logo

Draw for RCA Small Boat Trials 2022 on 7 May 2022


 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
11 Open PR1/PR2 Men 1x 9:00 am, 7 May 2022, PDT Final A
    Victoria City RC (Levis, P)        
12 Open PR1/PR2 Women 1x 9:08 am, 7 May 2022, PDT Final A
    Victoria City RC (Akins, C)        
13 Open PR3 Mixed 2x 9:16 am, 7 May 2022, PDT Final A
    National Training Centre (Wittenberg, K) Vancouver Rowing Club (Whitcombe, K)      
14 Open Lwt Women 1x 9:32 am, 7 May 2022, PDT Semifinal AB 1
to final
  Salt Spring Island Rowing Club (Sawchuk, C) National Training Centre (Moffatt, J) Simon Fraser University (Slipper, S) University of Victoria (Faubert, S)    
15 Open Lwt Women 1x 9:40 am, 7 May 2022, PDT Semifinal AB 2
to final
  Simon Fraser University (Stevenson, A) Western University (Riley, K) University of British Columbia (Paterson, E) Kingston Rowing Club (Stephenson, J)    
7 Open Men 1x 9:48 am, 7 May 2022, PDT Repecharge 1
to semifinal
Claremont Sports Institute (McCoy, Q) Victoria City RC (Payne, S) St. Catharines Rowing Club (Ciepiela, M) Shawnigan Lake School (Platt, G) Claremont Sports Institute (Turner, L)    
14 Open Men 1x 9:56 am, 7 May 2022, PDT Repecharge 2
to semifinal
Shawnigan Lake School (Gillmore, I) University of Victoria (Hodgins, L) Kingston Rowing Club (Nummi, K) Calgary Rowing Club (Bryden, B) Thunder Rowing Crew (Morden, T)    
15 Open Men 1x 10:04 am, 7 May 2022, PDT Repecharge 3
to semifinal
Salt Spring Island Rowing Club (Williamson, G) University of Victoria (garcia-alvarez, A) University of Victoria (Simpson, W) Aviron Lachine (Lowther, A) Shawnigan Lake School (Howard, B)    
16 Open Men 1x 10:12 am, 7 May 2022, PDT Repecharge 4
to semifinal
Deep Cove Rowing Club (Gouglas, N) Brentwood College School (Dorward, A) University of Victoria (Novak, J) Western University (Hembruff, A) Thunder Rowing Crew (Sowle, H)    
17 Open Men 1x 10:20 am, 7 May 2022, PDT Repecharge 5
to semifinal
  Burnaby Lake Rowing Club (Sowle, H) Victoria City RC (Klein, C) Aviron Knowlton Rowing (Lefebvre, V) Fort Langley Community Rowing Club (meindertsma, m)    
18 Open Men 1x 10:28 am, 7 May 2022, PDT Repecharge 6
to semifinal
  University of British Columbia (Luteijn, J) University of British Columbia (Storey, Q) Manitoba Rowing Association (caryk, M) Victoria City RC (Joiner, A)    
19 Open Women 1x 10:36 am, 7 May 2022, PDT Repecharge 1
to semifinal
Shawnigan Lake School (Tuttle, A) Calgary Rowing Club (Botterill, C) Western University (Bolinger, E) University of British Columbia (Camplin, M) Victoria City RC (Nordstrom, B)    
20 Open Women 1x 10:44 am, 7 May 2022, PDT Repecharge 2
to semifinal
Salt Spring Island Rowing Club (Nickels, Q) Kingston Rowing Club (MacDonald, C) Peterborough Rowing Club (VandenBroek, G) Manitoba Rowing Association (Miller, L) Fort Langley Community Rowing Club (Jakeway, A)    
21 Open Women 1x 10:52 am, 7 May 2022, PDT Repecharge 3
to semifinal
Victoria City RC (Capelli Da Silva, S) Saskatchewan Rowing Association (Howe, P) National Training Centre (Katie, C) Kingston Rowing Club (Ellison, C) Fort Langley Community Rowing Club (Stokes, R)    
22 Open Women 1x 11:00 am, 7 May 2022, PDT Repecharge 4
to semifinal
Salt Spring Island Rowing Club (Clarke, Z) Manitoba Rowing Association (Gillert, J) Row Nova Scotia (Peachey, J) National Training Centre (Miller, B) Row Nova Scotia (Anderson, S) Claremont Sports Institute (Lewis, E)  
36 Open Women 2- 11:08 am, 7 May 2022, PDT Semifinal ABC 1
to final
Victoria City RC (Ross, A) University of British Columbia (Worobec, G) National Training Centre (Walker, K) National Training Centre (Rosts, M) Calgary Rowing Club (Hartley, K)    
37 Open Women 2- 11:16 am, 7 May 2022, PDT Semifinal ABC 2
to final
University of British Columbia (Bryden, L) Victoria City RC (Calder, M) National Training Centre (Cronk, A) National Training Centre (Gruchalla-Wesierski, K) University of Victoria (speirs, A)    
38 Open Women 2- 11:24 am, 7 May 2022, PDT Semifinal ABC 3
to final
University of Victoria (Stemler, E) University of British Columbia (Stankiewicz, L) National Training Centre (Boekhorst, R) National Training Centre (Zimmerman, R) University of British Columbia (Jones, S) Victoria City RC (Butterfield, M)  
33 Open Men 2- 11:32 am, 7 May 2022, PDT Semifinal AB 1
6 to Final ABC
University of Victoria (Randall, S) University of Victoria (Attridge, C) University of British Columbia (Black, J) National Training Centre (Been, T) University of Victoria (Harold, J) University of Victoria (Ree, S)  
34 Open Men 2- 11:40 am, 7 May 2022, PDT Semifinal AB 2
6 to Final ABC
University of British Columbia (Della Siega, A) University of British Columbia (Kemper, J) National Training Centre (king, J) National Training Centre (Buczek, J) Victoria City RC (Peacock, E) Saskatchewan Rowing Association (Pally, M)  
 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

20 records. Export as CSV