logo

Draw for Shawnigan Lake Regatta 2022 on 15 May 2022


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
71 Under 17 Men 4+ 7:00 am, 15 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
Victoria City RC (Lan, J) Shawnigan Lake School (Lupton, O) Brentwood College School (Eckenstein, N) Vancouver College (Braim, A)      
72 Under 17 Men 4+ 7:09 am, 15 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
Vancouver College (Poston, A) St. George's School (Demianczuk, J) St. Michaels University School (Aubertin, J) (ex) Brentwood College School (Nguyen, C)      
73 Under 17 Women 4x- 7:18 am, 15 May 2022, PDT Heat 1
3 to Finals AB
Victoria City RC (Protz, T) Gorge Narrows Rowing Club (Zatylny, K) Shawnigan Lake School (Lees, J) Fort Langley Youth Rowing Society (Fandrich, J) Claremont Sports Institute (Chu, A)    
74 Under 17 Women 4x- 7:27 am, 15 May 2022, PDT Heat 2
3 to Finals AB
Maple Bay Rowing Club (MInka, A) Delta Deas Rowing Club (Taylor, L) Claremont Sports Institute (Zecher, T) Victoria City RC (Anctil, M)      
75 Under 17 JV Men 1x 7:36 am, 15 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
Thunder Rowing Crew (Pearce, O) Claremont Sports Institute (Wensauer, K) Victoria City RC (Bekkker, D) Claremont Sports Institute (Lin, B)      
76 Under 17 JV Men 1x 7:45 am, 15 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
Claremont Sports Institute (Dutchak, C) St. George's School (Gao, A) Victoria City RC (Levinson, K) Thunder Rowing Crew (Gomez-Duran, O)      
77 Under 19 Men 4x- 7:54 am, 15 May 2022, PDT Heat 1
3 to Finals AB
Nanaimo Rowing Club (Rogers, p) Vancouver Rowing Club (Clark, J) St. George's School (Tung, A) Shawnigan Lake School (Howard, B)   Burnaby Lake Rowing Club (Mele, L) Gorge Narrows Rowing Club (Van den berg, K)
mixed
78 Under 19 Men 4x- 8:03 am, 15 May 2022, PDT Heat 2
3 to Finals AB
  Claremont Sports Institute (Geisler, F) Maple Bay Rowing Club (Hales, K) Thunder Rowing Crew (Sowle, H) Victoria City RC (Joiner, A) Gorge Narrows Rowing Club (Klee, A)
mixed
Fort Langley Youth Rowing Society (Battistel, A)
79 Under 19 Women 4x- 8:12 am, 15 May 2022, PDT Heat 1
3 to Final
Thunder Rowing Crew (Harrop-Lopez, S) Salt Spring Island Rowing Club (Wilson, M) Brentwood College School (Berz, F) Delta Deas Rowing Club (Ure, H) Victoria City RC (Ross, A)    
80 Under 19 Women 4x- 8:21 am, 15 May 2022, PDT Heat 2
3 to Final
Victoria City RC (Nordstrom, B) Shawnigan Lake School (Rowsthorn, K) Claremont Sports Institute (Lewis, E) Vancouver Rowing Club (Cooperwilliams, G)      
81 Under 19 Men 4+ 9:00 am, 15 May 2022, PDT Final A
Shawnigan Lake School (Nolan, L) Brentwood College School (Lalonde, E) St. George's School (Houston, J) Vancouver College (Koch, R) St. Michaels University School (Sugar, S) Vancouver College (Wicken, I) Victoria City RC (Bezeau, J)
82 Under 19 Women 4+ 9:09 am, 15 May 2022, PDT Final A
    Victoria City RC (Green, S) St. Michaels University School (Yee, S) Shawnigan Lake School (Monroy, M)    
83 Under 17 JV Men 2x 9:18 am, 15 May 2022, PDT Final B
Fort Langley Youth Rowing Society (Tallman, L) Brentwood College School (Ellis-Gray, S) Vancouver Rowing Club (Bishop, D) Fort Langley Youth Rowing Society (Lisser, d) Shawnigan Lake School (Woodrow, C) Victoria City RC (Lan, J)  
84 Under 17 JV Men 2x 9:27 am, 15 May 2022, PDT Final A
Brentwood College School (Hawkins, W) Shawnigan Lake School (Hussey, M) Thunder Rowing Crew (Orban, D) Victoria City RC (Gemmill, J) Vancouver College (Leung, J) Vancouver College (Maharaj, B)  
85 Under 17 JV Women 2x 9:36 am, 15 May 2022, PDT Final B
Brentwood College School (Kronis, S) Shawnigan Lake School (Monkman, L) Victoria City RC (Cummings, S) Delta Deas Rowing Club (Wrobel, N) Delta Deas Rowing Club (Steel, M) Shawnigan Lake School (Lees, J)  
86 Under 17 JV Women 2x 9:45 am, 15 May 2022, PDT Final A
Fort Langley Youth Rowing Society (Fandrich, J) Claremont Sports Institute (Chu, A) Vancouver Rowing Club (Bystrom, L) Brentwood College School (Goodall, S) Delta Deas Rowing Club (Taylor, L) Claremont Sports Institute (Ommundsen, H)  
87 Under 19 Lwt72 Men 1x 9:54 am, 15 May 2022, PDT Final B
Claremont Sports Institute (Stenstrom, K) Delta Deas Rowing Club (McMartin, T) Nanaimo Rowing Club (Rogers, p) Claremont Sports Institute (Kim, Y) Fort Langley Youth Rowing Society (Scarborough, A) Fort Langley Youth Rowing Society (Meads, E)  
88 Under 19 Lwt72 Men 1x 10:03 am, 15 May 2022, PDT Final A
Salt Spring Island Rowing Club (Williamson, G) Claremont Sports Institute (Turner, L) Fort Langley Youth Rowing Society (Battistel, A) Vancouver Rowing Club (Edmonds, K) Shawnigan Lake School (Howard, B) Brentwood College School (Choto-Meuller, K)  
89 Under 19 Lwt63 Women 1x 10:12 am, 15 May 2022, PDT Final A
Delta Deas Rowing Club (Zenin-Segrc, A) Claremont Sports Institute (Chow, K)
scratch
Shawnigan Lake School (Hick, B) Vancouver Rowing Club (Reischer Craft, A) Burnaby Lake Rowing Club (Ceholski, K) Burnaby Lake Rowing Club (Holt, M) Thunder Rowing Crew (Liu, A)
90 Under 17 Men 4+ 10:21 am, 15 May 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Lan, J) St. George's School (Demianczuk, J) Brentwood College School (Eckenstein, N) Vancouver College (Poston, A) Shawnigan Lake School (Lupton, O) Brentwood College School (Nguyen, C) St. Michaels University School (Aubertin, J) (ex)
91 Under 17 Women 4+ 10:30 am, 15 May 2022, PDT Final A
Maple Bay Rowing Club (Dingelday, E) Shawnigan Lake School (Jackson, C) St. Michaels University School (Chow, J) (ex) Brentwood College School (Wallace, A) Victoria City RC (Protz, T) Brentwood College School (Maiorino, A)  
92 Under 19 Men 2x 10:39 am, 15 May 2022, PDT Final B
Burnaby Lake Rowing Club (Buric, D) St. George's School (Tung, A) Vancouver College (Koch, G) Victoria City RC (Keogh, N) Brentwood College School (Sebastian, F) Nanaimo Rowing Club (Kurovsky, M)  
93 Under 19 Men 2x 10:48 am, 15 May 2022, PDT Final A
Shawnigan Lake School (Bogdanov, M) Claremont Sports Institute (Geisler, F) Victoria City RC (Peacock, E) Thunder Rowing Crew (Morden, T) St. George's School (Rossi, M) Vancouver Rowing Club (Collier, N)  
94 Under 19 Women 2x 10:57 am, 15 May 2022, PDT Final B
Nanaimo Rowing Club (Mckenzie, L) Delta Deas Rowing Club (Ure, H)
scratch
Brentwood College School (Ewashko, A) Victoria City RC (Capelli Da Silva, S) Shawnigan Lake School (Tuttle, A) Shawnigan Lake School (Herchen, E)  
95 Under 19 Women 2x 11:06 am, 15 May 2022, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Steckhan, C) Victoria City RC (Butterfield, M) Thunder Rowing Crew (Franke, E) Brentwood College School (Hockin, C) Vancouver Rowing Club (Cooperwilliams, G) Salt Spring Island Rowing Club (Clarke, Z)  
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

44 records. Export as CSV