logo

Draw for Shawnigan Lake Regatta 2022 on 13 May 2022


 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
2 Under 19 Men 1x 5:30 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #8
Deep Cove Rowing Club (Gouglas, N)
Bow #9
Shawnigan Lake School (Platt, G)
Bow #10
Shawnigan Lake School (Gillmore, I)
Bow #11
Vancouver Rowing Club (Mertins, S)
Bow #12
St. George's School (Choi, J)
scratch
Bow #13
St. George's School (Liu, C)
Bow #14
Victoria City RC (Klein, C)
2 Under 19 Men 1x 5:30 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #15
St. George's School (Maijer, E)
Bow #16
Victoria City RC (Joiner, A)
Bow #17
Brentwood College School (Dorward, A)
Bow #18
Claremont Sports Institute (Geisler, F)
Bow #19
Burnaby Lake Rowing Club (Ellam, J)
scratch
Bow #20
Burnaby Lake Rowing Club (Buric, D)
Bow #21
Burnaby Lake Rowing Club (Mele, L)
3 Under 19 Women 1x 5:45 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #22
Thunder Rowing Crew (Gower, S)
Bow #23
Thunder Rowing Crew (Witts, N)
Bow #24
Victoria City RC (Wale, E)
Bow #25
Fort Langley Youth Rowing Society (Fandrich, N)
Bow #26
Fort Langley Youth Rowing Society (Dirom, N)
scratch
Bow #27
Salt Spring Island Rowing Club (Clarke, Z)
Bow #28
Delta Deas Rowing Club (Zenin-Segrc, A)
3 Under 19 Women 1x 5:45 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #29
Delta Deas Rowing Club (Ure, H)
Bow #30
Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E)
Bow #31
Delta Deas Rowing Club (Cowie, K)
Bow #33
Claremont Sports Institute (Lewis, E)
     
4 Under 19 Lwt72 Men 2x 6:00 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #34
Shawnigan Lake School (Edgson, T)
Bow #35
Shawnigan Lake School (Liu, A)
Bow #36
Vancouver Rowing Club (Clark, J)
Bow #37
Thunder Rowing Crew (Kalheim, Q)
Bow #39
Fort Langley Youth Rowing Society (Davis, C)
Bow #40
Brentwood College School (Forsyth, T)
Bow #41
Victoria City RC (Seding, L)
4 Under 19 Lwt72 Men 2x 6:00 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #42
Nanaimo Rowing Club (Rogers, p)
Bow #43
Vancouver College (Koch, G)
Bow #44
Claremont Sports Institute (Turner, L)
Bow #45
Fort Langley Youth Rowing Society (Scarborough, A)
Bow #46
Claremont Sports Institute (Stenstrom, K)
   
5 Under 19 JV Women 2x 6:15 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #47
Brentwood College School (Taillefer, E)
Bow #48
Fort Langley Youth Rowing Society (Fandrich, J)
Bow #49
Victoria City RC (Somogyi, M)
Bow #50
Victoria City RC (Parfitt, Q)
Bow #51
Salt Spring Island Rowing Club (Wilson, M)
Bow #52
Maple Bay Rowing Club (Lazenby, A)
Bow #53
Thunder Rowing Crew (Shaw, G)
5 Under 19 JV Women 2x 6:15 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #54
Thunder Rowing Crew (Geiger, I)
Bow #55
Burnaby Lake Rowing Club (Ceholski, K)
Bow #56
St. Michaels University School (Yao, X)
Bow #57
Claremont Sports Institute (Bezemer, M)
Bow #58
Victoria City RC (Herle, S)
Bow #59
Maple Bay Rowing Club (bennett, t)
Bow #60
Victoria City RC (Nikkel, E)
6 Under 19 JV Men 4x- 6:30 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
16 to Finals ABC
Bow #61
St. George's School (Gao, A)
Bow #62
Victoria City RC (Munro, A)
Bow #63
Brentwood College School (Ellis-Gray, S)
Bow #64
Brentwood College School (Kim, A)
Bow #65
St. Michaels University School (Pressello, O)
Bow #66
Claremont Sports Institute (Dutchak, C)
Bow #67
St. Michaels University School (Muller, M)
mixed
6 Under 19 JV Men 4x- 6:30 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
16 to Finals ABC
Bow #68
Victoria City RC (Regosa, S)
mixed
Bow #69
Claremont Sports Institute (Turner, J)
mixed
Bow #70
Victoria City RC (Blue, T)
mixed
Bow #71
Victoria City RC (Chang, T)
mixed
Bow #72
Victoria City RC (Homer-Dixon, B)
mixed
Bow #73
Victoria City RC (Demers-Kovacs, Q)
mixed
Bow #74
Victoria City RC (Murray, C)
mixed
6 Under 19 JV Men 4x- 6:30 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
16 to Finals ABC
Bow #75
Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E)
mixed
           
7 Under 17 JV Men 2x 7:15 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #76
Thunder Rowing Crew (Orban, D)
Bow #77
Fort Langley Youth Rowing Society (Tallman, L)
Bow #78
Brentwood College School (Ellis-Gray, S)
Bow #79
Shawnigan Lake School (Hussey, M)
Bow #80
Vancouver Rowing Club (Bishop, D)
Bow #81
Shawnigan Lake School (Woodrow, C)
Bow #82
Shawnigan Lake School (Rakhra, S)
7 Under 17 JV Men 2x 7:15 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #83
Fort Langley Youth Rowing Society (Lisser, d)
Bow #84
Victoria City RC (Gemmill, J)
Bow #85
Vancouver College (Maharaj, B)
Bow #86
Brentwood College School (Hawkins, W)
Bow #88
Vancouver College (Leung, J)
Bow #89
Victoria City RC (Levinson, K)
Bow #90
Victoria City RC (Lan, J)
8 Under 17 JV Women 2x 7:30 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #91
Victoria City RC (Cummings, S)
Bow #92
Shawnigan Lake School (Monkman, L)
Bow #93
Fort Langley Youth Rowing Society (Fandrich, J)
Bow #94
Shawnigan Lake School (Lees, J)
Bow #95
Shawnigan Lake School (Anselmo, S)
Bow #96
Vancouver Rowing Club (Bystrom, L)
Bow #97
Delta Deas Rowing Club (Steel, M)
8 Under 17 JV Women 2x 7:30 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #98
Delta Deas Rowing Club (Taylor, L)
Bow #99
Delta Deas Rowing Club (Wrobel, N)
Bow #100
Maple Bay Rowing Club (Campbell, Q)
Bow #101
Brentwood College School (Goodall, S)
Bow #102
Brentwood College School (Kronis, S)
Bow #103
Claremont Sports Institute (Chu, A)
Bow #104
Victoria City RC (Mischuk, K)
8 Under 17 JV Women 2x 7:30 pm, 13 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Bow #105
Claremont Sports Institute (Ommundsen, H)
           
 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

16 records. Export as CSV