logo

LVISSAA October Sprints 2018


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
25
result
Saturday Senior Advanced Women 4x- 3:10 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
Glenlyon Norfolk School (Gonin, N)
(3:13.15)
Claremont Secondary School (Kwan, C)
(3:16.52)
St. Michaels University School (Chow, J)
(3:17.81)
Oak Bay High School (Nagati, K)
(3:18.99)
Reynolds Secondary (Gwillim, G)
(3:22.33)
   
35
result
Saturday Senior Advanced Men 8+ 3:00 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
Claremont Secondary School (Turner, J)
(2:42.02)
Mt. Douglas Secondary (Vasko, M)
(2:51.7)
Mt. Douglas Secondary (Workman, W)
(3:01.33)
Parkland Secondary (LePage, L)
(3:04.82)
Claremont Secondary School (Dutchak, C)
Jr. 8+
(3:24.74)
   
34
result
Saturday Senior Men 2x 2:50 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
Pacific Christian School (Tuffin, T)
(3:11.64)
Oak Bay High School (Hunter-Hatten, L)
(3:20.49)
St. Andrews Regional High School (Howard, M) (ex)
(3:22.67)
Esquimalt High School (Aitken, K)
(3:23.99)
Parkland Secondary (Lukie, N)
(3:30.08)
Glenlyon Norfolk School (Lloyd-Kruger, W)
(3:41.47)
 
33
result
Saturday Junior Women 4x- 2:40 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
St. Margaret's School (Roberts, A)
(3:15.01)
Claremont Secondary School (Wilkins, M)
(3:20.07)
Claremont Secondary School (Szlanko, A)
(3:23.3)
St. Michaels University School (Selwood, E)
(3:25.14)
Spectrum Community School (Paul, A) (ex)
(3:26.71)
Esquimalt High School (Rice, A)
(3:27.61)
Reynolds Secondary (Oman, P)
(3:29.68)
32
result
Saturday Junior Novice Women 8+ 2:30 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (Wright, J)
(3:44.5)
Lambrick Park Secondary (Reist, J)
(3:51.02)
Oak Bay High School (Bachynsky, A)
(3:51.69)
       
31
result
Saturday Senior Advanced Women 2x 2:20 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
Claremont Secondary School (Mayburry, J)
(3:39.01)
Glenlyon Norfolk School (Caruso, S)
(3:40.61)
Claremont Secondary School (Scott, K)
(3:42.75)
Oak Bay High School (Faubert, S)
(3:46.32)
Parkland Secondary (howard, d)
(3:55.36)
   
30
result
Saturday Senior Novice Men 4x- 2:10 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
Mt. Douglas Secondary (Brolo, L)
(3:35.5)
Glenlyon Norfolk School (Rothauer, T)
(3:38.1)
Parkland Secondary (Scott, J)
(3:42.66)
Oak Bay High School (Tromp, J)
(3:56.46)
     
29
result
Saturday Senior Advanced Men 1x 2:00 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
Claremont Secondary School (Marshall, K)
(3:16.73)
Claremont Secondary School (Donnecke, L)
(3:18.63)
St. Michaels University School (Hodgins, L)
(3:23.97)
Oak Bay High School (White, K)
(3:28.97)
Mt. Douglas Secondary (Marcovitz, O)
(3:29.87)
Claremont Secondary School (Rampon, K)
(3:31.47)
 
28
result
Saturday Junior Novice Women 4x- 1:30 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
Glenlyon Norfolk School (Mundstock, H)
(3:30.2)
Oak Bay High School (Higgins, J)
(3:50.69)
Mt. Douglas Secondary (Elska, S)
(4:05.29)
       
27
result
Saturday Junior Women 2x 1:20 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
Mt. Douglas Secondary (Veerkamp, A)
(3:26.79)
Spectrum Community School (Sousa, E)
(3:27.54)
St. Michaels University School (Knezevic, I)
(3:32.39)
St. Margaret's School (Bird, A)
(3:39.79)
Claremont Secondary School (Lee, P)
(3:50.99)
Esquimalt High School (Rosenberg, I)
(3:57.19)
 
26
result
Saturday Senior Novice Men 8+ 1:10 pm, 13 Oct 2018, PDT Final A
Oak Bay High School (Taylor, A)
(3:18.92)
Parkland Secondary (Lukie, N)
(3:24.27)
Stelly's Secondary School (Sophia, C)
Sr. Mixed 8+
(3:31.41)
Glenlyon Norfolk School (MacPherson, G)
(4:10.01)
     
24
result
Saturday Senior Advanced Men 1x 12:00 pm, 13 Oct 2018, PDT Semifinal 2
3 to final
St. Michaels University School (Hodgins, L)*
(3:36.57)
Claremont Secondary School (Rampon, K)*
(3:40.21)
Oak Bay High School (White, K)*
(3:40.55)
Stelly's Secondary School (Tomasik, M)
(3:49.27)
St. Andrews Regional High School (Wale, B)
(3:54.92)
   
23
result
Saturday Senior Men 2x 11:50 am, 13 Oct 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Pacific Christian School (Tuffin, T)*
(3:02.05)
Esquimalt High School (Aitken, K)*
(3:06.51)
Oak Bay High School (Hunter-Hatten, L)*
(3:12.66)
St. Andrews Regional High School (Newton, B)
(3:18.83)
Victoria High School (Harrington, A)
(3:20.96)
   
22
result
Saturday Senior Novice Men 4x- 11:40 am, 13 Oct 2018, PDT Heat 3
1 plus next 1 fastest to Final
Parkland Secondary (Scott, J)*
(3:22.59)
Claremont Secondary School (Chinoy, A)
(3:30.24)
Spectrum Community School (York, B)
(3:30.74)
Oak Bay High School (Stothers Dawson, P)
(3:46.19)
     
21
result
Saturday Senior Advanced Men 1x 11:30 am, 13 Oct 2018, PDT Semifinal 1
3 to final
Claremont Secondary School (Donnecke, L)*
(3:05.75)
Claremont Secondary School (Marshall, K)*
(3:07.84)
Mt. Douglas Secondary (Marcovitz, O)*
(3:09.43)
Claremont Secondary School (Torta, F)
(3:11.51)
St. Michaels University School (Cormie, M)
(3:22.13)
Claremont Secondary School (McCleary, D)
(3:35.08)
 
20
result
Saturday Senior Men 2x 11:20 am, 13 Oct 2018, PDT Heat 1
3 to Final
Stelly's Secondary School (Ayres, L) (ex)
(3:04.06)
Parkland Secondary (Lukie, N)*
(3:19.48)
St. Andrews Regional High School (Howard, M)* (ex)
(3:25.17)
Glenlyon Norfolk School (Lloyd-Kruger, W)*
(3:29.33)
Lambrick Park Secondary (Welsch, W)
(3:30.39)
Pacific Christian School (Dinneny, M)
(3:38.83)
 
19
result
Saturday Senior Novice Men 4x- 11:10 am, 13 Oct 2018, PDT Heat 2
1 plus next 1 fastest to Final
Glenlyon Norfolk School (Rothauer, T)*
(3:22.84)
Mt. Douglas Secondary (Brolo, L)*
(3:23.65)
Victoria High School (Gilbertson, K)
(3:26.69)
Oak Bay High School (Warmington, R)
(3:57.38)
     
18
result
Saturday Grade 8 Women 4x+ 11:00 am, 13 Oct 2018, PDT Timed final 2
Bayside Middle School (Bellamano, J)
(4:10.51)
Bayside Middle School (Miller, I)
(4:28.02)
Royal Oak Middle School (Hulten, K)
(4:50.87)
       
17
result
Saturday Senior Novice Men 4x- 10:40 am, 13 Oct 2018, PDT Heat 1
1 plus next 1 fastest to Final
Oak Bay High School (Tromp, J)*
(3:20.05)
Lambrick Park Secondary (Browett, J)
(3:31.06)
Stelly's Secondary School (McFarlane, N)
(3:37.34)
Victoria High School (Su, J)
(3:50.29)
     
16
result
Saturday Grade 8 Women 4x+ 10:30 am, 13 Oct 2018, PDT Timed final 1
Bayside Middle School (Coley, E)
(3:58.1)
Bayside Middle School (Bellamano, J)
(4:26.72)
Royal Oak Middle School (Ye, R)
(4:47.13)
       
15
result
Saturday Senior Advanced Women 2x 10:20 am, 13 Oct 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Glenlyon Norfolk School (Caruso, S)*
(3:24.57)
Parkland Secondary (howard, d)*
(3:29.51)
Mt. Douglas Secondary (Keogh, E)*
(3:35.47)
Claremont Secondary School (Ungureanu, A)
(3:37.71)
     
14
result
Saturday Junior Novice Women 4x- 10:10 am, 13 Oct 2018, PDT Heat 3
1 plus next 1 fastest to Final
Glenlyon Norfolk School (Mundstock, H)*
(3:33.14)
St. Michaels University School (Cunningham, E)
(4:49.4)
         
13
result
Saturday Grade 8 Men 4x+ 10:00 am, 13 Oct 2018, PDT Timed final 1
Royal Oak Middle School (Mullaly Thompson, K)
(3:59.22)
Greater Victoria Youth Rowing Society (Phillips, R)
(4:21.73)
Bayside Middle School (Hilton, A)
(4:37.05)
       
12
result
Saturday Senior Advanced Women 2x 9:50 am, 13 Oct 2018, PDT Heat 1
3 to Final
Claremont Secondary School (Mayburry, J)*
(3:24.9)
Claremont Secondary School (Scott, K)*
(3:25.83)
Oak Bay High School (Faubert, S)*
(3:29.54)
Parkland Secondary (Hulbert, A)
(3:32.32)
     
11
result
Saturday Junior Novice Women 4x- 9:40 am, 13 Oct 2018, PDT Heat 2
1 plus next 1 fastest to Final
Mt. Douglas Secondary (Elska, S)*
(3:10.8)
Oak Bay High School (Higgins, J)*
(3:13.96)
Lambrick Park Secondary (Nordstrom, B)
(3:42.5)
St. Margaret's School (Bhandari, A) (ex)
(4:02.9)
     
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

35 records. Export as CSV