logo

Draw for Island Summer Regatta 2022 on 8 Jul 2022


 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Event Start time ^ Qualify Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
1 Masters Mixed 2x 4:00 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 1
1 plus next 10 to Finals AB
Gorge Narrows Rowing Club (Morris, D) Victoria City RC (Cohn, J)
scratch
Gorge Narrows Rowing Club (Kettlewell, M) Gorge Narrows Rowing Club (Johnstone, A)      
2 Masters Mixed 2x 4:10 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 2
1 plus next 10 to Finals AB
Shuswap Association for Rowing and Paddling (Mills, D) Maple Bay Rowing Club (Rae, A) Gorge Narrows Rowing Club (Vermegen, S) Gorge Narrows Rowing Club (Blondeau, C)      
3 Masters Mixed 2x 4:20 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 3
1 plus next 10 to Finals AB
Vancouver Rowing Club (Nova Tovar, D) Gorge Narrows Rowing Club (Hardy, P) Victoria City RC (Hume, J) Maple Bay Rowing Club (Bates, M)
scratch
Gorge Narrows Rowing Club (Smith, B)    
4 Under 17 Men 4x- 4:30 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 1
3 to Final
    Thunder Rowing Crew (Orban, D) Vancouver Rowing Club (Bishop, D) Victoria City RC (Finer, R)    
5 Under 17 Men 4x- 4:40 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 2
3 to Final
    Victoria City RC (Bekkker, D) Delta Deas Rowing Club (Mikhailov, P) Victoria City RC (Chang, T)    
6 Under 17 Women 2x 4:50 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 1
1 plus next 14 to Finals ABC
Victoria City RC (Cummings, S) Calgary Rowing Club (Popa, S) Delta Deas Rowing Club (Wrobel, N) Maple Bay Rowing Club (Roe, A) Gorge Narrows Rowing Club (Hoyer, J)
scratch
Calgary Rowing Club (Collins, A)  
7 Under 17 Women 2x 5:00 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 2
1 plus next 14 to Finals ABC
Shuswap Association for Rowing and Paddling (Miege, H) Delta Deas Rowing Club (Burt-Colgan, L) Claremont Sports Institute (Zecher, T) Victoria City RC (Beaulieu, B) Calgary Rowing Club (Buchanan, R)    
8 Under 17 Women 2x 5:10 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 3
1 plus next 14 to Finals ABC
Delta Deas Rowing Club (Griffen, B) Victoria City RC (Tzonev, W) Nanaimo Rowing Club (Cripps, Z) Calgary Rowing Club (Hayer, G) Shuswap Association for Rowing and Paddling (Mills, A) Claremont Sports Institute (Schlatter, S)  
9 Masters Men 1x 5:20 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 1
1 plus next 4 fastest to Final
  Vancouver Rowing Club (Nova Tovar, D) Gorge Narrows Rowing Club (Desjardins, P) Nanaimo Rowing Club (Rutherford, C) Maple Bay Rowing Club (Britton-Foster, T)    
10 Masters Men 1x 5:30 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 2
1 plus next 4 fastest to Final
  Maple Bay Rowing Club (Bates, M)
scratch
Gorge Narrows Rowing Club (Paine, J) Calgary Rowing Club (Swain, M) Victoria City RC (Kozel, K)    
11 Under 19 Men 4x- 5:40 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 1
3 to Final
    Vancouver Rowing Club (Clark, J) Thunder Rowing Crew (Sowle, H)      
12 Under 19 Men 4x- 5:50 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 2
3 to Final
    Calgary Rowing Club (Hayer, A) Thunder Rowing Crew (Kalheim, Q)      
13 Under 19 Novice Women 1x 6:00 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 1
1 plus next 10 fastest to Finals AB
Calgary Rowing Club (Bartek, M) Victoria City RC (MacMilan, E) Calgary Rowing Club (Hart, A) Nanaimo Rowing Club (Mckenzie, L) Victoria City RC (Woodward, G) Claremont Sports Institute (Ommundsen, H)  
14 Under 19 Novice Women 1x 6:10 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 2
1 plus next 10 fastest to Finals AB
Maple Bay Rowing Club (Campbell, Q) Victoria City RC (Stapf, J) Victoria City RC (Halliday, A) Calgary Rowing Club (Przybylski, A) Nanaimo Rowing Club (Cripps, Z) Calgary Rowing Club (Bailey, O)  
15 Under 17 Men 1x 6:20 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 1
1 plus next 15 fastest to Finals ABC
Victoria City RC (Gemmill, J) Claremont Sports Institute (McCoy, Q) Maple Bay Rowing Club (Kissinger, M) Vernon Rowing and Dragon Boat Club (Masys, J) Vancouver Rowing Club (Lin, J) Victoria City RC (Simbeck, D) Lausanne-Sports Aviron (Edgar, M)
16 Under 17 Men 1x 6:30 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 2
1 plus next 15 fastest to Finals ABC
Victoria City RC (Chang, T) Victoria City RC (Munro, A) Maple Bay Rowing Club (Price, O) Vancouver Rowing Club (Mertins, A) Delta Deas Rowing Club (Mikhailov, P) Calgary Rowing Club (Davis, R)  
17 Under 17 Men 1x 6:40 pm, 8 Jul 2022, PDT Heat 3
1 plus next 15 fastest to Finals ABC
Thunder Rowing Crew (Morden, N) Calgary Rowing Club (Salmon, G) Delta Deas Rowing Club (McMartin, T) Victoria City RC (Finer, R) Fort Langley Youth Rowing Society (Davis, B) Claremont Sports Institute (Dutchak, C)  
 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

17 records. Export as CSV