logo

Brentwood 2016


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
190
result
B Under 19 Novice Women 4+ 11:36 am, 1 May 2016, PDT Final A
Bainbridge Island Rowing
(5:53.03)
Sammamish Rowing Association
(5:56.25)
Green Lake Rowing Club
(5:57.8)
St. Michaels University School
(6:05.26)
Vashon Island Rowing Club
(6:10.41)
Everett Rowing Association
(6:18.13)
 
189
result
B Under 19 Novice Men 4+ 11:28 am, 1 May 2016, PDT Final A
Sammamish Rowing Association
(5:18.68)
Bainbridge Island Rowing
(5:22.78)
Victoria City RC
(5:23.37)
Green Lake Rowing Club
(5:32.28)
Pocock Rowing Center
(5:41.25)
Brentwood College School
(5:54.01)
 
188
result
B Under 17 Novice Women 8+ 11:20 am, 1 May 2016, PDT Final A
Holy Names Academy
(5:25.15)
Pocock Rowing Center
(5:27.25)
Bainbridge Island Rowing
(5:33.96)
Sammamish Rowing Association
(5:34.65)
Everett Rowing Association
(5:39.19)
Green Lake Rowing Club
(5:52.23)
 
187
result
B Under 17 Novice Men 8+ 11:12 am, 1 May 2016, PDT Final A
Everett Rowing Association
(4:55.78)
Vancouver College
(4:59.64)
Sammamish Rowing Association
(5:00.39)
Bainbridge Island Rowing
(5:06.59)
Lake Oswego Community Rowing
(5:08.04)
Green Lake Rowing Club
(5:11.07)
 
186
result
B Under 17 Lwt63 Women 4+ 11:04 am, 1 May 2016, PDT Final A
Pocock Rowing Center
(5:54.5)
Everett Rowing Association
(5:55.43)
Vashon Island Rowing Club
(5:58.84)
Victoria City RC
(6:03.56)
St. Michaels University School
(6:09.28)
   
185
result
B Under 17 Lwt72 Men 4+ 10:56 am, 1 May 2016, PDT Final A
Lakeside School
(5:12.5)
St. George's School
(5:14.91)
Vancouver College
(5:19.6)
Vashon Island Rowing Club
(5:32.07)
Shawnigan Lake School
(5:35.2)
Victoria City RC
(5:50.56)
 
184
result
B Under 19 Women 2x 10:48 am, 1 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC
(5:33.15)
Olympia Area Rowing
(5:46.07)
Vashon Island Rowing Club
(5:50.36)
Fort Langley Youth Rowing Society
(5:51.74)
St. Michaels University School
(5:59.29)
Brentwood College School
(6:03.86)
 
183
result
B Under 19 Men 2x 10:40 am, 1 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC
(5:11.69)
Olympia Area Rowing
(5:17.42)
Claremont Sports Institute
(5:23.63)
Gorge Narrows Rowing Club
(5:24.49)
St. George's School
(5:25.03)
Deep Cove Rowing Club
(5:37.94)
 
182
result
B Under 19 3V Women 4+ 10:32 am, 1 May 2016, PDT Final A
Sammamish Rowing Association
(5:56.29)
Victoria City RC
(6:00.23)
Everett Rowing Association
(6:11.38)
Pocock Rowing Center
(6:14.24)
Green Lake Rowing Club
(6:38.17)
Bainbridge Island Rowing
(6:47.24)
 
181
result
B Under 19 3V Men 4+ 10:24 am, 1 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC
(5:11.58)
Pocock Rowing Center
(5:17.46)
Rose City Rowing Club
(5:18.41)
Mount Baker Rowing Club
(5:24.21)
Sammamish Rowing Association
(5:25.35)
Everett Rowing Association
(5:30.22)
 
180
result
B Under 17 Women 2x 10:16 am, 1 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC
(5:55.09)
Burnaby Lake Rowing Club
(5:56.59)
Claremont Sports Institute
(6:02.17)
Vancouver Rowing Club
(6:03.6)
Nanaimo Rowing Club
(6:12.17)
Crofton House School
(6:13.52)
 
179
result
B Under 17 Men 2x 10:08 am, 1 May 2016, PDT Final A
Burnaby Lake Rowing Club
(5:22.62)
Olympia Area Rowing
(5:27.01)
Vancouver Rowing Club
(5:27.42)
Seattle Preparatory School
(5:35.05)
Victoria City RC
(5:35.68)
Green Lake Rowing Club
(5:56.3)
 
178
result
B Under 19 JV Women 4+ 10:00 am, 1 May 2016, PDT Final A
Sammamish Rowing Association
(5:49.58)
Green Lake Rowing Club
(5:52.12)
Bainbridge Island Rowing
(5:54.31)
Pocock Rowing Center
(5:54.69)
Victoria City RC
(5:58.17)
Rose City Rowing Club
(6:09.12)
 
177
result
B Under 19 JV Men 4+ 9:52 am, 1 May 2016, PDT Final A
Rose City Rowing Club
(5:14.01)
Sammamish Rowing Association
(5:14.62)
Mount Baker Rowing Club
(5:15.27)
Bainbridge Island Rowing
(5:15.4)
Lakeside School
(5:27.35)
   
176
result
B Under 19 Lwt63 Women 8+ 9:44 am, 1 May 2016, PDT Final A
Holy Names Academy
(5:12.52)
Bainbridge Island Rowing
(5:28.63)
Pocock Rowing Center
(5:28.98)
Brentwood College School
(5:29.35)
Everett Rowing Association
(5:35.45)
Victoria City RC
(5:40.29)
 
175
result
B Under 19 Lwt72 Men 8+ 9:36 am, 1 May 2016, PDT Final A
Vancouver College
(4:39.31)
Everett Rowing Association
(4:46.18)
Pocock Rowing Center
(4:47.57)
Olympia Area Rowing
(4:49.55)
Victoria City RC
(4:50.96)
Vashon Island Rowing Club
(5:01.15)
Shawnigan Lake School
(5:03.03)
174
result
B Under 19 Women 4+ 9:28 am, 1 May 2016, PDT Final A
Sammamish Rowing Association
(5:35.9)
Mount Baker Rowing Club
(5:40.43)
Holy Names Academy
(5:41.6)
Green Lake Rowing Club
(5:42.55)
Bainbridge Island Rowing
(5:52.2)
Victoria City RC
(5:52.48)
 
173
result
B Under 19 Men 4+ 9:20 am, 1 May 2016, PDT Final A
Pocock Rowing Center
(4:56.74)
Sammamish Rowing Association
(4:59.9)
Brentwood College School
(5:00.47)
Mount Baker Rowing Club
(5:00.68)
Rose City Rowing Club
(5:01.35)
Commencement Bay
(5:04.52)
 
172
result
B Under 17 Lwt63 Women 8+ 9:12 am, 1 May 2016, PDT Final A
Vashon Island Rowing Club
(5:36.94)
Victoria City RC
(5:49.28)
Green Lake Rowing Club
(5:54.86)
Pocock Rowing Center
(5:58.01)
     
171
result
B Under 17 Lwt72 Men 8+ 9:04 am, 1 May 2016, PDT Final A
Vancouver College
(4:45.67)
St. George's School
(4:53.1)
Victoria City RC
(5:04.91)
Pocock Rowing Center
(5:05.77)
Everett Rowing Association
(5:13.93)
Brentwood College School
(5:27.28)
 
170
result
B Under 17 Women 4+ 8:56 am, 1 May 2016, PDT Final A
Green Lake Rowing Club
(5:48.9)
Holy Names Academy
(6:01.47)
Everett Rowing Association
(6:03.59)
St. Andrews Regional High School
(6:05.01)
Victoria City RC
(6:24.47)
Pocock Rowing Center
(6:35.66)
 
169
result
B Under 17 Men 4+ 8:48 am, 1 May 2016, PDT Final A
St. George's School
(5:21.39)
Brentwood College School
(5:23.07)
Sammamish Rowing Association
(5:25.69)
Shawnigan Lake School
(5:53.64)
Mount Baker Rowing Club
(5:58.58)
   
168
result
B Under 19 JV Women 8+ 8:40 am, 1 May 2016, PDT Final A
Green Lake Rowing Club
(5:17.93)
Sammamish Rowing Association
(5:19.63)
Mount Baker Rowing Club
(5:21.83)
Pocock Rowing Center
(5:23.79)
Rose City Rowing Club
(5:25.33)
Holy Names Academy
(5:45.19)
 
167
result
B Under 19 JV Men 8+ 8:32 am, 1 May 2016, PDT Final A
Pocock Rowing Center
(4:38.32)
Mount Baker Rowing Club
(4:40.67)
Everett Rowing Association
(4:45.06)
Rose City Rowing Club
(4:46.56)
Bainbridge Island Rowing
(4:53.59)
Sammamish Rowing Association 2
(4:55.4)
 
166
result
B Under 19 Lwt63 Women 4+ 8:24 am, 1 May 2016, PDT Final A
Holy Names Academy
(5:45.97)
Brentwood College School
(5:47.33)
Lakeside School
(5:50.78)
Vashon Island Rowing Club
(5:51.48)
Bainbridge Island Rowing
(5:55.95)
Victoria City RC
(6:02.34)
 
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

32 records. Export as CSV