logo

Brentwood 2018


 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
46
result
A1x Under 19 Women 1x 7:45 pm, 27 Apr 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Place #1
Brentwood College School (Collins, A)*
(5:42.82)
Place #2
Vashon Island Rowing Club (Lynch, G)*
(5:44.18)
Place #3
Burnaby Lake Rowing Club (Stephens, K)*
(5:45.12)
Place #4
Nanaimo Rowing Club (Isnor, J)*
(5:54.08)
Place #5
Crofton House School (Luo, E)*
(5:55.52)
Place #6
Seattle Preparatory School (Conaty, E)*
(5:58.82)
Place #7
Crofton House School (Douville, G)*
(6:02.33)
46
result
A1x Under 19 Women 1x 7:45 pm, 27 Apr 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Place #8
Oregon Rowing Unlimited (Petrova, D)*
(6:05.72)
Place #9
Gorge Narrows Rowing Club (Sweeney, I)*
(6:06.34)
Place #10
Brentwood College School (Snyder, C)*
(6:08.68)
Place #11
Vancouver Rowing Club (Byrne-Atkins, S)*
(6:13.33)
Place #12
Claremont Sports Institute (Stephens, E)*
(6:15.1)
Place #13
Collingwood School (Finnie, A)*
(6:17.56)
Place #14
Salt Spring Island Rowing Club (Reynolds, B)*
(6:22.25)
46
result
A1x Under 19 Women 1x 7:45 pm, 27 Apr 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Place #15
Seattle Preparatory School (Margaritis, A)*
(6:25.56)
Place #16
Vancouver Rowing Club (Thom, E)*
(6:25.59)
Place #17
Claremont Sports Institute (Ames, S)*
(6:26.01)
Place #18
Burton Beach Rowing Club (Milewski, R)*
(6:28.29)
Place #19
Shawnigan Lake School (Doig, P)
(6:29.78)
Place #20
Crofton House School (Hopkins, K)
(6:31.25)
Place #21
Olympia Area Rowing (Wright, M)
(6:33.03)
46
result
A1x Under 19 Women 1x 7:45 pm, 27 Apr 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Place #22
Thunder Rowing Crew (Liu, E)
(6:36.49)
Place #23
Seattle Preparatory School (Harder, L)
(6:38.13)
Place #24
Vancouver Rowing Club (Sharp, M)
(6:55.33)
Place #25
Olympia Area Rowing (Bertrand, H)
(7:16.62)
Place #26
Salt Spring Island Rowing Club (Pearce, J)
(7:19.05)
   
45
result
A1x Under 19 Men 1x 7:30 pm, 27 Apr 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Place #1
Claremont Sports Institute (Walkey, J)*
(5:10.33)
Place #2
Seattle Preparatory School (Heid, M)*
(5:17.65)
Place #3
Vashon Island Rowing Club (Petram, R)*
(5:27.75)
Place #4
Burnaby Lake Rowing Club (Djurasic, A)*
(5:27.92)
Place #5
Claremont Sports Institute (Breitenfeldt, F)*
(5:31.73)
Place #6
Vancouver Rowing Club (Lau, B)*
(5:33.33)
Place #7
Lakeside School (Franklin, C)*
(5:34.51)
45
result
A1x Under 19 Men 1x 7:30 pm, 27 Apr 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Place #8
Olympia Area Rowing (Richter, A)*
(5:41.99)
Place #9
Seattle Preparatory School (Russell, A)*
(5:42.12)
Place #10
Victoria City RC (Copeman, B)*
(5:43.08)
Place #11
Victoria City RC (Macdonald, K)*
(5:43.99)
Place #12
Oregon Rowing Unlimited (Bradov, T)*
(5:44.29)
Place #13
Oregon Rowing Unlimited (Hatcher, S)*
(5:44.92)
Place #14
Oregon Rowing Unlimited (Grayzel, A)*
(5:45.94)
45
result
A1x Under 19 Men 1x 7:30 pm, 27 Apr 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Place #15
Olympia Area Rowing (Vogan, S)*
(5:46.04)
Place #16
Nanaimo Rowing Club (Inglis, C)*
(5:50.59)
Place #17
Seattle Preparatory School (Brown, A)*
(5:53.78)
Place #18
Shawnigan Lake School (Wheeler, J)*
(5:53.89)
Place #19
Delta Deas Rowing Club (Krezan, L)
(5:57.08)
Place #20
Oregon Rowing Unlimited (Beremski, I)
(5:57.96)
Place #21
Vancouver Rowing Club (Kool, J)
(5:59.35)
45
result
A1x Under 19 Men 1x 7:30 pm, 27 Apr 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Place #22
Delta Deas Rowing Club (Torok, Q)
(6:00.45)
Place #23
Brentwood College School (von Battenburg, M)
(6:01.85)
Place #24
Gorge Narrows Rowing Club (Tahouney, B)
(6:05.55)
Place #25
Shawnigan Lake School (Annandale, D)
(6:06.33)
Place #26
Shawnigan Lake School (Heck, B)
(6:15.42)
Place #27
Lake Oswego Community Rowing (Edwards, A)
(6:27.24)
Place #28
Olympia Area Rowing (Young, L)
(6:30.84)
45
result
A1x Under 19 Men 1x 7:30 pm, 27 Apr 2018, PDT Time trial
18 fastest to Finals ABC
Place #29
Seattle Preparatory School (Rothmeyer, S)
(6:38)
Place #30
Vancouver Rowing Club (Gao, R)
(6:56.38)
Place #31
Vancouver Rowing Club (Uy, R)
(7:03.85)
       
6
result
A Under 19 Women 4x+ 7:05 pm, 27 Apr 2018, PDT Heat 3
1 plus next 3 fastest to Final
Burton Beach Rowing Club (White, H)*
(6:41.03)
Seattle Preparatory School (Cerceo, M)
(6:41.23)
Green Lake Rowing Club (Grim, L)
(6:45.47)
Pocock Rowing Center (Kaplan, S)
(6:55.55)
Olympia Area Rowing (bird, E)
(6:56.66)
Mount Baker Rowing Club (Audejaitis, R)
(7:37.04)
 
5
result
A Under 19 Women 4x+ 6:58 pm, 27 Apr 2018, PDT Heat 2
1 plus next 3 fastest to Final
Burnaby Lake Rowing Club (Liu, M)*
(6:20.19)
Gorge Narrows Rowing Club (Rosenberg, I)*
(6:26.07)
Holy Names Academy (Kim, M)*
(6:31.9)
Delta Deas Rowing Club (McNabb, E)*
(6:38.34)
Nanaimo Rowing Club (Gullison, L)
(6:53.08)
   
4
result
A Under 19 Women 4x+ 6:51 pm, 27 Apr 2018, PDT Heat 1
1 plus next 3 fastest to Final
Claremont Sports Institute (Scott, K)*
(6:51.21)
Oregon Rowing Unlimited (Beard, R)
(6:58.8)
St. Michaels University School (Tung, N)
(7:12.68)
Shawnigan Lake School (Kim, K)
(7:20.98)
Lakeside School (Mittal, A)
(7:47.54)
Vancouver Rowing Club (Golding, S)
(8:07.64)
 
3
result
A Under 19 Men 4x+ 6:44 pm, 27 Apr 2018, PDT Heat 3
1 plus next 3 fastest to Final
Claremont Sports Institute (Cunningham, C)*
(5:46.28)
Green Lake Rowing Club (Wallace, D)*
(5:49.84)
Nanaimo Rowing Club (Rogers, P)*
(6:01.04)
Shawnigan Lake School (Kim, K)
(6:12.68)
     
2
result
A Under 19 Men 4x+ 6:37 pm, 27 Apr 2018, PDT Heat 2
1 plus next 3 fastest to Final
Gorge Narrows Rowing Club (Harrington, A)*
(5:50.73)
St. Michaels University School (Considine, A)*
(5:57.58)
Olympia Area Rowing (Young, L)
(6:04.44)
Seattle Preparatory School (Alinger, N)
(6:05.03)
Vancouver College (Vinnick, B)
(6:06.15)
   
1
result
A Under 19 Men 4x+ 6:30 pm, 27 Apr 2018, PDT Heat 1
1 plus next 3 fastest to Final
Oregon Rowing Unlimited (SAVAGE, M)*
(5:56.99)
Vashon Island Rowing Club (Foster, C)
(6:02)
Pocock Rowing Center (Stewart, K)
(6:03.74)
Vancouver Rowing Club (Dalzell, D)
(6:25.53)
Maple Bay Rowing Club (Brigham, G)
(8:00.68)
   
 
  Page 1/1 

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

15 records. Export as CSV