logo

Draw for Brentwood Regatta 2022 on 1 May 2022


Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
89 Under 19 Men 8+ 7:00 am, 1 May 2022, PDT Final A
St. Michaels University School (Vincent, O) Green Lake Rowing Club (Illing, B) Victoria City RC (Crowle, H) Vancouver College (Sage, C) Green Lake Rowing Club (Blankenship, E) Brentwood College School (MacKenzie, M)  
90 Under 19 Women 8+ 7:08 am, 1 May 2022, PDT Final A
Holy Names Academy (Telzrow, A) St. Michaels University School (Curry, E) Green Lake Rowing Club (Eamer, G) Victoria City RC (Regosa, S) Brentwood College School (Gramstad, M) Shawnigan Lake RC (Anderson-Lindsay, W) Holy Names Academy (DeTuerk, J)
91 Under 17 Men 1x 7:16 am, 1 May 2022, PDT Final B
Seattle Scullers (Lawrie, G) Oregon Rowing Unlimited (Taylor, S) Oregon Rowing Unlimited (Andersen, L) Thunder Rowing Crew (Gomez-Duran, O) Victoria City RC (Finer, R)    
92 Under 17 Men 1x 7:24 am, 1 May 2022, PDT Final A
Salt Spring Island Rowing Club (Williamson, G) Claremont Sports Institute (McCoy, Q) Burton Beach Rowing Club (Merrigan, Z) Thunder Rowing Crew (Morden, N) Victoria City RC (Nordstrom, D) Vancouver Rowing Club (Smith, M)  
93 Under 17 Women 1x 7:32 am, 1 May 2022, PDT Final B
  Shawnigan Lake RC (Monkman, L) Brentwood College School (Kronis, S) Nanaimo Rowing Club (Mckenzie, L) Maple Bay Rowing Club (Campbell, Q)    
94 Under 17 Women 1x 7:40 am, 1 May 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Tzonev, W) Seattle Scullers (Cicero, F) Oregon Rowing Unlimited (Whildin, K) Oregon Rowing Unlimited (Sopko, C) Burton Beach Rowing Club (Rutschow, K) Brentwood College School (Rusman, N)  
95 Under 19 Men 2x 7:48 am, 1 May 2022, PDT Final C
Brentwood College School (Carlson, F) Shawnigan Lake RC (Dyer, G) Victoria City RC (Reist, J) Maple Bay Rowing Club (Zierstedt, M) Maple Bay Rowing Club (Hales, K)    
96 Under 19 Men 2x 7:56 am, 1 May 2022, PDT Final B
Shawnigan Lake RC (Bogdanov, M) Thunder Rowing Crew (Labrie, N) Brentwood College School (Sebastian, F) Oregon Rowing Unlimited (Haas, A) Vancouver Rowing Club (Bystrom, O) Nanaimo Rowing Club (Rogers, p)  
97 Under 19 Men 2x 8:04 am, 1 May 2022, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Sowle, H) Oregon Rowing Unlimited (Finn, T) Shawnigan Lake RC (Platt, G) Claremont Sports Institute (Schaefer, G) Burton Beach Rowing Club (Kelly, D) Seattle Scullers (Adler, J)  
98 Under 19 Women 2x 8:12 am, 1 May 2022, PDT Final B
Holy Names Academy (Connelly-Smith, E) Holy Names Academy (Anderson, K) Claremont Sports Institute (Lewis, E) Victoria City RC (Nordstrom, B) Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E)    
99 Under 19 Women 2x 8:20 am, 1 May 2022, PDT Final A
Vancouver Rowing Club (Reischer Craft, A) Seattle Scullers (Finch, L) Thunder Rowing Crew (Harrop-Lopez, S) Salt Spring Island Rowing Club (Nickels, Q) Oregon Rowing Unlimited (Young, Z) Brentwood College School (Carter, L)  
100 Under 17 Lwt72 Men 8+ 8:30 am, 1 May 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Blue, D) Brentwood College School (Dahlstrom, F) Vancouver College (Tountas, C) Vancouver College (Madruga, O) St. George's School (Yu, S) Shawnigan Lake RC (Ackerman, T)  
101 Under 17 Lwt63 Women 8+ 8:38 am, 1 May 2022, PDT Final A
  St. Michaels University School (Achuthan, M) Green Lake Rowing Club (Ashcraft, B) Shawnigan Lake RC (Oldfield, D) Victoria City RC (Beaulieu, B)    
102 Under 19 Lwt72 Men 4+ 8:46 am, 1 May 2022, PDT Final A
  Shawnigan Lake RC (Pickens, B) Vancouver College (Koch, G) Vancouver College (Sage, C) St. Michaels University School (Salamatian, M)    
103 Under 19 Lwt63 Women 4+ 8:54 am, 1 May 2022, PDT Final A
    Shawnigan Lake RC (Hick, B) St. Michaels University School (Lawler, C) Green Lake Rowing Club (Capps-Mace, S)    
104 Under 19 JV Men 8+ 9:02 am, 1 May 2022, PDT Final A
    Green Lake Rowing Club (Forte, R) Green Lake Rowing Club (Levin, J)      
105 Under 19 JV Women 8+ 9:10 am, 1 May 2022, PDT Final A
Holy Names Academy (Koivu, M) Victoria City RC (Somogyi, M) Green Lake Rowing Club (Westover, N) Brentwood College School (Merck, L) Green Lake Rowing Club (Ryter, K) Holy Names Academy (Kline, A)  
106 Under 17 Men 4+ 9:18 am, 1 May 2022, PDT Final B
    Green Lake Rowing Club (Stephenson, D) Brentwood College School (MacKenzie, M)      
107 Under 17 Men 4+ 9:26 am, 1 May 2022, PDT Final A
St. Michaels University School (Zhang, T) Shawnigan Lake RC (Lamotte, C) Brentwood College School (Dryden, P) Victoria City RC (Finer, R) Green Lake Rowing Club (Spoljaric, D) Vancouver College (Bird, T)  
108 Under 17 Women 4+ 9:34 am, 1 May 2022, PDT Final B
  Victoria City RC (Halliday, A) Holy Names Academy (frossard, h) Shawnigan Lake RC (McIntosh, A) Holy Names Academy (Garcia, A) Green Lake Rowing Club (Legere, G) (ex)  
109 Under 17 Women 4+ 9:42 am, 1 May 2022, PDT Final A
Brentwood College School (Hitzbleck, L) Brentwood College School (Lam, V) Holy Names Academy (Parks, M) Maple Bay Rowing Club (Prokopchuk, A) Green Lake Rowing Club (Ryter, K) St. Michaels University School (Dietrich, M)  
111 Under 19 Men 4+ 9:58 am, 1 May 2022, PDT Final A
Brentwood College School (Parks, C) St. Michaels University School (Muller, M) Vancouver College (Khayam, L) Victoria City RC (Marcovitz, O) Green Lake Rowing Club (Illing, B) Claremont Sports Institute (Dillon, T) Shawnigan Lake RC (Gillmore, I)
112 Under 19 Women 4+ 10:06 am, 1 May 2022, PDT Final B
Maple Bay Rowing Club (Westgate, C) Shawnigan Lake RC (Anderson-Lindsay, W) St. Michaels University School (Curry, E) Holy Names Academy (Kalafatis, S) Brentwood College School (Hockin, C)    
113 Under 19 Women 4+ 10:14 am, 1 May 2022, PDT Final A
Holy Names Academy (DeTuerk, J) Holy Names Academy (Telzrow, A) Victoria City RC (Regosa, S) Green Lake Rowing Club (Eamer, G) Green Lake Rowing Club (cohen, C) Oregon Rowing Unlimited (Scogna, Z)  
114 Under 19 Lwt72 Men 2x 10:22 am, 1 May 2022, PDT Final B
Shawnigan Lake RC (Abell, I) Oregon Rowing Unlimited (Schoewe, G) Shawnigan Lake RC (Pickens, B) Claremont Sports Institute (Stenstrom, K) Victoria City RC (Wilson, J)    
115 Under 19 Lwt72 Men 2x 10:30 am, 1 May 2022, PDT Final A
Brentwood College School (Forsyth, T) Claremont Sports Institute (Kim, Y) Nanaimo Rowing Club (Mckeever, S) Vancouver College (Bousalis, P) Thunder Rowing Crew (Orban, D) Vancouver Rowing Club (Edmonds, K)  
117 Under 19 Lwt63 Women 2x 10:46 am, 1 May 2022, PDT Final A
Shawnigan Lake RC (Hagen, A) Thunder Rowing Crew (Klein, N) Claremont Sports Institute (Zecher, T) Thunder Rowing Crew (Geiger, I) Victoria City RC (Cummings, S) Salt Spring Island Rowing Club (McArthur, R)  
118 Under 19 JV Men 4+ 10:54 am, 1 May 2022, PDT Final A
  St. Michaels University School (Rolfe, F) Green Lake Rowing Club (Blankenship, E) Brentwood College School (MacKenzie, M) Vancouver College (Sage, C) Brentwood College School (Carlson, F)  
119 Under 19 JV Women 4+ 11:02 am, 1 May 2022, PDT Final A
Holy Names Academy (Wooden, Z) Victoria City RC (Parfitt, Q) Green Lake Rowing Club (Ryter, K) Green Lake Rowing Club (Keenan, Z) St. Michaels University School (Vitrouk, S) Holy Names Academy (Kline, A)  
120 Under 17 Lwt72 Men 4+ 11:10 am, 1 May 2022, PDT Final B
  St. Michaels University School (Pressello, O) St. George's School (Ma, X) Shawnigan Lake RC (Pickens, J)      
121 Under 17 Lwt72 Men 4+ 11:18 am, 1 May 2022, PDT Final A
St. George's School (Sun, X) Oregon Rowing Unlimited (Harris, A) Vancouver College (Madruga, O) Brentwood College School (Dryden, P) Brentwood College School (Dahlstrom, F) Vancouver College (Tountas, C)  
122 Under 17 Lwt63 Women 4+ 11:26 am, 1 May 2022, PDT Final A
Shawnigan Lake RC (Nakayama, C) Green Lake Rowing Club (Ryter, K) Victoria City RC (Turner, M) St. Michaels University School (Achuthan, M) Oregon Rowing Unlimited (Nechiporuk, N) Green Lake Rowing Club (McFarland, J)  
29 Under 15 Men 4x+ Cancelled Final A
Shawnigan Lake RC (Alvarez Henonin, A) Vancouver Rowing Club (Karim, F) Victoria City RC (Papps, N) Salt Spring Island Rowing Club (Bevan, L) Green Lake Rowing Club (Hart, I)    
30 Under 15 Women 4x+ Cancelled Final A
  Maple Bay Rowing Club (Wood, S) Shawnigan Lake RC (Platt, S) Green Lake Rowing Club (Ashcraft, B) Green Lake Rowing Club (McFarland, J) Victoria City RC (Smith, L)  
35 Under 17 Men 2x Cancelled Final C
Brentwood College School (Koontz, I) Brentwood College School (Sastre, H) Shawnigan Lake RC (Hussey, M) St. George's School (Fuller, G) Victoria City RC (Chang, T) Victoria City RC (Armstrong, K)  
38 Under 17 Women 2x Cancelled Final C
  Brentwood College School (Poma Giraldo, G) Maple Bay Rowing Club (Dingelday, E) Shawnigan Lake RC (Perk, T)      
53 Under 19 Novice Men 4x+ Cancelled Final B
    Brentwood College School (Miller, S) Green Lake Rowing Club (Gerard, N)      
55 Under 19 Novice Women 4x+ Cancelled Final B
  Shawnigan Lake RC (Yau, D) Victoria City RC (Halliday, A) Claremont Sports Institute (Hardy, M)      
61 Under 17 Men 4x+ Cancelled Final C
  Green Lake Rowing Club (Kangas, A) Shawnigan Lake RC (Pickens, J) Claremont Sports Institute (Jardim, d)      

39 records. Export as CSV