logo

Shawnigan Lake Regatta 2016


 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
107
result
D Under 19 Women 2- 11:40 am, 15 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC (Battersby, P)
(8:06)
Brentwood College School (Martin, B)
(8:14.85)
Victoria City RC (Reinsch, E)
(8:27.73)
Victoria City RC (Nichols, M)
(8:43.69)
Maple Bay Rowing Club (Reid, B)
(8:54.32)
Deep Cove Rowing Club (Smith, H)
(9:04.83)
 

result
D Under 19 Men 2- 11:33 am, 15 May 2016, PDT Heat 2
Victoria City RC (Keane, L)
(7:00)
Brentwood College School (Tautz, L)
(7:11.63)
St. George's School (Rupnow, D)
(7:15.78)
Vancouver College (Rybkin, I)
(7:18.27)
Victoria City RC (Macintosh, M)
(7:28.06)
St. George's School (Watt, R)
(7:42.95)
 

result
D Under 19 Men 2- 11:26 am, 15 May 2016, PDT Heat 1
Brentwood College School (Lancashire, P)
(7:27)
St. George's School (Park, S)
(7:31.98)
St. George's School (Pulver, B)
(7:36.63)
Maple Bay Rowing Club (Coster, N)
(8:38.76)
     
103
result
B Under 17 Women 2x 11:19 am, 15 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC (mcculloch, d)
(8:10)
Claremont Sports Institute (Holmes, M)
(8:13.36)
Vancouver Rowing Club (Drohan, M)
(8:16.44)
Crofton House School (Douville, G)
(8:19.54)
Nanaimo Rowing Club (Montgomery, M)
(8:32.21)
Shawnigan Lake School (Whitehead, G)
(8:47.14)
 
102
result
B Under 17 Men 2x 11:12 am, 15 May 2016, PDT Final A
Burnaby Lake Rowing Club (Djurasic, A)
(7:25)
Vancouver Rowing Club (Morin, J)
(7:31.69)
Brentwood College School (Layton, B)
(7:41.9)
Claremont Sports Institute (Walkey, J)
(7:44.5)
St. Michaels University School (Pryce-Baff, S)
(7:55.32)
Gorge Narrows Rowing Club (Beatty, B)
(7:58.45)
 
101
result
B Under 17 JV Men 8+ 11:05 am, 15 May 2016, PDT Final A
Vancouver College (Leong, R) (ex)
(6:36)
Vancouver College (Vela, S)
(6:49.7)
Vancouver College (Vinnick, B)
(7:05.94)
St. George's School (Qiu, Y)
(7:07.58)
Brentwood College School (MALHERBE, J)
(7:08.9)
Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M) (ex)
(7:16.3)
St. George's School (Xia, T)
(7:18.34)
99
result
B Under 19 Novice Men 4x+ 10:58 am, 15 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC (Hatt, K)
(7:16)
Fort Langley Youth Rowing Society (McKenney, H)
(7:46.78)
Salt Spring Island Rowing Club (Bisnar, A)
(7:55.77)
Maple Bay Rowing Club (Clark, J)
(8:40.88)
Brentwood College School (Jonson, S)
(9:24)
   
98
result
B Under 19 JV Women 2x 10:51 am, 15 May 2016, PDT Final A
Maple Bay Rowing Club (Brouwer, T)
(8:22)
Fort Langley Youth Rowing Society (deKroon, N)
(8:29.92)
Victoria City RC (Thomson, A)
(8:38.65)
Victoria City RC (Jenkinson, C)
(8:42.82)
Victoria City RC (Figueroa, P)
(8:44.01)
Victoria City RC (Beauvais, H)
(8:44.87)
 
97
result
B Under 19 JV Men 2x 10:44 am, 15 May 2016, PDT Final A
Burnaby Lake Rowing Club (Djurasic, A)
(7:16)
Vancouver Rowing Club (Zhu, W)
(7:21.06)
Victoria City RC (Wilson, L)
(7:25.32)
Brentwood College School (Butcher, J)
(7:30.65)
Delta Deas Rowing Club (Anderson, L)
(7:36.23)
   
96
result
B Under 19 Women 8+ 10:37 am, 15 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC (Christie, T)
(7:04)
Brentwood College School (Ledingham, P)
(7:15.71)
Shawnigan Lake School (Ridout, M)
(7:23.55)
Brentwood College School (Ra, S)
(7:45.12)
     
95
result
B Under 19 Men 8+ 10:30 am, 15 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC (Ye, P)
(6:09)
Brentwood College School (Lawrence, E)
(6:12.83)
St. George's School (French, R)
(6:16.47)
Vancouver College (Doyle, J)
(6:20.22)
Shawnigan Lake School (Schuster, V)
(6:59.16)
   
94
result
B Under 17 Women 8+ 10:23 am, 15 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC (Hatt, K)
(7:31)
Shawnigan Lake School (King, H)
(7:43.91)
Victoria City RC (Vasko, M)
(7:56.62)
Brentwood College School (Hogendoorn, T)
(8:10.01)
     
93
result
B Under 17 Men 8+ 10:16 am, 15 May 2016, PDT Final A
Vancouver College (Leong, R)
(7:53)
St. George's School (Lee, S)
(7:57.1)
Brentwood College School (Holmes, E)
(7:58.62)
Victoria City RC (Turner, L)
(8:17.25)
Shawnigan Lake School (Dreyer, E)
(8:18.54)
Vancouver College (Zelis, S)
(8:27.12)
 
92
result
B Under 15 Women 4x+ 10:09 am, 15 May 2016, PDT Final A
Shawnigan Lake School (Persson, B)
(8:31)
Victoria City RC (Hatt, K)
(8:45.39)
Crofton House School (Airlie, N)
(8:50.74)
Maple Bay Rowing Club (Fontana, D)
(8:57.04)
Delta Deas Rowing Club (Velestuk, S) (ex)
(9:02.44)
Shawnigan Lake School (Brigden, O)
(11:06.5)
 
90
result
B Under 19 Lwt63 Women 1x 10:02 am, 15 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC (Nichols, M)
(9:00)
Claremont Sports Institute (Hughson, H)
(9:04.63)
Sentinel Secondary School (Hubbs, H)
(9:09.14)
Victoria City RC (Figueroa, P)
(9:10.46)
St. Michaels University School (Pilchner, F)
(9:14.75)
Nanaimo Rowing Club (Mullaly, M)
(9:17.85)
 
89
result
B Under 19 Lwt72 Men 1x 9:55 am, 15 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC (Wiltsie, M)
(7:57)
Gorge Narrows Rowing Club (Stewart, G)
(8:02.1)
Victoria City RC (Couchman, J)
(8:12.72)
Victoria City RC (Watson, M)
(8:13.6)
Claremont Sports Institute (Pacheco, S)
(8:14.28)
St. George's School (Chapman, E)
(8:19.61)
 
88
result
B Under 19 Women 1x 9:48 am, 15 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC (elling quaintance, i)
(8:20)
Victoria City RC (Frappell, A)
(8:27.26)
Nanaimo Rowing Club (Knight, R)
(8:38.7)
Vancouver Rowing Club ()
(8:47.29)
Fort Langley Youth Rowing Society (Down, E)
(8:53.26)
Fort Langley Youth Rowing Society (Bailey, H)
(9:00.06)
 
86
result
B Under 19 Men 1x 9:41 am, 15 May 2016, PDT Final A
Victoria City RC (van Gessel, S)
(7:39)
Victoria City RC (Adams, T)
(7:43.17)
Fort Langley Youth Rowing Society (Matson, A)
(7:48.29)
Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, T)
(8:00.57)
Shawnigan Lake School (Fredrickson, K)
(8:05.95)
Salt Spring Island Rowing Club (Johnston, R)
(8:10.43)
 
84
result
B Under 17 Novice Women 4x+ 9:34 am, 15 May 2016, PDT Heat 2
St. Michaels University School (Considine, A)
(8:28)
Fort Langley Youth Rowing Society (Jacob, E)
(8:45.35)
Shawnigan Lake School (Wallace, A)
(8:59.19)
Claremont Sports Institute (Bossi, K)
(9:03)
Victoria City RC (Hatt, K)
(9:34.05)
Collingwood School (Kerr, M)
(10:05.36)
 
83
result
B Under 17 Novice Women 4x+ 9:27 am, 15 May 2016, PDT Heat 1
Victoria City RC (Vasko, M)
(8:18)
Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M)
(8:28.88)
Brentwood College School (Kendall, N)
(9:47.51)
       
82
result
B Under 17 Novice Men 4x+ 9:20 am, 15 May 2016, PDT Heat 2
Delta Deas Rowing Club (Anderson, H)
(7:32)
Fort Langley Youth Rowing Society () (ex)
(8:05.15)
Victoria City RC (Klouda, A)
(8:10.62)
Maple Bay Rowing Club (Clark, J)
(8:44.69)
     
81
result
B Under 17 Novice Men 4x+ 9:13 am, 15 May 2016, PDT Heat 1
St. Michaels University School (Considine, A)
(7:53)
Shawnigan Lake School (Dreyer, E)
(8:45.35)
St. George's School (Wong, B)
(8:46.95)
Brentwood College School (MALHERBE, J)
(8:55.46)
     
78
result
B Under 19 Novice Women 4x+ 9:06 am, 15 May 2016, PDT Heat 2
Victoria City RC (Hatt, K)
(8:27)
Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, S)
(8:32.03)
Maple Bay Rowing Club (McMillan, B)
(9:01.93)
Brentwood College School (MacConnachie, C)
(9:34.81)
     
77
result
B Under 19 Novice Women 4x+ 8:59 am, 15 May 2016, PDT Heat 1
Crofton House School (Bury, S)
(8:34)
Victoria City RC (Vasko, M)
(8:52.71)
Vancouver Rowing Club (Sharp, H)
(9:16.23)
Salt Spring Island Rowing Club (Bisnar, A)
(9:29.19)
     
76
result
B Under 15 Men 4x+ 8:52 am, 15 May 2016, PDT Heat 2
St. George's School (Doroudian, R)
(8:44)
St. George's School (Johnston, D)
(9:27.97)
St. George's School (Clark, J)
(9:36.36)
Vancouver College (Ceholski, I)
(9:50.37)
Vancouver College (Telfer, C)
(9:54.34)
Shawnigan Lake School (Brigden, O)
(10:56.61)
 
 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

52 records. Export as CSV