logo

Draw for Shawnigan Lake Regatta 2022 on 14 May 2022


 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
9 Under 19 Men 2- 7:00 am, 14 May 2022, PDT Final A
  Brentwood College School (Parks, C) St. George's School (Fiorante, M) Victoria City RC (Della Siega, B) Vancouver College (Bohlmann, C) Vancouver College (Scaccabarozzi, P)  
10 Under 19 Men 1x 7:09 am, 14 May 2022, PDT Final B
Burnaby Lake Rowing Club (Mele, L) Vancouver Rowing Club (Mertins, S) Shawnigan Lake School (Gillmore, I) Burnaby Lake Rowing Club (Buric, D) St. George's School (Liu, C) Deep Cove Rowing Club (Gouglas, N)  
11 Under 19 Men 1x 7:18 am, 14 May 2022, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Geisler, F) Brentwood College School (Dorward, A) Victoria City RC (Klein, C) Shawnigan Lake School (Platt, G) St. George's School (Maijer, E) Victoria City RC (Joiner, A)  
12 Under 19 Women 1x 7:27 am, 14 May 2022, PDT Final B
  Delta Deas Rowing Club (Cowie, K) Delta Deas Rowing Club (Ure, H) Fort Langley Youth Rowing Society (Fandrich, N) Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E)    
13 Under 19 Women 1x 7:36 am, 14 May 2022, PDT Final A
Salt Spring Island Rowing Club (Clarke, Z) Victoria City RC (Wale, E) Thunder Rowing Crew (Gower, S) Delta Deas Rowing Club (Zenin-Segrc, A) Thunder Rowing Crew (Witts, N) Claremont Sports Institute (Lewis, E)  
14 Under 17 Novice Men 4x+ 7:45 am, 14 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
Brentwood College School (Klestil, A) Shawnigan Lake School (Jung, P) St. George's School (Xu, M) Victoria City RC (Paul, O)      
15 Under 17 Novice Men 4x+ 7:54 am, 14 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
Victoria City RC (Johns, M) St. George's School (Lui, T) St. Michaels University School (Aubertin, J) Brentwood College School (Kimberly, C)      
16 Under 17 Novice Women 4x+ 8:03 am, 14 May 2022, PDT Heat 1
3 to Finals AB
Shawnigan Lake School (Jackson, C) Crofton House School (Wassel, S) St. Michaels University School (Chow, J) Victoria City RC (Smith, L) Victoria City RC (duMonceaux, L)    
17 Under 17 Novice Women 4x+ 8:12 am, 14 May 2022, PDT Heat 2
3 to Finals AB
Victoria City RC (Hogan, L) Brentwood College School (Maiorino, A) Fort Langley Youth Rowing Society (Newstead, W) Shawnigan Lake School (Yau, D) Victoria City RC (Draper, J)    
18 Under 17 Men 1x 8:21 am, 14 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
Burnaby Lake Rowing Club (Buric, L) Salt Spring Island Rowing Club (Williamson, G) Fort Langley Youth Rowing Society (Davis, B) Thunder Rowing Crew (Morden, N) St. George's School (Kazimirski, O) Delta Deas Rowing Club (McMartin, T)  
19 Under 17 Men 1x 8:30 am, 14 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
Claremont Sports Institute (McCoy, Q) Nanaimo Rowing Club (Lam, W) Fort Langley Youth Rowing Society (Scarborough, N) Fort Langley Youth Rowing Society (Lisser, d) St. George's School (Wittstock, A)    
20 Under 17 Women 1x 8:39 am, 14 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
Shawnigan Lake School (Shepherd, E) Claremont Sports Institute (Schlatter, S) Fort Langley Youth Rowing Society (Fandrich, J) Delta Deas Rowing Club (Wrobel, N) Salt Spring Island Rowing Club (Nickels, Q)    
21 Under 17 Women 1x 8:48 am, 14 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
Victoria City RC (Tzonev, W) Delta Deas Rowing Club (Taylor, L) Shawnigan Lake School (McIntosh, A) Claremont Sports Institute (Buckler, O)      
22 Under 15 Men 2x 8:57 am, 14 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
Victoria City RC (Paul, O) Shawnigan Lake School (Jung, P) St. George's School (Kong, A) Victoria City RC (Yeager, J)      
23 Under 15 Men 2x 9:06 am, 14 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
St. George's School (Lin, T) Vancouver Rowing Club (Smith, B) Victoria City RC (Perkins, J) Victoria City RC (Bebb, B)      
24 Under 15 Women 2x 9:15 am, 14 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
Fort Langley Youth Rowing Society (Amaradasa, O) Brentwood College School (Atkins, C) Maple Bay Rowing Club (Pepper, A) Victoria City RC (Draper, J) Victoria City RC (Clarke, A)    
25 Under 15 Women 2x 9:24 am, 14 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
Shawnigan Lake School (Ackerman, T) Maple Bay Rowing Club (Roe, A) Gorge Narrows Rowing Club (Mowatt, A) Victoria City RC (Smith, L) Fort Langley Youth Rowing Society (Blair, K)    
26 Under 19 Novice Men 4x+ 9:33 am, 14 May 2022, PDT Heat 1
3 to Finals AB
St. Michaels University School (Aubertin, J) Salt Spring Island Rowing Club (Hroch, D) Brentwood College School (Lalonde, E) Maple Bay Rowing Club (Campbell, Q) Brentwood College School (Klestil, A)
scratch
   
27 Under 19 Novice Men 4x+ 9:42 am, 14 May 2022, PDT Heat 2
3 to Finals AB
Fort Langley Youth Rowing Society (Meads, A) Vancouver Rowing Club (Rajwani, A) Victoria City RC (Johns, M) Brentwood College School (Kimberly, C)      
28 Under 19 JV Men 2x 9:51 am, 14 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
  Thunder Rowing Crew (Tate, E) Fort Langley Youth Rowing Society (Botica, H) Gorge Narrows Rowing Club (Zhao, Y) Maple Bay Rowing Club (Kissinger, M)    
29 Under 19 JV Men 2x 10:00 am, 14 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
Claremont Sports Institute (Guse, V) Victoria City RC (Blue, D) Maple Bay Rowing Club (Smith, J) Salt Spring Island Rowing Club (Rome, J)      
30 Under 15 Men 4x+ 10:09 am, 14 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
  Shawnigan Lake School (Ahtemenciuc, R) St. George's School (Xu, M) Victoria City RC (Ward, L) Shawnigan Lake School (Lu, L)    
31 Under 15 Men 4x+ 10:18 am, 14 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
Salt Spring Island Rowing Club (McArthur, R) St. George's School (Lui, T) Victoria City RC (Turner, M) Vancouver Rowing Club (Bishop, D)      
32 Under 17 Men 2x 10:27 am, 14 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
Shawnigan Lake School (Acton, D) St. George's School (Wittstock, A) Gorge Narrows Rowing Club (Hunter, J) Thunder Rowing Crew (Gomez-Duran, O) Fort Langley Youth Rowing Society (Scarborough, N) Delta Deas Rowing Club (Burns, k) Burnaby Lake Rowing Club (Buric, L)
composite
33 Under 17 Men 2x 10:36 am, 14 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
Vancouver Rowing Club (Karim, E) St. George's School (Lee, M) Fort Langley Youth Rowing Society (Lisser, d) Delta Deas Rowing Club (Wang, L) St. George's School (Sjoholm, O) Victoria City RC (Freedman, E)  
 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

70 records. Export as CSV