logo

BC Junior Championships 2019


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4
30
result
Main Under 19 Men 2- 3:45 pm, 18 May 2019, PDT Final A
Victoria City RC (Gonin, A)
(7:16.92)
St. George's School (Black, J)
(7:25.23)
St. Michaels University School (Hodgins, L)
(7:37.9)
Victoria City RC (Thomas, S)
(7:46.59)
29
result
Main Under 19 Men 2- 3:30 pm, 18 May 2019, PDT Final B
Delta Deas Rowing Club (Krezan, L)
(7:41.92)
St. George's School (Demens, C)
(7:44.93)
Brentwood College School (Draper, K)
(7:48.96)
 
28
result
Main Under 19 Women 1x 3:15 pm, 18 May 2019, PDT Final A
Kenora Rowing Club (Dent, A)
(8:24.51)
Deep Cove Rowing Club (Paterson, E)
(8:30.08)
Delta Deas Rowing Club (Byrne-Atkins, S)
(8:47.69)
Delta Deas Rowing Club (Lawrence, C)
(8:53.44)
27
result
Main Under 19 Women 1x 3:00 pm, 18 May 2019, PDT Final B
Gorge Narrows Rowing Club (Hardcastle, N)
(9:00.76)
Shawnigan Lake School (Fulton, E)
(9:02.63)
Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, S)
(9:05.55)
Maple Bay Rowing Club (Stemler, E)
(9:12.17)
26
result
Main Under 19 Women 2- 2:45 pm, 18 May 2019, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Douville, G)
(8:11.95)
Delta Deas Rowing Club (Vangsgaard, D)
(8:13.75)
Victoria City RC (Inglis, S)
(8:14.08)
Brentwood College School (McDougall, Z)
(8:34.14)
25
result
Main Under 19 Women 2- 2:30 pm, 18 May 2019, PDT Final B
Salt Spring Island Rowing Club (Sawchuk, C)
(9:53.15)
Salt Spring Island Rowing Club (Oloriz, G)
(10:14.7)
   
24
result
Main Under 19 Men 1x 2:15 pm, 18 May 2019, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Walkey, J)
(7:31.84)
Claremont Sports Institute (Donnecke, L)
(7:59.91)
Victoria City RC (Keane, M)
(8:03.32)
Brentwood College School (Harold, J)
(8:16.66)
23
result
Main Under 19 Men 1x 2:00 pm, 18 May 2019, PDT Final B
Fort Langley Youth Rowing Society (Tack, M)
(8:06.95)
Victoria City RC (Shipley, S)
(8:08.61)
Thunder Rowing Crew (Storey, Q)
(8:23.55)
Victoria City RC (White, K)
(8:25.91)
22
result
Main Under 19 Women 1x 1:40 pm, 18 May 2019, PDT Final C
Maple Bay Rowing Club (Watt, M)
(9:10.07)
Maple Bay Rowing Club (Castle, J)
(9:17.28)
Nanaimo Rowing Club (Duifhuis, M)
(9:25.86)
Salt Spring Island Rowing Club (Sladen-Dew, C)
(9:43.97)
21
result
Main Under 19 Women 1x 1:32 pm, 18 May 2019, PDT Final D
Deep Cove Rowing Club (Wright, J)
(9:45.47)
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
(9:47.34)
Calgary Rowing Club (Boot, M)
(10:03.15)
Gorge Narrows Rowing Club (Latrille, M)
(10:27.61)
19
result
Main Under 19 Men 1x 1:16 pm, 18 May 2019, PDT Final C
Thunder Rowing Crew (Kanwal, R)
(8:09.91)
Claremont Sports Institute (Rampon, K)
(8:10.29)
Gorge Narrows Rowing Club (Mork, D)
(8:21.38)
Vancouver Rowing Club (Bailey, J)
(8:39.12)
18
result
Main Under 19 Men 1x 1:08 pm, 18 May 2019, PDT Final D
Gorge Narrows Rowing Club (Della Siega, A)
(8:19.9)
Vancouver Rowing Club (Willcox, S)
(8:30.38)
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, N)
(8:40.49)
Delta Deas Rowing Club (Molloy, T)
(8:48.85)
20
result
Main Under 19 Women 1x 1:00 pm, 18 May 2019, PDT Final E
Fort Langley Youth Rowing Society ()
(9:16.3)
Victoria City RC (Hallett, C)
(9:26.98)
Salt Spring Island Rowing Club (Masselink, E)
(10:25.21)
 
16
result
Main Under 19 Men 2- 11:58 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 2
St. George's School (Black, J)
(7:25.35)
Victoria City RC (Thomas, S)
(7:30.89)
St. George's School (Demens, C)
(7:31.4)
 
15
result
Main Under 19 Men 2- 11:50 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 1
Victoria City RC (Gonin, A)
(7:22)
St. Michaels University School (Hodgins, L)
(7:24.57)
Delta Deas Rowing Club (Krezan, L)
(7:30.98)
Brentwood College School (Draper, K)
(7:31.25)
14
result
Main Under 19 Women 1x 11:42 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 4
Delta Deas Rowing Club (Lawrence, C)
(8:40.45)
Shawnigan Lake School (Fulton, E)
(8:55.15)
Salt Spring Island Rowing Club (Sladen-Dew, C)
(9:21.21)
Gorge Narrows Rowing Club (Latrille, M)
(9:26.12)
13
result
Main Under 19 Women 1x 11:34 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 3
Delta Deas Rowing Club (Byrne-Atkins, S)
(8:50.44)
Maple Bay Rowing Club (Stemler, E)
(8:58.62)
Nanaimo Rowing Club (Duifhuis, M)
(9:12.89)
Calgary Rowing Club (Boot, M)
(9:38.94)
12
result
Main Under 19 Women 1x 11:26 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 2
Deep Cove Rowing Club (Paterson, E)
(8:45.06)
Gorge Narrows Rowing Club (Hardcastle, N)
(8:47.04)
Maple Bay Rowing Club (Watt, M)
(9:02.83)
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
(9:35.93)
11
result
Main Under 19 Women 1x 11:18 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 1
Kenora Rowing Club (Dent, A)
(8:37.05)
Fort Langley Youth Rowing Society (Wick, S)
(8:59.3)
Maple Bay Rowing Club (Castle, J)
(9:08.86)
Deep Cove Rowing Club (Wright, J)
(9:24.58)
10
result
Main Under 19 Women 2- 11:10 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 2
Delta Deas Rowing Club (Vangsgaard, D)
(8:15.12)
Brentwood College School (McDougall, Z)
(8:36.62)
Salt Spring Island Rowing Club (Oloriz, G)
(10:12.1)
 
9
result
Main Under 19 Women 2- 11:02 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 1
Thunder Rowing Crew (Douville, G)
(8:29.13)
Victoria City RC (Inglis, S)
(8:30.24)
Salt Spring Island Rowing Club (Sawchuk, C)
(9:34.88)
 
8
result
Main Under 19 Men 1x 10:54 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 4
Claremont Sports Institute (Donnecke, L)
(7:56.6)
Victoria City RC (White, K)
(8:02.42)
Vancouver Rowing Club (Bailey, J)
(8:04.89)
Delta Deas Rowing Club (Molloy, T)
(8:38.8)
7
result
Main Under 19 Men 1x 10:46 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 3
Brentwood College School (Harold, J)
(7:59.42)
Fort Langley Youth Rowing Society (Tack, M)
(8:07.65)
Gorge Narrows Rowing Club (Mork, D)
(8:12.55)
Vancouver Rowing Club (Willcox, S)
(8:16.97)
6
result
Main Under 19 Men 1x 10:38 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 2
Victoria City RC (Keane, M)
(7:51.79)
Thunder Rowing Crew (Storey, Q)
(8:01.17)
Thunder Rowing Crew (Kanwal, R)
(8:02.21)
Gorge Narrows Rowing Club (Della Siega, A)
(9:42.96)
5
result
Main Under 19 Men 1x 10:30 am, 18 May 2019, PDT Semifinal 1
Claremont Sports Institute (Walkey, J)
(7:30.37)
Victoria City RC (Shipley, S)
(7:55.52)
Claremont Sports Institute (Rampon, K)
(8:00.63)
Fort Langley Youth Rowing Society (Gulka, N)
(8:05.79)
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

39 records. Export as CSV