logo

Shawnigan 2015


 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
5
result
A Under 17 Women 1x 7:00 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Victoria City RC 3*
(8:49.76)
Place #2
Nanaimo Rowing Club *
(9:00.52)
Place #3
Victoria City RC *
(9:07.81)
Place #4
Fort Langley Youth Rowing Society 3*
(9:08.05)
Place #5
Fort Langley Youth Rowing Society 2*
(9:12.26)
Place #6
Nanaimo Rowing Club 3*
(9:19.41)
Place #7
Vancouver Rowing Club 3
(9:21.1)
5
result
A Under 17 Women 1x 7:00 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Victoria City RC 2
(9:27.29)
Place #9
Sentinel Secondary School
(9:27.73)
Place #10
Nanaimo Rowing Club 2
(9:28.07)
Place #11
Fort Langley Youth Rowing Society 4
(9:39.02)
Place #12
Deep Cove Rowing Club
(9:40.23)
Place #13
Vancouver Rowing Club 2
(9:43.66)
Place #14
St. Andrews Regional High School
(9:44.12)
5
result
A Under 17 Women 1x 7:00 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #15
Crofton House School 2
(9:44.32)
Place #16
Claremont Sports Institute
(9:45.69)
Place #17
Deep Cove Rowing Club 2
(9:47.32)
Place #18
Thunder Rowing Crew
(9:50.22)
Place #19
Crofton House School
(9:56.93)
Place #20
Fort Langley Youth Rowing Society
(9:57.49)
Place #21
Crofton House School 3
(10:17.77)
5
result
A Under 17 Women 1x 7:00 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #22
Vancouver Rowing Club
(11:24.13)
Place #23
Salt Spring Island Rowing Club
(13:56.28)
         
4
result
A Under 17 Men 1x 6:45 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Claremont Sports Institute *
(7:37.15)
Place #2
Vancouver Rowing Club 3*
(8:03.86)
Place #3
Victoria City RC 4*
(8:07.44)
Place #4
Vancouver Rowing Club *
(8:07.85)
Place #5
Victoria City RC 2*
(8:09.87)
Place #6
Fort Langley Youth Rowing Society 3*
(8:11.81)
Place #7
Gorge Narrows Rowing Club *
(8:16.21)
4
result
A Under 17 Men 1x 6:45 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Maple Bay Rowing Club
(8:21.52)
Place #9
Delta Deas Rowing Club
(8:27.82)
Place #10
Fort Langley Youth Rowing Society 2
(8:29.17)
Place #11
Shawnigan Lake School
(8:31.06)
Place #12
Thunder Rowing Crew 2
(8:33.72)
Place #13
Vancouver Rowing Club 2
(8:35.29)
Place #14
Aspengrove School
(8:45.5)
4
result
A Under 17 Men 1x 6:45 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #15
Fort Langley Youth Rowing Society
(8:46.2)
Place #16
Deep Cove Rowing Club 2
(8:49.28)
Place #17
Claremont Sports Institute 2
(8:51.88)
Place #18
Victoria City RC
(8:55.51)
Place #19
Deep Cove Rowing Club
(8:59.68)
Place #20
Thunder Rowing Crew
(9:02.28)
Place #21
St. Andrews Regional High School
(9:12.12)
4
result
A Under 17 Men 1x 6:45 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #22
Victoria City RC 3
(9:19.35)
           
3
result
A Under 17 Novice Men 2x 6:30 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Vancouver Rowing Club *
(7:28.05)
Place #2
Brentwood College School *
(7:54.95)
Place #3
Delta Deas Rowing Club *
(8:00.94)
Place #4
Aspengrove School *
(8:12.51)
Place #5
Delta Deas Rowing Club 2*
(8:16.3)
Place #6
St. Andrews Regional High School *
(8:21.55)
Place #7
Victoria City RC 2
(8:26.13)
3
result
A Under 17 Novice Men 2x 6:30 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Victoria City RC 4
(8:27.51)
Place #9
Gorge Narrows Rowing Club
(8:29.44)
Place #10
Fort Langley Youth Rowing Society
(8:30.56)
Place #11
Vancouver Rowing Club 2
(8:34.59)
Place #12
Vancouver College
(8:37.18)
Place #13
Delta Deas Rowing Club 3
(8:39.09)
Place #14
Vancouver College 2
(8:39.94)
3
result
A Under 17 Novice Men 2x 6:30 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #15
Vancouver Rowing Club 3
(8:42.41)
Place #16
Victoria City RC 3
(8:43.72)
Place #17
St. Michaels University School
(8:43.86)
Place #18
Victoria City RC
(9:09.11)
Place #19
Nanaimo Rowing Club
(10:23.75)
   
2
result
A Under 19 Women 2x 6:15 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Victoria City RC *
(7:45.83)
Place #2
Crofton House School *
(7:45.98)
Place #3
Burnaby Lake Rowing Club *
(7:49.52)
Place #4
Vancouver Rowing Club *
(8:06.06)
Place #5
Fort Langley Youth Rowing Society *
(8:08.74)
Place #6
St. Andrews Regional High School *
(8:18.58)
Place #7
Maple Bay Rowing Club *
(8:21.55)
2
result
A Under 19 Women 2x 6:15 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Thunder Rowing Crew *
(8:24.45)
Place #9
Brentwood College School *
(8:26.48)
Place #10
Victoria City RC 2*
(8:26.76)
Place #11
Delta Deas Rowing Club *
(8:32.38)
Place #12
Thunder Rowing Crew 2*
(8:32.69)
Place #13
Victoria City RC 3
(8:33)
Place #14
Shawnigan Lake School
(8:39.02)
2
result
A Under 19 Women 2x 6:15 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #15
Salt Spring Island Rowing Club
(8:49.02)
Place #16
Nanaimo Rowing Club
(8:52.77)
Place #17
Thunder Rowing Crew 3
(8:59.99)
       
1
result
A Under 19 Men 2x 6:00 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Victoria City RC *
(6:52.26)
Place #2
Burnaby Lake Rowing Club *
(6:52.27)
Place #3
Brentwood College School *
(6:54.1)
Place #4
Fort Langley Youth Rowing Society *
(7:05.61)
Place #5
Vancouver College 2*
(7:11.79)
Place #6
Fort Langley Youth Rowing Society 2*
(7:16.57)
Place #7
Delta Deas Rowing Club *
(7:18.54)
1
result
A Under 19 Men 2x 6:00 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Thunder Rowing Crew *
(7:20.86)
Place #9
Vancouver College *
(7:25.42)
Place #10
Claremont Sports Institute *
(7:25.73)
Place #11
Claremont Sports Institute 2*
(7:28.74)
Place #12
Deep Cove Rowing Club 3*
(7:35.99)
Place #13
St. Michaels University School
(7:36.85)
Place #14
St. Andrews Regional High School
(7:37.07)
1
result
A Under 19 Men 2x 6:00 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #15
St. George's School
(7:39.27)
Place #16
Brentwood College School 2
(7:40.7)
Place #17
Deep Cove Rowing Club
(7:40.92)
Place #18
Deep Cove Rowing Club 2
(7:43.41)
Place #19
Salt Spring Island Rowing Club
(7:43.95)
Place #20
Fort Langley Youth Rowing Society 3
(7:49.3)
Place #21
Thunder Rowing Crew 3
(7:49.67)
1
result
A Under 19 Men 2x 6:00 pm, 8 May 2015, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #22
Fort Langley Youth Rowing Society 4
(7:58.64)
Place #23
Thunder Rowing Crew 4
(8:05.94)
Place #24
Thunder Rowing Crew 2
(8:07.36)
Place #25
Nanaimo Rowing Club
(8:14.46)
Place #26
Collingwood School
(8:17)
   
 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

18 records. Export as CSV