logo

Elk Lake Spring Regatta 2020


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7 Place 8
44
result
Saturday Open JV Men 4+ 4:02 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
University of Victoria () (ex)
jv 4+
(6:54.44)
St. George's School (French, K)
jv 4+
(7:11.27)
St. George's School (Fung, E)
jv 4+
(7:14.12)
Oregon Rowing Unlimited (Bancroft, J)
jv 4+
(8:04.21)
       
43
result
Saturday Open Women 1x 3:54 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
Western Rowing Club (Kennedy, S)
(7:54.12)
National Training Centre (Mara, T)
(8:00.37)
Victoria City RC (Mikolajewski, K)
(8:35.27)
         
42
result
Saturday Open Men 2- 3:46 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
National Training Centre (Lattimer, M)
(6:23.98)
National Training Centre (Buczek, J)
(6:25.35)
National Training Centre (Langerfeld, K)
(6:28.38)
National Training Centre (Stone, G)
(6:30)
National Training Centre (Copp, M)
(6:44.59)
University of British Columbia (Kemper, J)
(7:12.02)
   
41
result
Saturday Open Men 2- 3:38 pm, 7 Mar 2020, PST Final B
University of British Columbia (van Gessel, S)
(6:56.46)
Victoria City RC (Keane, L)
(6:58.18)
University of British Columbia (Beach, R)
(7:00.18)
University of British Columbia (Wall, B)
(7:07.99)
University of British Columbia (Schmidt, Q)
(7:13.18)
Victoria City RC (Marcovitz, O)
(7:18.18)
   
40
result
Saturday Open Men 2- 3:30 pm, 7 Mar 2020, PST Final C
University of British Columbia (Anderson, M)
(7:21.57)
University of British Columbia (Della Siega, A)
(7:24.2)
University of Victoria (Phillips, J)
(7:31.76)
University of British Columbia (O'Brien La Prairie, H)
(7:41.01)
University of Victoria (Laird, G)
(7:47.51)
     
39
result
Saturday Under 19 Women 2- 3:22 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
Victoria City RC (Hallett, C)
(8:23.65)
Victoria City RC (Jones, S)
(8:27.89)
Nanaimo Rowing Club (Mulcahy, M)
(9:08.37)
Oregon Rowing Unlimited (Yeigh, E)
(9:19.77)
       
38
result
Saturday Under 19 Men 1x 3:14 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
Oregon Rowing Unlimited (Altucher, A)
(7:41.38)
St. George's School (Luo, F)
(7:55.34)
Oregon Rowing Unlimited (Hathaway, W)
(8:01.18)
St. Michaels University School (Hodgins, L)
(8:02.84)
Victoria City RC (White, K)
(8:19.62)
Oregon Rowing Unlimited (Beremski, I)
(9:02.2)
   
37
result
Saturday Under 19 Men 1x 3:06 pm, 7 Mar 2020, PST Final B
Victoria City RC (howard, o)
(8:25.65)
Thunder Rowing Crew (Wale, M)
(8:29.2)
Oregon Rowing Unlimited (Zimmermann, M)
(8:31.66)
Victoria City RC (Morahan, R)
(8:33.96)
Thunder Rowing Crew (Deighton, N)
(8:57.1)
     
36
result
Saturday Open Men 1x 2:58 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
National Training Centre (Smith, G) (ex)
(7:11.32)
National Training Centre (king, j)
(7:14.6)
National Training Centre (Gadsdon, L)
(7:18.84)
Victoria City RC (Bernst, A)
(7:22.52)
University of Victoria (Brodeur, L)
(7:31.38)
University of Victoria (Garcia, S)
(7:37.31)
National Training Centre (Jones, T)
(7:41.1)
 
35
result
Saturday Open Men 1x 2:50 pm, 7 Mar 2020, PST Final B
University of Victoria (Perry, T)
(7:21.36)
University of Victoria (Simpson, W)
(7:21.76)
National Training Centre (Zeeman, C)
(7:33.23)
Victoria City RC (Keane, M)
(7:46.13)
Victoria City RC (Blaskovich, G)
(7:49.64)
     
34
result
Saturday Open Women 2- 2:42 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
National Training Centre (Moffatt, J)
W2-
(6:52.53)
National Training Centre (Filmer, C)
(6:55.82)
University of Victoria (mcculloch, d)
(7:17.45)
University of British Columbia (Clark, K)
(7:21.07)
University of Victoria (Balooch, L)
(7:24)
University of British Columbia (Lindsay, J)
(7:30.72)
University of Victoria (gilbert, v)
(7:42.2)
 
33
result
Saturday Open Women 2- 2:34 pm, 7 Mar 2020, PST Final B
University of British Columbia (Goodwin-Wilson, A)
(7:28.16)
University of British Columbia (Tancon, J)
(7:35.1)
Victoria City RC (Jones, S)
(7:41.6)
University of British Columbia (Dart, E)
(7:44.32)
       
32
result
Saturday Under 19 Men 2- 2:26 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
St. George's School (Maijer, E)
(7:14.86)
St. George's School (Franke, A)
(7:17.14)
           
31
result
Saturday Under 19 Women 1x 2:18 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
Deep Cove Rowing Club (Paterson, E)
(8:01.96)
Victoria City RC (Fraser, S)
(8:19.33)
Maple Bay Rowing Club (Stemler, E)
(8:31.07)
Thunder Rowing Crew (Liu, E)
(8:32.03)
St. Michaels University School (Rolfe, F)
(8:34.38)
Victoria City RC (Paul, A)
(8:37.41)
   
30
result
Saturday Open Lwt Men 1x 2:10 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
University of British Columbia (Rybkin, I)
(7:13.13)
University of British Columbia (Nadeau, M)
(7:13.45)
University of Victoria (Seshadri, S)
(7:19.37)
Nanaimo Rowing Club (Matthew, G)
(7:24.3)
University of British Columbia (Graham, H)
(7:28.18)
Victoria City RC (Thomas, S)
(7:35.66)
   
29
result
Saturday Under 17 Women 4x+ 2:02 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
Thunder Rowing Crew (Diaz, G)
(7:28.09)
Gorge Narrows Rowing Club (Keay, M)
(7:34.15)
Oregon Rowing Unlimited (Beremski, M)
(7:41.71)
St. Michaels University School (Yee, S) (ex)
4+
(7:51.19)
Victoria City RC (Regosa, S)
(8:00.89)
Victoria City RC (Bezeau, J)
(8:10.07)
   
28
result
Saturday Open 3V Men 8+ 1:54 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
University of Victoria () (ex)
(6:32.23)
University of British Columbia (Arciszewski, A)
(6:38.22)
           
27
result
Saturday Open JV Women 8+ 1:46 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
University of British Columbia (Spinks, N)
(6:52.38)
University of Victoria (casper, k)
(6:56.2)
           
26
result
Saturday Open Men 4x- 1:38 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
Victoria City RC (Thomas, S)
(6:27.24)
Victoria City RC (Bolink, D)
(6:29.49)
           
25
result
Saturday Under 17 Men 4x+ 1:30 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
Thunder Rowing Crew (Diaz, G)
(6:49.88)
Gorge Narrows Rowing Club (Keay, M)
(7:06.49)
St. George's School (French, K)
(7:10.3)
St. George's School (Hughes, J)
(7:30.3)
Oregon Rowing Unlimited (Bancroft, J)
(7:32.97)
Maple Bay Rowing Club (Bennett, M)
(8:01.57)
   
24
result
Saturday Under 19 Women 2x 1:22 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
Deep Cove Rowing Club (Paterson, E)
(7:32.4)
Nanaimo Rowing Club (Duifhuis, M)
(7:48.47)
Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S)
(7:52.85)
Victoria City RC (Wardell, S)
(8:01.12)
Oregon Rowing Unlimited (Konicke, M)
(8:01.95)
Gorge Narrows Rowing Club (Gwillim, G)
(8:08.22)
   
23
result
Saturday Under 19 Women 2x 1:14 pm, 7 Mar 2020, PST Final B
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
(8:17.18)
Oregon Rowing Unlimited (Beremski, M)
(8:19.9)
St. Michaels University School (Furey, T)
(8:26.36)
Victoria City RC (Benwell, J)
(8:28.07)
Oregon Rowing Unlimited (Edwards, A)
(8:30.9)
St. Michaels University School (Knezevic, I)
(8:31.34)
   
22
result
Saturday Under 19 Women 2x 1:06 pm, 7 Mar 2020, PST Final C
Victoria City RC (Kuromi, J)
(8:49.34)
St. Michaels University School (Jiang, K)
(8:53.81)
St. Michaels University School (Chow, J)
(9:02.29)
Oregon Rowing Unlimited (Benevento, G)
(9:16.67)
Oregon Rowing Unlimited (Fleck, K)
(9:29.86)
Gorge Narrows Rowing Club (Taylor, S)
(9:41.71)
   
21
result
Saturday Masters Men 4x- 12:58 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
Victoria City RC (Wilkinson, D)
(3:37.65)
Nanaimo Rowing Club (Rutherford, C)
(4:03.01)
           
20
result
Saturday Under 15 Women 2x 12:50 pm, 7 Mar 2020, PST Final A
Maple Bay Rowing Club (Prokopchuk, A)
(4:55.55)
Maple Bay Rowing Club (Bennett, M)
(5:14.04)
Victoria City RC (Stevens, E)
(5:25.09)
Maple Bay Rowing Club (Beck, C)
(6:02.34)
Victoria City RC (Widdifield, M)
(6:21.12)
     
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

50 records. Export as CSV