logo

Draw for Shawnigan Lake Regatta 2018 on 12 May 2018


Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
13 Under 19 JV Men 4x- 7:16 am, 12 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
St. Michaels University School (Chen, J) Delta Deas Rowing Club (McCoy, A) Brentwood College School (Bell, A) Vancouver College (Luteijn, A) Thunder Rowing Crew (Mulholland, J) Claremont Sports Institute (Nomura, E)  
14 Under 19 JV Men 4x- 7:24 am, 12 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Delta Deas Rowing Club (Bhandal, S) Fort Langley Youth Rowing Society (McQuarrie, L) Brentwood College School (Harrison, D) Shawnigan Lake School (Korniiashik, D) Victoria City RC (Van Stolk, C)    
15 Under 19 JV Women 4x- 7:32 am, 12 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
Vancouver Rowing Club (Stevanovic, M) Victoria City RC (Greig, R) Shawnigan Lake School (Moore, G) Brentwood College School (Penner, L) Maple Bay Rowing Club (Lowe, S)    
16 Under 19 JV Women 4x- 7:40 am, 12 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Crofton House School (Ker, M) Burnaby Lake Rowing Club (Reichenstein, U) Claremont Sports Institute (Vincent, S) Fort Langley Youth Rowing Society (Jungling, A)      
17 Under 15 Men 2x 7:48 am, 12 May 2018, PDT Heat 1
2 to Final
    St. George's School (Isac, C) Maple Bay Rowing Club (Smith, J) Nanaimo Rowing Club (Inglis, S) St. George's School (Brown, S)  
18 Under 15 Men 2x 7:56 am, 12 May 2018, PDT Heat 2
2 to Final
  Shawnigan Lake School (Hall, G) Maple Bay Rowing Club (Hennessy, T) Nanaimo Rowing Club (Rogers, p) St. George's School (Fiorante, M)    
19 Under 15 Men 2x 8:04 am, 12 May 2018, PDT Heat 3
2 to Final
  Victoria City RC (Marcovitz, O) St. George's School (French, K) Maple Bay Rowing Club (Hennessy, C)      
20 Under 15 Women 2x 8:12 am, 12 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
  Crofton House School (Bonnis, A) Victoria City RC (Wood, E) Gorge Narrows Rowing Club (Solberg, M) Nanaimo Rowing Club (Gullison, L)    
21 Under 15 Women 2x 8:20 am, 12 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
  Shawnigan Lake School (Zuber, C) Crofton House School (Ramlochun, E) Maple Bay Rowing Club (Caine, O) Victoria City RC (Calder, M)    
22 Under 17 Men 4+ 8:28 am, 12 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
St. George's School (Good, B) Vancouver College (Kalaw, E) Vancouver College (Harris, S) Claremont Sports Institute (Jo, J) Victoria City RC (Chen, K)    
23 Under 17 Men 4+ 8:36 am, 12 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
  St. George's School (Kwan, D) Brentwood College School (Blake-Currier, C) Vancouver College (Daniels, F) St. Michaels University School (Hodgins, L)    
26 Under 19 Women 2x 8:44 am, 12 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
  Delta Deas Rowing Club (Mehling, R) Crofton House School (Douville, G) Fort Langley Youth Rowing Society (Kirk, L) Victoria City RC (Hill, A) Burnaby Lake Rowing Club (Stephens, K)
scratch
 
27 Under 19 Women 2x 8:52 am, 12 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Brentwood College School (Varma, A) Salt Spring Island Rowing Club (Pearce, J) Nanaimo Rowing Club (Duifhuis, C) Gorge Narrows Rowing Club (Sweeney, I) Victoria City RC (mcculloch, D)    
28 Under 17 Men 4x- 9:00 am, 12 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
Gorge Narrows Rowing Club (Newton, B) Vancouver College (Jarvis, F) Claremont Sports Institute (Jo, J) Brentwood College School (Harrison, D) Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M) St. George's School (Bentley, T)  
29 Under 17 Men 4x- 9:08 am, 12 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Vancouver College (MacDonald, J) Victoria City RC (Marcovitz, O) Vancouver Rowing Club (Kischer, R) Claremont Sports Institute (Plater, L) Shawnigan Lake School (Bramley, O) Maple Bay Rowing Club (Hennessy, T)  
30 Under 19 Men 2- 9:16 am, 12 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
  St. George's School (Percy, A) Fort Langley Youth Rowing Society (McQuarrie, L) Vancouver College (Rener, B) St. George's School (Chan, D)    
31 Under 19 Men 2- 9:24 am, 12 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Brentwood College School (Layton, B) St. George's School (Liu, S) St. George's School (Li, W) Nanaimo Rowing Club (Watchorn, E) Victoria City RC ()    
32 Under 19 Men 4+ 10:35 am, 12 May 2018, PDT Final A
Vancouver College (Pringle, G) Brentwood College School (Layton, B) St. George's School (Smith, S) St. Michaels University School (Cormie, M) Brentwood College School (Wilson, O) St. George's School (Black, J) Vancouver College (MacDonald, J)
33 Under 19 Women 4+ 10:43 am, 12 May 2018, PDT Final A
Brentwood College School (Christensen, A) St. Michaels University School (White, E) Delta Deas Rowing Club (Anderson, H) Gorge Narrows Rowing Club (Hardcastle, N) Nanaimo Rowing Club (Duifhuis, C) Shawnigan Lake School (Doig, P)  
34 Under 19 JV Men 4x- 10:51 am, 12 May 2018, PDT Final A
Vancouver College (Luteijn, A) Fort Langley Youth Rowing Society (McQuarrie, L) Delta Deas Rowing Club (McCoy, A) Delta Deas Rowing Club (Bhandal, S) Brentwood College School (Bell, A) Shawnigan Lake School (Korniiashik, D)  
35 Under 19 JV Women 4x- 10:59 am, 12 May 2018, PDT Final A
Vancouver Rowing Club (Stevanovic, M) Crofton House School (Ker, M) Victoria City RC (Greig, R) Claremont Sports Institute (Vincent, S) Maple Bay Rowing Club (Lowe, S) Burnaby Lake Rowing Club (Reichenstein, U)  
36 Under 15 Men 2x 11:07 am, 12 May 2018, PDT Final A
Nanaimo Rowing Club (Rogers, p) St. George's School (French, K) Nanaimo Rowing Club (Inglis, S) Shawnigan Lake School (Hall, G) Maple Bay Rowing Club (Hennessy, C) Maple Bay Rowing Club (Smith, J)  
37 Under 15 Women 2x 11:15 am, 12 May 2018, PDT Final A
Nanaimo Rowing Club (Gullison, L) Maple Bay Rowing Club (Caine, O) Gorge Narrows Rowing Club (Solberg, M) Victoria City RC (Calder, M) Victoria City RC (Wood, E) Crofton House School (Ramlochun, E)  
38 Under 17 Men 4+ 11:23 am, 12 May 2018, PDT Final A
Vancouver College (Kalaw, E) Brentwood College School (Blake-Currier, C) St. George's School (Good, B) St. Michaels University School (Hodgins, L) Vancouver College (Harris, S) St. George's School (Kwan, D)  
39 Under 17 Women 4+ 11:31 am, 12 May 2018, PDT Final A
  St. Michaels University School (Knezevic, I) Shawnigan Lake School (Fulton, E) Brentwood College School (kruger, m)   Claremont Sports Institute (Loewen, J)  
40 Under 19 Novice Men 1x 11:39 am, 12 May 2018, PDT Final A
  Claremont Sports Institute (Schellenberg, B) Victoria City RC (Tomasik, M) Delta Deas Rowing Club (Molloy, T)      
41 Under 19 Novice Women 1x 11:47 am, 12 May 2018, PDT Final A
Deep Cove Rowing Club (Christensen, M) Delta Deas Rowing Club (Wang, Y) Victoria City RC (Vitrouk, P) Burnaby Lake Rowing Club ( Peters, U) St. Michaels University School (Pareiko, S) Thunder Rowing Crew (Scott, M) Victoria City RC (Sousa, E)
42 Under 19 Men 2x 11:55 am, 12 May 2018, PDT Final B
Shawnigan Lake School (Annandale, D) Brentwood College School (Ewashko, A) Fort Langley Youth Rowing Society (Ketter, J) Delta Deas Rowing Club (Krezan, L) Fort Langley Youth Rowing Society (Mangat, G) Nanaimo Rowing Club (Watchorn, E)  
43 Under 19 Men 2x 12:03 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Nanaimo Rowing Club (Rogers, I) Brentwood College School (Wilson, O) Brentwood College School (Poseley, L) Claremont Sports Institute (Mittig, L) Deep Cove Rowing Club (Floe, J) Gorge Narrows Rowing Club (Del Siega, A)  
44 Under 19 Women 2x 12:11 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Victoria City RC (Hill, A) Gorge Narrows Rowing Club (Sweeney, I) Crofton House School (Douville, G) Victoria City RC (mcculloch, D) Delta Deas Rowing Club (Mehling, R) Nanaimo Rowing Club (Duifhuis, C)  
45 Under 19 Lwt72 Men 4+ 12:19 pm, 12 May 2018, PDT Final A
  Vancouver College (Quinn, N) Delta Deas Rowing Club (McCoy, A) Brentwood College School (Hachamovitch, B) Vancouver College (Luteijn, A) Victoria City RC ()  
46 Under 19 Lwt63 Women 4+ 12:27 pm, 12 May 2018, PDT Final A
  St. Michaels University School (Knezevic, I)
JV 4+
Shawnigan Lake School (Canyon, M) Claremont Sports Institute (Sjerven, J) Shawnigan Lake School (Gillmore, M)    
47 Under 17 JV Men 1x 12:35 pm, 12 May 2018, PDT Final B
St. George's School (Mak, I) Vancouver Rowing Club (Edge, J) Fort Langley Youth Rowing Society (Wright, I) Victoria City RC (Peacock, E) Vancouver Rowing Club (Kovach, M) Fort Langley Youth Rowing Society (Battistel, M)  
48 Under 17 JV Men 1x 12:43 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Victoria City RC (O'Kelly-Lynch, J) Vancouver Rowing Club (Sharp, H) Fort Langley Youth Rowing Society (Tack, M) Delta Deas Rowing Club (Brown, E) Fort Langley Youth Rowing Society (Abou-Haidar, R) Vancouver Rowing Club (Kischer, R)  
49 Under 17 JV Women 1x 12:51 pm, 12 May 2018, PDT Final B
Fort Langley Youth Rowing Society (Degrazio, E) Crofton House School (Kwan, M) Crofton House School (Stubos, J) Claremont Sports Institute (Lee, P) Fort Langley Youth Rowing Society (Park, S) Fort Langley Youth Rowing Society (Guzma, N)  
50 Under 17 JV Women 1x 12:59 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Victoria City RC (Wardell, S) Claremont Sports Institute (Wilkins, M) Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S) Deep Cove Rowing Club (Wright, J) Victoria City RC (Lamb, I) Deep Cove Rowing Club (Duncan, J)  
51 Under 17 Men 4x- 1:07 pm, 12 May 2018, PDT Final A
St. George's School (Bentley, T) Shawnigan Lake School (Bramley, O) Claremont Sports Institute (Jo, J) Victoria City RC (Marcovitz, O) Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M) Vancouver Rowing Club (Kischer, R)  
52 Under 17 Women 4x- 1:15 pm, 12 May 2018, PDT Final B
Salt Spring Island Rowing Club (Cadenhead, H) Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, S) Crofton House School (Aitken, A) Delta Deas Rowing Club (Yeung, N) Vancouver Rowing Club (Golding, S) Brentwood College School (Buckley, R)  
53 Under 17 Women 4x- 1:23 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Maple Bay Rowing Club (Watt, M) Delta Deas Rowing Club (Mehling, R) Shawnigan Lake School (Fulton, E) Claremont Sports Institute (Stephens, E) Victoria City RC (Corwin, N) Gorge Narrows Rowing Club (Rosenberg, I)  
54 Under 19 JV Men 4+ 1:31 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Victoria City RC (Liu, S) Shawnigan Lake School (Gurski, W) Brentwood College School (Bell, A)   Brentwood College School (Ursprung, L)
scratch
St. George's School (Good, B) St. Michaels University School (Hodgins, L)
55 Under 19 Men 1x 1:39 pm, 12 May 2018, PDT Final C
Fort Langley Youth Rowing Society (Jacob, E) Fort Langley Youth Rowing Society (Mangat, G) Claremont Sports Institute (Macdonald, D) Deep Cove Rowing Club (Floe, J)
scratch
Nanaimo Rowing Club (Rogers, I) Shawnigan Lake School (Annandale, D)  
56 Under 19 Men 1x 1:47 pm, 12 May 2018, PDT Final B
St. George's School (Lee Zhang, J) Fort Langley Youth Rowing Society (Ketter, J) Gorge Narrows Rowing Club (Hoelscher, L) Claremont Sports Institute (Mittig, L) Nanaimo Rowing Club () Vancouver Rowing Club (Kool, J)  
57 Under 19 Men 1x 1:55 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Delta Deas Rowing Club (Krezan, L) Claremont Sports Institute (Donnecke, L) Claremont Sports Institute (Walkey, J) Deep Cove Rowing Club (Kemper, J) Vancouver Rowing Club (Lau, B) Nanaimo Rowing Club (Inglis, C)  
58 Under 19 Women 1x 2:03 pm, 12 May 2018, PDT Final B
Victoria City RC (Bonneau, M) Shawnigan Lake School (Doig, P) Delta Deas Rowing Club (Lawrence, C) Gorge Narrows Rowing Club (Montgomery, M) Claremont Sports Institute (Kwan, C) Delta Deas Rowing Club (Cowie, M)  
59 Under 19 Women 1x 2:11 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Crofton House School (Luo, E) Brentwood College School (Collins, A) Burnaby Lake Rowing Club (Stephens, K) Nanaimo Rowing Club (Isnor, J) Crofton House School (Douville, G) Burnaby Lake Rowing Club (Finnie, A)  
60 Under 17 Novice Men 2x 2:19 pm, 12 May 2018, PDT Final B
Vancouver Rowing Club (Willcox, S) Maple Bay Rowing Club (Addison, B) Shawnigan Lake School (Leong, A) Vancouver Rowing Club (Bailey, J) Salt Spring Island Rowing Club (Nordine, B) Brentwood College School (Sanchez Senderor, A)  
61 Under 17 Novice Men 2x 2:27 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Claremont Sports Institute (OMMUNDSEN, A) Fort Langley Youth Rowing Society (Battistel, M) Fort Langley Youth Rowing Society (Tack, M) Victoria City RC (Keeler, D) Victoria City RC (Toner, F) Brentwood College School (Lavigne, J)  
62 Under 17 Novice Women 2x 2:35 pm, 12 May 2018, PDT Final B
Fort Langley Youth Rowing Society (Schmidt, J) Vancouver Rowing Club (DeWitt, N) Victoria City RC (Fraser, H) Crofton House School (Chong, S) Deep Cove Rowing Club (Drouin, G) Crofton House School (Westover, J)  
63 Under 17 Novice Women 2x 2:43 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Deep Cove Rowing Club (Drouin, I) Delta Deas Rowing Club (Cowie, K) Shawnigan Lake School (Fulton, E) Victoria City RC (Vitrouk, P) Shawnigan Lake School (Ketch, A) Brentwood College School (Burton, H)  
64 Under 17 JV Men 4+ 2:51 pm, 12 May 2018, PDT Final A
  Victoria City RC (O'Kelly-Lynch, J) Victoria City RC (Day, M) Brentwood College School (Sommer, H) Vancouver College (Jarvis, F)    
65 Under 17 JV Women 4+ 2:59 pm, 12 May 2018, PDT Final A
  Shawnigan Lake School (Lee, S) Victoria City RC (Rafter, K) Claremont Sports Institute (Peressini, D) Victoria City RC (Wardell, S) Maple Bay Rowing Club (Watt, M)  
66 Under 17 Men 1x 3:07 pm, 12 May 2018, PDT Final B
Shawnigan Lake School (Mackay, R) Victoria City RC (Prosalendis, L) Gorge Narrows Rowing Club (Purewal, J) St. George's School (Bentley, T) Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M) Gorge Narrows Rowing Club (Whelon, M)  
67 Under 17 Men 1x 3:15 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Kanwal, R) Delta Deas Rowing Club (Torok, Q) Victoria City RC (DesBrisay, J) Shawnigan Lake School (Addison, S) Shawnigan Lake School (Fontana, D) Claremont Sports Institute (Lewis, C)  
68 Under 17 Women 1x 3:23 pm, 12 May 2018, PDT Final B
Nanaimo Rowing Club (Duifhuis, M) Victoria City RC (Corwin, N) Maple Bay Rowing Club (Watt, M) Delta Deas Rowing Club (Anderson, H) Shawnigan Lake School (Lavin, N) Thunder Rowing Crew (Liu, E)  
69 Under 17 Women 1x 3:31 pm, 12 May 2018, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Stephens, E) Brentwood College School (Snyder, C) Sentinel Secondary School (Paterson, E) Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, S) Shawnigan Lake School (Brennan-McCann, M) Victoria City RC (Jones, S)  
70 Under 19 JV Men 8+ 3:39 pm, 12 May 2018, PDT Final A
  Victoria City RC (Jaques, O) Brentwood College School (Figueirinhas, J) St. George's School (Good, B) Shawnigan Lake School (Gurski, W) St. Michaels University School (Hodgins, L)  
71 Under 19 JV Women 8+ 3:47 pm, 12 May 2018, PDT Final A
  Shawnigan Lake School (Ketch, A) Victoria City RC (Salchert, E) Shawnigan Lake School (Moore, G) St. Michaels University School (Knezevic, I)    
72 Under 19 Men 2- 3:55 pm, 12 May 2018, PDT Final A
St. George's School (Percy, A) St. George's School (Liu, S) St. George's School (Chan, D) Brentwood College School (Layton, B) Vancouver College (Rener, B) Victoria City RC ()  
73 Under 19 Women 2- 4:03 pm, 12 May 2018, PDT Final A
  Nanaimo Rowing Club (Duifhuis, C) Victoria City RC (Hill, A) Brentwood College School (Christensen, A) Shawnigan Lake School (Norris, C)    
74 Under 19 Men 4x- 5:15 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #1
Vancouver College (Kwok, O)
Bow #2
Vancouver College (MacDonald, J)
Bow #3
St. George's School (Zhang, T)
Bow #4
Delta Deas Rowing Club (Torok, Q)
Bow #5
Victoria City RC (Kettlewell, L)
Bow #6
Gorge Narrows Rowing Club (Mork, D)
Bow #7
Claremont Sports Institute (Walkey, J)
74 Under 19 Men 4x- 5:15 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #8
Brentwood College School (Layton, B)
Bow #9
Brentwood College School (Wilson, O)
Bow #10
St. Michaels University School (Cormie, M)
Bow #11
Shawnigan Lake School (Annandale, D)
Bow #12
Nanaimo Rowing Club (Inglis, C)
Bow #13
Fort Langley Youth Rowing Society (Ketter, J)
 
75 Under 19 Lwt72 Men 1x 5:25 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #14
St. George's School (Lee Zhang, J)
Bow #15
Vancouver College (Luteijn, A)
Bow #16
Deep Cove Rowing Club (Floe, J)
Bow #17
Thunder Rowing Crew (Mulholland, J)
Bow #18
Thunder Rowing Crew (Wenzel, G)
Bow #19
Delta Deas Rowing Club (Velestuk, S)
Bow #20
Delta Deas Rowing Club (Kennedy, K)
75 Under 19 Lwt72 Men 1x 5:25 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #21
Victoria City RC (Loveday, H)
Bow #22
Victoria City RC (Jaques, O)
Bow #23
Vancouver Rowing Club (Lau, B)
Bow #24
Vancouver Rowing Club (Kool, J)
Bow #25
Claremont Sports Institute (Plater, J)
Bow #26
Claremont Sports Institute (Nomura, E)
Bow #27
Brentwood College School (Hillier, Y)
75 Under 19 Lwt72 Men 1x 5:25 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #28
Brentwood College School (Bell, A)
Bow #29
St. Michaels University School (Dansereau, T)
Bow #30
Shawnigan Lake School (Kotzeff, A)
Bow #31
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, N)
Bow #32
Fort Langley Youth Rowing Society (McQuarrie, L)
Bow #33
Fort Langley Youth Rowing Society (McKay, J)
Bow #34
Fort Langley Youth Rowing Society (Camparmo, M)
76 Under 19 Lwt Women 1x 5:40 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #35
Salt Spring Island Rowing Club (Reynolds, B)
Bow #36
Victoria City RC (letham, P)
Bow #37
Victoria City RC (Edey, I)
Bow #38
Victoria City RC (Loveday, L)
Bow #39
Deep Cove Rowing Club (Cook, J)
Bow #40
Delta Deas Rowing Club (Vangsgaard, D)
Bow #41
Delta Deas Rowing Club (Woodhall, K)
76 Under 19 Lwt Women 1x 5:40 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #42
Crofton House School (Hopkins, K)
Bow #43
Crofton House School (Lam, J)
Bow #44
Vancouver Rowing Club (Byrne-Atkins, S)
Bow #45
Vancouver Rowing Club (Stevanovic, M)
Bow #46
Vancouver Rowing Club (Harrison, J)
Bow #47
Claremont Sports Institute (Vincent, S)
Bow #48
Sentinel Secondary School (Paterson, E)
76 Under 19 Lwt Women 1x 5:40 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #49
Nanaimo Rowing Club (Isnor, J)
Bow #50
Nanaimo Rowing Club (Knight, M)
Bow #51
Fort Langley Youth Rowing Society (McKenney, H)
Bow #52
Fort Langley Youth Rowing Society (Parker, C)
Bow #53
Fort Langley Youth Rowing Society (Jungling, A)
Bow #54
Maple Bay Rowing Club ()
Bow #55
Crofton House School (Gosse, O)
76 Under 19 Lwt Women 1x 5:40 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #56
Thunder Rowing Crew (Liu, E)
           
77 Under 17 JV Men 2x 5:55 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #57
Vancouver College (van Roggen, J)
Bow #58
Thunder Rowing Crew (Kanwal, R)
Bow #59
Vancouver Rowing Club (Kischer, R)
Bow #60
Victoria City RC (Campana, B)
Bow #61
Victoria City RC (Taylor, A)
Bow #62
Victoria City RC (Ochs, P)
Bow #63
Victoria City RC (jiang, j)
77 Under 17 JV Men 2x 5:55 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #64
Claremont Sports Institute (Schellenberg, B)
Bow #65
Claremont Sports Institute (Evans, R)
Bow #66
Claremont Sports Institute (Plater, L)
Bow #67
Shawnigan Lake School (Lemkuil, G)
Bow #68
Shawnigan Lake School (Hall, G)
Bow #69
Vancouver Rowing Club (Sharp, H)
 
78 Under 17 JV Women 2x 6:10 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #70
Salt Spring Island Rowing Club (Sawchuk, C)
Bow #71
Delta Deas Rowing Club (Morton, E)
Bow #72
Delta Deas Rowing Club (VanTil, N)
Bow #73
Crofton House School () (ex)
Bow #74
Claremont Sports Institute (Peressini, D)
Bow #75
Claremont Sports Institute (Poppitt, L)
Bow #76
Claremont Sports Institute (Lee, P)
78 Under 17 JV Women 2x 6:10 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #77
Gorge Narrows Rowing Club (Wells, A)
Bow #78
Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S)
Bow #79
Shawnigan Lake School (Dyer, G)
Bow #80
Shawnigan Lake School (Stobart, P)
Bow #81
Deep Cove Rowing Club (Mitchelle, C)
Bow #82
Victoria City RC (Caruso, S)
Bow #83
Victoria City RC (Hulbert, A)
78 Under 17 JV Women 2x 6:10 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #84
Victoria City RC (Lamb, I)
Bow #85
Victoria City RC (Wardell, S)
Bow #86
Maple Bay Rowing Club (Watt, M)
Bow #87
Crofton House School (Stubos, J)
Bow #88
Vancouver Rowing Club (Dalzell, D)
   
79 Under 19 JV Women 2x 6:25 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #1
Claremont Sports Institute (Vincent, S)
Bow #2
Victoria City RC (Trim, M)
Bow #3
Salt Spring Island Rowing Club (Johnson, Z)
Bow #4
Crofton House School (Ker, M)
Bow #5
Thunder Rowing Crew (Scott, M)
scratch
Bow #6
Burnaby Lake Rowing Club ( Peters, U)
Bow #8
Gorge Narrows Rowing Club (Kearsey, E)
79 Under 19 JV Women 2x 6:25 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #10
Deep Cove Rowing Club (Christensen, M)
Bow #11
Shawnigan Lake School (Brimacombe, S)
Bow #12
Fort Langley Youth Rowing Society (Guzma, N)
Bow #13
Maple Bay Rowing Club (Lowe, S)
Bow #14
Brentwood College School (Penner, L)
Bow #15
Brentwood College School (McDougall, Z)
 
80 Under 17 Men 2x 6:40 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #16
Shawnigan Lake School (Addison, S)
Bow #17
Shawnigan Lake School (Bramley, O)
Bow #18
Claremont Sports Institute (McCleary, D)
Bow #19
Claremont Sports Institute (Raschdorf, M)
Bow #20
Claremont Sports Institute (Lewis, C)
Bow #21
Salt Spring Island Rowing Club (St-Gelais, Z)
Bow #23
Vancouver College (Kalaw, E)
80 Under 17 Men 2x 6:40 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #24
St. George's School (Hopkins, D)
Bow #25
St. George's School (Mak, I)
Bow #26
St. George's School (Zhang, T)
Bow #27
Delta Deas Rowing Club (Brown, E)
Bow #30
Gorge Narrows Rowing Club (Newton, B)
Bow #31
Gorge Narrows Rowing Club (Purewal, J)
Bow #32
Gorge Narrows Rowing Club (Whelon, M)
80 Under 17 Men 2x 6:40 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #33
Brentwood College School (Draper, K)
Bow #34
Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M)
Bow #35
Maple Bay Rowing Club (Reid, B)
       
81 Under 17 Women 2x 6:55 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #36
Victoria City RC (Corwin, N)
Bow #37
Victoria City RC (Peterson, J)
Bow #38
Gorge Narrows Rowing Club (Blondeau-Johnston, C)
Bow #39
Shawnigan Lake School (Brennan-McCann, M)
Bow #40
Maple Bay Rowing Club (Stemler, E)
Bow #41
Salt Spring Island Rowing Club (Segura, C)
Bow #42
Delta Deas Rowing Club (Mehling, R)
81 Under 17 Women 2x 6:55 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #43
Crofton House School (Turner, G)
Bow #44
Fort Langley Youth Rowing Society () (ex)
scratch
Bow #46
Claremont Sports Institute (Stephens, E)
Bow #47
Sentinel Secondary School (Tamturk, A)
Bow #48
Nanaimo Rowing Club (Duifhuis, M)
Bow #49
Fort Langley Youth Rowing Society (Deep Cove, G)
Bow #50
Fort Langley Youth Rowing Society (Degrazio, E)
82 Under 19 Lwt72 Men 2x 7:10 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #51
Vancouver Rowing Club (Kool, J)
Bow #52
Salt Spring Island Rowing Club (Hambrook, S)
Bow #53
Vancouver College (Quinn, N)
Bow #54
Delta Deas Rowing Club (Nederend, P)
Bow #55
Delta Deas Rowing Club (McCoy, A)
Bow #56
Victoria City RC ()
Bow #57
Victoria City RC (Jaques, O)
82 Under 19 Lwt72 Men 2x 7:10 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #58
Gorge Narrows Rowing Club (Harrington, A)
Bow #59
Gorge Narrows Rowing Club (Mork, D)
Bow #60
Claremont Sports Institute (Youland, W)
Bow #61
Claremont Sports Institute (Marshall, K)
Bow #62
Brentwood College School (Hillier, Y)
Bow #63
Brentwood College School (Plangsiri, B)
Bow #64
Brentwood College School (Haz, C)
82 Under 19 Lwt72 Men 2x 7:10 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #65
Fort Langley Youth Rowing Society (McQuarrie, L)
           
83 Under 19 Lwt63 Women 2x 7:25 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #66
Salt Spring Island Rowing Club (Reynolds, B)
Bow #67
Victoria City RC (letham, P)
Bow #68
Victoria City RC (Loveday, L)
scratch
Bow #69
Vancouver Rowing Club (Stevanovic, M)
Bow #71
Delta Deas Rowing Club (Woodhall, K)
Bow #72
Crofton House School (Hopkins, K)
Bow #74
Maple Bay Rowing Club (Castle, J)
83 Under 19 Lwt63 Women 2x 7:25 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #75
Claremont Sports Institute (Sjerven, J)
Bow #76
Brentwood College School (Varma, A)
Bow #77
Deep Cove Rowing Club (McCredie, G)
Bow #78
Nanaimo Rowing Club (Knight, M)
Bow #79
Shawnigan Lake School (Bell, J)
Bow #80
Shawnigan Lake School (Lu, C)
Bow #81
Fort Langley Youth Rowing Society (Jungling, A)
83 Under 19 Lwt63 Women 2x 7:25 pm, 12 May 2018, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #82
Crofton House School (Gosse, O)
Bow #83
Shawnigan Lake School (Gillmore, M)
         

86 records. Export as CSV