logo

Draw for Shawnigan Lake Regatta 2018 on 13 May 2018


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
84 Under 19 Women 4x- 7:00 am, 13 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
Claremont Sports Institute (Kwan, C)   Fort Langley Youth Rowing Society (McKenney, H) Victoria City RC (Edey, I) St. Michaels University School (Raina, R) Gorge Narrows Rowing Club (Mackay-Pettyjohn, T)  
85 Under 19 Women 4x- 7:08 am, 13 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Deep Cove Rowing Club (Cook, J) Shawnigan Lake School (Kaye, L) Burnaby Lake Rowing Club (Luo, E) Delta Deas Rowing Club (Mehling, R)   Brentwood College School (Humphries, E)  
86 Under 19 JV Men 2x 7:16 am, 13 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
    Fort Langley Youth Rowing Society (Camparmo, M)
scratch
Vancouver Rowing Club (Lau, B) Brentwood College School (Handler, Y) Shawnigan Lake School (Sala de Melo Costa, L)  
87 Under 19 JV Men 2x 7:24 am, 13 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Vancouver College (Daniels, W) Delta Deas Rowing Club (Bhandal, S) Gorge Narrows Rowing Club (Thomas, K) Thunder Rowing Crew (Wenzel, G) Shawnigan Lake School (Raduy, E) Victoria City RC (Van Stolk, C)  
90 Under 17 Novice Men 4x+ 7:32 am, 13 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
Shawnigan Lake School (Chen, J) Salt Spring Island Rowing Club (Neufeld-Boucher, M) Nanaimo Rowing Club (Rogers, P) Vancouver Rowing Club (Dalzell, D) Brentwood College School (Long, E)    
91 Under 17 Novice Men 4x+ 7:40 am, 13 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Fort Langley Youth Rowing Society (Park, S) Brentwood College School (Bakshi, A)   Maple Bay Rowing Club (Caine, O) Victoria City RC (LePage, L)    
92 Under 17 Novice Women 4x+ 7:48 am, 13 May 2018, PDT Heat 1
3 to Final
Fort Langley Youth Rowing Society (Abou-Haidar, R) Brentwood College School (Taciuk-Cabrolier, M)   Salt Spring Island Rowing Club (Phillips, E)   Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S)  
93 Under 17 Novice Women 4x+ 7:56 am, 13 May 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Crofton House School (Garland, O) Shawnigan Lake School (Kim, A)   Deep Cove Rowing Club (Farrokhi, K)   Victoria City RC (Workman, W)  
94 Under 19 Men 4x- 8:04 am, 13 May 2018, PDT Final B
Victoria City RC (Svorkdal, J) Shawnigan Lake School (Heck, B) Gorge Narrows Rowing Club (Ciccateri, A) Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, N)
scratch
Vancouver College (Lyall, M) St. George's School (Hopkins, D)  
95 Under 19 Men 4x- 8:12 am, 13 May 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (Pryce-Baff, S) Brentwood College School (Hasan, J) Brentwood College School (Phillips, J) Claremont Sports Institute (Youland, W) Delta Deas Rowing Club (Krezan, L) Nanaimo Rowing Club (Matthew, G)  
96 Under 19 Women 4x- 8:30 am, 13 May 2018, PDT Final A
Victoria City RC (Edey, I) Brentwood College School (Humphries, E) Gorge Narrows Rowing Club (Mackay-Pettyjohn, T) Burnaby Lake Rowing Club (Luo, E) Claremont Sports Institute (Kwan, C) Delta Deas Rowing Club (Mehling, R)  
97 Under 19 Lwt72 Men 1x 8:38 am, 13 May 2018, PDT Final C
Thunder Rowing Crew (Mulholland, J) Fort Langley Youth Rowing Society (McKay, J) St. Michaels University School (Dansereau, T) Victoria City RC (Jaques, O) Vancouver College (Luteijn, A) Thunder Rowing Crew (Wenzel, G)  
98 Under 19 Lwt72 Men 1x 8:46 am, 13 May 2018, PDT Final B
Fort Langley Youth Rowing Society (Camparmo, M) Fort Langley Youth Rowing Society (McQuarrie, L) Victoria City RC (Loveday, H) Claremont Sports Institute (Nomura, E) Deep Cove Rowing Club (Floe, J) Vancouver Rowing Club (Kool, J)  
99 Under 19 Lwt72 Men 1x 8:54 am, 13 May 2018, PDT Final A
Brentwood College School (Hillier, Y) Vancouver Rowing Club (Lau, B) Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, N) Claremont Sports Institute (Plater, J) Delta Deas Rowing Club (Velestuk, S) Brentwood College School (Bell, A)  
100 Under 19 Lwt Women 1x 9:02 am, 13 May 2018, PDT Final C
Crofton House School (Lam, J) Victoria City RC (letham, p) Claremont Sports Institute (Vincent, S) Salt Spring Island Rowing Club (Reynolds, B) Vancouver Rowing Club (Harrison, J) Fort Langley Youth Rowing Society (Parker, C)  
101 Under 19 Lwt Women 1x 9:10 am, 13 May 2018, PDT Final B
Crofton House School (Hopkins, K) Victoria City RC (Edey, I) Thunder Rowing Crew (Liu, E) Fort Langley Youth Rowing Society (McKenney, H) Maple Bay Rowing Club () Crofton House School (Gosse, O)  
102 Under 19 Lwt Women 1x 9:18 am, 13 May 2018, PDT Final A
Nanaimo Rowing Club (Knight, M) Delta Deas Rowing Club (Vangsgaard, D) Sentinel Secondary School (Paterson, E) Nanaimo Rowing Club (Isnor, J) Delta Deas Rowing Club (Woodhall, K) Deep Cove Rowing Club (Cook, J)  
103 Under 15 Men 4x+ 9:26 am, 13 May 2018, PDT Final A
Nanaimo Rowing Club (Gullison, L) Maple Bay Rowing Club (Cizeron, C) Maple Bay Rowing Club (Caine, O) St. George's School (Gladders, T) St. George's School (Haji, A) St. George's School (Wong, E)  
104 Under 15 Women 4x+ 9:34 am, 13 May 2018, PDT Final A
  Salt Spring Island Rowing Club (Johnson, Z) Victoria City RC (Newman, J) Crofton House School (Bursey, E) Shawnigan Lake School (Minchenko, D) Maple Bay Rowing Club (Brigham, G)  
105 Under 17 Men 8+ 9:42 am, 13 May 2018, PDT Final A
Vancouver College (Cho, B) Victoria City RC (LePage, L) St. Michaels University School (LeBlanc, E) Vancouver College (Planas, E) Brentwood College School (Gerard, J) Brentwood College School (Long, E) St. George's School (Fung, E)
106 Under 17 Women 8+ 9:50 am, 13 May 2018, PDT Final A
    Shawnigan Lake School (Brigden, O) St. Michaels University School (Chow, J) Brentwood College School (Taciuk-Cabrolier, M) Shawnigan Lake School (Kim, K)
U19 8+
 
107 Under 17 JV Men 2x 9:58 am, 13 May 2018, PDT Final B
Claremont Sports Institute (OMMUNDSEN, A) Shawnigan Lake School (Platt, G) Claremont Sports Institute (Turner, J) Shawnigan Lake School (Chung, T) Vancouver Rowing Club (Kovach, M) Victoria City RC (Day, M)  
108 Under 17 JV Men 2x 10:06 am, 13 May 2018, PDT Final A
Victoria City RC (Campana, J) Victoria City RC (White, K) Thunder Rowing Crew (Wang, T) Vancouver Rowing Club (Edge, J) Vancouver College (Maile, M) Claremont Sports Institute (Klouda, A)  
109 Under 17 JV Women 2x 10:14 am, 13 May 2018, PDT Final B
Claremont Sports Institute (Wilkins, M) Salt Spring Island Rowing Club (Hart-Weller, M) Victoria City RC (Gonzalez, L) Claremont Sports Institute (Ungureanu, A) Victoria City RC (Zieniewicz, I) Crofton House School (Kwan, M)  
110 Under 17 JV Women 2x 10:22 am, 13 May 2018, PDT Final A
Gorge Narrows Rowing Club (Rosenberg, I) Vancouver Rowing Club (Golding, S) Victoria City RC (Paul, A) Maple Bay Rowing Club (Warren, M) Delta Deas Rowing Club (Gach, E) Gorge Narrows Rowing Club (Hallett, C)  
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

41 records. Export as CSV