logo

Shawnigan Lake Regatta 2018


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
127
result
Sunday Under 17 Novice Women 4x+ 12:30 pm, 13 May 2018, PDT Final A
Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S)
(8:22.43)
Victoria City RC (Juniors) (Workman, W)
(8:34.23)
Crofton House School (Garland, O)
(8:38.9)
Shawnigan Lake School (Kim, A)
(8:41.29)
Fort Langley Youth Rowing Society (Abou-Haidar, R)
(9:08.61)
Brentwood College School (Taciuk-Cabrolier, M)
(9:38.21)
 
126
result
Sunday Under 17 Novice Men 4x+ 12:22 pm, 13 May 2018, PDT Final A
Fort Langley Youth Rowing Society (Park, S)
(7:25.7)
Victoria City RC (Juniors) (LePage, L)
(7:27.81)
Brentwood College School (Long, E)
(7:39.51)
Vancouver Rowing Club (Dalzell, D)
(7:49.09)
Shawnigan Lake School (Chen, J)
(8:00.03)
Brentwood College School (Bakshi, A)
(8:25.64)
 
125
result
Sunday Under 19 Lwt63 Women 2x 12:14 pm, 13 May 2018, PDT Final A
Delta Deas Rowing Club (Vangsgaard, D)
(7:57.95)
Claremont Sports Institute (Holmes, M)
(8:12.25)
Nanaimo Rowing Club (Isnor, J)
(8:15.63)
Brentwood College School (Moen, L)
(8:25.59)
Victoria City RC (Juniors) (Edey, I)
(8:26.66)
Shawnigan Lake School (Bomans, J)
(8:50.41)
 
124
result
Sunday Under 19 Lwt63 Women 2x 12:06 pm, 13 May 2018, PDT Final B
Salt Spring Island Rowing Club (Sladen-Dew, C)
(8:23.47)
Maple Bay Rowing Club (Cizeron, C)
(8:31.98)
Shawnigan Lake School (Lavin, N)
(8:33.68)
Crofton House School (Lam, J)
(8:58.3)
Shawnigan Lake School (Lee, S)
(9:03.41)
   
123
result
Sunday Under 19 Lwt72 Men 2x 11:58 am, 13 May 2018, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Plater, J)
(7:10.16)
Victoria City RC (Juniors) (Thomas, S)
(7:14.66)
Gorge Narrows Rowing Club (Ciccateri, A)
(7:22.63)
Brentwood College School (Bell, A)
(7:30.97)
Claremont Sports Institute (Rampon, K)
(7:36.01)
Victoria City RC (Juniors) (Kettlewell, L)
(7:39.75)
 
122
result
Sunday Under 19 Lwt72 Men 2x 11:50 am, 13 May 2018, PDT Final B
Vancouver College (Luteijn, A)
(7:28.78)
Delta Deas Rowing Club (Kennedy, K)
(7:29.68)
Brentwood College School (Weirmier, W)
(8:07.59)
       
121
result
Sunday Under 17 Women 2x 11:42 am, 13 May 2018, PDT Final A
Victoria City RC (Juniors) (Jones, S)
(8:05.52)
Sentinel Secondary School (Paterson, E)
(8:15.31)
Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, S)
(8:16.23)
Claremont Sports Institute (Rompain, F)
(8:23.19)
Delta Deas Rowing Club (Anderson, H)
(8:28.18)
Victoria City RC (Juniors) (Roberts, A)
(8:46.61)
 
120
result
Sunday Under 17 Women 2x 11:34 am, 13 May 2018, PDT Final B
Gorge Narrows Rowing Club (Fraser, S)
(8:28.14)
Shawnigan Lake School (Hall, G)
(8:30.24)
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
(8:51.64)
Salt Spring Island Rowing Club (Cadenhead, H)
(8:59.92)
Crofton House School (Aitken, A)
(9:05.84)
Fort Langley Youth Rowing Society (Amaradasa, A)
(9:45.74)
 
119
result
Sunday Under 17 Men 2x 11:26 am, 13 May 2018, PDT Final A
Brentwood College School (Lapsley, T)
(7:27.73)
Delta Deas Rowing Club (Torok, Q)
(7:31.85)
Shawnigan Lake School (Mackay, R)
(7:34.45)
Shawnigan Lake School (Fontana, D)
(7:45.14)
Claremont Sports Institute (Jo, J)
(7:50.73)
St. George's School (Bentley, T)
(8:10.52)
 
118
result
Sunday Under 17 Men 2x 11:18 am, 13 May 2018, PDT Final B
Claremont Sports Institute (Loewen, J)
(7:47.1)
Gorge Narrows Rowing Club (Wale, B)
(7:58.15)
Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M)
(8:04.9)
Claremont Sports Institute (Dang, J)
(8:05.73)
St. George's School (Ezekiel, J)
(8:11.21)
Vancouver College (Telfer, C)
(8:19.51)
 
117
result
Sunday Under 19 Novice Women 4x+ 11:10 am, 13 May 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (Tung, N)
(8:21.05)
Delta Deas Rowing Club (McNabb, E)
(8:35.03)
Salt Spring Island Rowing Club (Neufeld-Boucher, M)
(8:50.43)
Shawnigan Lake School (Minchenko, D)
(9:18.55)
     
116
result
Sunday Under 19 Novice Men 4x+ 11:02 am, 13 May 2018, PDT Final A
Victoria City RC (Juniors) (Newman, J)
(7:29.36)
St. Michaels University School (El Mays, Y)
(7:42.89)
Brentwood College School (Whittle, H)
(7:49.29)
       
115
result
Sunday Under 19 JV Women 2x 10:54 am, 13 May 2018, PDT Final A
Brentwood College School (Broomfield, N)
(8:19.69)
Burnaby Lake Rowing Club (Reichenstein, U)
(8:35.45)
Victoria City RC (Juniors) (cherfi, T)
(8:38.82)
Crofton House School (Stekl, T)
(8:39.14)
Maple Bay Rowing Club (Kropp, T)
(8:49.04)
Claremont Sports Institute (Mayburry, J)
(8:53.09)
Brentwood College School (Humphries, E)
(9:19.84)
114
result
Sunday Under 19 JV Women 2x 10:46 am, 13 May 2018, PDT Final B
Gorge Narrows Rowing Club (Maitland, J)
(9:17.1)
Fort Langley Youth Rowing Society (McKenney, H)
(9:31.71)
Shawnigan Lake School (Goetken, M)
(10:21.22)
       
113
result
Sunday Under 19 JV Men 2x 10:38 am, 13 May 2018, PDT Final A
Brentwood College School (Handler, Y)
(7:30.03)
Vancouver College (Daniels, W)
(7:33.57)
Vancouver Rowing Club (Lau, B)
(7:37.68)
Gorge Narrows Rowing Club (Thomas, K)
(7:51.38)
Thunder Rowing Crew (Wenzel, G)
(7:57.75)
Shawnigan Lake School (Sala de Melo Costa, L)
(8:11.13)
 
111
result
Sunday Under 19 Men 8+ 10:30 am, 13 May 2018, PDT Final A
Vancouver College (Zelis, S)
(6:10.17)
St. George's School (Han, A)
(6:11.7)
Delta Deas Rowing Club (Yeung, N)
(6:52.3)
Nanaimo Rowing Club (Isnor, J)
(7:02.26)
     
110
result
Sunday Under 17 JV Women 2x 10:22 am, 13 May 2018, PDT Final A
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
(8:26.1)
Victoria City RC (Juniors) (Paul, A)
(8:34.92)
Gorge Narrows Rowing Club (Hallett, C)
(8:41.64)
Delta Deas Rowing Club (Gach, E)
(8:45.32)
Vancouver Rowing Club (Golding, S)
(8:55.85)
Gorge Narrows Rowing Club (Rosenberg, I)
(9:10.9)
 
109
result
Sunday Under 17 JV Women 2x 10:14 am, 13 May 2018, PDT Final B
Victoria City RC (Juniors) (Gonzalez, L)
(8:55.7)
Claremont Sports Institute (Ungureanu, A)
(8:58.48)
Victoria City RC (Juniors) (Zieniewicz, I)
(9:03.67)
Salt Spring Island Rowing Club (Hart-Weller, M)
(9:08.41)
Claremont Sports Institute (Wilkins, M)
(9:19.78)
Crofton House School (Kwan, M)
(9:30.81)
 
108
result
Sunday Under 17 JV Men 2x 10:06 am, 13 May 2018, PDT Final A
Vancouver Rowing Club (Edge, J)
(7:44.45)
Victoria City RC (Juniors) (White, K)
(7:55.82)
Vancouver College (Maile, M)
(7:57.36)
Thunder Rowing Crew (Wang, T)
(8:00.22)
Victoria City RC (Juniors) (Campana, J)
(8:06.1)
Claremont Sports Institute (Klouda, A)
(8:22.7)
 
107
result
Sunday Under 17 JV Men 2x 9:58 am, 13 May 2018, PDT Final B
Claremont Sports Institute (Turner, J)
(8:12.54)
Shawnigan Lake School (Chung, T)
(8:29.36)
Shawnigan Lake School (Platt, G)
(8:29.94)
Claremont Sports Institute (OMMUNDSEN, A)
(8:30.57)
Victoria City RC (Juniors) (Day, M)
(8:37.67)
   
106
result
Sunday Under 17 Women 8+ 9:50 am, 13 May 2018, PDT Final A
Shawnigan Lake School (Brigden, O)
(7:14.71)
Shawnigan Lake School (Kim, K)
U19 8+
(7:18.37)
St. Michaels University School (Chow, J)
(7:31.38)
Brentwood College School (Taciuk-Cabrolier, M)
(7:36.13)
     
105
result
Sunday Under 17 Men 8+ 9:42 am, 13 May 2018, PDT Final A
Victoria City RC (Juniors) (LePage, L)
(6:33.92)
St. George's School (Fung, E)
(6:35.99)
Brentwood College School (Long, E)
(6:44.53)
St. Michaels University School (LeBlanc, E)
(6:48.33)
Vancouver College (Cho, B)
(6:51.8)
Brentwood College School (Gerard, J)
(6:52.86)
 
104
result
Sunday Under 15 Women 4x+ 9:34 am, 13 May 2018, PDT Final A
Maple Bay Rowing Club (Brigham, G)
(8:48)
Crofton House School (Bursey, E)
(9:06.11)
Victoria City RC (Juniors) (Newman, J)
(9:10.36)
Shawnigan Lake School (Minchenko, D)
(9:53.68)
Salt Spring Island Rowing Club (Johnson, Z)
(10:25.46)
   
103
result
Sunday Under 15 Men 4x+ 9:26 am, 13 May 2018, PDT Final A
Nanaimo Rowing Club (Gullison, L)
(7:55.64)
Maple Bay Rowing Club (Cizeron, C)
(8:03.34)
St. George's School (Wong, E)
(8:39.77)
St. George's School (Gladders, T)
(8:54.15)
Maple Bay Rowing Club (Caine, O)
(9:11.55)
St. George's School (Haji, A)
(9:54.74)
 
102
result
Sunday Under 19 Lwt Women 1x 9:18 am, 13 May 2018, PDT Final A
Nanaimo Rowing Club (Isnor, J)
(8:47.03)
Delta Deas Rowing Club (Vangsgaard, D)
(8:48.72)
Sentinel Secondary School (Paterson, E)
(8:52.89)
Delta Deas Rowing Club (Woodhall, K)
(9:09.1)
Nanaimo Rowing Club (Knight, M)
(9:13.87)
Deep Cove Rowing Club (Cook, J)
(9:23.59)
 
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

41 records. Export as CSV