logo

Head/Tail of the Gorge 2019


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6
60
result
Tail of the Gorge (pm) Masters Women 1x 1:43 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Victoria City RC (Taylor, T)
(12:42.28)
Place #2
Gorge Narrows Rowing Club (Johnstone, H)
(13:55.35)
Place #3
Vancouver Rowing Club (Taylor, K)
(14:01.77)
Place #4
Rowing on Whidbey (Aguda, C)
(14:29.2)
Place #5
Victoria City RC (Coosemans, A)
(14:54.73)
Place #6
Victoria City RC (Steadman, A)
(14:58)
60
result
Tail of the Gorge (pm) Masters Women 1x 1:43 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #7
College Club Seattle (Hughes, A)
(15:25.49)
Place #8
Vancouver Rowing Club (Panesar, K)
(16:34.8)
       
59
result
Tail of the Gorge (pm) Open Women 1x 1:42 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Victoria City RC (Donnecke, S)
(12:23.84)
Place #2
Victoria City RC (Sousa, E)
(13:40.99)
Place #3
Victoria City RC (Edey, I)
(13:59.06)
Place #4
Seattle Preparatory School (Conaty, M)
(14:05.99)
Place #5
Seattle Preparatory School (Lindsay, C)
(14:08.19)
Place #6
Seattle Preparatory School (Sommerville, K)
(14:11.06)
59
result
Tail of the Gorge (pm) Open Women 1x 1:42 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #7
Seattle Preparatory School (Conaty, N)
(14:30.43)
Place #8
Seattle Preparatory School (Green, A)
(14:47.07)
Place #9
Seattle Preparatory School (Cravy, T)
(15:11.12)
Place #10
Seattle Preparatory School (Day, L)
(15:18.47)
Place #11
Deep Cove Rowing Club (Mitchelle, C)
(15:46.53)
 
58
result
Tail of the Gorge (pm) Masters Men 1x 1:41 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Victoria City RC (Alexander, L)
(11:52.81)
Place #2
Victoria City RC (Kozel, K)
(12:44.66)
Place #3
Unaffiliated (USA) (Sternagel, R)
(13:05.22)
Place #4
Vancouver Rowing Club (WALSH, K)
(13:06.07)
Place #5
Nanaimo Rowing Club (Morgan, I)
(13:11.51)
Place #6
College Club Seattle (Alspaugh, R)
(13:12.86)
58
result
Tail of the Gorge (pm) Masters Men 1x 1:41 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #7
Vancouver Rowing Club (Nunez, R)
(13:43.64)
Place #8
Victoria City RC (Hume, J)
(13:46.65)
Place #9
Victoria City RC (Bolduc, J)
(14:04.78)
Place #10
False Creek Rowing Club (Lewis, H)
(14:08.17)
Place #11
Vancouver Rowing Club (bailie, J)
(14:30.49)
 
57
result
Tail of the Gorge (pm) Masters Women 2x 1:40 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Victoria City RC (Savage, L)
(12:43.94)
Place #2
Victoria City RC (humphries, m)
(13:01.6)
Place #3
Vancouver Rowing Club (Bailie, R)
(13:22.5)
Place #4
Deep Cove Rowing Club (Moore, W)
(14:16.46)
Place #5
Vancouver Rowing Club (Fox, K)
(14:29.09)
Place #6
Vancouver Rowing Club (Charlston, A)
(14:30.42)
57
result
Tail of the Gorge (pm) Masters Women 2x 1:40 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #7
Vancouver Rowing Club (Natha, S)
(14:36.22)
Place #8
Calgary Rowing Club (Kirker, C)
(14:38.68)
Place #9
Nanaimo Rowing Club (Cox, S)
(15:07.95)
Place #10
Vancouver Rowing Club (Cotter, B)
(16:22.32)
Place #11
Calgary Rowing Club (Swanson, F)
(18:34.15)
 
56
result
Tail of the Gorge (pm) Open Women 2x 1:39 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Saskatoon Rowing Club (Matai, L)
(12:20.75)
Place #2
Delta Deas Rowing Club (Anderson, H)
(12:40.4)
Place #3
Victoria City RC (Wardell, S)
(12:45.43)
Place #4
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
(13:02.64)
Place #5
Thunder Rowing Crew (Franke, E)
(13:09.32)
Place #6
Nanaimo Rowing Club (Stewart, M)
(13:10.99)
56
result
Tail of the Gorge (pm) Open Women 2x 1:39 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #7
Calgary Rowing Club (Botterill, C)
(13:30.93)
Place #8
Seattle Preparatory School (Frauenheim, M)
(13:31.88)
Place #9
Victoria City RC (White, I)
(13:34.15)
Place #10
Deep Cove Rowing Club (Ramvall, M)
(13:39.54)
Place #11
Deep Cove Rowing Club (Wein, M)
(13:52.38)
Place #12
Thunder Rowing Crew (Stuart, L)
(13:53.34)
56
result
Tail of the Gorge (pm) Open Women 2x 1:39 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #13
Delta Deas Rowing Club (Desrochers, M)
(13:56.63)
Place #14
Seattle Preparatory School (Brecht, L)
(13:58.1)
Place #15
Delta Deas Rowing Club (VanTil, N)
(14:04.57)
Place #16
Delta Deas Rowing Club (Lawrence, J)
(14:25.07)
Place #17
Seattle Preparatory School (Maul, L)
(14:57.05)
Place #18
Seattle Preparatory School (Smirl, E)
(15:31.82)
56
result
Tail of the Gorge (pm) Open Women 2x 1:39 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #19
Seattle Preparatory School (HILL, C)
(16:06.82)
Place #20
Seattle Preparatory School (Sarmiento Velasco, A)
(16:15.79)
       
55
result
Tail of the Gorge (pm) Masters Mixed 4x- 1:38 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Gorge Narrows Rowing Club (Crawley, K)
(11:08.78)
Place #2
Deep Cove Rowing Club (Westfall, R)
(11:44.71)
Place #3
Victoria City RC (Blundon, P)
(11:50.78)
Place #4
Delta Deas Rowing Club (Williams, K)
(11:52.14)
Place #5
Gorge Narrows Rowing Club (Berk, A)
(11:58.69)
Place #6
Maple Bay Rowing Club (Tull, R)
(12:03.17)
55
result
Tail of the Gorge (pm) Masters Mixed 4x- 1:38 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #7
Calgary Rowing Club (Murin, W)
(12:09.52)
Place #8
Calgary Rowing Club (Pedenko, K)
(12:23.56)
Place #9
Calgary Rowing Club (Steudler, C)
(13:02.88)
Place #10
Calgary Rowing Club (Perozak, i)
(13:03.93)
Place #11
Gorge Narrows Rowing Club (Bigauskas, R)
(13:44.04)
 
54
result
Tail of the Gorge (pm) Open Novice Women 8+ 1:37 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Vancouver Rowing Club (Sharp, M)
(13:17.89)
Place #2
University of Victoria ()
(13:54.44)
       
53
result
Tail of the Gorge (pm) Masters Men 4x- 1:36 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Bainbridge Island Rowing (Stewart, M)
(11:17.26)
Place #2
Gorge Narrows Rowing Club (Chung, L)
(11:27.33)
Place #3
Victoria City RC (Wilhelm, A)
(11:43.05)
Place #4
Deep Cove Rowing Club (Chow, K)
(11:48.77)
   
52
result
Tail of the Gorge (pm) Open Men 4+ 1:35 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Seattle Preparatory School (Gellock, S)
(11:37.14)
Place #2
Corvallis Rowing Club (MacEwan, K)
(13:09.52)
       
51
result
Tail of the Gorge (pm) Under 19 Men 4x+ 1:34 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
St. George's School (Fung, E)
(11:41.77)
Place #2
Shawnigan Lake School (von Rosen, S)
(12:28.08)
Place #3
Seattle Preparatory School (Beer, M)
(12:58.19)
Place #4
St. George's School (Sinclair, A)
(14:16.38)
Place #5
Seattle Preparatory School (Randall, C)
(15:53.93)
 
50
result
Tail of the Gorge (pm) Under 19 Men 4x- 1:33 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Calgary Rowing Club (Chantler, J)
(10:34.07)
Place #2
St. George's School (Mak, I)
(10:55.94)
Place #3
St. George's School (Tung, A)
(11:05.45)
Place #4
Nanaimo Rowing Club (Rogers, P)
(11:31.78)
Place #5
Deep Cove Rowing Club (Magrath, S)
(11:37.81)
Place #6
Seattle Preparatory School (Dennehy, N)
(11:40.1)
50
result
Tail of the Gorge (pm) Under 19 Men 4x- 1:33 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #7
Vancouver Rowing Club (Kischer, T)
(12:58.5)
Place #8
Maple Bay Rowing Club (Hussey, M)
(13:14.19)
       
49
result
Tail of the Gorge (pm) Open Men 4x- 1:32 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Delta Deas Rowing Club (Ketter, J)
(10:52.13)
Place #2
University of Victoria (Attridge, C)
(12:42.97)
       
48
result
Tail of the Gorge (pm) Under 19 Men 8+ 1:31 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Victoria City RC (Workman, W)
(10:39.81)
Place #2
Thunder Rowing Crew (Diaz, G)
(11:06.27)
Place #3
St. George's School (Fitzpatrick, K)
(12:48.25)
     
47
result
Tail of the Gorge (pm) Open JV Men 8+ 1:30 pm, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
University of British Columbia (Little, R)
(9:55.13)
Place #2
University of Victoria (Ross, H)
(10:36.12)
Place #3
University of Victoria (Murray-Coplen, N)
(11:22.32)
     
46
result
Tail of the Gorge (am) Masters Mixed 2x 11:13 am, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
Maple Bay Rowing Club (Thibodeau, K)
(13:38.29)
Place #2
Pocock Rowing Center (Cock, L)
(13:43.32)
Place #3
Calgary Rowing Club (Cordner, A)
(13:54.57)
Place #4
Gorge Narrows Rowing Club (Vermegen, S)
(14:28.24)
Place #5
Calgary Rowing Club (Kirker, C)
(14:45.59)
Place #6
Deep Cove Rowing Club (Westfall, R)
(15:20.71)
45
result
Tail of the Gorge (am) Open Men 1x 11:12 am, 20 Oct 2019, PDT Time trial
Place #1
University of Victoria (Brodeur, L)
(13:14.28)
Place #2
Victoria City RC (MacDonald, S)
(13:22.44)
Place #3
University of Victoria (MacDougall, J)
(13:30.37)
Place #4
Thunder Rowing Crew (Kanwal, R)
(13:40.95)
Place #5
Victoria City RC (Bolink, D)
(14:16.37)
Place #6
Calgary Rowing Club (Mills, A)
(14:22.24)
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

47 records. Export as CSV