logo

Shawnigan Lake Regatta 2022


 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
70
result
Sunday Under 17 Novice Women 2x 5:45 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Victoria City RC (Turner, M)*
(8:20.06)
Place #2
Brentwood College School (Goodall, S)*
(8:29.94)
Place #3
Crofton House School (Franke, N)*
(8:37.66)
Place #4
St. Michaels University School (Dietrich, M)*
(8:37.74)
Place #5
Victoria City RC (Thompson, R)*
(8:40.58)
Place #6
Nanaimo Rowing Club (Mckenzie, L)*
(8:50.57)
Place #7
Salt Spring Island Rowing Club (Neish, A)*
(8:50.77)
70
result
Sunday Under 17 Novice Women 2x 5:45 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Victoria City RC (duMonceaux, L)*
(8:54.16)
Place #9
Brentwood College School (Wong, E)*
(8:55.22)
Place #10
Victoria City RC (Mischuk, K)*
(8:55.53)
Place #11
Victoria City RC (Halliday, A)*
(8:59.61)
Place #12
Victoria City RC (Wood, K)*
(9:00.31)
Place #13
Brentwood College School (Therrien, F)
(9:18.75)
Place #14
Vancouver Rowing Club (Bystrom, L)
(9:33.23)
70
result
Sunday Under 17 Novice Women 2x 5:45 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #15
Shawnigan Lake School (Nakayama, C)
(9:50.78)
Place #16
Crofton House School (Borodow, J)
(10:06.2)
Place #17
Victoria City RC (Gibson, A)
(10:25.34)
Place #18
Fort Langley Youth Rowing Society (Amaradasa, O)
(10:34.39)
     
69
result
Sunday Under 17 Novice Men 2x 5:30 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Maple Bay Rowing Club (Price, O)*
(7:49.37)
Place #2
Salt Spring Island Rowing Club (Muscat, P)*
(7:50.47)
Place #3
Victoria City RC (Chang, T)*
(7:57.64)
Place #4
Victoria City RC (Carlson, K)*
(8:06.34)
Place #5
Brentwood College School (Ewart, Q)*
(8:29.92)
Place #6
St. Michaels University School (Jones, C)*
(8:39.47)
Place #7
St. George's School (Lai, C)*
(8:48)
69
result
Sunday Under 17 Novice Men 2x 5:30 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Vancouver Rowing Club (Karim, F)*
(8:55.46)
Place #9
St. George's School (Marchfelder, J)*
(9:04.19)
Place #10
Fort Langley Youth Rowing Society (Newstead, W)*
(9:13.84)
Place #11
Shawnigan Lake School (Alvarez Henonin, A)*
(9:21.96)
Place #12
Victoria City RC (Murray, C)*
(9:35.34)
   
68
result
Sunday Under 17 Men 4x- 5:15 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Thunder Rowing Crew (Orban, D)*
(6:54.13)
Place #2
Victoria City RC (Finer, R)*
(7:03.74)
Place #3
St. George's School (Sjoholm, O)*
(7:07.14)
Place #4
Victoria City RC (Freedman, E)*
(7:09.7)
Place #5
Vancouver College (Kovats, A)*
(7:09.8)
Place #6
Brentwood College School (Ellis-Gray, S)*
(7:13.96)
Place #7
Vancouver Rowing Club (Karim, E)*
(7:15.65)
68
result
Sunday Under 17 Men 4x- 5:15 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Brentwood College School (Kim, A)*
(7:22.29)
Place #9
Vancouver College (Owen, D)*
(7:24.26)
Place #10
Victoria City RC (Bekkker, D)*
(7:34)
Place #11
Fort Langley Youth Rowing Society (Lisser, d)*
(7:37)
Place #12
St. George's School (Lee, M)*
(7:37.66)
Place #13
Shawnigan Lake School (Wang, Z)
(8:04.85)
Place #14
Delta Deas Rowing Club (Burns, k)
(8:10.72)
68
result
Sunday Under 17 Men 4x- 5:15 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #15
Shawnigan Lake School (Andueza, V)
(8:11.87)
           
67
result
Sunday Under 19 Women 2x 5:00 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Thunder Rowing Crew (Franke, E)*
(7:48.52)
Place #2
Brentwood College School (Hockin, C)*
(7:54.55)
Place #3
Victoria City RC (Butterfield, M)*
(7:56.32)
Place #4
Vancouver Rowing Club (Cooperwilliams, G)*
(7:58.94)
Place #5
Claremont Sports Institute (Steckhan, C)*
(8:00.16)
Place #6
Salt Spring Island Rowing Club (Clarke, Z)*
(8:06.25)
Place #7
Brentwood College School (Ewashko, A)*
(8:07.45)
67
result
Sunday Under 19 Women 2x 5:00 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Victoria City RC (Capelli Da Silva, S)*
(8:08.64)
Place #9
Delta Deas Rowing Club (Ure, H)*
(8:10.88)
Place #10
Shawnigan Lake School (Tuttle, A)*
(8:12.3)
Place #11
Nanaimo Rowing Club (Mckenzie, L)*
(8:42.45)
Place #12
Shawnigan Lake School (Herchen, E)*
(9:26.88)
Place #13
Gorge Narrows Rowing Club (Huisman, A)
(10:28.13)
 
66
result
Sunday Under 19 Men 2x 4:45 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Victoria City RC (Peacock, E)*
(6:42.44)
Place #2
Thunder Rowing Crew (Morden, T)*
(6:48.52)
Place #3
Claremont Sports Institute (Geisler, F)*
(6:51.57)
Place #4
St. George's School (Rossi, M)*
(6:56.74)
Place #5
Shawnigan Lake School (Bogdanov, M)*
(7:14.28)
Place #6
Vancouver Rowing Club (Collier, N)*
(7:17.03)
Place #7
Vancouver College (Koch, G)*
(7:17.05)
66
result
Sunday Under 19 Men 2x 4:45 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Victoria City RC (Keogh, N)*
(7:17.12)
Place #9
St. George's School (Tung, A)*
(7:21.65)
Place #10
Brentwood College School (Sebastian, F)*
(7:28.66)
Place #11
Burnaby Lake Rowing Club (Buric, D)*
(7:29.03)
Place #12
Nanaimo Rowing Club (Kurovsky, M)*
(7:30.91)
   
65
result
Sunday Under 19 Lwt72 Men 1x 4:30 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #1
Fort Langley Youth Rowing Society (Battistel, A)*
(7:38.85)
Place #2
Vancouver Rowing Club (Edmonds, K)*
(7:39.72)
Place #3
Claremont Sports Institute (Turner, L)*
(7:39.87)
Place #4
Shawnigan Lake School (Howard, B)*
(7:43.88)
Place #5
Salt Spring Island Rowing Club (Williamson, G)*
(7:47.13)
Place #6
Brentwood College School (Choto-Meuller, K)*
(7:49.5)
Place #7
Nanaimo Rowing Club (Rogers, p)*
(7:53.62)
65
result
Sunday Under 19 Lwt72 Men 1x 4:30 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #8
Claremont Sports Institute (Kim, Y)*
(7:57.47)
Place #9
Delta Deas Rowing Club (McMartin, T)*
(8:01.34)
Place #10
Fort Langley Youth Rowing Society (Scarborough, A)*
(8:18.05)
Place #11
Claremont Sports Institute (Stenstrom, K)*
(8:18.54)
Place #12
Fort Langley Youth Rowing Society (Meads, E)*
(8:19.94)
Place #13
Fort Langley Youth Rowing Society (Davis, C)
(8:28.49)
Place #14
Nanaimo Rowing Club (Kurovsky, M)
(8:33.44)
65
result
Sunday Under 19 Lwt72 Men 1x 4:30 pm, 14 May 2022, PDT Time trial
12 fastest to Finals AB
Place #15
Thunder Rowing Crew (Kalheim, Q)
(9:30.09)
           
64
result
Saturday Under 17 JV Women 4+ 3:40 pm, 14 May 2022, PDT Final A
Brentwood College School (Maiorino, A)
(8:34.71)
Shawnigan Lake School (Oldfield, D)
(9:44.84)
Shawnigan Lake School (Rahkra, S)
(10:08.36)
       
63
result
Saturday Under 17 JV Men 4+ 3:31 pm, 14 May 2022, PDT Final A
Vancouver College (Duffy, O)
(7:27.68)
Brentwood College School (Eckenstein, N)
(7:43.66)
Shawnigan Lake School (Lupton, O)
(7:46.78)
Shawnigan Lake School (Nolan, L)
(9:18.1)
     
62
result
Saturday Under 19 JV Women 4x- 3:22 pm, 14 May 2022, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Klein, N)
(0:00)
Victoria City RC (Somogyi, M)
(0:07.95)
Victoria City RC (Nikkel, E)
(0:37.91)
St. Michaels University School (Brownsey, V)
(0:57.05)
Shawnigan Lake School (Usabiaga, I)
(1:09.68)
Gorge Narrows Rowing Club (Moores, K)
(1:58.79)
 
61
result
Saturday Under 19 JV Men 4x- 3:13 pm, 14 May 2022, PDT Final A
Victoria City RC (Regosa, S)
mixed
(6:47.97)
Claremont Sports Institute (Dutchak, C)
(6:52.04)
St. Michaels University School (Muller, M)
mixed
(6:57.74)
St. Michaels University School (Pressello, O)
(7:03.67)
Victoria City RC (Blue, T)
mixed
(7:06.3)
Nanaimo Rowing Club (Maras-Hilling, E)
mixed
(7:07.4)
 
60
result
Saturday Under 19 JV Men 4x- 3:04 pm, 14 May 2022, PDT Final B
Claremont Sports Institute (Turner, J)
mixed
(7:13.4)
Victoria City RC (Munro, A)
(7:15.66)
Brentwood College School (Ellis-Gray, S)
(7:24.98)
Brentwood College School (Kim, A)
(7:38.35)
St. George's School (Gao, A)
(7:40.4)
Victoria City RC (Chang, T)
mixed
(8:01.53)
 
59
result
Saturday Under 19 JV Men 4x- 2:55 pm, 14 May 2022, PDT Final C
             
58
result
Saturday Under 17 Women 2x 2:46 pm, 14 May 2022, PDT Final A
Claremont Sports Institute (Graham, S)
(8:17.28)
Shawnigan Lake School (Shepherd, E)
(8:42.93)
Nanaimo Rowing Club (Mckenzie, L)
(8:46.37)
Gorge Narrows Rowing Club (Troost, J)
(8:59.15)
Gorge Narrows Rowing Club (Klee, A)
(9:08.09)
   
57
result
Saturday Under 17 Men 2x 2:37 pm, 14 May 2022, PDT Final A
Thunder Rowing Crew (Gomez-Duran, O)
(0:00)
St. George's School (Sjoholm, O)
(0:09.91)
St. George's School (Wittstock, A)
(0:15.92)
Vancouver Rowing Club (Karim, E)
(0:17.34)
Fort Langley Youth Rowing Society (Lisser, d)
(0:36.87)
Burnaby Lake Rowing Club (Buric, L)
composite
(0:41.74)
 
56
result
Saturday Under 19 Women 8+ 2:28 pm, 14 May 2022, PDT Final A
Brentwood College School (Maiorino, A)
U17
(7:16.26)
Shawnigan Lake School (Monroy, M)
(7:19.52)
Brentwood College School (Lalonde, E)
(7:21.03)
St. Michaels University School (Yee, S)
(7:27.75)
Delta Deas Rowing Club (Steel, M)
(7:43.8)
   
55
result
Saturday Under 19 Men 8+ 2:19 pm, 14 May 2022, PDT Final A
Vancouver College (Lui, E)
(6:14.53)
St. George's School (Houston, J)
(6:19.43)
Shawnigan Lake School (Lupton, O)
(6:36.21)
       
 
  Page 1/3Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

70 records. Export as CSV

If appropriate, the next race for a crew is shown as race number, race type, lane number.