logo

Draw for Brentwood Regatta 2022 on 30 Apr 2022


 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
18 Under 19 JV Men 4x- 11:30 am, 30 Apr 2022, PDT Heat 1
1 plus next 6 to Finals AB
Salt Spring Island Rowing Club (Papp, K) Claremont Sports Institute (Turner, J) St. George's School (Sjoholm, O) Brentwood College School (Kim, A)      
19 Under 19 JV Men 4x- 11:38 am, 30 Apr 2022, PDT Heat 2
1 plus next 6 to Finals AB
St. George's School (Gao, A) Shawnigan Lake School (Takemori, D) Oregon Rowing Unlimited (Schoewe, G) Brentwood College School (Ewart, Q)      
31 Under 19 Men 1x 11:46 am, 30 Apr 2022, PDT Final B
  Nanaimo Rowing Club (Rogers, W) Shawnigan Lake School (Gillmore, I) Berkeley Paddling & Rowing Club (Malecki, D) Vancouver Rowing Club (Mertins, S)    
32 Under 19 Men 1x 11:54 am, 30 Apr 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Joiner, A) Shawnigan Lake School (Platt, G) Burton Beach Rowing Club (Kelly, D) Victoria City RC (Klein, C) Brentwood College School (Dorward, A) Seattle Scullers (Adler, J)  
33 Under 19 Women 1x 12:02 pm, 30 Apr 2022, PDT Final B
Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E) Salt Spring Island Rowing Club (Nickels, Q) Burton Beach Rowing Club (Rutschow, K) Brentwood College School (Berz, F) Salt Spring Island Rowing Club (Clarke, Z) Brentwood College School (Ericson, E)  
34 Under 19 Women 1x 12:10 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Lewis, E) Victoria City RC (Butterfield, M) Thunder Rowing Crew (Witts, N) Victoria City RC (Wale, E) Barrie Rowing Club (Rose, K) Shawnigan Lake School (Tuttle, A)  
36 Under 17 Men 2x 12:18 pm, 30 Apr 2022, PDT Final B
Vancouver College (Tountas, C) Vancouver Rowing Club (Karim, E) St. George's School (Sjoholm, O) Oregon Rowing Unlimited (Taylor, S) Thunder Rowing Crew (Orban, D) Shawnigan Lake School (Woodrow, C)  
37 Under 17 Men 2x 12:26 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
St. George's School (Wittstock, A) Burton Beach Rowing Club (Macnab, F) Thunder Rowing Crew (Gomez-Duran, O) Oregon Rowing Unlimited (Bartlett, X) Oregon Rowing Unlimited (Lee, M) Victoria City RC (Freedman, E)  
39 Under 17 Women 2x 12:34 pm, 30 Apr 2022, PDT Final B
Nanaimo Rowing Club (Cripps, Z) Brentwood College School (Goodall, S) Vancouver Rowing Club (Bystrom, L) Claremont Sports Institute (Chu, A) Shawnigan Lake School (Monkman, L) Brentwood College School (Cheng, M)  
40 Under 17 Women 2x 12:42 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Maple Bay Rowing Club (Bennett, M) Oregon Rowing Unlimited (Nechiporuk, N) Oregon Rowing Unlimited (Whildin, K) Maple Bay Rowing Club (MInka, A) Claremont Sports Institute (Graham, S) Victoria City RC (Anctil, M)  
41 Under 19 Lwt72 Men 1x 12:50 pm, 30 Apr 2022, PDT Final B
  Shawnigan Lake School (Edgson, T) Thunder Rowing Crew (Kalheim, Q) Vancouver College (Koch, G) Seattle Scullers (Finch, O)    
42 Under 19 Lwt72 Men 1x 12:58 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Oregon Rowing Unlimited (Schoewe, G) Nanaimo Rowing Club (Rogers, p) Claremont Sports Institute (Turner, L) Vancouver Rowing Club (Edmonds, K) Shawnigan Lake School (Howard, B) Claremont Sports Institute (Kim, Y)  
43 Under 19 Lwt63 Women 1x 1:05 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Shawnigan Lake School (Hick, B)   Seattle Scullers (Finch, L) Vancouver Rowing Club (Reischer Craft, A)   Claremont Sports Institute (Chow, K)  
44 Under 19 JV Men 2x 1:06 pm, 30 Apr 2022, PDT Final B
  Victoria City RC (Homer-Dixon, B) St. George's School (Gao, A) Brentwood College School (Ewart, Q) Maple Bay Rowing Club (Bridger-Taft, B)    
45 Under 19 JV Men 2x 1:08 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Salt Spring Island Rowing Club (Ney, P) Oregon Rowing Unlimited (Selwood, J) Claremont Sports Institute (Guse, V) Claremont Sports Institute (Dillon, C) Victoria City RC (Blue, D) Shawnigan Lake School (Tsang, S)  
47 Under 19 JV Women 2x 1:10 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Erickson, A) Oregon Rowing Unlimited (Metcalf, L)   Claremont Sports Institute (Buckler, O) Maple Bay Rowing Club (Lazenby, A) Maple Bay Rowing Club (bennett, t) Victoria City RC (Nikkel, E)
48 Under 19 Men 2- 1:15 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Vancouver College (Bohlmann, C) Oregon Rowing Unlimited (Hathaway, W) Victoria City RC (Peacock, E) Brentwood College School (Smith, M) Vancouver College (Sayers, L) Victoria City RC (Klein, C) Vancouver College (Muir, L)
49 Under 19 Women 2- 1:20 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
  Oregon Rowing Unlimited (Edwards, A) Holy Names Academy (Olson, S) Victoria City RC (Calder, M) Holy Names Academy (Cole, M) Victoria City RC (Ross, A)  
50 Under 17 Men 8+ 1:40 pm, 30 Apr 2022, PDT Final B
  Green Lake Rowing Club (Moxey, I) St. Michaels University School (Aubertin, J) Green Lake Rowing Club (Krag, N)      
51 Under 17 Men 8+ 1:48 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Shawnigan Lake School (Lupton, O) Brentwood College School (Eckenstein, N) Vancouver College (Poston, A) St. George's School (Demianczuk, J) Brentwood College School (Nguyen, C) Victoria City RC (Paul, O)  
52 Under 17 Women 8+ 1:56 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Protz, T) St. Michaels University School (Hoechsmann, M) Holy Names Academy (Kurtz, L) Green Lake Rowing Club (SWEENEY, L) Brentwood College School (Maiorino, A) Oregon Rowing Unlimited (Brunkow, K) Holy Names Academy (Pearlstein, C)
54 Under 19 Novice Men 4x+ 2:04 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Vancouver Rowing Club (Geoffrion, N) St. Michaels University School (Yee, S) Victoria City RC (Beaulieu, B) Victoria City RC (Woodward, M) Brentwood College School (Lalonde, E) Green Lake Rowing Club (Weiser, M)  
56 Under 19 Novice Women 4x+ 2:12 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Brentwood College School (Rauschen, A) Maple Bay Rowing Club (Campbell, Q) St. Michaels University School (Sugar, S) Victoria City RC (Fraser, S) Holy Names Academy (Rataezyk, L) Holy Names Academy (McGrath, D)  
57 Under 19 Men 4x- 2:20 pm, 30 Apr 2022, PDT Final B
Green Lake Rowing Club (Levin, J) Vancouver Rowing Club (Clark, J) Brentwood College School (Choto-Meuller, K) Burton Beach Rowing Club (Grant, S) Maple Bay Rowing Club (Hales, K) Green Lake Rowing Club (Breedlove, S)  
58 Under 19 Men 4x- 2:28 pm, 30 Apr 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Keogh, N) Shawnigan Lake School (Hall, G) Claremont Sports Institute (Dillon, C) Oregon Rowing Unlimited (Haas, A) Thunder Rowing Crew (Sowle, H) St. Michaels University School (Muller, M)  
 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

61 records. Export as CSV