logo

Draw for Shawnigan Lake Regatta 2018 on 11 May 2018


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
1 Under 19 Men 2x 4:30 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #1
Nanaimo Rowing Club (Matthew, G)
Bow #2
Nanaimo Rowing Club (Van Der Minne, C)
Bow #3
Claremont Sports Institute (Donnecke, L)
Bow #4
Delta Deas Rowing Club (Torok, Q)
Bow #5
St. George's School (Fetterly, M)
Bow #6
Vancouver College (Leong, R)
Bow #7
Gorge Narrows Rowing Club (Hoelscher, L)
1 Under 19 Men 2x 4:30 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #8
Brentwood College School (Phillips, J)
Bow #9
Brentwood College School (Hasan, J)
Bow #10
Brentwood College School (Carson, L)
Bow #11
Deep Cove Rowing Club (Kemper, J)
Bow #12
Shawnigan Lake School (Heck, B)
Bow #13
Shawnigan Lake School (Tezinde, M)
Bow #14
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, N)
1 Under 19 Men 2x 4:30 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #15
Fort Langley Youth Rowing Society (McKay, J)
           
2 Under 17 JV Men 1x 4:45 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #16
St. George's School (Mak, I)
Bow #17
St. George's School (Ezekiel, J)
Bow #19
Delta Deas Rowing Club (Brown, E)
Bow #20
Vancouver Rowing Club (Edge, J)
Bow #21
Vancouver Rowing Club (Kischer, R)
Bow #22
Vancouver Rowing Club (Sharp, H)
Bow #23
Vancouver Rowing Club (Kovach, M)
2 Under 17 JV Men 1x 4:45 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #24
Victoria City RC (Juniors) (O'Kelly-Lynch, J)
Bow #25
Victoria City RC (Juniors) (Webster, J)
Bow #26
Victoria City RC (Juniors) (Nicholson, E)
Bow #27
Claremont Sports Institute (Evans, R)
Bow #28
Deep Cove Rowing Club (Farrokhi, K)
Bow #29
Shawnigan Lake School (Platt, G)
Bow #30
Shawnigan Lake School (Chung, T)
2 Under 17 JV Men 1x 4:45 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #31
Fort Langley Youth Rowing Society (Tack, M)
Bow #32
Fort Langley Youth Rowing Society (Abou-Haidar, R)
Bow #33
Fort Langley Youth Rowing Society (Wright, I)
Bow #34
Fort Langley Youth Rowing Society (Battistel, M)
Bow #35
Victoria City RC (Juniors) (Peacock, E)
   
3 Under 17 JV Women 1x 5:00 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #37
Claremont Sports Institute (Lee, P)
Bow #38
Claremont Sports Institute (Wilkins, M)
Bow #39
Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S)
Bow #40
Deep Cove Rowing Club (Wright, J)
Bow #41
Deep Cove Rowing Club (Duncan, J)
Bow #42
Victoria City RC (Juniors) (Lamb, I)
Bow #43
Victoria City RC (Juniors) (Wardell, S)
3 Under 17 JV Women 1x 5:00 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #44
Fort Langley Youth Rowing Society (Guzma, N)
Bow #45
Fort Langley Youth Rowing Society (Schmidt, J)
Bow #46
Fort Langley Youth Rowing Society (Degrazio, E)
Bow #47
Fort Langley Youth Rowing Society (Park, S)
Bow #48
Crofton House School (Kwan, M)
Bow #49
Crofton House School (Stubos, J)
 
4 Under 17 Women 4x- 5:15 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #50
Salt Spring Island Rowing Club (Neufeld-Boucher, M)
Bow #51
Delta Deas Rowing Club (Lawrence, J)
Bow #52
Delta Deas Rowing Club (Anderson, H)
Bow #53
Crofton House School (Turner, G)
Bow #54
Vancouver Rowing Club (Dalzell, D)
Bow #55
Claremont Sports Institute (Scott, K)
Bow #56
Gorge Narrows Rowing Club (Fraser, S)
4 Under 17 Women 4x- 5:15 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #57
Brentwood College School (Guthrie, G)
Bow #58
Brentwood College School (Burton, H)
Bow #59
Victoria City RC (Juniors) (Jones, S)
Bow #60
Shawnigan Lake School (Lavin, N)
Bow #61
Maple Bay Rowing Club (Cizeron, C)
Bow #62
Fort Langley Youth Rowing Society (Amaradasa, A)
 
5 Under 19 Men 1x 5:30 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #63
Claremont Sports Institute (Walkey, J)
Bow #64
Claremont Sports Institute (Donnecke, L)
Bow #65
Claremont Sports Institute (Mittig, L)
Bow #66
Claremont Sports Institute (Macdonald, D)
Bow #67
Vancouver Rowing Club (Lau, B)
Bow #68
Vancouver Rowing Club (Kool, J)
Bow #69
Shawnigan Lake School (Annandale, D)
5 Under 19 Men 1x 5:30 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #70
Shawnigan Lake School (Heck, B)
Bow #71
Nanaimo Rowing Club (Inglis, C)
Bow #72
Nanaimo Rowing Club (Matthew, G)
Bow #73
Nanaimo Rowing Club (Rogers, I)
Bow #74
St. George's School (Lee Zhang, J)
Bow #75
St. George's School (Fetterly, M)
Bow #76
Deep Cove Rowing Club (Kemper, J)
5 Under 19 Men 1x 5:30 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #77
St. George's School (Sun, I)
Bow #78
Delta Deas Rowing Club (Krezan, L)
Bow #79
Gorge Narrows Rowing Club (Tahouney, B)
Bow #80
Gorge Narrows Rowing Club (Hoelscher, L)
Bow #81
Brentwood College School (von Battenburg, M)
Bow #82
Fort Langley Youth Rowing Society (Ketter, J)
Bow #83
Fort Langley Youth Rowing Society (Mangat, G)
5 Under 19 Men 1x 5:30 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #84
Fort Langley Youth Rowing Society (Jacob, E)
Bow #85
Fort Langley Youth Rowing Society (Camparmo, M)
Bow #86
Deep Cove Rowing Club (Floe, J)
       
6 Under 19 Women 1x 5:45 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #1
Burnaby Lake Rowing Club (Stephens, K)
Bow #2
Burnaby Lake Rowing Club (Finnie, A)
Bow #3
Brentwood College School (Collins, A)
Bow #4
Maple Bay Rowing Club (Kropp, T)
Bow #5
Nanaimo Rowing Club (Isnor, J)
Bow #6
Crofton House School (Luo, E)
Bow #7
Crofton House School (Douville, G)
6 Under 19 Women 1x 5:45 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #8
Gorge Narrows Rowing Club (Montgomery, M)
Bow #9
Gorge Narrows Rowing Club (Latrille, M)
Bow #10
Vancouver Rowing Club (Byrne-Atkins, S)
Bow #11
Claremont Sports Institute (Kwan, C)
Bow #12
Salt Spring Island Rowing Club (Pearce, J)
Bow #13
Victoria City RC (Juniors) (mcculloch, d)
scratch
Bow #14
Victoria City RC (Juniors) (Bonneau, M)
6 Under 19 Women 1x 5:45 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #15
Delta Deas Rowing Club (Lawrence, C)
Bow #16
Delta Deas Rowing Club (Cowie, M)
Bow #17
Shawnigan Lake School (Doig, P)
Bow #18
Fort Langley Youth Rowing Society (Kirk, L)
Bow #19
Crofton House School (Stekl, T)
Bow #20
Claremont Sports Institute (Ames, S)
Bow #21
Burnaby Lake Rowing Club (Reichenstein, U)
7 Under 17 Novice Men 2x 6:00 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #22
Vancouver Rowing Club (Wallner, P)
Bow #23
Salt Spring Island Rowing Club (Grant, H)
Bow #24
Victoria City RC (Juniors) (Gonin, A)
Bow #25
Victoria City RC (Juniors) (Chen, K)
Bow #26
Claremont Sports Institute (Schellenberg, B)
Bow #27
Brentwood College School (McNeill, W)
Bow #28
Brentwood College School (Pirie, J)
7 Under 17 Novice Men 2x 6:00 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #29
Nanaimo Rowing Club (Stone, C)
scratch
Bow #30
Shawnigan Lake School (Chung, T)
Bow #31
Maple Bay Rowing Club (newfield, J)
Bow #32
Fort Langley Youth Rowing Society (Abou-Haidar, R)
Bow #33
Fort Langley Youth Rowing Society (Wright, I)
Bow #35
Vancouver Rowing Club (Wirth, Z)
 
8 Under 17 Novice Women 2x 6:15 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #36
Delta Deas Rowing Club (Gach, E)
Bow #37
Gorge Narrows Rowing Club (McConnell-Fidyk, Z)
Bow #38
Brentwood College School (Mandl, S)
Bow #39
Brentwood College School (Ledingham, s)
Bow #40
Deep Cove Rowing Club (Duncan, J)
Bow #41
Deep Cove Rowing Club (Wright, J)
Bow #42
Victoria City RC (Juniors) (Regosa, S) (ex)
8 Under 17 Novice Women 2x 6:15 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #43
Victoria City RC (Juniors) (Evans, S)
Bow #44
Victoria City RC (Juniors) (McClintock, A)
Bow #45
Victoria City RC (Juniors) (Sousa, E)
Bow #46
Shawnigan Lake School (Gillmore, M)
Bow #47
Shawnigan Lake School (Bryant, H)
Bow #48
Shawnigan Lake School (Stobart, P)
Bow #49
Crofton House School (Turner, A)
8 Under 17 Novice Women 2x 6:15 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #50
Fort Langley Youth Rowing Society (Degrazio, E)
Bow #51
Shawnigan Lake School (Hick, B)
Bow #52
Vancouver Rowing Club (Markham, I)
Bow #53
Crofton House School (Chen, H)
     
9 Under 17 Men 1x 6:30 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #54
Salt Spring Island Rowing Club (Burnett, R)
Bow #55
Deep Cove Rowing Club (Farrokhi, K)
Bow #56
St. George's School (Zhang, T)
Bow #57
St. George's School (Bentley, T)
Bow #58
St. George's School (Hopkins, D)
Bow #59
Thunder Rowing Crew (Kanwal, R)
Bow #60
Delta Deas Rowing Club (Torok, Q)
9 Under 17 Men 1x 6:30 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #61
Victoria City RC (Juniors) (DesBrisay, J)
Bow #62
Victoria City RC (Juniors) (Friedmann, E)
Bow #63
Victoria City RC (Juniors) (Prosalendis, L)
Bow #64
Claremont Sports Institute (Lewis, C)
Bow #65
Gorge Narrows Rowing Club (Purewal, J)
Bow #66
Gorge Narrows Rowing Club (Whelon, M)
Bow #67
Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M)
9 Under 17 Men 1x 6:30 pm, 11 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #68
Shawnigan Lake School (Addison, S)
Bow #69
Shawnigan Lake School (Mackay, R)
Bow #70
Shawnigan Lake School (Fontana, D)
Bow #71
Shawnigan Lake School (Bramley, O)
Bow #72
Maple Bay Rowing Club (Reid, B)
Bow #73
Thunder Rowing Crew (Wang, T)
 
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

29 records. Export as CSV