logo

Draw for Shawnigan Lake Regatta 2019 on 11 May 2019


 
  Page 1/4Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
12 Under 19 Men 2- 7:00 am, 11 May 2019, PDT Final B
  Brentwood College School (Lapsley, T) Vancouver College (Gorsuch, L) St. George's School (Sun, I) Claremont Sports Institute (Lewis, C)    
13 Under 19 Men 2- 7:08 am, 11 May 2019, PDT Final A
Victoria City RC (Thomas, S) St. George's School (Black, J) Victoria City RC (Gonin, A) St. Michaels University School (Hodgins, L) Brentwood College School (Draper, K) Delta Deas Rowing Club (Krezan, L)  
14 Under 19 Women 2- 7:16 am, 11 May 2019, PDT Final A
Brentwood College School (O'Brien, K) St. Michaels University School (Raina, R) Delta Deas Rowing Club (Vangsgaard, D) Shawnigan Lake School (Hall, G) Claremont Sports Institute (Obst, B) Crofton House School (Luo, E) Victoria City RC (Calder, M)
15 Under 19 Men 1x 7:24 am, 11 May 2019, PDT Final B
St. George's School (Liu, J) Nanaimo Rowing Club (Rogers, I) Thunder Rowing Crew (Storey, Q) Vancouver Rowing Club (Kischer, R) Victoria City RC (Prosalendis, L) Delta Deas Rowing Club (Molloy, T)  
16 Under 19 Men 1x 7:32 am, 11 May 2019, PDT Final A
Brentwood College School (Harold, J) Victoria City RC (Shipley, S) Claremont Sports Institute (Walkey, J) Brentwood College School (Stanhope, E) Fort Langley Youth Rowing Society (Tack, M) Delta Deas Rowing Club (Velestuk, S)  
17 Under 19 Women 1x 7:40 am, 11 May 2019, PDT Final B
Thunder Rowing Crew (Scott, M) Gorge Narrows Rowing Club (Latrille, M) Delta Deas Rowing Club (Mehling, R) Thunder Rowing Crew (Liu, E) Crofton House School (Stekl, T) Salt Spring Island Rowing Club (Masselink, E)  
18 Under 19 Women 1x 7:48 am, 11 May 2019, PDT Final A
Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, S) Victoria City RC (Jones, S) Brentwood College School (Collins, A) Victoria City RC (Inglis, S) Delta Deas Rowing Club (Lawrence, C) Shawnigan Lake School (Doig, P)  
19 Under 17 Novice Men 4x+ 8:00 am, 11 May 2019, PDT Heat 1
1 plus next 3 fastest to Final
  Vancouver Rowing Club (Wang, R) Gorge Narrows Rowing Club (Kines, K) St. George's School (Hughes, J) Brentwood College School (Zercovitz, J) Victoria City RC (Protz, T)  
20 Under 17 Novice Men 4x+ 8:08 am, 11 May 2019, PDT Heat 2
1 plus next 3 fastest to Final
  St. Michaels University School (Bath, T) Brentwood College School (Lalonde, E) Fort Langley Youth Rowing Society (de Grazio, A) Thunder Rowing Crew (Diaz, G) St. George's School (Fung, E)  
21 Under 17 Novice Men 4x+ 8:16 am, 11 May 2019, PDT Heat 3
1 plus next 3 fastest to Final
  Salt Spring Island Rowing Club (Stafford, T) St. Michaels University School (khoo, a) Victoria City RC (LaRoche, S) St. George's School (French, K) St. George's School (Sandhar, S)  
22 Under 17 Novice Women 4x+ 8:24 am, 11 May 2019, PDT Heat 1
1 plus next 4 fastest to Final
  Gorge Narrows Rowing Club (Kines, K) Delta Deas Rowing Club (VanTil, N) Crofton House School (Wasel, S) (ex) Maple Bay Rowing Club (Hussey, M) (ex)    
23 Under 17 Novice Women 4x+ 8:32 am, 11 May 2019, PDT Heat 2
1 plus next 4 fastest to Final
  Victoria City RC (Marefat, N) Brentwood College School (Erickson, G) Shawnigan Lake School (von Rosen, S) Shawnigan Lake School (Ahumada, A)    
24 Under 15 Men 2x 8:40 am, 11 May 2019, PDT Heat 1
1 plus next 2 fastest to Final
  Maple Bay Rowing Club (Smith, J) Shawnigan Lake School (Castagnoli, R)   Gorge Narrows Rowing Club (Peterson, N)    
25 Under 15 Men 2x 8:48 am, 11 May 2019, PDT Heat 2
1 plus next 2 fastest to Final
  Shawnigan Lake School (Edgson, T) Vancouver Rowing Club (Mertins, S) Gorge Narrows Rowing Club (Jakobsen, J) Fort Langley Youth Rowing Society (Davis, C)    
26 Under 15 Women 2x 8:56 am, 11 May 2019, PDT Heat 1
1 plus next 3 fastest to Final
  Crofton House School (Harris, M) Victoria City RC (Lewis, E) Victoria City RC (Protz, T) Maple Bay Rowing Club (Prokopchuk, A)    
27 Under 15 Women 2x 9:04 am, 11 May 2019, PDT Heat 2
1 plus next 3 fastest to Final
    Crofton House School (Franke, E) Maple Bay Rowing Club (Relova-Clegg, e) Victoria City RC (Wale, E)    
28 Under 15 Women 2x 9:12 am, 11 May 2019, PDT Heat 3
1 plus next 3 fastest to Final
  Maple Bay Rowing Club (Stemler, A) Shawnigan Lake School (Cantonwine, C) Victoria City RC (Wood, E) Maple Bay Rowing Club (Place, A)    
29 Under 19 JV Men 4x- 9:20 am, 11 May 2019, PDT Heat 1
1 plus next 4 fastest to Final
Nanaimo Rowing Club () Claremont Sports Institute (Evans, R) Victoria City RC (jiang, j) Vancouver Rowing Club (Edge, J) Vancouver College (Ceholski, I)
scratch
Shawnigan Lake School (Ralf, M)  
30 Under 19 JV Men 4x- 9:28 am, 11 May 2019, PDT Heat 2
1 plus next 4 fastest to Final
St. George's School (Tung, A) Brentwood College School (Harrison, D) St. George's School (Rosenzweig, T) Claremont Sports Institute (Turner, J) Shawnigan Lake School (Chung, T) Shawnigan Lake School (Swanson, C)  
31 Under 19 JV Women 4x- 9:36 am, 11 May 2019, PDT Heat 1
1 plus next 4 fastest to Final
Victoria City RC (McClintock, A) Crofton House School (Kwan, M) Maple Bay Rowing Club (Cizeron, C) Vancouver Rowing Club (Dalzell, D) Brentwood College School (Madigan, B) Claremont Sports Institute (Langevin, M) Shawnigan Lake School (anderson, c)
32 Under 19 JV Women 4x- 9:44 am, 11 May 2019, PDT Heat 2
1 plus next 4 fastest to Final
Shawnigan Lake School (Stobart, P) Salt Spring Island Rowing Club (Sladen-Dew, C) St. Michaels University School (Jiang, K) Delta Deas Rowing Club (Lawrence, J) Fort Langley Youth Rowing Society (McKenney, H) Claremont Sports Institute (Ungureanu, A)  
33 Under 19 Lwt72 Men 2x 10:00 am, 11 May 2019, PDT Final B
Gorge Narrows Rowing Club (Purewal, J) Thunder Rowing Crew (Mulholland, J) Vancouver College (Telfer, C) Shawnigan Lake School (Sala de Melo Costa, L) Salt Spring Island Rowing Club (Bisnar, A) Shawnigan Lake School (Ralf, M)  
34 Under 19 Lwt72 Men 2x 10:08 am, 11 May 2019, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Salot, A) Vancouver College (Ceholski, I) Victoria City RC (Somogyi, R) Claremont Sports Institute (Rampon, K) Brentwood College School (Bryden, B) Victoria City RC (jiang, j)  
35 Under 19 Lwt63 Women 2x 10:16 am, 11 May 2019, PDT Final B
Shawnigan Lake School (Lee, S) Claremont Sports Institute (Scott, K) Shawnigan Lake School (Lavin, N) Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
scratch
Vancouver Rowing Club (Harrison, J)
scratch
Crofton House School (Hopkins, K)  
36 Under 19 Lwt63 Women 2x 10:24 am, 11 May 2019, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Kwan, C) Victoria City RC (Regosa, S) Delta Deas Rowing Club (Byrne-Atkins, S) Deep Cove Rowing Club (McCredie, G) Delta Deas Rowing Club (Anderson, H) Shawnigan Lake School (Lu, C)  
 
  Page 1/4Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

82 records. Export as CSV