logo

Shawnigan Lake Regatta 2019


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
122
result
Sunday Under 19 JV Women 4+ 2:01 pm, 12 May 2019, PDT Final A
St. Michaels University School (khoo, a)
(7:49.84)
Brentwood College School (de Asis Chan, E)
(8:05.15)
St. Michaels University School (Considine, A)
(8:12.25)
Victoria City RC (Workman, W)
(8:17.33)
Shawnigan Lake School (Ahumada, A)
(8:40.03)
   
121
result
Sunday Under 19 JV Men 4+ 1:53 pm, 12 May 2019, PDT Final A
Victoria City RC (LePage, L)
(7:06.28)
St. George's School (Fung, E)
(7:12.9)
         
120
result
Sunday Under 19 Women 4x- 1:45 pm, 12 May 2019, PDT Final A
Delta Deas Rowing Club (Byrne-Atkins, S)
(7:11.12)
Victoria City RC (Inglis, S)
(7:15.37)
Crofton House School (Ker, M)
(7:33.76)
Shawnigan Lake School (Lu, C)
(7:38.65)
Deep Cove Rowing Club (McCredie, G)
(7:44.34)
St. Michaels University School (Raina, R)
(7:47.44)
 
119
result
Sunday Under 19 Men 4x- 1:37 pm, 12 May 2019, PDT Final A
Victoria City RC (DesBrisay, J)
(6:26.01)
St. Michaels University School (Yang, N)
(6:33.43)
Brentwood College School (Draper, K)
(6:34.19)
Shawnigan Lake School (Addison, S)
(6:37.71)
Delta Deas Rowing Club (Velestuk, S)
(6:46.51)
Claremont Sports Institute (Lewis, C)
(6:47.51)
 
118
result
Sunday Under 17 JV Women 1x 1:29 pm, 12 May 2019, PDT Final A
Victoria City RC (Szlanko, A)
(9:14.76)
Salt Spring Island Rowing Club (Sawchuk, C)
(9:24.01)
Salt Spring Island Rowing Club (Sladen-Dew, C)
(9:39.53)
Fort Langley Youth Rowing Society (Degrazio, E)
(9:51.37)
Fort Langley Youth Rowing Society (Schmidt, J)
(11:38.35)
   
117
result
Sunday Under 17 JV Women 1x 1:21 pm, 12 May 2019, PDT Final B
Maple Bay Rowing Club (Blumel, M)
(9:45.6)
Deep Cove Rowing Club (Wein, M)
(10:00.53)
Salt Spring Island Rowing Club (Johnson, Z)
(10:06.04)
Crofton House School (Kwan, M)
(10:23.65)
Shawnigan Lake School (Hick, B)
(10:29.99)
Deep Cove Rowing Club (Schneider, K)
(10:39.31)
 
116
result
Sunday Under 17 JV Men 1x 1:13 pm, 12 May 2019, PDT Final A
Fort Langley Youth Rowing Society (Abou-Haidar, R)
(7:57.9)
Fort Langley Youth Rowing Society (Wright, I)
(8:00.02)
Vancouver Rowing Club (Bailey, J)
(8:10.98)
Victoria City RC (howard, o)
(8:26.37)
Deep Cove Rowing Club (Magrath, S)
(8:42.54)
Vancouver Rowing Club (Sharp, H)
(10:23.74)
 
115
result
Sunday Under 17 JV Men 1x 1:05 pm, 12 May 2019, PDT Final B
Fort Langley Youth Rowing Society (Battistel, M)
(8:45.96)
Thunder Rowing Crew (Wale, M)
(8:59.17)
Victoria City RC (Bargero, T)
(9:03.15)
St. Michaels University School (Muller, M)
(9:09.96)
     
114
result
Sunday Under 17 Novice Women 2x 12:57 pm, 12 May 2019, PDT Final A
Victoria City RC (Shan, H)
(8:33.66)
Maple Bay Rowing Club (Stemler, A)
(8:39.39)
Delta Deas Rowing Club (Belic, M)
(8:47.54)
Gorge Narrows Rowing Club (Kines, K)
(8:48.63)
Gorge Narrows Rowing Club (Dickau, P)
(9:01.13)
Thunder Rowing Crew (Diaz, G)
(9:07.02)
 
113
result
Sunday Under 17 Novice Women 2x 12:49 pm, 12 May 2019, PDT Final B
Nanaimo Rowing Club ()
(8:56.43)
Fort Langley Youth Rowing Society (Lara-Favre, V)
(9:02.41)
Maple Bay Rowing Club (bennett, t)
(9:08.1)
Claremont Sports Institute (Langevin, M)
(9:20.27)
Victoria City RC (Marefat, N)
(9:29.69)
   
112
result
Sunday Under 17 Novice Men 2x 12:41 pm, 12 May 2019, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Lemer, C)
(7:33.3)
Thunder Rowing Crew (Deighton, N)
(7:42.97)
Victoria City RC (Stancill, Q)
(7:45.07)
Thunder Rowing Crew (Shen, R)
(7:51.48)
Victoria City RC (Hughes, L)
(7:56.9)
Fort Langley Youth Rowing Society (Battistel, A)
(8:06.24)
 
111
result
Sunday Under 17 Novice Men 2x 12:33 pm, 12 May 2019, PDT Final B
Vancouver College (Koch, G)
(8:17.09)
Fort Langley Youth Rowing Society (Wang, A)
(8:18.22)
Brentwood College School (Mandorla, B)
(8:34.32)
Vancouver Rowing Club (Bystrom, O)
(8:36.62)
Vancouver Rowing Club (Edge, B)
(8:41.87)
Maple Bay Rowing Club (Hussey, M)
(8:46.97)
 
110
result
Sunday Under 19 Lwt63 Women 4+ 12:25 pm, 12 May 2019, PDT Final A
Delta Deas Rowing Club (Yeung, N)
(7:52.13)
St. Michaels University School (Considine, A)
(7:58.73)
Claremont Sports Institute (Cunningham, C)
(8:02.48)
Shawnigan Lake School (von Rosen, S)
(8:12.98)
     
109
result
Sunday Under 19 Lwt72 Men 4+ 12:17 pm, 12 May 2019, PDT Final A
Vancouver College (Planas, E)
(6:46.21)
Victoria City RC (LePage, L)
(6:54.87)
St. George's School (Hughes, J)
(7:00.47)
Vancouver College (Cho, B)
(7:12.49)
Claremont Sports Institute (Plater, L)
(7:24.35)
Brentwood College School (Taciuk-Cabrolier, M)
(7:31.24)
Claremont Sports Institute (Green, S)
(8:57.37)
108
result
Sunday Under 17 Women 4x- 12:09 pm, 12 May 2019, PDT Final A
Victoria City RC (Corwin, N)
(7:15.62)
Claremont Sports Institute (Wilkins, M)
(7:25.44)
Maple Bay Rowing Club (Cizeron, C)
(7:30.82)
Shawnigan Lake School (Bongiomo, Z)
(7:46.7)
Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S)
(7:48.14)
Delta Deas Rowing Club (VanTil, N)
(7:59.54)
 
107
result
Sunday Under 17 Women 4x- 12:01 pm, 12 May 2019, PDT Final B
Nanaimo Rowing Club ()
(7:52.8)
Brentwood College School (Pavlis, A)
(7:53.52)
Crofton House School (Ramlochun, E)
(7:56.39)
Brentwood College School (Draper, A)
(7:58.41)
Claremont Sports Institute (Lee, P)
(8:09.42)
Salt Spring Island Rowing Club (Hart-Weller, M)
(8:10.12)
 
106
result
Sunday Under 17 Men 4x- 11:53 am, 12 May 2019, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Dutchak, C)
(6:52.77)
St. George's School (Tung, A)
(6:58.87)
Victoria City RC (Peacock, E)
(7:01.18)
Nanaimo Rowing Club (Jonah-Bigg, M)
(7:04.79)
Gorge Narrows Rowing Club (Del Siega, B)
(7:09.22)
Vancouver Rowing Club (Mertins, S)
(7:22.42)
 
105
result
Sunday Under 19 Novice Women 1x 11:45 am, 12 May 2019, PDT Final A
Victoria City RC (Blewett, H)
(9:11.19)
Victoria City RC (Barnes, M)
(9:12.23)
Maple Bay Rowing Club (Prokopchuk, A)
(9:22.09)
Gorge Narrows Rowing Club (Adams, M)
(9:26.83)
Claremont Sports Institute (Langevin, M)
(9:43.55)
Maple Bay Rowing Club (Lauzon, J)
(9:50.72)
 
104
result
Sunday Under 19 Novice Men 1x 11:37 am, 12 May 2019, PDT Final A
Victoria City RC (Thompson, C)
(8:08.59)
Gorge Narrows Rowing Club (Tromp, J)
(8:14.21)
Thunder Rowing Crew (Love, D)
(8:19.04)
Thunder Rowing Crew (Salot, A)
(8:20.33)
Gorge Narrows Rowing Club (Morrison, A)
(8:49.59)
Maple Bay Rowing Club (maher, e)
(8:52.85)
 
103
result
Sunday Under 19 Women 2x 11:29 am, 12 May 2019, PDT Final A
Crofton House School (Luo, E)
(7:39.72)
Deep Cove Rowing Club (Paterson, E)
(7:43.75)
Brentwood College School (Collins, A)
(7:48.02)
Delta Deas Rowing Club (Mehling, R)
(8:01.37)
Gorge Narrows Rowing Club (Burton, P)
(8:07.11)
St. Michaels University School (Raina, R)
(8:15)
 
102
result
Sunday Under 19 Men 2x 11:21 am, 12 May 2019, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Donnecke, L)
(6:59.48)
Shawnigan Lake School (Potthast, M)
(7:04.12)
Brentwood College School (Harold, J)
(7:05.69)
Gorge Narrows Rowing Club (Della Siega, A)
(7:18.19)
Thunder Rowing Crew (Kanwal, R)
(7:19.36)
Delta Deas Rowing Club (Velestuk, S)
(7:26.86)
 
101
result
Sunday Under 17 Women 4+ 11:13 am, 12 May 2019, PDT Final A
Victoria City RC (Marefat, N)
(7:43.68)
St. Michaels University School (khoo, a)
(7:54.22)
Brentwood College School (Nimmo, E)
(8:18.88)
Shawnigan Lake School (von Rosen, S)
(8:23.77)
Brentwood College School (Erickson, G)
(8:39.54)
   
100
result
Sunday Under 17 Men 4+ 11:05 am, 12 May 2019, PDT Final A
Vancouver College (Graham, M)
(7:01.23)
St. George's School (Fung, E)
(7:03.59)
Brentwood College School (Zercovitz, J)
(7:14.31)
Shawnigan Lake School (Brigden, O)
(7:20.08)
St. Michaels University School (Bath, T)
(7:36.44)
Shawnigan Lake School (Heck, M)
(7:49.06)
 
99
result
Sunday Under 19 Lwt63 Women 1x 10:57 am, 12 May 2019, PDT Final A
Deep Cove Rowing Club (Paterson, E)
(8:28.59)
Delta Deas Rowing Club (Vangsgaard, D)
(8:32.53)
Victoria City RC (letham, p)
(8:37.15)
Victoria City RC (Edey, I)
(8:56.83)
Delta Deas Rowing Club (Byrne-Atkins, S)
(9:05.51)
Fort Langley Youth Rowing Society (McKenney, H)
(9:10.54)
 
98
result
Sunday Under 19 Lwt63 Women 1x 10:49 am, 12 May 2019, PDT Final B
Claremont Sports Institute (Scott, K)
(8:52.19)
Crofton House School (Hopkins, K)
(9:15.51)
Shawnigan Lake School (Kaye, L)
(9:16.02)
Vancouver Rowing Club (Harrison, J)
(9:16.68)
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
(9:26.17)
Vancouver Rowing Club (Dalzell, D)
(9:35.2)
 
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

47 records. Export as CSV