logo

Draw for Brentwood Regatta 2019 on 27 Apr 2019


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
46 Under 19 Men 8+ 7:00 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
1 plus next 5 to Finals AB
  Mount Baker Rowing Club (Gold, A) Victoria City RC (Workman, W) Rose City Rowing Club (Glass, W) Vancouver College (Planas, E) National Training Centre (Kit, K)  
47 Under 19 Men 8+ 7:06 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 2
1 plus next 5 to Finals AB
  Lake Oswego Community Rowing (Duckett, C) Pocock Rowing Center (Stewart, K) Green Lake Rowing Club (Thurston, N) National Training Centre (Gumley, J) (ex)
scratch
   
48 Under 19 Women 8+ 7:12 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
5 to Final
Mount Baker Rowing Club (Tran, T) Green Lake Rowing Club (Grim, L) Rose City Rowing Club (Miller, R) Victoria City RC (Vasko, M) Pocock Rowing Center (Borenstein, S)    
19 Under 19 School Women 8+ 7:18 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
1 plus next 4 fastest to Final
  Claremont Sports Institute (Green, S) Brentwood College School (de Asis Chan, E) St. Michaels University School (Considine, A) Shawnigan Lake School (Brigden, O)    
20 Under 19 School Women 8+ 7:24 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 2
1 plus next 4 fastest to Final
  Lakeside School (Zhang, T) Seattle Preparatory School (Svensson-Stewart, E) Bainbridge Island Rowing (Montgomery, P)      
21 Under 17 Novice Men 4x+ 7:30 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
1 plus next 4 fastest to Final
  Rose City Rowing Club () (ex)
scratch
Burton Beach Rowing Club (Rutschow, K) Lake Oswego Community Rowing (Manternach, A) Oregon Rowing Unlimited (kulkarni, M) Seattle Preparatory School (Beer, M)  
22 Under 17 Novice Men 4x+ 7:36 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 2
1 plus next 4 fastest to Final
Pocock Rowing Center (Porter, C) Brentwood College School (Lalonde, E) Vancouver Rowing Club (Bystrom, O) Gorge Narrows Rowing Club (Reist, J) St. Michaels University School (Boeckh, J) Victoria City RC (Thompson, J)  
23 Under 17 Novice Women 4x+ 7:42 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
1 plus next 3 fastest to Final
  Brentwood College School (Erickson, G) Seattle Preparatory School (MARGARITIS, K) Shawnigan Lake School (Kim, A) Lake Oswego Community Rowing (Angelo, A)    
24 Under 17 Novice Women 4x+ 7:48 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 2
1 plus next 3 fastest to Final
Bainbridge Island Rowing (Goussev, K) Rose City Rowing Club () (ex)
scratch
Lakeside School (Park, Y) Victoria City RC (Marefat, N) Crofton House School (Wasel, S)    
25 Under 17 Novice Women 4x+ 7:54 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 3
1 plus next 3 fastest to Final
  Maple Bay Rowing Club (Place, A) Salt Spring Island Rowing Club (Wilson, M) Vashon Island Rowing Club (Krikawa, S) Green Lake Rowing Club (Kendall, E)    
26 Under 19 Novice Men 8+ 8:00 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
1 plus next 4 fastest to Final
Green Lake Rowing Club (Breedlove, J) Pocock Rowing Center (Fialkow, O) Bainbridge Island Rowing (Reightley, T) Brentwood College School (Taciuk-Cabrolier, M) Lake Oswego Community Rowing (McClellan, H)    
27 Under 19 Novice Men 8+ 8:06 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 2
1 plus next 4 fastest to Final
  Bainbridge Island Rowing (Hummel, J) Mount Baker Rowing Club (Fox-Ostenson, E) Green Lake Rowing Club (Morrissey, M) Rose City Rowing Club (DePinto, S)    
28 Under 19 Novice Women 8+ 8:12 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
1 plus next 4 fastest to Final
  Mount Baker Rowing Club (Beer, Z) Bainbridge Island Rowing (Gardner, S) Pocock Rowing Center (Voorhees, L) Lakeside School (Tong, J)    
29 Under 19 Novice Women 8+ 8:18 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 2
1 plus next 4 fastest to Final
  Bainbridge Island Rowing (Preston, T) Rose City Rowing Club (Banker, C) Green Lake Rowing Club (Kendall, E) Green Lake Rowing Club (Fanning, M)    
30 Under 17 Men 4x+ 8:24 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
1 plus next 3 fastest to Final
Vashon Island Rowing Club (Krikawa, L) Nanaimo Rowing Club (Inglis, S) Seattle Scullers (Romero, G) Brentwood College School (Lalonde, E) Shawnigan Lake School (Heck, M)    
31 Under 17 Men 4x+ 8:30 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 2
1 plus next 3 fastest to Final
Claremont Sports Institute (Lee, P) Maple Bay Rowing Club (Bird, I) Pocock Rowing Center (Sikora, S) St. Michaels University School (Bath, T) Brentwood College School (Zercovitz, J)    
32 Under 17 Men 4x+ 8:36 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 3
1 plus next 3 fastest to Final
Oregon Rowing Unlimited (Yeigh, E) Vancouver College (Ozdogan, A) Victoria City RC (Hughes, L) Vancouver Rowing Club (Wang, R) Seattle Preparatory School (Miller, I) Burton Beach Rowing Club (Rutschow, K)  
33 Under 17 Women 4x+ 8:42 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
1 plus next 3 fastest to Final
Brentwood College School (Nimmo, E) Vashon Island Rowing Club (Krikawa, S) Crofton House School (Kwan, M) Pocock Rowing Center (Hasija, A) Victoria City RC (Paul, A)    
34 Under 17 Women 4x+ 8:48 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 2
1 plus next 3 fastest to Final
Lakeside School (Pan, B) Gorge Narrows Rowing Club (Hof, S) Nanaimo Rowing Club (Stone, C) Seattle Preparatory School (Svensson-Stewart, E) Claremont Sports Institute (Green, S)    
35 Under 17 Women 4x+ 8:54 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 3
1 plus next 3 fastest to Final
Maple Bay Rowing Club (Hussey, M) Shawnigan Lake School (von Rosen, S) Oregon Rowing Unlimited (Beard, R) St. Michaels University School (khoo, a) Green Lake Rowing Club (Wu, E)
scratch
   
36 Under 19 JV Men 2x 9:00 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
1 plus next 3 fastest to Final
Gorge Narrows Rowing Club (Newton, B) Nanaimo Rowing Club (Moore, E) Burton Beach Rowing Club (Rutschow, J) Bainbridge Island Rowing (Cross, J) Seattle Scullers (Maggiore, G) Vashon Island Rowing Club (O'Meara, R)  
37 Under 19 JV Men 2x 9:06 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 2
1 plus next 3 fastest to Final
  Vancouver Rowing Club (Edge, J) Vashon Island Rowing Club (Hichens, O) Lake Oswego Community Rowing (Cimral, N) Oregon Rowing Unlimited (Hathaway, W)    
38 Under 19 JV Men 2x 9:12 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 3
1 plus next 3 fastest to Final
Seattle Preparatory School (Bell, L) Claremont Sports Institute (Rampon, K) Victoria City RC (Chen, K) Shawnigan Lake School (Wheeler, J) Brentwood College School (Knoth, H)    
39 Under 19 JV Women 2x 9:18 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 1
1 plus next 3 fastest to Final
Crofton House School (Chen, H) Maple Bay Rowing Club (Warren, M) Brentwood College School (Jesse, S) Gorge Narrows Rowing Club (Guan, M) Seattle Preparatory School (Margaritis, A) Lake Oswego Community Rowing (Tripuraneni, I)  
40 Under 19 JV Women 2x 9:24 am, 27 Apr 2019, PDT Heat 2
1 plus next 3 fastest to Final
Shawnigan Lake School (Zhu, J) St. Michaels University School (Chow, J) Crofton House School (Kwan, M)
scratch
Burton Beach Rowing Club (Lorentzen, A) Claremont Sports Institute (Kwan, C) Brentwood College School (de Asis Chan, E)  
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

43 records. Export as CSV