logo

Elk Lake Spring Regatta 2020


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7 Place 8
73
result
Sunday Under 19 Men 4+ 2:30 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
St. George's School (French, K) (ex)
event 56
(6:32)
National Training Centre (Kit, K) (ex)
(6:37.73)
Victoria City RC (Workman, W)
(6:47.16)
Oregon Rowing Unlimited (Bancroft, J)
(6:59.67)
St. George's School (Fung, E)
(7:02.51)
Victoria City RC (Cunningham, C)
(7:06.74)
St. George's School (Hughes, J)
(7:09.53)
 
72
result
Sunday Under 17 Women 2x 2:20 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Franke, E)
(8:00.15)
Victoria City RC (Roles, M)
(8:04.62)
Oregon Rowing Unlimited (Whildin, K)
(8:06.13)
Gorge Narrows Rowing Club (Ross, A)
(8:10.16)
Thunder Rowing Crew (Chong, S)
(8:17.58)
     
71
result
Sunday Under 17 Women 2x 2:10 pm, 8 Mar 2020, PDT Final B
Maple Bay Rowing Club (bennett, t)
(8:59.95)
Maple Bay Rowing Club (Lazenby, A)
(9:24.91)
Gorge Narrows Rowing Club (bishop, m)
(12:14.24)
         
70
result
Sunday Open Novice Women 4x- 2:00 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
University of Victoria (speirs, a)
(7:53.2)
Oregon Rowing Unlimited (Metcalf, L)
(8:14.54)
Gorge Narrows Rowing Club (Phillips, R)
(8:25.63)
St. Michaels University School (Sugar, S)
(8:34.1)
St. Michaels University School (Narte, R)
(8:38.77)
     
69
result
Sunday Open Men 8+ 1:50 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
University of British Columbia (Ye, P)
(5:44)
University of Victoria (Murray-Coplen, N)
(5:45)
University of British Columbia (Little, R)
(5:50.34)
National Training Centre () (ex)
(5:56.85)
University of Victoria (Chan, A)
(6:03.49)
     
68
result
Sunday Under 19 Men 8+ 1:40 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
Victoria City RC (Workman, W)
(5:58.36)
St. George's School (Fung, E)
(6:05.49)
National Training Centre (Kit, K) (ex)
(6:10.51)
St. George's School (French, K)
(6:22.49)
Gorge Narrows Rowing Club (Taylor, S)
(6:45.38)
     
67
result
Sunday Open JV Women 4+ 1:30 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
University of Victoria (Zachariah, O)
(7:08.04)
University of British Columbia (Fahey, J)
(7:08.59)
University of Victoria (angelilo, n)
(7:22)
University of British Columbia (Schuster, V)
(7:24.16)
       
66
result
Sunday Under 19 Women 4+ 1:20 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
St. Michaels University School (Sugar, S)
(7:44.08)
St. Michaels University School (khoo, a)
(7:49.53)
St. Michaels University School (Yee, S)
(8:10.82)
         
65
result
Sunday Under 15 Mixed 4x+ 12:10 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
Victoria City RC () (ex)
u15 mix 4x
(3:34.91)
Victoria City RC () (ex)
u15 mix 4x
(4:13.07)
Maple Bay Rowing Club (bennett, t)
(4:17.46)
Victoria City RC (Widdifield, M)
(4:18.29)
Gorge Narrows Rowing Club (Keay, M)
(4:32.29)
Victoria City RC (Stevens, E)
(4:39.88)
   
64
result
Sunday Under 17 Men 2x 12:00 pm, 8 Mar 2020, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Shen, R)
(6:54.69)
Victoria City RC (Keeler, R)
(7:01.03)
Nanaimo Rowing Club (Rogers, W)
(7:08.34)
Thunder Rowing Crew (Ferrier, Q)
(7:09.32)
Gorge Narrows Rowing Club (Crowle, H)
(7:14.59)
Gorge Narrows Rowing Club (Reist, J)
(7:27.87)
   
63
result
Sunday Under 17 Men 2x 11:50 am, 8 Mar 2020, PDT Final B
Oregon Rowing Unlimited (Schoewe, G)
(7:16.3)
St. Michaels University School (Strasser, F)
(7:22.15)
St. George's School (Choi, J)
(7:27.88)
Gorge Narrows Rowing Club (Neufeld, C)
(7:54.61)
Maple Bay Rowing Club (Batty, C)
(7:59.1)
St. George's School (Li, R)
(8:02.75)
   
62
result
Sunday Under 17 Men 2x 11:40 am, 8 Mar 2020, PDT Final C
Victoria City RC (Scott, J)
(7:51.26)
St. George's School (Good, O)
(7:58.72)
Victoria City RC (Stancill, Q)
(8:07.93)
St. George's School (He, Z)
(8:15.39)
       
61
result
Sunday Under 19 Women 4x- 11:30 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S)
(6:55.77)
Victoria City RC (Kuromi, J)
(6:58.7)
Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E)
(6:59.49)
Oregon Rowing Unlimited (Konicke, M)
(7:00.62)
Victoria City RC (Fraser, S)
(7:07.82)
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
(7:13.39)
   
60
result
Sunday Open Women 2x 11:20 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
National Training Centre (Kit, K)
(6:56.24)
University of Victoria (Gelineau, E)
(7:36.98)
Victoria City RC (Garry, E)
(7:41.27)
University of Victoria (hallman, z)
(7:48.61)
Victoria City RC (Chantler, M)
event 41
(7:51.21)
     
59
result
Sunday Open Lwt Men 2x 11:10 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
University of British Columbia (Rybkin, I)
(6:35.86)
University of Victoria (Seshadri, S) (ex)
(6:42.32)
University of British Columbia (Courteau-Godmaire, H)
(6:47.87)
         
58
result
Sunday Masters Men 1x 11:00 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
Victoria City RC (Hume, J)
(4:00.18)
Victoria City RC (Bolduc, J)
(4:24.79)
           
57
result
Sunday Open Lwt Women 2x 10:50 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Diaz, G)
(7:49.84)
Victoria City RC (Ghesquiere, C) (ex)
(8:05.09)
           
56
result
Sunday Open Men 4- 10:40 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
National Training Centre (Buczek, J)
(5:20.38)
Victoria City RC (Bernst, A)
(5:35.24)
University of Victoria (Seshadri, S)
(5:58.55)
University of Victoria (Harold, J)
(5:58.89)
University of Victoria (Laird, G)
(6:06.82)
     
55
result
Sunday Under 19 Women 8+ 10:30 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
Victoria City RC (Cunningham, C)
(6:34.68)
St. Michaels University School (Yee, S)
(6:46.95)
Gorge Narrows Rowing Club (Taylor, S)
(6:50.52)
St. Michaels University School (khoo, a)
(6:56.39)
Victoria City RC () (ex)
(7:06.51)
     
54
result
Sunday Under 19 Men 2x 10:20 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Brown, E)
(6:28.22)
Victoria City RC (DesBrisay, J)
(6:31.94)
Oregon Rowing Unlimited (Hathaway, W)
(6:33.69)
St. George's School (Ma, E)
(6:44.03)
Oregon Rowing Unlimited (Zimmermann, M)
(6:47.71)
Thunder Rowing Crew (Sowle, H)
(6:58.97)
   
53
result
Sunday Under 19 Men 2x 10:10 am, 8 Mar 2020, PDT Final B
Nanaimo Rowing Club (Rogers, P)
(6:50.87)
Victoria City RC (Walden, M)
(6:52.61)
Thunder Rowing Crew (Wale, M)
(7:07.39)
Oregon Rowing Unlimited (Sawicki, L)
(7:08.01)
Gorge Narrows Rowing Club (Aitken, K)
(7:14.37)
     
52
result
Sunday Under 19 Men 2x 10:00 am, 8 Mar 2020, PDT Final C
Victoria City RC (Demers-Kovacs, A)
(7:11.62)
Gorge Narrows Rowing Club (Dickau, H)
(7:20.34)
           
51
result
Sunday Open Novice Men 4x- 9:50 am, 8 Mar 2020, PDT Final A
Victoria City RC (Mischuk, M)
(6:47.11)
St. Michaels University School (Strasser, F)
(7:29.47)
Gorge Narrows Rowing Club (Jakobsen, J)
(8:11.79)
         
50
result
Sunday Under 19 Women 4x- 9:40 am, 8 Mar 2020, PDT Heat 2
3 to Final
Gorge Narrows Rowing Club (Faubert, S)*
(6:55.22)
Victoria City RC (Fraser, S)*
(7:02.85)
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)*
(7:10.31)
Oregon Rowing Unlimited (Yeigh, E)
(7:33.17)
       
49
result
Sunday Under 19 Women 4x- 9:30 am, 8 Mar 2020, PDT Heat 1
3 to Final
Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E)*
(6:54.59)
Oregon Rowing Unlimited (Konicke, M)*
(6:55.63)
Victoria City RC (Kuromi, J)*
(7:08.83)
Victoria City RC (Bird, A)
(7:17.69)
       
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

33 records. Export as CSV