Bay Rowing Club (Lowe, S)
Bow #12
Nanaimo Rowing Club (Isnor, J)
Bow #13
Vancouver Rowing Club ()
Bow #14
Brentwood College School (Snyder, C)
Bow #15
Seattle Rowing Center (Barrows, K)
Bow #16
Victoria City RC (Juniors) (Bonneau, M)
1 Under 19 Women 1x 8:00 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #17
Fort Langley Youth Rowing Society (McKenney, H)
Bow #18
Brentwood College School (Collins, A)
Bow #19
Seattle Rowing Center (Edwards, K)
Bow #20
Delta Deas Rowing Club (Woodhall, K)
Bow #21
Victoria City RC (Juniors) (letham, p)
Bow #22
Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, S)
Bow #23
Brentwood College School (Gaskill, A)
Bow #24
Victoria City RC (Juniors) (Edey, I)
1 Under 19 Women 1x 8:00 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #25
Victoria City RC (Juniors) (Loveday, L)
Bow #26
Victoria City RC (Juniors) (Jones, S)
Bow #27
Victoria City RC (Juniors) (Corwin, N)
Bow #28
Gorge Narrows Rowing Club (Sweeney, I)
       
2 Open Men 2- 8:15 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #29
National Training Centre (Copp, M)
Bow #30
National Training Centre (Barakso, M)
Bow #31
National Training Centre (Buczek, J)
Bow #32
University of British Columbia (Sheldon, H)
Bow #33
University of Victoria (Stapff, A)
Bow #34
Victoria City RC (Seniors) (Blaskovich, G)
Bow #35
University of British Columbia (Bell, R)
Bow #36
University of British Columbia (Marcil, L)
2 Open Men 2- 8:15 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #37
University of Victoria (Arscott, D)
Bow #38
University of British Columbia (Heaney, P)
Bow #39
National Training Centre (Fredrickson, K)
Bow #40
University of Victoria (Donaldson, I)
scratch
Bow #41
University of British Columbia (Anderson, M)
Bow #42
University of British Columbia (Wall, B)
Bow #43
University of Victoria (Freedman, A)
Bow #44
University of Victoria (Simpson, B)
2 Open Men 2- 8:15 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #45
University of Victoria (Laird, G)
             
3 Open Women 2- 8:30 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
11 to Finals AB
Bow #46
National Training Centre (Janssens, H)
Bow #47
National Training Centre (Nesbitt, C)
Bow #48
University of Victoria (Filmer, C)
Bow #49
University of British Columbia (Sami-Bacon, S)
Bow #50
University of British Columbia (Brillon, C)
Bow #51
University of Victoria (Chapman, M)
Bow #52
University of British Columbia (McGurk, S)
Bow #53
University of Victoria (Simpson, M)
3 Open Women 2- 8:30 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
11 to Finals AB
Bow #54
University of British Columbia (Cina, I)
Bow #55
University of British Columbia (Lindsay, J)
Bow #56
University of British Columbia (Armstrong, C)
         
4 Open Men 1x 8:45 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #57
National Training Centre (Langerfeld, K)
Bow #58
National Training Centre (Buie, M)
Bow #59
National Training Centre (Jones, T)
Bow #60
National Training Centre (king, j)
Bow #61
National Training Centre (Lattimer, M)
Bow #62
National Training Centre (Lattimer, A)
Bow #63
National Training Centre (Hardy, T)
Bow #64
National Training Centre (Keane, P)
4 Open Men 1x 8:45 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #65
National Training Centre (Perry, T)
Bow #66
National Training Centre (Finley, M)
Bow #67
National Training Centre (Malowany, A)
Bow #68
University of Victoria (Brodeur, L)
Bow #69
Seattle Rowing Center (Gangi, J)
Bow #70
University of Victoria (Larson, B)
Bow #71
University of the Fraser Valley (deVries, C)
Bow #72
Seattle Rowing Center (Lee, D)
4 Open Men 1x 8:45 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #73
Seattle Rowing Center (VanderWerf, B)
Bow #74
Victoria City RC (Seniors) (Payne, S)
Bow #75
Seattle Rowing Center (Richards, J)
Bow #76
Seattle Rowing Center (Buchanan, P)
Bow #77
Seattle Rowing Center (Twist, A)
Bow #78
Seattle Rowing Center (Madden, D)
Bow #79
National Training Centre (Fredrickson, K)
Bow #80
National Training Centre (Todd, A)
5 Open Women 1x 9:00 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #81
National Training Centre (Proske, A)
Bow #82
Victoria City RC (Seniors) (Tuax, M)
Bow #83
Seattle Rowing Center (Collins, K)
Bow #84
University of the Fraser Valley (Steele, E)
Bow #85
Victoria City RC (Seniors) (Dehghan, R)
scratch
Bow #86
University of Victoria (Gray, E)
Bow #87
University of British Columbia (Walker, K)
Bow #88
University of Victoria (Kingston, R)
5 Open Women 1x 9:00 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #89
University of Victoria (Balooch, L)
Bow #90
National Training Centre (Whitty, A)
Bow #91
University of Victoria (King, O)
Bow #92
National Training Centre (Mara, T)
Bow #93
National Training Centre (Gleadow, E)
Bow #94
National Training Centre (Casson, J)
Bow #95
National Training Centre (Sauks, K)
Bow #96
National Training Centre (Moffatt, J)
5 Open Women 1x 9:00 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #97
National Training Centre (Lesfrud, K)
Bow #98
National Training Centre (Nesbitt, C)
Bow #99
National Training Centre (Roper, C)
         
6 Under 19 Women 2x 9:15 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #100
Oregon Rowing Unlimited (Beremski, M)
Bow #101
Seattle Rowing Center (Barrows, K)
Bow #102
Delta Deas Rowing Club (Vangsgaard, D)
Bow #103
Victoria City RC (Juniors) () (ex)
Bow #104
Gorge Narrows Rowing Club (Sweeney, I)
Bow #105
Fort Langley Youth Rowing Society (McKenney, H)
Bow #106
Brentwood College School (Christensen, A)
Bow #107
Oregon Rowing Unlimited (Whelan, J)
6 Under 19 Women 2x 9:15 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #108
Seattle Rowing Center (Andrews, E)
Bow #109
Delta Deas Rowing Club (Mehling, R)
Bow #110
Victoria City RC (Juniors) (cherfi, T)
Bow #111
Gorge Narrows Rowing Club (Hardcastle, N)
Bow #112
Fort Langley Youth Rowing Society (Parker, C)
Bow #113
Brentwood College School (Caldwell, H)
Bow #114
Seattle Rowing Center (Jordan, E)
Bow #115
Gorge Narrows Rowing Club (Maitland, J)
6 Under 19 Women 2x 9:15 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #116
Brentwood College School (Moen, L)
Bow #117
Gorge Narrows Rowing Club (Mackay-Pettyjohn, T)
Bow #118
Seattle Rowing Center (Bilafer, L)
Bow #119
Gorge Narrows Rowing Club (Kearsey, E)
       
7 Under 19 Men 1x 9:30 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #120
Gorge Narrows Rowing Club (Hoelscher, L)
Bow #121
Victoria City RC (Juniors) (Kilpatrick, T)
Bow #122
Claremont Sports Institute (Donnecke, L)
Bow #123
Victoria City RC (Juniors) (Thomas, S)
Bow #124
Brentwood College School (Ewashko, A)
Bow #125
Gorge Narrows Rowing Club (Della Siega, A)
Bow #126
Claremont Sports Institute (Walkey, J)
Bow #127
Delta Deas Rowing Club (Velestuk, S)
7 Under 19 Men 1x 9:30 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #128
Seattle Rowing Center (Shure, M)
Bow #129
Gorge Narrows Rowing Club (Ciccateri, A)
Bow #130
Fort Langley Youth Rowing Society (Ketter, J)
Bow #131
Deep Cove Rowing Club ()
Bow #132
Nanaimo Rowing Club (Matthew, G)
Bow #133
Shawnigan Lake School (Heck, B)
Bow #134
Brentwood College School (Hillier, Y)
Bow #135
Claremont Sports Institute (Breitenfeldt, F)
7 Under 19 Men 1x 9:30 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #136
Delta Deas Rowing Club (Krezan, L)
Bow #137
Seattle Rowing Center (Harper, J)
Bow #138
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, N)
Bow #139
Deep Cove Rowing Club ()
Bow #140
Victoria City RC (Juniors) (Tahara-Edmonds, G)
Bow #141
Shawnigan Lake School (Annandale, D)
Bow #142
Brentwood College School (Wilson, O)
Bow #143
Delta Deas Rowing Club (Torok, Q)
7 Under 19 Men 1x 9:30 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #144
Fort Langley Youth Rowing Society (Jacob, E)
Bow #145
Brentwood College School (Carson, L)
Bow #146
Seattle Rowing Center (Miles, P)
Bow #147
Claremont Sports Institute (Plater, J)
Bow #148
Gorge Narrows Rowing Club (Mork, D)
Bow #149
Fort Langley Youth Rowing Society (Mangat, G)
Bow #150
Brentwood College School (Bell, A)
Bow #151
Victoria City RC (Juniors) (Prosalendis, L)
7 Under 19 Men 1x 9:30 am, 3 Mar 2018, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #152
Claremont Sports Institute (Mittig, L)
Bow #153
Fort Langley Youth Rowing Society (McKay, J)
Bow #154
Fort Langley Youth Rowing Society (McQuarrie, L)
Bow #155
Brentwood College School (Layton, B)
       
8 Under 17 Men 4x+ 10:30 am, 3 Mar 2018, PST Heat 1
3 to Final
St. Michaels University School (LeBlanc, E) Seattle Rowing Center (Andrews, L) Victoria City RC (Juniors) (LePage, L) Oregon Rowing Unlimited (Beard, R) Brentwood College School (Long, E)      
9 Under 17 Men 4x+ 10:38 am, 3 Mar 2018, PST Heat 2
3 to Final
Brentwood College School (Bakshi, A) Shawnigan Lake School (Minchenko, D) Seattle Rowing Center (Payne, E) St. Michaels University School (Walton, R)        
 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

64 records. Export as CSV