logo

Draw for Elk Lake Spring 2022 on 5 Mar 2022


 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
1 Under 19 Men 1x 8:00 am, 5 Mar 2022, PST Time trial
14 to Finals ABC
Bow #1
Claremont Sports Institute (Schaefer, G.)
Bow #2
St. George's School (Choi, J.)
Bow #3
St. George's School (Liu, C.)
scratch
Bow #4
Brentwood College School (Stuermer, P.)
Bow #5
Nanaimo Rowing Club (Rogers, W.)
Bow #6
Shawnigan Lake School (Platt, G.)
Bow #7
Victoria City RC (Klein, C.)
1 Under 19 Men 1x 8:00 am, 5 Mar 2022, PST Time trial
14 to Finals ABC
Bow #8
Redwood Scullers (Kawaja, A.)
Bow #9
Redwood Scullers (Perlroth, A.)
Bow #10
Claremont Sports Institute (Geisler, F.)
Bow #11
Victoria City RC (Marcovitz, O.)
scratch
Bow #12
Claremont Sports Institute (Turner, L.)
Bow #13
Victoria City RC (Keogh, N.)
scratch
Bow #14
Burnaby Lake Rowing Club (Buric, D.)
1 Under 19 Men 1x 8:00 am, 5 Mar 2022, PST Time trial
14 to Finals ABC
Bow #15
Burnaby Lake Rowing Club (Ellam, J.)
Bow #16
Burnaby Lake Rowing Club (Martinez, C.)
Bow #17
Burnaby Lake Rowing Club (Mele, L.)
Bow #18
Gorge Narrows Rowing Club (Smyth, S.)
     
2 Under 17 Men 2x 8:10 am, 5 Mar 2022, PST Time trial
14 to Finals ABC
Bow #19
Burnaby Lake Rowing Club (Buric, L.)
Bow #20
St. George's School (Kazimirski, O.)
Bow #21
St. George's School (Maijer, B.)
Bow #22
St. George's School (Lee, M.)
Bow #23
Victoria City RC (Powell, M.)
Bow #24
Vancouver College (Leung, J.)
Bow #25
Thunder Rowing Crew (Morden, N.)
2 Under 17 Men 2x 8:10 am, 5 Mar 2022, PST Time trial
14 to Finals ABC
Bow #26
Gorge Narrows Rowing Club (Gemmill, J.)
Bow #27
Shawnigan Lake School (Pickens, J.)
Bow #28
Brentwood College School (MacKenzie, M.)
scratch
Bow #29
Brentwood College School (Klestil, A.)
scratch
Bow #30
Victoria City RC (Finer, R.)
Bow #31
Victoria City RC (Infante, G.)
Bow #32
Victoria City RC (Armstrong, K.)
3 Under 19 Men 2x 8:30 am, 5 Mar 2022, PST Time trial
17 to Finals ABC
Bow #33
Claremont Sports Institute (Turner, J.)
Bow #34
St. George's School (Maijer, E.)
Bow #35
St. George's School (Lee, A.)
Bow #36
Brentwood College School (Dorward, A.)
Bow #37
Claremont Sports Institute (Kim, Y.)
Bow #38
Thunder Rowing Crew (Morden, T.)
Bow #39
Maple Bay Rowing Club (Zierstedt, M.)
3 Under 19 Men 2x 8:30 am, 5 Mar 2022, PST Time trial
17 to Finals ABC
Bow #40
Shawnigan Lake School (Howard, B.)
Bow #41
Nanaimo Rowing Club (Rogers, p.)
Bow #42
Nanaimo Rowing Club (Mckeever, S.)
Bow #43
Victoria City RC (Reist, J.)
Bow #44
Burnaby Lake Rowing Club (Mele, L.)
Bow #45
Claremont Sports Institute (Wolfelsperger, F.)
Bow #46
Thunder Rowing Crew (Labrie, N.)
3 Under 19 Men 2x 8:30 am, 5 Mar 2022, PST Time trial
17 to Finals ABC
Bow #47
Shawnigan Lake School (Hall, G.)
Bow #48
Burnaby Lake Rowing Club (Ellam, J.)
Bow #49
Maple Bay Rowing Club (Hales, K.)
       
4 Under 17 Women 4x- 9:00 am, 5 Mar 2022, PST Heat 1
1 plus next 7 to Finals AB
Victoria City RC (Rowland, L.) Brentwood College School (Kammann, E.) Victoria City RC (Duckworth, C.) Claremont Sports Institute (Hardy, M.) Victoria City RC (duMonceaux, L.)    
5 Under 17 Women 4x- 9:10 am, 5 Mar 2022, PST Heat 2
1 plus next 7 to Finals AB
Claremont Sports Institute (Graham, S.) St. Michaels University School (Chow, J) Maple Bay Rowing Club (Prokopchuk, A.) Victoria City RC (Crotty, C.)
scratch
     
6 Under 17 Men 1x 9:20 am, 5 Mar 2022, PST Heat 1
1 plus next 10 fastest to Finals AB
Thunder Rowing Crew (Morden, N.) Nanaimo Rowing Club (Lam, W.) Claremont Sports Institute (Dutchak, C.) Victoria City RC (Nordstrom, D.) Burnaby Lake Rowing Club (Buric, L.) Gorge Narrows Rowing Club (Gemmill, J.)  
7 Under 17 Men 1x 9:30 am, 5 Mar 2022, PST Heat 2
1 plus next 10 fastest to Finals AB
Victoria City RC (Levinson, K.) Redwood Scullers (Slinger, H.) Claremont Sports Institute (McCoy, Q.) Victoria City RC (Finer, R.) Thunder Rowing Crew (Gomez-Duran, O.) Burnaby Lake Rowing Club (Lamb, J.)  
8 Under 19 Novice Men 4x- 9:40 am, 5 Mar 2022, PST Heat 1
1 plus next 8 to Finals AB
Victoria City RC (Blue, D.) St. Michaels University School (Zhang, T) Brentwood College School (OConnor, L.) Brentwood College School (MacKenzie, M.) Victoria City RC (Chang, T.) Victoria City RC (Johns, M.)
U15 4x
 
9 Under 19 Novice Men 4x- 9:50 am, 5 Mar 2022, PST Heat 2
1 plus next 8 to Finals AB
Claremont Sports Institute (Sihota, D.) Brentwood College School (Paul, J.)
scratch
Victoria City RC (Kotze, H.) St. Michaels University School (Tang, S) St. Michaels University School (Pressello, O) Victoria City RC (Tate-Golf, O.)
U15 4x
 
10 Open Men 2- 10:00 am, 5 Mar 2022, PST Heat 1
1 plus next 9 to Finals AB
University of British Columbia (Sowle, H.) (ex) University of British Columbia (Della Siega, A.) University of Victoria (Lewis, S.) University of British Columbia (Black, J.) University of Victoria (Randall, S.)
scratch
University of British Columbia (Harris, S.) (ex)  
11 Open Men 2- 10:10 am, 5 Mar 2022, PST Heat 2
1 plus next 9 to Finals AB
University of British Columbia (Schmidt, Q.) University of Victoria (Migus, A.) University of British Columbia (Storey, Q.) University of Victoria (Rodgers, M.) University of British Columbia (Kemper, J.) Vancouver College (Koch, G.)  
12 Under 19 Women 4x- 10:20 am, 5 Mar 2022, PST Heat 1
1 plus next 9 to Finals AB
Thunder Rowing Crew (Franke, E.) St. Michaels University School (LeRoy, K) Brentwood College School (Berz, F.) Claremont Sports Institute (Lewis, E.) Victoria City RC (Somogyi, M.)    
13 Under 19 Women 4x- 10:30 am, 5 Mar 2022, PST Heat 2
1 plus next 9 to Finals AB
Victoria City RC (Calder, M.) Gorge Narrows Rowing Club (Erickson, A.) Redwood Scullers (Phipps, C.) Victoria City RC (Russell, C.) Maple Bay Rowing Club (Lazenby, A.) Gorge Narrows Rowing Club (Gillett, E.)  
14 Under 19 Men 1x 11:30 am, 5 Mar 2022, PST Final C
  Gorge Narrows Rowing Club (Smyth, S.) Burnaby Lake Rowing Club (Martinez, C.) Burnaby Lake Rowing Club (Mele, L.)      
15 Under 19 Men 1x 11:38 am, 5 Mar 2022, PST Final B
Burnaby Lake Rowing Club (Buric, D.) Brentwood College School (Stuermer, P.) Redwood Scullers (Perlroth, A.) Burnaby Lake Rowing Club (Ellam, J.) St. George's School (Choi, J.) Nanaimo Rowing Club (Rogers, W.)  
16 Under 19 Men 1x 11:46 am, 5 Mar 2022, PST Final A
Claremont Sports Institute (Geisler, F.) Victoria City RC (Klein, C.) Redwood Scullers (Kawaja, A.) Shawnigan Lake School (Platt, G.) Claremont Sports Institute (Schaefer, G.) Claremont Sports Institute (Turner, L.)  
17 Open Lwt Men 4+ 11:54 am, 5 Mar 2022, PST Final A
  University of British Columbia (McLeod, J.) Vancouver College (Sage, C.) University of British Columbia (Giles, A.) Vancouver College (Cogswell, C.)    
18 Under 17 Women 4x- 12:02 pm, 5 Mar 2022, PST Final B
    St. Michaels University School (Chow, J) Brentwood College School (Kammann, E.)      
19 Under 17 Women 4x- 12:10 pm, 5 Mar 2022, PST Final A
Victoria City RC (duMonceaux, L.) Maple Bay Rowing Club (Prokopchuk, A.) Victoria City RC (Rowland, L.) Claremont Sports Institute (Graham, S.) Claremont Sports Institute (Hardy, M.) Victoria City RC (Duckworth, C.)  
20 Under 19 Novice Men 4+ 12:18 pm, 5 Mar 2022, PST Final A
Victoria City RC (Infante, G.) Brentwood College School (Dryden, P.) Claremont Sports Institute (de Schepper, L.) St. Michaels University School (Sugar, S) St. Michaels University School (Tam, C) Brentwood College School (Wood, C.)  
 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

56 records. Export as CSV