logo

Brentwood 2015


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
167
result
B Under 19 Novice Women 4+ 11:06 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Sammamish Rowing Association
(5:55.54)
St. Michaels University School
(5:57.05)
Green Lake Rowing Club
(5:59.96)
Commencement Bay
(6:01.55)
Rose City Rowing Club
(6:14.54)
Holy Names Academy
(6:18.33)
 
166
result
B Under 19 Novice Men 4+ 10:59 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Bainbridge Island Rowing
(5:17.98)
Pocock Rowing Center
(5:18.61)
Sammamish Rowing Association
(5:19.34)
Lake Oswego Community Rowing
(5:20.46)
Green Lake Rowing Club
(5:20.67)
Commencement Bay
(5:31.8)
 
165
result
B Under 17 Novice Women 8+ 10:52 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Holy Names Academy
(5:29.41)
Pocock Rowing Center
(5:35.62)
Bainbridge Island Rowing
(5:37.05)
Everett Rowing Association
(5:39.98)
Sammamish Rowing Association
(5:50.1)
Green Lake Rowing Club
(5:54.68)
 
164
result
B Under 17 Novice Men 8+ 10:45 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Sammamish Rowing Association
(4:58.03)
Mount Baker Rowing Club
(5:10.55)
Everett Rowing Association
(5:13.06)
Rose City Rowing Club
(5:13.2)
Brentwood College School
(5:29.04)
Lake Oswego Community Rowing
(5:32.39)
 
163
result
B Under 17 Lwt63 Women 4+ 10:38 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Holy Names Academy
(5:58.2)
St. Andrews Regional High School
(6:03.17)
Pocock Rowing Center
(6:03.33)
Victoria City RC
(6:10.45)
Everett Rowing Association
(6:12.92)
Mount Baker Rowing Club
(6:13.07)
 
162
result
B Under 17 Lwt72 Men 4+ 10:31 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Everett Rowing Association
(5:25.66)
St. Michaels University School
(5:29.32)
Vancouver College
(5:29.58)
Victoria City RC
(5:33.67)
St. George's School
(5:48.82)
Maple Bay Rowing Club
(5:54.06)
 
161
result
B Under 19 Women 2x 10:24 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Victoria City RC
(5:47.37)
Brentwood College School
(5:52.38)
Vashon Island Rowing Club
(5:53.64)
Olympia Area Rowing
(6:05.39)
Crofton House School
(6:05.55)
Fort Langley Youth Rowing Society
(6:05.8)
 
160
result
B Under 19 Men 2x 10:17 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Burnaby Lake Rowing Club
(5:06.39)
Brentwood College School
(5:10.84)
Fort Langley Youth Rowing Society
(5:12.75)
Claremont Sports Institute
(5:18.4)
Lake Oswego Community Rowing
(5:22.81)
Victoria City RC
(5:23.44)
 
159
result
B Under 19 3V Women 4+ 10:10 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Sammamish Rowing Association
(5:56.93)
Green Lake Rowing Club
(5:59.39)
Holy Names Academy
(6:00.98)
Bainbridge Island Rowing
(6:02.72)
Victoria City RC
(6:18.09)
Pocock Rowing Center
(6:20.32)
 
158
result
B Under 19 3V Men 4+ 10:03 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Mount Baker Rowing Club
(5:22.52)
Pocock Rowing Center
(5:25.57)
Rose City Rowing Club
(5:29.22)
Vancouver College
(5:31.42)
Sammamish Rowing Association
(5:46.33)
Commencement Bay
(5:48.24)
 
157
result
B Under 17 Women 2x 9:56 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Victoria City RC
(5:57.75)
Vashon Island Rowing Club
(6:03.28)
Nanaimo Rowing Club
(6:06.32)
Holy Names Academy
(6:07.35)
Fort Langley Youth Rowing Society
(6:14.18)
Sentinel Secondary School
(6:18.51)
 
156
result
B Under 17 Men 2x 9:49 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Brentwood College School
(5:24.19)
Victoria City RC
(5:30.19)
Claremont Sports Institute
(5:31.29)
Vancouver Rowing Club
(5:32.1)
Fort Langley Youth Rowing Society
(5:32.81)
Gorge Narrows Rowing Club
(5:47.97)
 
155
result
B Under 19 JV Women 4+ 9:42 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Pocock Rowing Center
(5:50.41)
Bainbridge Island Rowing
(5:50.84)
Green Lake Rowing Club
(5:50.9)
Holy Names Academy
(5:58.04)
Victoria City RC
(6:01.52)
Rose City Rowing Club
(6:05.52)
 
154
result
B Under 19 JV Men 4+ 9:35 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Mount Baker Rowing Club
(5:16.94)
Pocock Rowing Center
(5:21.02)
Brentwood College School
(5:21.89)
Commencement Bay
(5:22.87)
Everett Rowing Association
(5:34.35)
Victoria City RC
(5:36.3)
 
153
result
B Under 19 Lwt63 Women 8+ 9:28 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Holy Names Academy
(5:27.51)
Bainbridge Island Rowing
(5:30.92)
Brentwood College School
(5:34.23)
Mount Baker Rowing Club
(5:38.01)
St. Michaels University School
(5:44.98)
Lakeside School
(5:54.34)
Shawnigan Lake School
(6:10.27)
152
result
B Under 19 Lwt72 Men 8+ 9:21 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
St. George's School
(4:45.6)
Sammamish Rowing Association
(4:48.05)
Vancouver College
(4:50.01)
Everett Rowing Association
(4:55.2)
Lake Oswego Community Rowing
(5:05.48)
   
151
result
B Under 19 Women 4+ 9:14 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Mount Baker Rowing Club
(5:38.69)
Green Lake Rowing Club
(5:45.21)
Sammamish Rowing Association
(5:45.7)
Holy Names Academy
(5:49.19)
Everett Rowing Association
(6:01.65)
Victoria City RC
(6:01.81)
 
150
result
B Under 19 Men 4+ 9:07 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Sammamish Rowing Association
(5:02.77)
Commencement Bay
(5:06.32)
Pocock Rowing Center
(5:06.8)
Victoria City RC
(5:15.54)
Rose City Rowing Club
(5:15.89)
Vancouver College
(5:26.34)
 
149
result
B Under 17 Lwt63 Women 8+ 9:00 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Victoria City RC
(5:39.93)
Pocock Rowing Center
(5:47.1)
Green Lake Rowing Club
(5:54.06)
Holy Names Academy
(6:02.84)
Everett Rowing Association
(6:02.92)
Brentwood College School
(6:07.95)
Lakeside School
(6:25.54)
148
result
B Under 17 Lwt72 Men 8+ 8:56 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Victoria City RC
(5:00.81)
St. George's School
(5:02.73)
Vancouver College
(5:11.26)
Brentwood College School
(5:40.96)
Pocock Rowing Center
(5:49.17)
   
147
result
B Under 17 Women 4+ 8:49 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Victoria City RC
(6:04.19)
Holy Names Academy
(6:04.7)
Vashon Island Rowing Club
(6:05.14)
Green Lake Rowing Club
(6:08.94)
St. Andrews Regional High School
(6:11.78)
Sammamish Rowing Association
(6:14.66)
 
146
result
B Under 17 Men 4+ 8:42 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
St. George's School
(5:27.27)
Brentwood College School
(5:35.6)
Vancouver Rowing Club
(5:45.47)
St. Michaels University School
(5:48.77)
Mount Baker Rowing Club
(5:53.12)
Lake Oswego Community Rowing
(6:22.17)
 
145
result
B Under 19 JV Women 8+ 8:35 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Green Lake Rowing Club
(5:26.26)
Pocock Rowing Center
(5:31.34)
Mount Baker Rowing Club
(5:34.01)
Sammamish Rowing Association
(5:40.18)
Victoria City RC
(5:48.32)
Rose City Rowing Club
(5:56.19)
 
144
result
B Under 19 JV Men 8+ 8:28 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Mount Baker Rowing Club
(4:51.58)
Everett Rowing Association
(4:57.8)
Pocock Rowing Center
(4:58.66)
St. George's School
(5:02.18)
Lake Oswego Community Rowing
(5:04.52)
Sammamish Rowing Association
(5:09.74)
 
143
result
B Under 19 Lwt63 Women 4+ 8:21 am, 26 Apr 2015, PDT Final A
Vashon Island Rowing Club
(6:01.31)
Bainbridge Island Rowing
(6:06.02)
Holy Names Academy
(6:09.05)
Mount Baker Rowing Club
(6:17.58)
Lakeside School
(6:25.78)
   
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

32 records. Export as CSV