logo

Shawnigan 2015


 
  Page 1/4Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
69
result
D Under 19 Women 2- 7:15 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
to Final
Place #1
Brentwood College School *
(8:05.38)
Place #2
Victoria City RC 2*
(8:12.19)
Place #3
Victoria City RC *
(8:23.65)
Place #4
Maple Bay Rowing Club *
(8:40.31)
Place #5
Vancouver Rowing Club *
(8:51.96)
Place #6
Victoria City RC 3*
(8:52.83)
Place #7
St. Michaels University School
(8:54.95)
69
result
D Under 19 Women 2- 7:15 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
to Final
Place #8
Deep Cove Rowing Club
(9:06.38)
Place #9
Thunder Rowing Crew
(9:16.37)
Place #10
Fort Langley Youth Rowing Society
(9:18.15)
       
68
result
D Under 19 Men 2- 7:00 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
Place #1
Victoria City RC 2*
(7:22.85)
Place #2
Shawnigan Lake School 2*
(7:38.61)
Place #3
Victoria City RC *
(7:40.71)
Place #4
Vancouver College *
(7:50.16)
Place #5
St. Michaels University School
(7:57.74)
Place #6
Vancouver College 2*
(7:59.45)
Place #7
Shawnigan Lake School *
(7:59.83)
68
result
D Under 19 Men 2- 7:00 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
Place #8
St. Michaels University School 2
(8:00.28)
Place #9
Thunder Rowing Crew
(8:19.73)
Place #10
Deep Cove Rowing Club
(9:11.79)
       
67
result
B Under 19 Lwt63 Women 1x 6:45 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Victoria City RC 3*
(8:49.4)
Place #2
Crofton House School *
(8:50.25)
Place #3
Fort Langley Youth Rowing Society *
(8:59.92)
Place #4
Vancouver Rowing Club *
(9:00.32)
Place #5
Gorge Narrows Rowing Club *
(9:02.06)
Place #6
Crofton House School 2*
(9:03.43)
Place #7
St. Andrews Regional High School
(9:03.76)
67
result
B Under 19 Lwt63 Women 1x 6:45 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Sentinel Secondary School
(9:08.57)
Place #9
Burnaby Lake Rowing Club
(9:10.93)
Place #10
Fort Langley Youth Rowing Society 2
(9:14.99)
Place #11
Delta Deas Rowing Club
(9:18.84)
Place #12
Victoria City RC
(9:32.11)
Place #13
Nanaimo Rowing Club
(9:35.45)
Place #14
Victoria City RC 2
(9:41.27)
67
result
B Under 19 Lwt63 Women 1x 6:45 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #15
Claremont Sports Institute
(9:46.81)
Place #16
Vancouver Rowing Club 2
(9:47.84)
Place #17
Burnaby Lake Rowing Club 2
(9:53.83)
Place #18
Crofton House School 4
(9:56.95)
Place #19
Fort Langley Youth Rowing Society 3
(10:00.41)
Place #20
Crofton House School 3
(10:06.5)
 
66
result
B Under 19 Lwt72 Men 1x 6:30 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Victoria City RC *
(7:39.88)
Place #2
Brentwood College School *
(7:52.4)
Place #3
Maple Bay Rowing Club *
(8:07.94)
Place #4
Fort Langley Youth Rowing Society 2*
(8:09.47)
Place #5
Deep Cove Rowing Club *
(8:09.66)
Place #6
Aspengrove School *
(8:11.9)
Place #7
Thunder Rowing Crew 3
(8:13.79)
66
result
B Under 19 Lwt72 Men 1x 6:30 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Thunder Rowing Crew
(8:17.27)
Place #9
Delta Deas Rowing Club
(8:19.14)
Place #10
Vancouver College
(8:20.46)
Place #11
Fort Langley Youth Rowing Society 3
(8:21.5)
Place #12
Victoria City RC 4
(8:24.98)
Place #13
Claremont Sports Institute 2
(8:26.12)
Place #14
Claremont Sports Institute
(8:33.23)
66
result
B Under 19 Lwt72 Men 1x 6:30 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #15
Deep Cove Rowing Club 3
(8:34.65)
Place #16
Thunder Rowing Crew 2
(8:34.65)
Place #17
Victoria City RC 3
(8:35.71)
Place #18
Vancouver Rowing Club
(8:36.69)
Place #19
Vancouver Rowing Club 3
(8:38.47)
Place #20
Vancouver College 2
(8:39.03)
Place #21
Fort Langley Youth Rowing Society 4
(8:41.47)
66
result
B Under 19 Lwt72 Men 1x 6:30 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #22
Brentwood College School 2
(8:56.7)
Place #23
Victoria City RC 2
(8:59.82)
Place #24
Nanaimo Rowing Club
(9:02.3)
Place #25
Deep Cove Rowing Club 2
(9:07.38)
Place #26
Shawnigan Lake School
(9:40.94)
   
65
result
B Under 17 Women 2x 6:15 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Victoria City RC *
(8:07.46)
Place #2
Nanaimo Rowing Club *
(8:16.58)
Place #3
Victoria City RC 2*
(8:27.02)
Place #4
Fort Langley Youth Rowing Society *
(8:35.7)
Place #5
St. Andrews Regional High School *
(8:38.28)
Place #6
Deep Cove Rowing Club *
(8:41.15)
Place #7
Vancouver Rowing Club
(8:44.8)
65
result
B Under 17 Women 2x 6:15 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Fort Langley Youth Rowing Society 2
(8:44.94)
Place #9
Nanaimo Rowing Club 2
(8:45.76)
Place #10
Crofton House School 2
(8:45.8)
Place #11
Claremont Sports Institute
(8:48.88)
Place #12
Maple Bay Rowing Club 2
(8:50.95)
Place #13
Collingwood School
(9:02.52)
Place #14
Crofton House School
(9:02.96)
65
result
B Under 17 Women 2x 6:15 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #15
Claremont Sports Institute 2
(9:04.27)
Place #16
Thunder Rowing Crew
(9:04.51)
Place #17
Maple Bay Rowing Club
(9:04.85)
Place #18
Brentwood College School
(9:08.02)
Place #19
Crofton House School 4
(9:12.53)
Place #20
Crofton House School 3
(9:25.18)
Place #21
Shawnigan Lake School 2
(9:29.07)
65
result
B Under 17 Women 2x 6:15 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #22
Deep Cove Rowing Club 2
(9:32.63)
Place #23
Claremont Sports Institute 3
(9:42.03)
         
64
result
B Under 17 Men 2x 6:00 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Brentwood College School *
(7:28.34)
Place #2
St. George's School *
(7:35.61)
Place #3
Fort Langley Youth Rowing Society *
(7:37.02)
Place #4
St. Michaels University School *
(7:40.67)
Place #5
Vancouver Rowing Club *
(7:40.84)
Place #6
Vancouver Rowing Club 3*
(7:45.76)
Place #7
Claremont Sports Institute
(7:47.34)
64
result
B Under 17 Men 2x 6:00 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Thunder Rowing Crew
(7:47.98)
Place #9
Brentwood College School 2
(7:54.26)
Place #10
Victoria City RC
(7:54.55)
Place #11
Gorge Narrows Rowing Club
(7:59.29)
Place #12
Victoria City RC 4
(7:59.8)
Place #13
St. George's School 2
(8:01.33)
Place #14
Maple Bay Rowing Club
(8:02.07)
64
result
B Under 17 Men 2x 6:00 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #15
Nanaimo Rowing Club
(8:07.57)
Place #16
Victoria City RC 2
(8:08.32)
Place #17
Fort Langley Youth Rowing Society 2
(8:13.45)
Place #18
Vancouver College 2
(8:16.84)
Place #19
Vancouver College
(8:19.68)
Place #20
Delta Deas Rowing Club
(8:20.29)
Place #21
Aspengrove School
(8:22.42)
64
result
B Under 17 Men 2x 6:00 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #22
Claremont Sports Institute 2
(8:24)
Place #23
Vancouver Rowing Club 2
(8:27.04)
Place #24
St. Andrews Regional High School
(8:32.54)
Place #25
Claremont Sports Institute 3
(8:50.22)
Place #26
Maple Bay Rowing Club 2
(8:58.12)
Place #27
Victoria City RC 3*
(9:07.04)
 
63
result
B Under 19 JV Women 2x 5:45 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Fort Langley Youth Rowing Society 3*
(8:13.4)
Place #2
Crofton House School *
(8:14.38)
Place #3
Victoria City RC 2*
(8:27.65)
Place #4
Vancouver Rowing Club *
(8:28.8)
Place #5
Burnaby Lake Rowing Club *
(8:32.73)
Place #6
Crofton House School 3*
(8:37.99)
Place #7
Gorge Narrows Rowing Club 2
(8:41.41)
63
result
B Under 19 JV Women 2x 5:45 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Victoria City RC 4
(8:44.85)
Place #9
Thunder Rowing Crew
(8:48.52)
Place #10
Delta Deas Rowing Club
(8:50.06)
Place #11
Claremont Sports Institute
(8:53.47)
Place #12
Brentwood College School
(8:53.6)
Place #13
Maple Bay Rowing Club
(8:54.78)
Place #14
Vancouver Rowing Club 2
(9:00.29)
63
result
B Under 19 JV Women 2x 5:45 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #15
Victoria City RC
(9:01.87)
Place #16
Fort Langley Youth Rowing Society 2
(9:07.06)
Place #17
Crofton House School 2
(9:07.77)
Place #18
Brentwood College School 2
(9:08.41)
Place #19
Victoria City RC 3
(9:13.88)
Place #20
Shawnigan Lake School 2
(9:20.65)
Place #21
Crofton House School 4
(9:26.71)
63
result
B Under 19 JV Women 2x 5:45 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #22
Shawnigan Lake School
(9:38.15)
Place #23
Salt Spring Island Rowing Club
(10:01.53)
Place #24
Thunder Rowing Crew 2
(11:15.91)
       
62
result
B Under 19 JV Men 2x 5:30 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Fort Langley Youth Rowing Society *
(7:28.04)
Place #2
Fort Langley Youth Rowing Society 2*
(7:34.02)
Place #3
Delta Deas Rowing Club *
(7:43.57)
Place #4
Thunder Rowing Crew *
(7:45.16)
Place #5
Claremont Sports Institute *
(7:47.63)
Place #6
Vancouver Rowing Club *
(7:48.44)
Place #7
St. George's School
(7:50.61)
62
result
B Under 19 JV Men 2x 5:30 pm, 9 May 2015, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Victoria City RC
(7:56.9)
Place #9
St. George's School 2
(7:57.12)
Place #10
Vancouver College
(7:59.09)
Place #11
Victoria City RC 2 (ex)
(8:02.21)
Place #12
St. Michaels University School
(8:03.52)
Place #13
Victoria City RC 3
(8:05.69)
Place #14
Deep Cove Rowing Club
(8:06.85)
 
  Page 1/4Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

87 records. Export as CSV