logo

Draw for Shawnigan Lake Regatta 2019 on 10 May 2019


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
1 Under 19 Men 2- 4:00 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #1
St. George's School (Black, J)
Bow #2
St. George's School (Sun, I)
Bow #3
Vancouver College (Gorsuch, L)
Bow #4
St. Michaels University School (Hodgins, L)
Bow #5
Claremont Sports Institute (Lewis, C)
Bow #6
Gorge Narrows Rowing Club (Mork, D)
scratch
Bow #7
Delta Deas Rowing Club (Krezan, L)
1 Under 19 Men 2- 4:00 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #8
Victoria City RC (Thomas, S)
Bow #9
Brentwood College School (Draper, K)
Bow #10
Victoria City RC (Gonin, A)
Bow #11
Brentwood College School (Lapsley, T)
Bow #12
St. George's School () (ex)
   
2 Under 19 Men 1x 4:15 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #13
St. George's School (Liu, J)
Bow #14
Vancouver Rowing Club (Kischer, R)
Bow #15
Thunder Rowing Crew (Storey, Q)
Bow #16
Brentwood College School (Harold, J)
Bow #17
Claremont Sports Institute (Walkey, J)
Bow #18
Fort Langley Youth Rowing Society (Tack, M)
Bow #19
Gorge Narrows Rowing Club (Aitken, K)
2 Under 19 Men 1x 4:15 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #20
Nanaimo Rowing Club (Rogers, I)
Bow #21
Gorge Narrows Rowing Club (Newton, B)
Bow #22
Delta Deas Rowing Club (Velestuk, S)
Bow #23
Victoria City RC (Shipley, S)
Bow #24
Victoria City RC (Prosalendis, L)
Bow #25
Brentwood College School (Stanhope, E)
Bow #26
Fort Langley Youth Rowing Society (Jacob, E)
2 Under 19 Men 1x 4:15 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #27
Delta Deas Rowing Club (Molloy, T)
           
3 Under 19 Women 1x 4:30 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #28
Salt Spring Island Rowing Club (Masselink, E)
Bow #29
Crofton House School (Stekl, T)
Bow #30
Thunder Rowing Crew (Scott, M)
Bow #31
Crofton House School (Stubos, J)
Bow #32
Brentwood College School (Collins, A)
Bow #33
Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, S)
Bow #34
Gorge Narrows Rowing Club (Latrille, M)
3 Under 19 Women 1x 4:30 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #35
Gorge Narrows Rowing Club () (ex)
scratch
Bow #36
Victoria City RC (Jones, S)
Bow #37
Victoria City RC (Inglis, S)
Bow #38
Shawnigan Lake School (Doig, P)
Bow #39
Delta Deas Rowing Club (Lawrence, C)
Bow #40
Thunder Rowing Crew (Liu, E)
Bow #41
Delta Deas Rowing Club (Mehling, R)
3 Under 19 Women 1x 4:30 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #42
Brentwood College School (McDougall, Z)
           
4 Under 19 Lwt72 Men 2x 5:00 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #43
Salt Spring Island Rowing Club (Bisnar, A)
Bow #44
Vancouver College (Ceholski, I)
Bow #45
Thunder Rowing Crew (Mulholland, J)
Bow #46
Claremont Sports Institute (Rampon, K)
Bow #47
Victoria City RC (jiang, j)
Bow #48
Victoria City RC (Somogyi, R)
Bow #49
Brentwood College School (Harrison, D)
4 Under 19 Lwt72 Men 2x 5:00 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #50
Gorge Narrows Rowing Club (Purewal, J)
Bow #51
Shawnigan Lake School (Sala de Melo Costa, L)
Bow #52
Vancouver College (Telfer, C)
Bow #53
Brentwood College School (Burkinshaw, A)
Bow #54
Shawnigan Lake School (Ralf, M)
Bow #55
Brentwood College School (Bryden, B)
Bow #56
Brentwood College School (Aubuchon, S)
4 Under 19 Lwt72 Men 2x 5:00 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #57
Thunder Rowing Crew (Salot, A)
           
5 Under 19 Lwt63 Women 2x 5:15 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #58
Salt Spring Island Rowing Club (Barrett, L)
Bow #59
Vancouver Rowing Club (Harrison, J)
Bow #60
Vancouver Rowing Club (DeWitt, N)
Bow #61
Crofton House School (Hopkins, K)
Bow #62
Claremont Sports Institute (Kwan, C)
Bow #63
Brentwood College School (de Asis Chan, E)
Bow #64
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
5 Under 19 Lwt63 Women 2x 5:15 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #65
Fort Langley Youth Rowing Society (McKenney, H)
Bow #66
Victoria City RC (Evans, S)
Bow #67
Deep Cove Rowing Club (McCredie, G)
Bow #68
Delta Deas Rowing Club (Byrne-Atkins, S)
Bow #69
Shawnigan Lake School (Lavin, N)
Bow #70
Claremont Sports Institute (Scott, K)
Bow #71
Victoria City RC (Regosa, S)
5 Under 19 Lwt63 Women 2x 5:15 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #72
Delta Deas Rowing Club (Anderson, H)
Bow #73
Shawnigan Lake School (Lu, C)
Bow #74
Shawnigan Lake School (Lee, S)
       
6 Under 17 Men 1x 5:30 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #75
St. George's School (Franke, A)
Bow #76
St. Michaels University School (Day, M)
Bow #77
Deep Cove Rowing Club (Farrokhi, K)
Bow #78
Delta Deas Rowing Club (Brown, E)
Bow #79
Brentwood College School (Siemssen, M)
Bow #80
Shawnigan Lake School (Platt, G)
Bow #81
Shawnigan Lake School (Whitford, A)
6 Under 17 Men 1x 5:30 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #82
Thunder Rowing Crew (Kanwal, R)
Bow #83
Claremont Sports Institute (Schellenberg, B)
Bow #84
Victoria City RC (Morahan, R)
Bow #85
Gorge Narrows Rowing Club (Reist, J)
Bow #86
Shawnigan Lake School (Bramley, O)
Bow #87
Gorge Narrows Rowing Club (Rodney, J)
scratch
Bow #88
Maple Bay Rowing Club (Reid, B)
scratch
6 Under 17 Men 1x 5:30 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #89
Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M)
Bow #90
St. George's School (Lee, A)
Bow #91
Brentwood College School (Napier-Ganley, J)
Bow #92
Victoria City RC (Peacock, E)
Bow #93
St. George's School (Hopkins, D)
Bow #94
Victoria City RC (Whelon, M)
 
7 Under 17 Women 1x 5:45 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #1
Salt Spring Island Rowing Club (Sladen-Dew, C)
Bow #2
Thunder Rowing Crew (Liu, E)
Bow #3
Deep Cove Rowing Club (Wright, J)
Bow #4
Shawnigan Lake School (Fulton, E)
Bow #5
Crofton House School (Pan, M)
Bow #6
Shawnigan Lake School (Gillmore, M)
Bow #7
Claremont Sports Institute (Seanez, M)
7 Under 17 Women 1x 5:45 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #8
Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S)
Bow #9
Brentwood College School (Golding, S)
Bow #10
Maple Bay Rowing Club (Watt, M)
Bow #11
Nanaimo Rowing Club (Duifhuis, M)
Bow #12
Victoria City RC (Sousa, E)
Bow #13
Deep Cove Rowing Club (Duncan, J)
Bow #14
Claremont Sports Institute (Rompain, F)
7 Under 17 Women 1x 5:45 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #15
Maple Bay Rowing Club (Stemler, E)
Bow #16
Victoria City RC (Veerkamp, A)
         
8 Under 19 JV Men 2x 6:00 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #17
Vancouver Rowing Club (Kischer, R)
Bow #18
Delta Deas Rowing Club (Brown, E)
Bow #19
Thunder Rowing Crew (Wale, M)
Bow #20
Victoria City RC (Friedmann, E)
Bow #21
Shawnigan Lake School (Chung, T)
Bow #22
Claremont Sports Institute (Evans, R)
Bow #23
Claremont Sports Institute (Klouda, A)
8 Under 19 JV Men 2x 6:00 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #24
Claremont Sports Institute (Turner, J)
Bow #25
Brentwood College School (Knoth, H)
Bow #26
Nanaimo Rowing Club (Moore, E)
Bow #27
Gorge Narrows Rowing Club (Aitken, K)
Bow #28
Gorge Narrows Rowing Club (Stelter, N)
scratch
Bow #29
Gorge Narrows Rowing Club (York, B)
Bow #30
Shawnigan Lake School (Wheeler, J)
8 Under 19 JV Men 2x 6:00 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #31
Brentwood College School (Robertson, G)
           
9 Under 19 JV Women 2x 6:15 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #32
Vancouver Rowing Club (Dalzell, D)
Bow #33
St. Michaels University School (Chow, J)
Bow #34
Maple Bay Rowing Club (Cizeron, C)
Bow #35
Brentwood College School (Moen, L)
Bow #36
Thunder Rowing Crew (Scott, M)
Bow #37
Claremont Sports Institute (Langevin, M)
Bow #38
Gorge Narrows Rowing Club (Latrille, M)
9 Under 19 JV Women 2x 6:15 pm, 10 May 2019, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #39
Brentwood College School (Burth, L)
scratch
Bow #40
Victoria City RC (Barnes, M)
Bow #41
Gorge Narrows Rowing Club (Williams, J)
Bow #42
Vancouver Rowing Club (Markham, I)
Bow #43
Brentwood College School (Madigan, B)
scratch
Bow #44
Fort Langley Youth Rowing Society (Jungling, A)
Bow #45
Crofton House School (Stekl, T)
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

32 records. Export as CSV