logo

RCA Junior Selection Trials 2015


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6
17
result
Monday June 8th Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- 4:00 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale A
Brentwood College School (Anguelov, Y)
(7:38.68)
St. Catharines Rowing Club (Bristowe, H)
Composite with VCRC
(7:57.96)
Argonaut Rowing Club (Wijbenga, M)
(8:03.59)
     
16
result
Monday June 8th Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- 3:50 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale B
Victoria City RC (elling quaintance, i)
(7:59.01)
Victoria City RC (Thompson, T)
(8:09.69)
South Niagara Rowing Club (Camplin, R)
(8:16.04)
Vancouver Rowing Club (Tod-Tims, M)
(8:20.63)
   
15
result
Monday June 8th Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- 3:40 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale A
Victoria City RC (Keane, L)
(7:08.88)
St. Catharines Rowing Club (Nero, N)
(7:11.93)
Victoria City RC (James, W)
(7:32.43)
     
14
result
Monday June 8th Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- 3:30 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale B
Shawnigan Lake School (Gronsdahl, T)
Composite VCRC
(7:16.9)
Argonaut Rowing Club (Hall, E)
(7:17.81)
Argonaut Rowing Club (Butt, A)
(7:23.95)
South Niagara Rowing Club (Keith, K)
(7:33.2)
   
10
result
Monday June 8th Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 3:20 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale D
Notre Dame Rowing Club (Lucchetta, E)
(8:53.1)
Notre Dame Rowing Club (Zahorchak, R)
(8:55.8)
Notre Dame Rowing Club (Young, E)
(9:06.11)
     
11
result
Monday June 8th Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 3:10 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale C
Western Rowing Club (Clarke, R)
(8:36.07)
Peterborough Rowing Club (Martin, A)
(8:45.58)
South Niagara Rowing Club (Leheta, J)
(8:47.95)
Don Rowing Club (Wilson, E)
(8:51.46)
Don Rowing Club (Low, A)
(8:52.35)
Notre Dame Rowing Club (Maidens, T)
(8:58.21)
12
result
Monday June 8th Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 3:00 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale B
Don Rowing Club (Baker, P)
(8:18.64)
Victoria City RC (Frappell, A)
(8:22.05)
St. Catharines Rowing Club (Maloney, A)
(8:27.19)
St. Catharines Rowing Club (Goudswaard, S)
(8:28.25)
Argonaut Rowing Club (Taylor, S)
(8:31.79)
 
13
result
Monday June 8th Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 2:50 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale A
Regina Rowing Club (Massier, K)
(8:07.75)
Don Rowing Club (Ensminger, Y)
(8:10.76)
Saskatoon Rowing Club (Craven, S)
(8:13.11)
Burnaby Lake Rowing Club (Grauer, S)
(8:15.99)
London Rowing Club (Leparskas, M)
(8:17.46)
Edmonton Rowing Club (Belzil, A)
(8:22.21)
9
result
Monday June 8th Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 2:40 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale A
Peterborough Rowing Club (Jones, T)
(7:18.19)
South Niagara Rowing Club (Naar, J)
(7:19.06)
Brentwood College School (Rogers, E)
(7:24.2)
St. Catharines Rowing Club (mcalpine, e)
(7:26.27)
Victoria City RC (van Gessel, S)
(7:33.28)
 
8
result
Monday June 8th Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 2:30 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale B
South Niagara Rowing Club (Rush, B)
(7:35.18)
Western Rowing Club (Redfern, N)
(7:35.33)
Brentwood College School (Ridenour, A)
(7:39.29)
Island Lake Rowing Club (Stone, G)
(7:42.69)
Winnipeg Rowing Club (Hamilton, J)
(7:43.24)
Brentwood College School (Hollands, E)
(7:45.61)
7
result
Monday June 8th Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 2:20 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale C
Peterborough Rowing Club (Murphy, C)
(7:46.21)
Ottawa Rowing Club (Bernst, A)
(7:48.84)
Ridley Graduate Boat Club (Schultz, C)
(7:52.79)
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, S)
(7:58.67)
Delta Deas Rowing Club (Hodgins, R)
(8:00.65)
South Niagara Rowing Club (Kennedy, N)
(8:01.55)
6
result
Monday June 8th Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 2:10 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale D
South Niagara Rowing Club (McDonald, N)
(7:52.83)
Hanlan Boat Club (Couttolenc, O)
(7:58.26)
Don Rowing Club (Pamenter, M)
(8:05.98)
     
5
result
Monday June 8th Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 2:00 pm, 8 Jun 2015, EDT Final / Finale E
Leander Boat Club (Heinbecker, E)
(8:09.77)
Notre Dame Rowing Club (Maidens, B)
(8:23.27)
St. Catharines Rowing Club (Jones, C)
(8:34.87)
     
4
result
Monday June 8th Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- 10:55 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #1
Brentwood College School (Anguelov, Y)
(7:17.38)
Place #2
St. Catharines Rowing Club (Bristowe, H)
Composite with VCRC
(7:34.79)
Place #3
Argonaut Rowing Club (Wijbenga, M)
(7:40.56)
Place #4
Victoria City RC (Thompson, T)
(7:42.41)
Place #5
Vancouver Rowing Club (Tod-Tims, M)
(7:47.65)
Place #6
South Niagara Rowing Club (Camplin, R)
(7:48.97)
4
result
Monday June 8th Under 19 Women 2- / Femmes Junior 2- 10:55 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #7
Victoria City RC (elling quaintance, i)
(13:32.31)
         
3
result
Monday June 8th Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- 10:45 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #1
Victoria City RC (Keane, L)
(6:42.8)
Place #2
St. Catharines Rowing Club (Nero, N)
(6:50.79)
Place #3
Victoria City RC (James, W)
(6:52.3)
Place #4
Argonaut Rowing Club (Hall, E)
(6:56.3)
Place #5
Shawnigan Lake School (Gronsdahl, T)
Composite VCRC
(6:59.93)
Place #6
South Niagara Rowing Club (Keith, K)
(7:08.65)
3
result
Monday June 8th Under 19 Men 2- / Hommes Junior 2- 10:45 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #7
Argonaut Rowing Club (Butt, A)
(7:19.08)
         
2
result
Monday June 8th Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #1
Regina Rowing Club (Massier, K)
(7:53.47)
Place #2
Saskatoon Rowing Club (Craven, S)
(7:54.11)
Place #3
Don Rowing Club (Ensminger, Y)
(7:54.76)
Place #4
Burnaby Lake Rowing Club (Grauer, S)
(7:57.02)
Place #5
Edmonton Rowing Club (Belzil, A)
(7:58.55)
Place #6
London Rowing Club (Leparskas, M)
(7:58.61)
2
result
Monday June 8th Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #7
Burnaby Lake Rowing Club (Knowles, H)
(8:00.24)
Place #8
Don Rowing Club (Baker, P)
(8:02.11)
Place #9
Victoria City RC (Frappell, A)
(8:06.39)
Place #10
St. Catharines Rowing Club (Maloney, A)
(8:08.41)
Place #11
St. Catharines Rowing Club (Goudswaard, S)
(8:15.33)
Place #12
Argonaut Rowing Club (Taylor, S)
(8:16.31)
2
result
Monday June 8th Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #13
Western Rowing Club (Clarke, R)
(8:20.31)
Place #14
Peterborough Rowing Club (Martin, A)
(8:25.43)
Place #15
South Niagara Rowing Club (Leheta, J)
(8:33.04)
Place #16
Don Rowing Club (Low, A)
(8:33.49)
Place #17
Don Rowing Club (Wilson, E)
(8:34.95)
Place #18
Notre Dame Rowing Club (Maidens, T)
(8:36.26)
2
result
Monday June 8th Under 19 Women 1x / Femmes Junior 1x 10:25 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #19
Notre Dame Rowing Club (Zahorchak, R)
(8:37.48)
Place #20
Notre Dame Rowing Club (Lucchetta, E)
(8:40.67)
Place #21
Notre Dame Rowing Club (Young, E)
(8:43.84)
     
1
result
Monday June 8th Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #1
South Niagara Rowing Club (Tavares, N)
(6:57.68)
Place #2
Peterborough Rowing Club (Jones, T)
(6:58.59)
Place #3
South Niagara Rowing Club (Naar, J)
(6:59.84)
Place #4
Brentwood College School (Rogers, E)
(7:03.73)
Place #5
Victoria City RC (van Gessel, S)
(7:04.52)
Place #6
St. Catharines Rowing Club (mcalpine, e)
(7:07.69)
1
result
Monday June 8th Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #7
South Niagara Rowing Club (Rush, B)
(7:14.59)
Place #8
Western Rowing Club (Redfern, N)
(7:15.07)
Place #9
Brentwood College School (Ridenour, A)
(7:18.54)
Place #10
Island Lake Rowing Club (Stone, G)
(7:20.63)
Place #11
Winnipeg Rowing Club (Hamilton, J)
(7:26.93)
Place #12
Brentwood College School (Hollands, E)
(7:28.41)
1
result
Monday June 8th Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #13
Ottawa Rowing Club (Bernst, A)
(7:29.64)
Place #14
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, S)
(7:32.35)
Place #15
Peterborough Rowing Club (Murphy, C)
(7:33.49)
Place #16
Delta Deas Rowing Club (Hodgins, R)
(7:33.76)
Place #17
Ridley Graduate Boat Club (Schultz, C)
(7:37.49)
Place #18
South Niagara Rowing Club (Kennedy, N)
(7:38.72)
1
result
Monday June 8th Under 19 Men 1x / Hommes Junior 1x 10:00 am, 8 Jun 2015, EDT Time trial / Parcours contre le montre
Place #19
South Niagara Rowing Club (McDonald, N)
(7:39.89)
Place #20
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, C)
(7:42.29)
Place #21
Hanlan Boat Club (Couttolenc, O)
(7:43.74)
Place #22
Don Rowing Club (Pamenter, M)
(7:44.07)
Place #23
Leander Boat Club (Heinbecker, E)
(7:48.44)
Place #24
Notre Dame Rowing Club (Maidens, B)
(7:56.38)
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

26 records. Export as CSV