logo

Brentwood 2017


 
  Page 1/4Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
47
result
A1x Junior A Women 1x 8:27 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 3
Vashon Island Rowing Club
(6:34.23)
Seattle Preparatory School
(6:37.63)
Nanaimo Rowing Club
(6:40.4)
St. Michaels University School
(6:44.63)
Crofton House School
(6:45.78)
Thunderbird Rowing Club 2 (ex)
(7:03.89)
 
46
result
A1x Junior A Women 1x 8:21 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 2
Victoria City RC (Juniors)
(6:16.18)
Fort Langley Youth Rowing Society
(6:27)
Deep Cove Rowing Club
(6:37.2)
Sentinel Secondary School
(6:38.34)
Burnaby Lake Rowing Club 2 (ex)
(6:49.45)
Lakeside School
(6:54.5)
Thunderbird Rowing Club
(6:58.8)
45
result
A1x Junior A Women 1x 8:15 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Burnaby Lake Rowing Club
(6:13.17)
Gorge Narrows Rowing Club
(6:20.61)
Brentwood College School
(6:23.95)
Vancouver Rowing Club
(6:30.16)
Oregon Rowing Unlimited
(6:40.32)
Holy Names Academy
(6:45.36)
Claremont Sports Institute
(7:10.06)
44
result
A1x Junior A Men 1x 8:09 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 3
Burnaby Lake Rowing Club
(5:51.29)
Shawnigan Lake School
(5:55.08)
Nanaimo Rowing Club
(6:00.69)
Brentwood College School
(6:04.65)
Thunderbird Rowing Club 2 (ex)
(6:40.45)
Seattle Preparatory School 2 (ex)
(7:05.98)
 
43
result
A1x Junior A Men 1x 8:03 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 2
Victoria City RC (Juniors)
(5:45.29)
Gorge Narrows Rowing Club
(5:57.21)
Deep Cove Rowing Club
(5:59.88)
Claremont Sports Institute
(6:06.93)
Thunderbird Rowing Club
(6:11.22)
Vashon Island Rowing Club
(6:11.51)
 
42
result
A1x Junior A Men 1x 7:57 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Fort Langley Youth Rowing Society
(5:45.75)
Oregon Rowing Unlimited
(5:45.88)
Seattle Preparatory School
(5:49.32)
Vancouver Rowing Club
(6:02.57)
St. Michaels University School
(6:04.69)
Burnaby Lake Rowing Club 2 (ex)
(6:09.03)
Salt Spring Island Rowing Club
(6:14.33)
102
result
B Junior B Men 2x 7:51 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 3
Gorge Narrows Rowing Club
(5:37.62)
Seattle Preparatory School
(5:43.92)
St. Michaels University School
(5:45.04)
Shawnigan Lake School
(5:45.53)
Pocock Rowing Center
(5:46.72)
St. George's School 2 (ex)
(6:40.3)
 
101
result
B Junior B Men 2x 7:44 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 2
Claremont Sports Institute
(5:27.65)
Delta Deas Rowing Club
(5:30.17)
Nanaimo Rowing Club
(5:38.57)
Vashon Island Rowing Club
(5:41.73)
Lakeside School
(7:01.45)
   
100
result
B Junior B Men 2x 7:37 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Victoria City RC (Juniors)
(5:40.43)
St. George's School
(5:41.23)
Delta Deas Rowing Club 2 (ex)
(5:46.02)
Oregon Rowing Unlimited
(6:10.13)
Lake Oswego Community Rowing
(6:32.89)
Brentwood College School
(7:05.57)
 
99
result
B Junior A JV Women 4+ 7:30 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 2
Green Lake Rowing Club
(5:53.76)
Holy Names Academy
(5:58.59)
Mount Baker Rowing Club
(6:02.06)
Rose City Rowing Club 2 (ex)
(6:03.85)
Lakeside School
(6:07.96)
St. Michaels University School
(6:10.28)
Victoria City RC (Juniors)
(6:33.59)
98
result
B Junior A JV Women 4+ 7:23 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Sammamish Rowing Association
(5:48.21)
Holy Names Academy 2 (ex)
(5:53.16)
Mount Baker Rowing Club 2 (ex)
(5:59.94)
Rose City Rowing Club
(6:02.1)
Pocock Rowing Center
(6:04.44)
Brentwood College School
(6:09.79)
Everett Rowing Association
(6:10.15)
97
result
B Junior A JV Men 4+ 7:16 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 2
Sammamish Rowing Association
(5:11.2)
Everett Rowing Association
(5:17.48)
Rose City Rowing Club 2 (ex)
(5:20)
Mount Baker Rowing Club 2 (ex)
(5:21.83)
Lakeside School
(5:25.79)
St. George's School
(5:38.83)
Lake Oswego Community Rowing
(5:51.52)
96
result
B Junior A JV Men 4+ 7:09 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Pocock Rowing Center
(5:08.81)
Rose City Rowing Club
(5:09.18)
Brentwood College School
(5:10.68)
Mount Baker Rowing Club
(5:10.88)
Green Lake Rowing Club
(5:23.99)
Vancouver Rowing Club
(5:30.63)
Vancouver College (ex)
(5:31.12)
149
result
B Junior A Lwt63 Women 8+ 7:02 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Bainbridge Island Junior Crew
(5:20.87)
Holy Names Academy
(5:22.41)
Green Lake Rowing Club
(5:23.99)
Vashon Island Rowing Club
(5:26.5)
Mount Baker Rowing Club
(5:29.61)
   
95
result
B Junior A Lwt72 Men 8+ 6:55 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 2
Everett Rowing Association
(4:40.86)
Mount Baker Rowing Club
(4:42.54)
Victoria City RC (Juniors)
(4:43.53)
Claremont Sports Institute
(4:43.68)
Bainbridge Island Junior Crew
(4:47.52)
Lakeside School
(4:51.49)
 
94
result
B Junior A Lwt72 Men 8+ 6:48 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Pocock Rowing Center
(4:42.82)
Vancouver College
(4:45.13)
Green Lake Rowing Club
(4:47.49)
Sammamish Rowing Association
(4:47.67)
Brentwood College School
(4:55.91)
   
93
result
B Junior A Women 4+ 6:41 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 3
Green Lake Rowing Club
(5:27.23)
Sammamish Rowing Association
(5:32.66)
Brentwood College School
(5:36.13)
Holy Names Academy 2 (ex)
(5:37.53)
Rose City Rowing Club
(5:43.93)
Lakeside School
(5:48.65)
 
92
result
B Junior A Women 4+ 6:34 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 2
Sammamish Rowing Association 2 (ex)
(5:40.01)
Pocock Rowing Center
(5:43.65)
Mount Baker Rowing Club
(5:44.33)
Bainbridge Island Junior Crew
(5:47.11)
Lake Oswego Community Rowing
(5:53.03)
Seattle Preparatory School
(5:59.12)
 
91
result
B Junior A Women 4+ 6:27 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Holy Names Academy
(5:38.25)
Vashon Island Rowing Club
(5:41.89)
Mount Baker Rowing Club 2 (ex)
(5:43.18)
Everett Rowing Association
(5:48.49)
Rose City Rowing Club 2 (ex)
(5:58.07)
Shawnigan Lake School (ex)
(6:01.93)
Victoria City RC (Juniors)
(6:03.52)
90
result
B Junior A Men 4+ 6:20 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 2
Everett Rowing Association
(4:56.07)
Pocock Rowing Center
(4:56.82)
Brentwood College School
(5:00.33)
Rose City Rowing Club
(5:04.4)
Lakeside School
(5:13.09)
Seattle Preparatory School
(5:43.5)
 
89
result
B Junior A Men 4+ 6:13 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Mount Baker Rowing Club
(5:01.93)
Green Lake Rowing Club
(5:03.63)
Sammamish Rowing Association
(5:06.94)
St. George's School
(5:07.31)
Rose City Rowing Club 2 (ex)
(5:13.55)
Lake Oswego Community Rowing
(5:26.64)
Bainbridge Island Junior Crew
(5:35.02)
145
result
B Junior B Lwt63 Women 8+ 6:06 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Pocock Rowing Center
(5:42.36)
Shawnigan Lake School
(6:10.26)
         
144
result
B Junior B Lwt72 Men 8+ 5:59 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
St. George's School
(4:53.73)
Vancouver College
(5:03.28)
Victoria City RC (Juniors)
(5:18.03)
Pocock Rowing Center
(5:26.13)
Sammamish Rowing Association
(5:27.87)
Vancouver College 2 (ex)
(5:30.63)
Claremont Sports Institute
(5:33.25)
88
result
B Junior B Women 4+ 5:52 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 2
Shawnigan Lake School
(6:02.89)
Pocock Rowing Center
(6:08.86)
St. Michaels University School
(6:14.51)
Green Lake Rowing Club
(6:56.43)
Holy Names Academy 2 (ex)
(7:22.32)
   
87
result
B Junior B Women 4+ 5:45 pm, 29 Apr 2017, PDT Timed final 1
Holy Names Academy
(6:20.47)
Victoria City RC (Juniors)
(6:23.25)
Seattle Preparatory School
(6:24.14)
Brentwood College School
(6:40.02)
Mount Baker Rowing Club
(6:49.03)
Pocock Rowing Center 2 (ex)
(7:00.45)
 
 
  Page 1/4Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

84 records. Export as CSV