logo

Brentwood Regatta 2022


 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
122
result
Sunday B Under 17 Lwt63 Women 4+ 11:26 am, 1 May 2022, PDT Final A
Oregon Rowing Unlimited (Brunkow, K)
(0:00)
Victoria City RC (Protz, T)
(0:07.31)
St. Michaels University School (Chow, J)
(0:08.09)
Green Lake Rowing Club (McNelis, L)
(0:20.66)
Green Lake Rowing Club (Kendall, E)
(0:28.74)
Shawnigan Lake School (Douglas, O)
(1:13.94)
 
121
result
Sunday B Under 17 Lwt72 Men 4+ 11:18 am, 1 May 2022, PDT Final A
Vancouver College (Poston, A)
(0:00)
Brentwood College School (Nguyen, C)
(0:06.36)
Oregon Rowing Unlimited (Whildin, K)
(0:08.37)
Brentwood College School (Klestil, A)
(0:09.59)
Vancouver College (Chau, E)
(0:21.12)
St. George's School (Demianczuk, J)
(0:32.74)
 
120
result
Sunday B Under 17 Lwt72 Men 4+ 11:10 am, 1 May 2022, PDT Final B
Shawnigan Lake School (Lupton, O)
(5:56.3)
St. George's School (Ho, O)
(5:56.88)
St. Michaels University School (Aubertin, J)
(6:04.78)
       
119
result
Sunday B Under 19 JV Women 4+ 11:02 am, 1 May 2022, PDT Final A
Green Lake Rowing Club (Ryter, E)
(0:00)
Green Lake Rowing Club (Moxey, I)
(0:06.81)
Holy Names Academy (Kurtz, L)
(0:13.52)
St. Michaels University School (Sugar, S)
(0:29.06)
Holy Names Academy (Keshav, A)
(0:32.62)
Victoria City RC (Mukuhanana, T)
(0:37)
 
118
result
Sunday B Under 19 JV Men 4+ 10:54 am, 1 May 2022, PDT Final A
Vancouver College (Wicken, I)
(0:00)
Green Lake Rowing Club (Wu, E)
(0:09.53)
St. Michaels University School (Tam, C)
(0:26.15)
Brentwood College School (Klestil, A)
(0:39.41)
Brentwood College School (Kimberly, C)
(1:25.85)
   
117
result
Sunday B Under 19 Lwt63 Women 2x 10:46 am, 1 May 2022, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Chow, K)
(6:01.72)
Thunder Rowing Crew (Mayer-Traynor, C)
(6:11.32)
Thunder Rowing Crew (Baxendale, M)
(6:16.07)
Victoria City RC (watson, k)
(6:23.75)
Shawnigan Lake School (Cable, A)
(6:29.02)
Salt Spring Island Rowing Club (Wilson, M)
(7:08.62)
 
115
result
Sunday B Under 19 Lwt72 Men 2x 10:30 am, 1 May 2022, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Turner, L)
(5:25.45)
Thunder Rowing Crew (Kalheim, Q)
(5:29.54)
Vancouver College (Koch, G)
(5:29.8)
Nanaimo Rowing Club (Rogers, p)
(5:35.67)
Vancouver Rowing Club (Clark, J)
(5:40.44)
Brentwood College School (Dahlstrom, T)
(5:48.67)
 
114
result
Sunday B Under 19 Lwt72 Men 2x 10:22 am, 1 May 2022, PDT Final B
Claremont Sports Institute (Dutchak, C)
(5:50.68)
Oregon Rowing Unlimited (Selwood, J)
(6:02.39)
Victoria City RC (Seding, L)
(6:04.79)
Shawnigan Lake School (Edgson, T)
(6:05.15)
Shawnigan Lake School (Liu, A)
(6:40.74)
   
113
result
Sunday B Under 19 Women 4+ 10:14 am, 1 May 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Green, S)
(5:25.49)
Holy Names Academy (Turcotte, F)
(5:34.16)
Oregon Rowing Unlimited (Brunkow, K)
(5:39.37)
Green Lake Rowing Club (Kendall, E)
(5:42.29)
Holy Names Academy (Erbstein, P)
(5:42.93)
Green Lake Rowing Club (SWEENEY, L)
(5:54.15)
 
112
result
Sunday B Under 19 Women 4+ 10:06 am, 1 May 2022, PDT Final B
St. Michaels University School (Yee, S)
(6:00.32)
Shawnigan Lake School (Monroy, M)
(6:05.71)
Holy Names Academy (Pearlstein, C)
(6:08.4)
Maple Bay Rowing Club (Preikshot, S)
(6:10.84)
Brentwood College School (Rauschen, A)
(6:14.62)
   
111
result
Sunday B Under 19 Men 4+ 9:58 am, 1 May 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Bezeau, J)
(4:58)
St. Michaels University School (Sugar, S)
(5:03)
Green Lake Rowing Club (Kulinich, T)
(5:06.44)
Vancouver College (Lui, E)
(5:12.46)
Brentwood College School (Lalonde, E)
(5:13.16)
Claremont Sports Institute (Schlatter, S)
(5:15.74)
Shawnigan Lake School (Pickens, J)
(5:35.65)
109
result
Sunday B Under 17 Women 4+ 9:42 am, 1 May 2022, PDT Final A
Holy Names Academy (Kurtz, L)
(5:46.21)
Maple Bay Rowing Club (Dingelday, E)
(5:54.02)
Brentwood College School (Wallace, A)
(6:02.11)
St. Michaels University School (Chow, J)
(6:06.19)
Brentwood College School (Maiorino, A)
(6:08.72)
Green Lake Rowing Club (Ryter, E)
(6:15.9)
 
108
result
Sunday B Under 17 Women 4+ 9:34 am, 1 May 2022, PDT Final B
Victoria City RC (Protz, T)
(6:06.42)
Holy Names Academy (Rataezyk, L)
(6:11.71)
Shawnigan Lake School (Oldfield, D)
(6:27.14)
Holy Names Academy (McGrath, D)
(6:33.29)
     
107
result
Sunday B Under 17 Men 4+ 9:26 am, 1 May 2022, PDT Final A
Brentwood College School (Eckenstein, N)
(5:15.19)
Victoria City RC (Paul, O)
(5:22.71)
St. Michaels University School (Aubertin, J)
(5:25.57)
Shawnigan Lake School (Lupton, O)
(5:26.15)
Vancouver College (Duffy, O)
(5:30.58)
Green Lake Rowing Club (Ryman, J)
(5:38.09)
 
106
result
Sunday B Under 17 Men 4+ 9:18 am, 1 May 2022, PDT Final B
Green Lake Rowing Club (Krag, N)
(5:21.4)
Brentwood College School (Kimberly, C)
(5:46.68)
         
105
result
Sunday B Under 19 JV Women 8+ 9:10 am, 1 May 2022, PDT Final A
Green Lake Rowing Club (Ryter, E)
(5:14.12)
Green Lake Rowing Club (SWEENEY, L)
(5:26.95)
Holy Names Academy (Pearlstein, C)
(5:31.33)
Holy Names Academy (Keshav, A)
(5:41.44)
Victoria City RC (How, D)
(5:44.79)
Brentwood College School (Rauschen, A)
(5:59.07)
 
104
result
Sunday B Under 19 JV Men 8+ 9:02 am, 1 May 2022, PDT Final A
Green Lake Rowing Club (Moxey, I)
(4:48.19)
Green Lake Rowing Club (Ryman, J)
(5:10.8)
         
103
result
Sunday B Under 19 Lwt63 Women 4+ 8:54 am, 1 May 2022, PDT Final A
St. Michaels University School (Yee, S)
(5:56.94)
Shawnigan Lake School (Monroy, M)
(6:16.87)
         
102
result
Sunday B Under 19 Lwt72 Men 4+ 8:46 am, 1 May 2022, PDT Final A
Vancouver College (Koch, R)
(5:20.74)
St. Michaels University School (Sugar, S)
(5:31.15)
Shawnigan Lake School (Lupton, O)
(5:44.48)
       
101
result
Sunday B Under 17 Lwt63 Women 8+ 8:38 am, 1 May 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Protz, T)
(5:51.73)
St. Michaels University School (Tam, C)
(5:53.47)
Green Lake Rowing Club (Gamboa, R)
(6:04.43)
Shawnigan Lake School (Fernandez, F)
(6:54.12)
     
100
result
Sunday B Under 17 Lwt72 Men 8+ 8:30 am, 1 May 2022, PDT Final A
Vancouver College (Braim, A)
(0:00)
St. George's School (Demianczuk, J)
(0:02.18)
Brentwood College School (Nguyen, C)
(0:09.76)
Vancouver College (Bonavente, M)
(0:14.53)
Victoria City RC (Mukuhanana, T)
(0:14.69)
Shawnigan Lake School (Nolan, L)
(0:56.36)
 
99
result
Sunday A Under 19 Women 2x 8:20 am, 1 May 2022, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Franke, E)
(6:06.81)
Vancouver Rowing Club (Cooperwilliams, G)
(6:16.8)
Oregon Rowing Unlimited (Scogna, Z)
(6:18.83)
Seattle Scullers (Bylund, M)
(6:21.91)
Salt Spring Island Rowing Club (Clarke, Z)
(6:26.58)
Brentwood College School (Hockin, C)
(6:34.51)
 
98
result
Sunday A Under 19 Women 2x 8:12 am, 1 May 2022, PDT Final B
Claremont Sports Institute (Steckhan, C)
(6:20.56)
Victoria City RC (Capelli Da Silva, S)
(6:35.03)
Holy Names Academy (Sullivan, E)
(6:44.22)
Nanaimo Rowing Club (Mckenzie, L)
(6:59.78)
Holy Names Academy (Howe, O)
(7:15.92)
   
97
result
Sunday A Under 19 Men 2x 8:04 am, 1 May 2022, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Geisler, F)
(5:16.84)
Oregon Rowing Unlimited (Zimmermann, M)
(5:19.46)
Thunder Rowing Crew (Morden, T)
(5:21.51)
Shawnigan Lake School (Howard, B)
(5:23.9)
Burton Beach Rowing Club (Grant, S)
(5:33.9)
Seattle Scullers (Finch, O)
(5:37.02)
 
96
result
Sunday A Under 19 Men 2x 7:56 am, 1 May 2022, PDT Final B
Thunder Rowing Crew (Tate, E)
(5:34.5)
Oregon Rowing Unlimited (Krain, A)
(5:34.88)
Brentwood College School (Fu, A)
(5:39.88)
Shawnigan Lake School (Hall, G)
(5:44)
Vancouver Rowing Club (Collier, N)
(5:46.18)
Nanaimo Rowing Club (Rogers, W)
(5:48.78)
 
 
  Page 1/2Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

32 records. Export as CSV

If appropriate, the next race for a crew is shown as race number, race type, lane number.