logo

Draw for Elk Lake Spring Regatta 2020 on 8 Mar 2020


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
45 Under 17 Men 2x 8:00 am, 8 Mar 2020, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #1
Nanaimo Rowing Club (Rogers, W)
Bow #2
Gorge Narrows Rowing Club (Reist, J)
Bow #3
Gorge Narrows Rowing Club (Crowle, H)
Bow #4
Gorge Narrows Rowing Club (Neufeld, C)
Bow #5
Thunder Rowing Crew (Shen, R)
Bow #6
Oregon Rowing Unlimited (Schoewe, G)
Bow #7
St. Michaels University School (Strasser, F)
Bow #8
St. George's School (Choi, J)
45 Under 17 Men 2x 8:00 am, 8 Mar 2020, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #9
St. George's School (Isac, C)
Bow #10
St. George's School (Borritt, W)
Bow #11
Victoria City RC (Keeler, R)
Bow #12
Maple Bay Rowing Club (Batty, C)
Bow #13
St. George's School (Li, R)
Bow #14
St. George's School (He, Z)
Bow #15
Thunder Rowing Crew (Ferrier, Q)
Bow #16
Gorge Narrows Rowing Club (Smyth, S)
45 Under 17 Men 2x 8:00 am, 8 Mar 2020, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #17
Victoria City RC (Stancill, Q)
Bow #18
St. George's School (Good, O)
Bow #19
Victoria City RC (Scott, J)
         
46 Under 17 Women 2x 8:20 am, 8 Mar 2020, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #20
Thunder Rowing Crew (Franke, E)
Bow #21
Victoria City RC (Holmes, T)
Bow #22
Oregon Rowing Unlimited (Whildin, K)
Bow #23
Gorge Narrows Rowing Club (Ross, A)
Bow #24
Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E)
Bow #25
Maple Bay Rowing Club (Prokopchuk, A)
Bow #26
Maple Bay Rowing Club (bennett, t)
Bow #27
Maple Bay Rowing Club (Lazenby, A)
46 Under 17 Women 2x 8:20 am, 8 Mar 2020, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #28
Thunder Rowing Crew (Chong, S)
Bow #29
Victoria City RC (Roles, M)
Bow #30
Gorge Narrows Rowing Club (Blondeau-Johnston, C)
Bow #31
Gorge Narrows Rowing Club (bishop, m)
Bow #33
Victoria City RC (Marefat, N)
scratch
     
47 Under 19 Men 2x 8:40 am, 8 Mar 2020, PDT Time trial
16 to Finals ABC
Bow #34
Gorge Narrows Rowing Club (Aitken, K)
Bow #35
Gorge Narrows Rowing Club (Dickau, H)
Bow #36
Nanaimo Rowing Club (Rogers, P)
Bow #37
St. George's School (Ma, E)
Bow #38
Thunder Rowing Crew (Brown, E)
Bow #39
Maple Bay Rowing Club (Stemler, E)
Bow #40
Victoria City RC (DesBrisay, J)
Bow #41
Oregon Rowing Unlimited (Zimmermann, M)
47 Under 19 Men 2x 8:40 am, 8 Mar 2020, PDT Time trial
16 to Finals ABC
Bow #42
Thunder Rowing Crew (Sowle, H)
Bow #43
Oregon Rowing Unlimited (Hathaway, W)
Bow #44
Victoria City RC (Walden, M)
Bow #45
Thunder Rowing Crew (Wale, M)
Bow #46
Oregon Rowing Unlimited (Sawicki, L)
Bow #47
Victoria City RC (Demers-Kovacs, A)
Bow #48
St. George's School (Liu, J)
 
48 Open Men 2x 9:20 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
  Nanaimo Rowing Club (Matthew, G) Victoria City RC (Keane, M) University of Victoria (Miller, A) Victoria City RC (Bolink, D)      
49 Under 19 Women 4x- 9:30 am, 8 Mar 2020, PDT Heat 1
3 to Final
Victoria City RC (Bird, A) Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E) Oregon Rowing Unlimited (Konicke, M) Victoria City RC (Kuromi, J)        
50 Under 19 Women 4x- 9:40 am, 8 Mar 2020, PDT Heat 2
3 to Final
Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S) Maple Bay Rowing Club (Warren, M) Victoria City RC (Fraser, S) Oregon Rowing Unlimited (Yeigh, E)        
51 Open Novice Men 4x- 9:50 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
  Victoria City RC (Mischuk, M) University of Victoria (Raeside, M) St. Michaels University School (Strasser, F) Gorge Narrows Rowing Club (Jakobsen, J)      
52 Under 19 Men 2x 10:00 am, 8 Mar 2020, PDT Final C
  St. George's School (Liu, J) Victoria City RC (Demers-Kovacs, A) Gorge Narrows Rowing Club (Dickau, H)        
53 Under 19 Men 2x 10:10 am, 8 Mar 2020, PDT Final B
Maple Bay Rowing Club (Stemler, E) Victoria City RC (Walden, M) Nanaimo Rowing Club (Rogers, P) Thunder Rowing Crew (Wale, M) Gorge Narrows Rowing Club (Aitken, K) Oregon Rowing Unlimited (Sawicki, L)    
54 Under 19 Men 2x 10:20 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
St. George's School (Ma, E) Thunder Rowing Crew (Brown, E) Oregon Rowing Unlimited (Hathaway, W) Victoria City RC (DesBrisay, J) Oregon Rowing Unlimited (Zimmermann, M) Thunder Rowing Crew (Sowle, H)    
55 Under 19 Women 8+ 10:30 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
  St. Michaels University School (Yee, S) Gorge Narrows Rowing Club (Taylor, S) Victoria City RC (Cunningham, C) Victoria City RC () (ex) St. Michaels University School (khoo, a)    
56 Open Men 4- 10:40 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
  National Training Centre (Buczek, J) University of Victoria (Harold, J) University of Victoria (Seshadri, S) Victoria City RC (Bernst, A) University of Victoria (Laird, G)    
57 Open Lwt Women 2x 10:50 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
    Thunder Rowing Crew (Diaz, G) Victoria City RC (Ghesquiere, C) (ex)        
58 Masters Men 1x 11:00 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
    Victoria City RC (Bolduc, J) Victoria City RC (Hume, J)        
59 Open Lwt Men 2x 11:10 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
  University of British Columbia (Courteau-Godmaire, H) Oregon Rowing Unlimited (Hathaway, W) University of Victoria (Lewis, S) (ex) University of Victoria (Seshadri, S) (ex) University of British Columbia (Rybkin, I)    
60 Open Women 2x 11:20 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
National Training Centre (Kit, K) Victoria City RC (Edey, I) University of Victoria (Gelineau, E) Victoria City RC (Garry, E) University of Victoria (hallman, z) Victoria City RC (Chantler, M)
event 41
   
61 Under 19 Women 4x- 11:30 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
Victoria City RC (Kuromi, J) Victoria City RC (Fraser, S) Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E) Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S) Oregon Rowing Unlimited (Konicke, M) Maple Bay Rowing Club (Warren, M)    
62 Under 17 Men 2x 11:40 am, 8 Mar 2020, PDT Final C
Gorge Narrows Rowing Club (Smyth, S) Victoria City RC (Stancill, Q) Victoria City RC (Scott, J) St. George's School (Good, O) St. George's School (He, Z)      
63 Under 17 Men 2x 11:50 am, 8 Mar 2020, PDT Final B
St. George's School (Li, R) St. Michaels University School (Strasser, F) Oregon Rowing Unlimited (Schoewe, G) St. George's School (Choi, J) Gorge Narrows Rowing Club (Neufeld, C) Maple Bay Rowing Club (Batty, C)    
64 Under 17 Men 2x 12:00 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Ferrier, Q) Victoria City RC (Keeler, R) Thunder Rowing Crew (Shen, R) Nanaimo Rowing Club (Rogers, W) Gorge Narrows Rowing Club (Crowle, H) Gorge Narrows Rowing Club (Reist, J)    
65 Under 15 Mixed 4x+ 12:10 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
Gorge Narrows Rowing Club (Keay, M) Maple Bay Rowing Club (bennett, t) Victoria City RC (Widdifield, M) Victoria City RC (Stevens, E) Victoria City RC () (ex)
u15 mix 4x
Victoria City RC () (ex)
u15 mix 4x
   
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

33 records. Export as CSV