logo

LVISSAA City Championships 2018


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
42
result
Saturday Senior Advanced Women 8+ 4:40 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
Claremont Secondary School (Cunningham, C)
(3:58.82)
Mt. Douglas Secondary (Vasko, M)
(4:04.49)
Claremont Secondary School (O'Kelly-Lynch, J)
(4:05.35)
Stelly's Secondary School (Sophia, C) (ex)
Mixed Crew
(4:15.1)
     
41
result
Saturday Senior Advanced Men 1x 4:30 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
Claremont Secondary School (Walkey, J)
(3:56.9)
Claremont Secondary School (Donnecke, L)
(4:09.62)
Mt. Douglas Secondary (Marcovitz, O)
(4:10.02)
Oak Bay High School (Gonin, A)
(4:12.27)
Claremont Secondary School (Marshall, K)
(4:13.4)
Oak Bay High School (White, K)
(4:20.97)
 
40
result
Saturday Grade 8 Mixed 4x+ 4:20 pm, 3 Nov 2018, PDT Timed final 3
Bayside Middle School (Lemieux, L)
(5:10.24)
Greater Victoria Youth Rowing Society (O'Regan, N) (ex)
(5:19.3)
Royal Oak Middle School (Orme, S)
(5:22.33)
       
39
result
Saturday Junior Novice Women 4x- 4:10 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
Glenlyon Norfolk School (MacPherson, G)
(4:37.68)
St. Andrews Regional High School (Bussanich, K)
(4:44.57)
Stelly's Secondary School (Schaper, L)
(4:45.5)
Mt. Douglas Secondary (Marefat, N)
(4:55.07)
     
38
result
Saturday Senior Mixed 4x- 4:00 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (Chow, J)
(4:09.64)
Glenlyon Norfolk School (Bowering, A)
(4:17.41)
Stelly's Secondary School (Fletcher, Z)
(4:21.27)
Esquimalt High School (Aitken, K)
(4:28.41)
Spectrum Community School (Blewett, H)
(4:33.51)
   
37
result
Saturday Grade 8 Mixed 4x+ 3:50 pm, 3 Nov 2018, PDT Timed final 2
Bayside Middle School (Lee, H)
(4:40.19)
Bayside Middle School (Bellamano, J)
(4:52.36)
Royal Oak Middle School (Mullaly Thompson, K)
(5:06.01)
       
36
result
Saturday Senior Novice Men 8+ 3:40 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (Bath, T)
(4:00.41)
Oak Bay High School (Taylor, A) (ex)
(4:01)
Glenlyon Norfolk School (Wale, E)
(4:04.35)
Mt. Douglas Secondary (Fedoryshyn, J)
(4:07.94)
Parkland Secondary (Lukie, N)
(4:14.07)
   
35
result
Saturday Senior Women 2x 3:30 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (Chow, J)
(4:48.81)
St. Andrews Regional High School (Kearsey, E) (ex)
(4:52.73)
Reynolds Secondary (Crack, A)
(4:56.25)
Oak Bay High School (Nagati, K)
(5:06.27)
Reynolds Secondary (Ballantyne, G)
(5:12.57)
Reynolds Secondary (Oman, P)
(5:29.67)
 
34
result
Saturday Junior Men 4x- 3:20 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
Parkland Secondary (Walden, M)
(3:53.12)
Claremont Secondary School (Plater, L)
(3:54.59)
Stelly's Secondary School (Rogers, O)
(4:02.89)
Oak Bay High School (Warmington, R)
(4:14.84)
Lambrick Park Secondary (Reist, J)
(4:17.97)
Claremont Secondary School (McLennan, J)
(4:21.99)
 
33
result
Saturday Junior Women 8+ 3:10 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
Claremont Secondary School (Green, S)
(4:06.28)
St. Michaels University School (Cunningham, E)
(4:08.53)
Esquimalt High School (Topshee, Z)
(4:42.57)
       
32
result
Saturday Grade 8 Mixed 4x+ 3:00 pm, 3 Nov 2018, PDT Timed final 1
Bayside Middle School (Borbridge, G)
(5:09.64)
Bayside Middle School (McCandlish, A)
(5:19.17)
Royal Oak Middle School (Orme, S)
(5:31.21)
       
31
result
Saturday Senior Advanced Men 2x 2:50 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
Claremont Secondary School (Walkey, J)
(3:41.89)
Oak Bay High School (Gonin, A)
(3:46.61)
Claremont Secondary School (Rampon, K)
(3:48.29)
Stelly's Secondary School (Tomasik, M)
(3:49.55)
Claremont Secondary School (Jo, J)
(4:00.65)
Claremont Secondary School (jiang, j)
(4:10.91)
 
30
result
Saturday Senior Novice Women 4x- 2:40 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
Glenlyon Norfolk School (MacPherson, G)
(4:33.08)
St. Michaels University School (LeBlanc, E)
(4:37.97)
Glenlyon Norfolk School (Heaney, M)
(4:46.08)
Lambrick Park Secondary (Williams, J)
(4:53.2)
     
29
result
Saturday Grade 8 Men 4x+ 2:30 pm, 3 Nov 2018, PDT Timed final 1
Bayside Middle School (Bellamano, J)
(4:50.34)
Royal Oak Middle School (White, K)
(4:51.07)
Bayside Middle School (Miller, I)
(4:54.1)
Greater Victoria Youth Rowing Society (Phillips, R)
(5:46.11)
     
28
result
Saturday Junior Women 2x 2:20 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
Mt. Douglas Secondary (Hallett, C)
(4:18.53)
Spectrum Community School (Sousa, E)
(4:20.66)
St. Michaels University School (Couchman, G)
(4:23.17)
Claremont Secondary School (Rompain, F)
(4:25.16)
St. Margaret's School (Roberts, A)
(4:42.63)
Oak Bay High School (Blue, T)
(4:49.56)
 
27
result
Saturday Junior Novice Men 8+ 2:10 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (Bath, T)
(4:00.88)
Glenlyon Norfolk School (Lloyd-Kruger, W)
(4:13.26)
Mt. Douglas Secondary (Piuti, E)
(4:15.9)
Lambrick Park Secondary (Reist, J)
(4:30.38)
     
26
result
Saturday Senior Advanced Women 4x- 2:00 pm, 3 Nov 2018, PDT Final A
Claremont Secondary School (Kwan, C)
(4:00.09)
Glenlyon Norfolk School (Gonin, N)
(4:06.69)
St. Michaels University School (Raina, R)
(4:07.88)
Claremont Secondary School (Ungureanu, A)
(4:22.16)
Parkland Secondary (Carroll, K)
(4:23.79)
Oak Bay High School (Nagati, K)
(4:25.78)
 
25
result
Saturday Junior Novice Women 4x- 12:50 pm, 3 Nov 2018, PDT Heat 3
1 plus next 1 fastest to Final
Mt. Douglas Secondary (Marefat, N)*
(4:55)
Esquimalt High School (Kurz, A)
(5:04.22)
St. Margaret's School (Jimenez, D) (ex)
(5:23.24)
       
24
result
Saturday Senior Mixed 4x- 12:40 pm, 3 Nov 2018, PDT Heat 1
3 to Final
St. Michaels University School (Chow, J)*
(4:05.34)
Pacific Christian School (Dinneny, M) (ex)
(4:09.37)
Esquimalt High School (Aitken, K)*
(4:18.19)
Spectrum Community School (Blewett, H)*
(4:34.01)
     
23
result
Saturday Senior Mixed 4x- 12:20 pm, 3 Nov 2018, PDT Heat 2
3 to Final
St. Andrews Regional High School (Kearsey, E) (ex)
(4:01.87)
Stelly's Secondary School (Fletcher, Z)*
(4:14.27)
Glenlyon Norfolk School (Bowering, A)*
(4:25.02)
       
22
result
Saturday Junior Novice Women 4x- 12:00 pm, 3 Nov 2018, PDT Heat 2
1 plus next 1 fastest to Final
Glenlyon Norfolk School (MacPherson, G)*
(4:32.68)
Stelly's Secondary School (Schaper, L)*
(4:42.06)
Lambrick Park Secondary (Dickau, P)
(4:54.13)
Oak Bay High School (Higgins, J)
(5:02.32)
     
21
result
Saturday Junior Men 4x- 11:50 am, 3 Nov 2018, PDT Heat 2
3 to Final
Claremont Secondary School (Plater, L)*
(3:59.12)
Oak Bay High School (Warmington, R)*
(4:05.61)
Lambrick Park Secondary (Reist, J)*
(4:29.44)
Victoria High School (Gilbertson, K)
(4:31.85)
Spectrum Community School (Larson, J)
(4:44.9)
   
20
result
Saturday Senior Advanced Men 2x 11:40 am, 3 Nov 2018, PDT Heat 3
2 to Final
Claremont Secondary School (Jo, J)*
(3:59.19)
Claremont Secondary School (jiang, j)*
(4:04.39)
Mt. Douglas Secondary (Ord, M)
(4:06.33)
Claremont Secondary School (Lewis, C)
(4:06.82)
Pacific Christian School (Campana, J)
(4:10.94)
Claremont Secondary School (Liu, S)
(4:13.37)
 
19
result
Saturday Junior Novice Women 4x- 11:30 am, 3 Nov 2018, PDT Heat 1
1 plus next 1 fastest to Final
St. Andrews Regional High School (Bussanich, K)*
(5:05.4)
Oak Bay High School (Pierce, G)
(5:09.95)
Lambrick Park Secondary (Nordstrom, B)
(5:23.29)
       
18
result
Saturday Senior Advanced Men 2x 11:20 am, 3 Nov 2018, PDT Heat 2
2 to Final
Claremont Secondary School (Walkey, J)*
(3:46.07)
Oak Bay High School (Gonin, A)*
(3:46.73)
Mt. Douglas Secondary (Telmer, N)
(4:06.72)
Claremont Secondary School (Turner, J)
(4:08.42)
Parkland Secondary (Lukie, N)
(4:13.37)
Claremont Secondary School (Klouda, A)
(4:14.65)
 
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

42 records. Export as CSV