logo

Brentwood 2017


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
127
result
B Junior A Novice Women 4+ 10:42 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Sammamish Rowing Association
(6:33.33)
Everett Rowing Association
(6:36.31)
Seattle Preparatory School
(6:42.79)
Rose City Rowing Club
(6:58.45)
Holy Names Academy
(7:11.71)
Pocock Rowing Center
(7:23.79)
Rose City Rowing Club 2 (ex)
(7:37.26)
126
result
B Junior A Novice Women 4+ 10:34 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Vashon Island Rowing Club
(6:23.5)
Sammamish Rowing Association 2 (ex)
(6:49.84)
Mount Baker Rowing Club
(6:54.4)
Lakeside School
(7:10.48)
Lake Oswego Community Rowing
(7:11.83)
   
125
result
B Junior A Novice Men 4+ 10:26 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Pocock Rowing Center
(6:00.82)
Victoria City RC (Juniors)
(6:13.4)
Lakeside School
(6:16.33)
Mount Baker Rowing Club 2 (ex)
(6:39.06)
St. Michaels University School
(6:39.31)
Everett Rowing Association
(6:53.65)
Mount Baker Rowing Club
(6:58.02)
124
result
B Junior A Novice Men 4+ 10:18 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Rose City Rowing Club
(5:46.18)
Sammamish Rowing Association
(5:53.6)
Brentwood College School
(6:15.37)
Vashon Island Rowing Club
(6:49.87)
Rose City Rowing Club 2 (ex)
(7:17.24)
   
123
result
B Junior B Novice Women 8+ 10:10 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Holy Names Academy
(6:08.92)
Sammamish Rowing Association
(6:19.87)
Green Lake Rowing Club
(6:32.52)
Holy Names Academy 2 (ex)
(6:50.04)
Lakeside School
(7:19.03)
   
122
result
B Junior B Novice Women 8+ 10:02 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Mount Baker Rowing Club
(6:27.01)
Rose City Rowing Club
(6:34.67)
Pocock Rowing Center
(6:35.81)
Lake Oswego Community Rowing
(6:44.02)
Everett Rowing Association
(7:22.01)
   
121
result
B Junior B Novice Men 8+ 9:54 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Sammamish Rowing Association
(5:31.74)
Victoria City RC (Juniors)
(5:56.43)
Green Lake Rowing Club
(6:16.14)
Lakeside School
(7:02.97)
     
120
result
B Junior B Novice Men 8+ 9:46 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Everett Rowing Association
(5:44.34)
Rose City Rowing Club
(5:52.08)
Pocock Rowing Center
(6:00.22)
Lake Oswego Community Rowing
(6:02.5)
Mount Baker Rowing Club
(6:47.44)
   
119
result
B Junior B Lwt63 Women 4+ 9:38 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Victoria City RC (Juniors)
(6:53.46)
Pocock Rowing Center
(7:08.63)
Claremont Sports Institute
(7:38)
Brentwood College School
(7:44.97)
     
118
result
B Junior B Lwt63 Women 4+ 9:30 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Vashon Island Rowing Club
(6:44.58)
Holy Names Academy
(7:04.98)
St. Michaels University School
(7:16.59)
Shawnigan Lake School
(8:11.77)
     
117
result
B Junior B Lwt72 Men 4+ 9:22 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Everett Rowing Association
(6:00.82)
St. George's School
(6:06.32)
Vashon Island Rowing Club
(6:12.67)
Vancouver College 2 (ex)
(6:14.02)
Victoria City RC (Juniors)
(6:25.38)
Claremont Sports Institute
(7:03.01)
 
116
result
B Junior B Lwt72 Men 4+ 9:14 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Vancouver College
(5:56.15)
St. Michaels University School
(6:11.24)
Brentwood College School
(6:17.94)
Shawnigan Lake School
(6:31.32)
St. George's School 2 (ex)
(6:38.77)
Nanaimo Rowing Club
(7:36.68)
 
115
result
B Junior A Women 2x 9:06 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 3
Lakeside School
(6:48.62)
Holy Names Academy
(7:01.75)
St. Michaels University School
(7:17.65)
Thunderbird Rowing Club 2 (ex)
(7:22.41)
Delta Deas Rowing Club
(7:27.5)
Vancouver Rowing Club
(8:18.8)
 
114
result
B Junior A Women 2x 8:58 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Victoria City RC (Juniors)
(6:34.6)
Gorge Narrows Rowing Club
(6:45.58)
Oregon Rowing Unlimited
(6:48.1)
Claremont Sports Institute
(7:06.83)
Pocock Rowing Center
(7:08.08)
Shawnigan Lake School
(7:53.87)
 
113
result
B Junior A Women 2x 8:50 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Burnaby Lake Rowing Club
(6:34.33)
Vashon Island Rowing Club
(6:47.49)
Seattle Preparatory School
(7:03.97)
Nanaimo Rowing Club
(7:15.43)
Thunderbird Rowing Club
(7:39.09)
Crofton House School
(7:45.38)
 
112
result
B Junior A Men 2x 8:42 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 3
Gorge Narrows Rowing Club
(5:56.3)
Brentwood College School
(6:03.68)
Shawnigan Lake School
(6:12.02)
Seattle Preparatory School
(6:14.45)
Oregon Rowing Unlimited
(6:15.55)
Vancouver College
(6:18.15)
Vancouver Rowing Club
(7:00.2)
111
result
B Junior A Men 2x 8:34 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Nanaimo Rowing Club
(5:55.83)
Vashon Island Rowing Club
(6:08.34)
Deep Cove Rowing Club
(6:11.85)
Delta Deas Rowing Club
(6:13.9)
St. Michaels University School
(6:17.06)
Thunderbird Rowing Club 2 (ex)
(6:55.27)
Lake Oswego Community Rowing
(7:51.94)
110
result
B Junior A Men 2x 8:26 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Victoria City RC (Juniors)
(5:44.69)
Pocock Rowing Center
(5:57.15)
St. George's School
(6:05.06)
Burnaby Lake Rowing Club
(6:12.1)
Fort Langley Youth Rowing Society
(6:22.96)
Thunderbird Rowing Club
(6:27.82)
 
109
result
B Junior A 3V Women 4+ 8:18 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Rose City Rowing Club 2 (ex)
(6:48.81)
Holy Names Academy
(6:55.42)
Everett Rowing Association
(6:59.65)
Sammamish Rowing Association 2 (ex)
(7:02.51)
Mount Baker Rowing Club 2 (ex)
(7:05.94)
Lakeside School
(7:34.09)
 
108
result
B Junior A 3V Women 4+ 8:10 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Sammamish Rowing Association
(6:37.05)
Rose City Rowing Club
(6:42.47)
Pocock Rowing Center
(6:43.14)
Mount Baker Rowing Club
(6:50.53)
Holy Names Academy 2 (ex)
(7:06.05)
Everett Rowing Association 2 (ex)
(7:15.97)
 
107
result
B Junior A 3V Men 4+ 8:02 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Pocock Rowing Center
(5:52.5)
Brentwood College School
(6:05.09)
Mount Baker Rowing Club
(6:12.9)
Rose City Rowing Club 2 (ex)
(6:13.23)
Everett Rowing Association
(6:23.84)
Green Lake Rowing Club 2 (ex)
(6:27.03)
 
106
result
B Junior A 3V Men 4+ 7:54 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Sammamish Rowing Association
(5:49.87)
Rose City Rowing Club
(5:59.52)
Green Lake Rowing Club
(6:00.76)
Sammamish Rowing Association 2 (ex)
(6:16.92)
Lakeside School
(6:20.39)
Mount Baker Rowing Club 2 (ex)
(6:38.97)
Lake Oswego Community Rowing
(7:23.42)
105
result
B Junior B Women 2x 7:46 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 3
Gorge Narrows Rowing Club
(6:55.39)
Seattle Preparatory School
(7:16.76)
Oregon Rowing Unlimited 3 (ex)
(7:52.64)
Shawnigan Lake School
(8:05.8)
Vancouver Rowing Club
(8:38.31)
   
104
result
B Junior B Women 2x 7:38 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 2
Claremont Sports Institute
(7:06.92)
Vashon Island Rowing Club
(7:17.58)
Oregon Rowing Unlimited 2 (ex)
(7:25.89)
Crofton House School 2 (ex)
(7:46.66)
Lakeside School
(8:52.86)
   
103
result
B Junior B Women 2x 7:30 am, 30 Apr 2017, PDT Timed final 1
Crofton House School
(7:01.39)
Oregon Rowing Unlimited
(7:10.22)
Victoria City RC (Juniors)
(7:36.47)
Lake Oswego Community Rowing
(8:30.08)
Seattle Preparatory School 2 (ex)
(8:35.85)
   
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

29 records. Export as CSV