logo

Draw for Elk Lake Spring 2022 on 6 Mar 2022


 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
53 Under 17 Men 4x- 8:00 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
17 to Finals ABC
Bow #1
St. Michaels University School (Song, W)
Bow #2
Victoria City RC (Powell, M.)
Bow #3
St. George's School (Maijer, B.)
Bow #4
St. George's School (Nasrabadi, J.)
Bow #5
Vancouver College (Beese, A.)
Bow #6
Gorge Narrows Rowing Club (Hunter, J.)
Bow #7
Vancouver College (Madruga, O.)
53 Under 17 Men 4x- 8:00 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
17 to Finals ABC
Bow #8
Shawnigan Lake School (Hussey, M.)
Bow #9
Shawnigan Lake School (Sun, D.)
Bow #10
Brentwood College School (Dahlstrom, F.)
Bow #11
Brentwood College School (OConnor, L.)
Bow #12
Brentwood College School (Carlson, F.)
Bow #13
St. Michaels University School (Tang, S)
Bow #14
Vancouver College (Kalaw, M.)
53 Under 17 Men 4x- 8:00 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
17 to Finals ABC
Bow #15
Victoria City RC (Mundstrock, C.)
Bow #16
Victoria City RC (Johns, M.)
Bow #17
Victoria City RC (Rowland, N.)
       
54 Under 19 Women 2x 8:15 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #18
Thunder Rowing Crew (Harrop-Lopez, S.)
Bow #19
Burnaby Lake Rowing Club (McNamara, H.)
Bow #20
Victoria City RC (Butterfield, M.)
Bow #21
Gorge Narrows Rowing Club (Erickson, A.)
Bow #22
Shawnigan Lake School (Hick, B.)
Bow #23
Shawnigan Lake School (Tuttle, A.)
Bow #24
Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E.)
scratch
54 Under 19 Women 2x 8:15 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #25
Redwood Scullers (Phipps, C.)
Bow #26
Thunder Rowing Crew (Baxendale, M.)
Bow #27
Maple Bay Rowing Club (Westgate, C.)
Bow #28
Victoria City RC (Ross, A.)
Bow #30
Claremont Sports Institute (Buckler, O.)
Bow #31
Redwood Scullers (Dommer, A.)
Bow #32
Victoria City RC (Relova-Clegg, e.)
54 Under 19 Women 2x 8:15 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
18 fastest to Finals ABC
Bow #33
Maple Bay Rowing Club (bennett, t.)
Bow #34
Victoria City RC (Capelli Da Silva, S.)
scratch
Bow #35
Victoria City RC (Herle, S.)
Bow #36
Victoria City RC (Nikkel, E.)
     
55 Open Women 2- 8:30 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
16 to Finals ABC
Bow #37
University of Victoria (Battersby, P.)
Bow #38
University of British Columbia (Brillon, C.)
Bow #39
University of Victoria (Edwards, K.)
Bow #40
University of British Columbia (LaFreniere, R.)
Bow #41
University of Victoria (Letham, P.)
Bow #42
University of British Columbia (Freeman, A.)
Bow #43
University of Victoria (Cusack, N.)
55 Open Women 2- 8:30 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
16 to Finals ABC
Bow #44
University of British Columbia (Sousa, E.)
Bow #45
University of Victoria (Mackay-Pettyjohn, T.)
Bow #46
University of British Columbia (Lawrence, C.)
Bow #47
University of Victoria (Meeson, H.)
Bow #48
University of British Columbia (Hallet, C.)
Bow #49
University of Victoria (Hemphill, M.)
Bow #50
University of British Columbia (Law, M.)
55 Open Women 2- 8:30 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
16 to Finals ABC
Bow #51
University of Victoria (Simpson, A.)
Bow #52
University of British Columbia (Camplin, M.)
         
56 Under 19 Men 4x- 8:45 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
17 to Finals ABC
Bow #53
Vancouver College (Cogswell, C.)
Bow #54
Claremont Sports Institute (Geisler, F.)
Bow #55
Brentwood College School (Stuermer, P.)
Bow #56
Thunder Rowing Crew (Morden, T.)
Bow #57
St. Michaels University School (D'Lorm, D)
Bow #58
Victoria City RC (Della Siega, B.)
Bow #59
Gorge Narrows Rowing Club (Smyth, S.)
56 Under 19 Men 4x- 8:45 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
17 to Finals ABC
Bow #60
Shawnigan Lake School (Platt, G.)
Bow #61
Shawnigan Lake School (Abell, I.)
Bow #62
Nanaimo Rowing Club (Rogers, p.)
Bow #63
Victoria City RC (Seding, L.)
Bow #64
Claremont Sports Institute (Kim, Y.)
Bow #65
St. Michaels University School (So, R)
Bow #66
Maple Bay Rowing Club (Zierstedt, M.)
scratch
56 Under 19 Men 4x- 8:45 am, 6 Mar 2022, PST Time trial
17 to Finals ABC
Bow #67
Shawnigan Lake School (Acton, A.)
           
57 Under 19 Women 1x 9:30 am, 6 Mar 2022, PST Heat 1
1 plus next 10 fastest to Finals AB
Burnaby Lake Rowing Club (Ceholski, K.) Brentwood College School (Carter, L.) Victoria City RC (Blue, T.) Brentwood College School (Hockin, C.) Burnaby Lake Rowing Club (Choi, S.) Shawnigan Lake School (Tuttle, A.)  
58 Under 19 Women 1x 9:38 am, 6 Mar 2022, PST Heat 2
1 plus next 10 fastest to Finals AB
Brentwood College School (Berz, F.) Victoria City RC (Calder, M.) Gorge Narrows Rowing Club (Erickson, A.) Victoria City RC (Parfitt, Q.)
scratch
Claremont Sports Institute (Chow, K.) Burnaby Lake Rowing Club (McNamara, H.)  
59 Under 17 Men 8+ 9:46 am, 6 Mar 2022, PST Heat 1
1 plus next 6 to Finals AB
  Victoria City RC (Jackson, C.) Brentwood College School (Carlson, F.)
scratch
Vancouver College (Beese, A.) Brentwood College School (Dahlstrom, F.)    
60 Under 17 Men 8+ 9:54 am, 6 Mar 2022, PST Heat 2
1 plus next 6 to Finals AB
St. George's School (Sun, K.) Brentwood College School (Dorward, F.) Vancouver College (Chisholm, X.) Victoria City RC (Armstrong, K.)      
61 Under 19 Novice Women 4x- 10:02 am, 6 Mar 2022, PST Heat 1
1 plus next 10 fastest to Finals AB
Gorge Narrows Rowing Club (Van den berg, K.) St. Michaels University School (Vitrouk, S)
scratch
Victoria City RC (Mukuhanana, T.) Brentwood College School (Von Oppen, E.) Victoria City RC (Halliday, A.) Brentwood College School (Kaine, A.)  
62 Under 19 Novice Women 4x- 10:10 am, 6 Mar 2022, PST Heat 2
1 plus next 10 fastest to Finals AB
Brentwood College School (Goodall, S.) Claremont Sports Institute (Bezemer, M.) St. Michaels University School (Lawler, C) St. Michaels University School (Hoechsmann, M) Victoria City RC (Mischuk, K.) St. Michaels University School (Soler, N)  
63 Under 19 Men 2- 10:18 am, 6 Mar 2022, PST Heat 1
1 plus next 6 to Finals AB
Brentwood College School (Dorward, A.) Victoria City RC (Crowle, H.) Vancouver College (Luke, E.) Victoria City RC (Della Siega, B.)      
64 Under 19 Men 2- 10:26 am, 6 Mar 2022, PST Heat 2
1 plus next 6 to Finals AB
Vancouver College (Khayam, L.) St. George's School (Fitzpatrick, K.) Victoria City RC (Joiner, A.) Vancouver College (Sage, C.)      
65 Under 17 Women 2x 10:34 am, 6 Mar 2022, PST Heat 1
1 plus next 8 to Finals AB
Victoria City RC (Tzonev, W.) Victoria City RC (Anctil, M.) Claremont Sports Institute (Zecher, T.) Maple Bay Rowing Club (Stemler, A.) Claremont Sports Institute (Chu, A.)    
66 Under 17 Women 2x 10:42 am, 6 Mar 2022, PST Heat 2
1 plus next 8 to Finals AB
Shawnigan Lake School (Shepherd, E.) Victoria City RC (Rowland, L.) Gorge Narrows Rowing Club (Klee, A.) Claremont Sports Institute (Szulc, T.) Maple Bay Rowing Club (Dingelday, E.)    
67 Under 19 Women 1x 11:30 am, 6 Mar 2022, PST Final B
Burnaby Lake Rowing Club (Choi, S.) Burnaby Lake Rowing Club (McNamara, H.) Shawnigan Lake School (Tuttle, A.)
scratch
Brentwood College School (Carter, L.) Gorge Narrows Rowing Club (Erickson, A.)    
68 Under 19 Women 1x 11:38 am, 6 Mar 2022, PST Final A
Burnaby Lake Rowing Club (Ceholski, K.) Claremont Sports Institute (Chow, K.) Victoria City RC (Blue, T.) Victoria City RC (Calder, M.) Brentwood College School (Berz, F.) Brentwood College School (Hockin, C.)  
69 Under 17 Men 4x- 11:46 am, 6 Mar 2022, PST Final C
Victoria City RC (Johns, M.) Victoria City RC (Rowland, N.) St. George's School (Nasrabadi, J.) Gorge Narrows Rowing Club (Hunter, J.) Brentwood College School (OConnor, L.)    
 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

57 records. Export as CSV