logo

LVISSAA October Sprints 2018


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
75
result
Sunday Junior Men 4x- 4:00 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Stelly's Secondary School (Cavaggion, N)
(3:42.56)
Claremont Secondary School (Plater, L)
(3:51.33)
Claremont Secondary School (Dutchak, C)
(3:58.98)
Lambrick Park Secondary (Hatch, W)
(4:08.42)
Spectrum Community School (Kuromi, J)
(4:13.95)
St. Andrews Regional High School (Eades, P)
(4:26.07)
Claremont Secondary School (Chinoy, A)
(5:50.85)
74
result
Sunday Senior Advanced Women 8+ 3:50 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Claremont Secondary School (Cunningham, C)
(3:09.77)
Claremont Secondary School (Lee, P)
(3:10.17)
Mt. Douglas Secondary (Vasko, M)
(3:15.76)
Claremont Secondary School (O'Kelly-Lynch, J)
(3:23.64)
     
73
result
Sunday Junior Novice Men 4x- 3:40 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Parkland Secondary (Walden, M)
(3:21.22)
Mt. Douglas Secondary (Fedoryshyn, J)
(3:47.05)
Glenlyon Norfolk School (Butterfield, R)
(3:54.13)
Stelly's Secondary School (Huitika, K)
(4:10.05)
Mt. Douglas Secondary (Marefat, N)
(4:43.43)
   
72
result
Sunday Senior Women 2x 3:30 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Reynolds Secondary (Wells, A)
(3:33)
St. Michaels University School (Chow, J)
(3:33.94)
Stelly's Secondary School (Hartmann, P) (ex)
(3:42.06)
Oak Bay High School (Nagati, K)
(3:45.31)
St. Andrews Regional High School (Kearsey, E)
(3:55.84)
Reynolds Secondary (Hof, S)
(3:56.88)
Reynolds Secondary (Roland, S)
(4:26.34)
71
result
Sunday Junior Women 8+ 3:20 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (Wright, J)
(3:19.86)
Esquimalt High School (Topshee, Z)
(3:53.95)
         
70
result
Sunday Senior Novice Women 4x- 3:10 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Glenlyon Norfolk School (Mundstock, H)
(3:46.33)
Esquimalt High School (Kurz, A)
(4:02.74)
St. Michaels University School (LeBlanc, E)
(4:03.43)
Claremont Secondary School (Green, S)
(4:20.88)
     
69
result
Sunday Senior Advanced Men 2x 3:00 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Oak Bay High School (Gonin, A)
(2:58.94)
St. Michaels University School (Cormie, M)
(3:03.99)
Stelly's Secondary School ()
(3:07.83)
Mt. Douglas Secondary (Ord, M)
(3:15.71)
Claremont Secondary School (jiang, j)
(3:21.64)
Mt. Douglas Secondary (Tahara-Edmonds, G)
(3:23.18)
 
68
result
Sunday Junior Novice Men 8+ 2:50 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (Bath, T)
(3:18.94)
Glenlyon Norfolk School (Fraser, S)
(3:23.65)
Mt. Douglas Secondary (Marefat, N)
(3:31.49)
Glenlyon Norfolk School (MacPherson, G)
(3:41.69)
     
67
result
Sunday Senior Advanced Women 1x 2:40 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Stelly's Secondary School (Hartmann, P)
(3:36.28)
Claremont Secondary School (Ames, S)
(3:40.47)
Oak Bay High School (Faubert, S)
(3:42.05)
Claremont Secondary School (Stephens, E)
(3:47.4)
Glenlyon Norfolk School (Fraser, S)
(3:54.66)
Spectrum Community School (Paul, A)
(3:57.08)
 
66
result
Sunday Senior Mixed 4x- 2:30 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Pacific Christian School (Dinneny, M) (ex)
(3:18.04)
Esquimalt High School (Aitken, K)
(3:25.11)
Oak Bay High School (McQuarrie, A)
(3:34.25)
Parkland Secondary (Sullivan, N)
(3:42.05)
Spectrum Community School (Kuromi, J)
(4:21.39)
Stelly's Secondary School (Kendrick, L)
(4:25.36)
 
65
result
Sunday Junior Men 2x 2:20 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Mt. Douglas Secondary (Marcovitz, O)
(3:01.47)
St. Michaels University School (Walton, R)
(3:03.68)
Stelly's Secondary School (Cavaggion, N)
(3:05.83)
Stelly's Secondary School (Rogers, O)
(3:09.28)
Parkland Secondary (Keeler, R)
(3:14.13)
Glenlyon Norfolk School (Lloyd-Kruger, W)
(3:27.02)
 
64
result
Sunday Senior Novice Women 8+ 2:10 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Glenlyon Norfolk School (Fraser, S)
(3:40.6)
Oak Bay High School (Bachynsky, A)
(3:50.37)
St. Michaels University School (Chow, J)
(3:57.91)
Claremont Secondary School (Chinoy, A)
(4:00.32)
     
63
result
Sunday Senior Advanced Men 4x- 2:00 pm, 14 Oct 2018, PDT Final A
Claremont Secondary School (Donnecke, L)
(2:43.26)
Claremont Secondary School (Dang, J)
(2:49.06)
Stelly's Secondary School (Tomasik, M)
(2:51.69)
Claremont Secondary School (Peacock, E)
(2:53.58)
Oak Bay High School (Hunter-Hatten, L)
(3:00.01)
Parkland Secondary (Keeler, D)
(3:09.12)
 
62
result
Sunday Grade 8 Mixed 4x+ 1:00 pm, 14 Oct 2018, PDT Timed final 3
Bayside Middle School (Lee, H)
(4:09.92)
Royal Oak Middle School (Ye, R)
(4:12.78)
Bayside Middle School (Bellamano, J)
(4:35.3)
       
61
result
Sunday Senior Novice Women 8+ 12:50 pm, 14 Oct 2018, PDT Heat 2
2 to Final
Glenlyon Norfolk School (Fraser, S)*
(3:34.48)
St. Michaels University School (Chow, J)*
(3:38.86)
Stelly's Secondary School (Kendrick, L)
(3:51.19)
       
60
result
Sunday Grade 8 Mixed 4x+ 12:30 pm, 14 Oct 2018, PDT Timed final 2
Bayside Middle School (Hilton, A)
(4:17.78)
Bayside Middle School (Lemieux, L)
(4:33.52)
Royal Oak Middle School (Orme, S)
(4:46.03)
       
59
result
Sunday Senior Novice Women 8+ 12:20 pm, 14 Oct 2018, PDT Heat 1
2 to Final
Claremont Secondary School (Chinoy, A)*
(3:32.17)
Oak Bay High School (Bachynsky, A)*
(3:44.03)
Lambrick Park Secondary (Dickau, P)
(3:58.61)
       
58
result
Sunday Grade 8 Mixed 4x+ 12:00 pm, 14 Oct 2018, PDT Timed final 1
Greater Victoria Youth Rowing Society (Jakobsen, J)
(4:27.84)
Bayside Middle School (Hayes, K)
(4:37.87)
Royal Oak Middle School (Mullaly Thompson, K)
(5:08.9)
       
57
result
Sunday Senior Advanced Men 2x 11:50 am, 14 Oct 2018, PDT Heat 3
2 to Final
Oak Bay High School (Gonin, A)*
(3:06.76)
Mt. Douglas Secondary (Tahara-Edmonds, G)*
(3:16.42)
Claremont Secondary School (Raschdorf, M)
(3:19.16)
Parkland Secondary (Van Stolk, C)
(3:20.08)
Pacific Christian School (Campana, B)
(3:34.46)
   
56
result
Sunday Senior Novice Women 4x- 11:40 am, 14 Oct 2018, PDT Heat 3
1 plus next 1 fastest to Final
Claremont Secondary School (Green, S)*
(3:42.14)
Stelly's Secondary School (McFarlane, N)
(4:09.44)
St. Margaret's School (jimenez, f)
(5:11.77)
       
55
result
Sunday Senior Novice Women 4x- 11:30 am, 14 Oct 2018, PDT Heat 2
1 plus next 1 fastest to Final
Glenlyon Norfolk School (Mundstock, H)*
(3:51.97)
Claremont Secondary School (Evans, C)
(4:04.2)
Lambrick Park Secondary (Williams, J)
(4:13.48)
       
54
result
Sunday Senior Advanced Men 2x 11:20 am, 14 Oct 2018, PDT Heat 2
2 to Final
Stelly's Secondary School ()*
(3:11.43)
Mt. Douglas Secondary (Ord, M)*
(3:14.49)
Claremont Secondary School (Peacock, E)
(3:17.83)
Claremont Secondary School (Loewen, J)
(3:25.29)
Pacific Christian School (Campana, J)
(3:44.97)
   
53
result
Sunday Junior Novice Men 8+ 11:10 am, 14 Oct 2018, PDT Heat 2
2 to Final
St. Michaels University School (Bath, T)*
(3:20.08)
Glenlyon Norfolk School (MacPherson, G)*
(3:47.85)
         
52
result
Sunday Senior Novice Women 4x- 11:00 am, 14 Oct 2018, PDT Heat 1
1 plus next 1 fastest to Final
St. Michaels University School (LeBlanc, E)*
(3:55.77)
Esquimalt High School (Kurz, A)*
(3:58.02)
Reynolds Secondary (Dormann, F)
(4:04.45)
Glenlyon Norfolk School (Heaney, M)
(4:09.49)
     
51
result
Sunday Senior Advanced Men 2x 10:50 am, 14 Oct 2018, PDT Heat 1
2 to Final
St. Michaels University School (Cormie, M)*
(3:08.39)
Claremont Secondary School (jiang, j)*
(3:17.79)
Mt. Douglas Secondary (Telmer, N)
(3:19.83)
Parkland Secondary (wolfe, k)
(3:35.87)
Claremont Secondary School (Evans, R)
(3:39.17)
   
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

38 records. Export as CSV