logo

Shawnigan Lake Regatta 2017


 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
7
result
A Junior A Lwt63 Women 2x 7:30 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Sentinel Secondary School *
(8:12.89)
Place #2
Gorge Narrows Rowing Club *
(8:21.58)
Place #3
Claremont Sports Institute *
(8:24.49)
Place #4
Vancouver Rowing Club *
(8:26.53)
Place #5
St. Michaels University School *
(8:28.78)
Place #6
Nanaimo Rowing Club *
(8:36.09)
Place #7
Brentwood College School *
(8:44.28)
7
result
A Junior A Lwt63 Women 2x 7:30 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Crofton House School *
(8:45.1)
Place #9
Shawnigan Lake School *
(8:46.65)
Place #10
Delta Deas Rowing Club *
(8:46.79)
Place #11
Fort Langley Youth Rowing Society * (ex)
(8:49.99)
Place #12
Deep Cove Rowing Club *
(8:51.17)
Place #13
Thunderbird Rowing Club 2
(8:53.32)
Place #14
Thunderbird Rowing Club
(9:08.63)
7
result
A Junior A Lwt63 Women 2x 7:30 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #15
Delta Deas Rowing Club 2
(9:15.12)
Place #16
Delta Deas Rowing Club 3
(9:24.51)
Place #17
Maple Bay Rowing Club
(9:28.34)
       
6
result
A Junior A Lwt72 Men 2x 7:15 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Vancouver Rowing Club *
(7:26.89)
Place #2
Burnaby Lake Rowing Club *
(7:28.19)
Place #3
Brentwood College School *
(7:32.93)
Place #4
Gorge Narrows Rowing Club 2*
(7:42.08)
Place #5
Victoria City RC (Juniors) 2*
(7:42.54)
Place #6
St. Michaels University School *
(7:42.58)
Place #7
Victoria City RC (Juniors) *
(7:43.63)
6
result
A Junior A Lwt72 Men 2x 7:15 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Brentwood College School 2*
(7:44.97)
Place #9
Maple Bay Rowing Club *
(7:49.83)
Place #10
St. George's School *
(7:50.45)
Place #11
Delta Deas Rowing Club *
(7:53.71)
Place #12
Vancouver College *
(7:53.73)
Place #13
Vancouver Rowing Club 3
(7:59.91)
Place #14
Gorge Narrows Rowing Club 3
(8:11.42)
5
result
A Junior B Novice Women 2x 7:00 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Salt Spring Island Rowing Club *
(9:01.51)
Place #2
Maple Bay Rowing Club *
(9:04.76)
Place #3
Delta Deas Rowing Club *
(9:11.41)
Place #4
Shawnigan Lake School 2*
(9:15.85)
Place #5
Gorge Narrows Rowing Club *
(9:20.54)
Place #6
Maple Bay Rowing Club 2*
(9:23.02)
Place #7
Gorge Narrows Rowing Club 3
(9:28.81)
5
result
A Junior B Novice Women 2x 7:00 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Gorge Narrows Rowing Club 2
(9:29.39)
Place #9
Victoria City RC (Juniors) 2
(9:32.66)
Place #10
Salt Spring Island Rowing Club 3
(9:35.54)
Place #11
Crofton House School
(9:39.8)
Place #12
Vancouver Rowing Club
(9:40.37)
Place #13
Vancouver Rowing Club 2
(10:07.37)
Place #14
Victoria City RC (Juniors) 3
(10:11.47)
5
result
A Junior B Novice Women 2x 7:00 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #15
Shawnigan Lake School
(10:13.67)
Place #16
Crofton House School 2
(10:16.48)
Place #17
Victoria City RC (Juniors)
(10:17.26)
       
4
result
A Junior B Novice Men 2x 6:45 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Brentwood College School 2*
(8:04.49)
Place #2
Gorge Narrows Rowing Club *
(8:08.03)
Place #3
Victoria City RC (Juniors) 3*
(8:14.54)
Place #4
Claremont Sports Institute *
(8:20.82)
Place #5
Fort Langley Youth Rowing Society *
(8:31.74)
Place #6
Victoria City RC (Juniors) 4*
(8:41.4)
Place #7
Shawnigan Lake School
(8:56.96)
4
result
A Junior B Novice Men 2x 6:45 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Vancouver Rowing Club
(9:00.41)
Place #9
Claremont Sports Institute 2
(9:03.6)
Place #10
Victoria City RC (Juniors) 2
(9:04.78)
Place #11
St. George's School
(9:30.34)
Place #12
Brentwood College School
(9:47.11)
Place #13
Victoria City RC (Juniors)
(10:04.88)
Place #14
Maple Bay Rowing Club
(10:19.11)
3
result
A Junior B JV Men 1x 6:30 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #1
Delta Deas Rowing Club *
(8:32.14)
Place #2
St. Michaels University School *
(8:58.68)
Place #3
Nanaimo Rowing Club *
(8:58.84)
Place #4
Claremont Sports Institute *
(9:04.2)
Place #5
St. George's School *
(9:12.65)
Place #6
Victoria City RC (Juniors) *
(9:15.05)
Place #7
Fort Langley Youth Rowing Society 3
(9:16.07)
3
result
A Junior B JV Men 1x 6:30 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #8
Claremont Sports Institute 2
(9:27.66)
Place #9
Thunderbird Rowing Club
(9:27.7)
Place #10
Gorge Narrows Rowing Club 3
(9:37.29)
Place #11
Maple Bay Rowing Club (ex)
(9:43.22)
Place #12
St. George's School 2
(9:49.45)
Place #13
St. George's School 3
(9:50.07)
Place #14
Gorge Narrows Rowing Club 2
(9:55.76)
3
result
A Junior B JV Men 1x 6:30 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
6 fastest to Final
Place #15
Gorge Narrows Rowing Club
(10:15.97)
Place #16
St. George's School 4
(10:23.56)
         
2
result
A Junior A Women 2x 6:15 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Victoria City RC (Juniors) *
(8:04.55)
Place #2
Gorge Narrows Rowing Club *
(8:16.59)
Place #3
Victoria City RC (Juniors) 2*
(8:17.81)
Place #4
Burnaby Lake Rowing Club *
(8:18.65)
Place #5
Fort Langley Youth Rowing Society * (ex)
(8:22.44)
Place #6
Crofton House School *
(8:38.19)
Place #7
Nanaimo Rowing Club *
(8:48.44)
2
result
A Junior A Women 2x 6:15 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Thunderbird Rowing Club 3*
(8:52.28)
Place #9
Nanaimo Rowing Club 2*
(8:54.12)
Place #10
Maple Bay Rowing Club *
(8:55.59)
Place #11
Thunderbird Rowing Club *
(8:56.27)
Place #12
Deep Cove Rowing Club *
(9:03.55)
Place #13
Thunderbird Rowing Club 2
(9:04.07)
Place #14
Delta Deas Rowing Club
(9:13.04)
2
result
A Junior A Women 2x 6:15 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #15
St. Michaels University School
(9:15.19)
           
1
result
A Junior A Men 2x 6:00 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Victoria City RC (Juniors) *
(7:27.12)
Place #2
Gorge Narrows Rowing Club *
(7:37.05)
Place #3
Brentwood College School 3*
(7:38.26)
Place #4
Claremont Sports Institute *
(7:41.45)
Place #5
Nanaimo Rowing Club *
(7:43.57)
Place #6
Brentwood College School *
(7:46.13)
Place #7
Deep Cove Rowing Club *
(7:46.73)
1
result
A Junior A Men 2x 6:00 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Brentwood College School 2*
(7:48.4)
Place #9
St. Michaels University School *
(7:49.43)
Place #10
Victoria City RC (Juniors) 2*
(7:51.95)
Place #11
St. George's School 2*
(7:54.18)
Place #12
Fort Langley Youth Rowing Society 2* (ex)
(7:54.2)
Place #13
St. George's School
(7:55.51)
Place #14
Vancouver College
(8:00.87)
1
result
A Junior A Men 2x 6:00 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #15
Shawnigan Lake School
(8:01.21)
Place #16
Thunderbird Rowing Club
(8:08.27)
Place #17
Salt Spring Island Rowing Club
(8:11.04)
Place #18
Deep Cove Rowing Club 2
(8:13.48)
Place #19
Vancouver College 2
(8:16.36)
Place #20
Shawnigan Lake School 2
(8:18.32)
Place #21
Delta Deas Rowing Club
(8:20.56)
1
result
A Junior A Men 2x 6:00 pm, 12 May 2017, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #22
Fort Langley Youth Rowing Society (ex)
(8:24.34)
Place #23
Nanaimo Rowing Club 2
(8:36.75)
Place #24
Thunderbird Rowing Club 2
(8:43.37)
       
 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

20 records. Export as CSV