logo

Brentwood 2018


 
  Page 1/7Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

Race Group Event Start time v Qualify Place 1 Place 2 Place 3 Place 4 Place 5 Place 6 Place 7
173
result
B Under 19 Novice Women 4+ 11:09 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (Tung, N)
(6:10.35)
Pocock Rowing Center (Paterson, G)
(6:19.83)
Holy Names Academy (Collins, G)
(6:22.41)
Lake Oswego Community Rowing (Tripuraneni, I)
(6:22.91)
Green Lake Rowing Club (Eamer, G)
(6:25.24)
Bainbridge Island Rowing (Montgomery, E)
(6:25.73)
 
172
result
B Under 19 Novice Men 4+ 11:02 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Green Lake Rowing Club (Bedwell, A)
(5:37.6)
Pocock Rowing Center (Sikora, S)
(5:45.28)
Brentwood College School (Whittle, H)
(5:48.57)
Vashon Island Rowing Club (Fossan, J)
(5:56.06)
Seattle Preparatory School (Anandam, A)
(6:03.74)
Lake Oswego Community Rowing (Michie, A)
(6:15.11)
 
171
result
B Under 17 Novice Women 8+ 10:55 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Olympia Area Rowing (Crutsinger-Perry, C)
(5:53.21)
Holy Names Academy (Kline, A)
(5:53.27)
Mount Baker Rowing Club (rubin, H)
(5:55.54)
Pocock Rowing Center (Sanchez, I)
(5:59.3)
Green Lake Rowing Club (Cardines, G)
(6:01.05)
Shawnigan Lake School (Kim, A)
(6:07.98)
 
170
result
B Under 17 Novice Men 8+ 10:48 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Olympia Area Rowing (Vanneste, F)
(5:19.35)
Mount Baker Rowing Club (Standifer, C)
(5:23.55)
Bainbridge Island Rowing (Arnsdorf, J)
(5:29.72)
Pocock Rowing Center (Cole, M)
(5:34.94)
Lakeside School (Husick, B)
(5:36.38)
Green Lake Rowing Club (Killian, N)
(5:59.18)
 
169
result
B Under 17 Lwt63 Women 4+ 10:41 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Shawnigan Lake School (Brigden, O)
(6:12.07)
Seattle Preparatory School (Svensson-Stewart, E)
(6:14.95)
Claremont Sports Institute (Cunningham, C)
(6:15.36)
Victoria City RC (Juniors) (Regosa, S)
(6:16.47)
Lakeside School (Zhang, T)
(6:26.39)
Holy Names Academy (Lederer, S)
(6:38.31)
 
168
result
B Under 17 Lwt72 Men 4+ 10:34 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Vancouver College (Planas, E)
(5:25.92)
St. George's School (Maiorino, G)
(5:26.26)
Victoria City RC (Juniors) (LePage, L)
(5:26.86)
Green Lake Rowing Club (Kaiser, A)
(5:28.36)
Vancouver College (Cho, B)
(5:41.06)
Lakeside School (Mitchell, N)
(5:53.59)
 
167
result
B Under 19 Women 2x 10:27 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Crofton House School (Luo, E)
(5:52.44)
Victoria City RC (Juniors) (letham, p)
(5:54.3)
Olympia Area Rowing (Merrifield, A)
(5:57.37)
Seattle Preparatory School (Conaty, E)
(6:01.21)
Holy Names Academy (Olson, M)
(6:03.13)
Vancouver Rowing Club (Byrne-Atkins, S)
(6:17.21)
 
166
result
B Under 19 Men 2x 10:20 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Seattle Preparatory School (Heid, M)
(5:18.72)
Oregon Rowing Unlimited (Hatcher, S)
(5:20.89)
Lakeside School (Staley, J)
(5:25.46)
Nanaimo Rowing Club (Rogers, I)
(5:26.86)
Claremont Sports Institute (Donnecke, L)
(5:27.77)
Delta Deas Rowing Club (Torok, Q)
(5:28.27)
 
165
result
B Under 19 3V Women 4+ 10:13 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Pocock Rowing Center (Borentstein, S)
(6:04.38)
Mount Baker Rowing Club (Stern, I)
(6:05.89)
Bainbridge Island Rowing (Montgomery, P)
(6:08.75)
Victoria City RC (Juniors) (Newman, J)
(6:09.72)
Holy Names Academy (Engley, C)
(6:15.6)
Holy Names Academy (Rataezyk, O)
(6:49.27)
 
164
result
B Under 19 3V Men 4+ 10:06 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Victoria City RC (Juniors) (Konnila, J)
(5:17.42)
Green Lake Rowing Club (Thurston, N)
(5:18)
Mount Baker Rowing Club (Gold, A)
(5:23.48)
Brentwood College School (Whittle, H)
(5:27.17)
Pocock Rowing Center (Sikora, S)
(5:30.3)
Mount Baker Rowing Club (Hammond, Z)
(5:49.84)
 
163
result
B Under 17 Women 2x 9:59 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Burton Beach Rowing Club (Kelly, K)
(6:00.28)
Victoria City RC (Juniors) (Corwin, N)
(6:04.05)
Gorge Narrows Rowing Club (Fraser, S)
(6:10.37)
Shawnigan Lake School (Hall, G)
(6:16.15)
Maple Bay Rowing Club (Warren, M)
(6:16.45)
Salt Spring Island Rowing Club (Sladen-Dew, C)
(6:17.55)
 
162
result
B Under 17 Men 2x 9:52 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Olympia Area Rowing (Richter, A)
(5:30.33)
Victoria City RC (Juniors) (Marcovitz, O)
(5:34.22)
Oregon Rowing Unlimited (Zimmermann, M)
(5:37.64)
Shawnigan Lake School (Addison, S)
(5:38.82)
Seattle Preparatory School (Maggiore, G)
(5:39.99)
Claremont Sports Institute (Raschdorf, M)
(5:41.92)
 
161
result
B Under 19 JV Women 4+ 9:45 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Mount Baker Rowing Club (Jensen, C)
(5:44.48)
Pocock Rowing Center (Mirabile, M)
(5:47.33)
Holy Names Academy (Lederer, S)
(5:52.51)
Holy Names Academy (Engley, C)
(5:57.76)
Green Lake Rowing Club (Rhodes, A)
(5:59)
Mount Baker Rowing Club (hartman, b)
(6:02.57)
 
160
result
B Under 19 JV Men 4+ 9:38 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Green Lake Rowing Club (Wolfson, E)
(5:13.25)
Mount Baker Rowing Club (Kubiniec, O)
(5:17.05)
Olympia Area Rowing (bird, E)
(5:20.85)
Lakeside School (Sandoval, C)
(5:21.58)
Pocock Rowing Center (Hoffer, E)
(5:29.03)
   
158
result
B Under 19 Lwt63 Women 8+ 9:31 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Mount Baker Rowing Club (Audejaitis, R)
(5:16.59)
Green Lake Rowing Club (Kay, E)
(5:19.74)
Holy Names Academy (Angulo, I)
(5:20.5)
Pocock Rowing Center (Hasija, A)
(5:28.48)
Bainbridge Island Rowing (Montgomery, P)
(5:31.58)
Lakeside School (Mittal, A)
(5:33.17)
 
156
result
B Under 19 Lwt72 Men 8+ 9:24 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Mount Baker Rowing Club (Moy, C)
(4:38.65)
Green Lake Rowing Club (Kaiser, A)
(4:41.68)
Pocock Rowing Center (Borenstein, G)
(4:42.06)
Vancouver College (Vela, S)
(4:43.15)
Victoria City RC (Juniors) (Konnila, J)
(4:49.03)
Bainbridge Island Rowing (Liberman, V)
(4:49.43)
 
155
result
B Under 19 Women 4+ 9:17 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Green Lake Rowing Club (Grim, L)
(5:26.56)
Holy Names Academy (Diaz, H)
(5:28.8)
Bainbridge Island Rowing (Zachariah, O)
(5:38.31)
Victoria City RC (Juniors) (Vasko, M)
(5:38.7)
Mount Baker Rowing Club (Audejaitis, R)
(5:46)
Pocock Rowing Center (Kaplan, S)
(5:47.17)
 
154
result
B Under 19 Men 4+ 9:10 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Brentwood College School (Holmes, E)
(4:59.91)
St. George's School (Qiu, Y)
(5:05.07)
Mount Baker Rowing Club (Gold, A)
(5:07.36)
Green Lake Rowing Club (Wallace, D)
(5:08.02)
Lakeside School (Friedman, K)
(5:11.14)
Pocock Rowing Center (Stewart, K)
(5:15.41)
 
159
result
B Under 17 Lwt63 Women 8+ 9:03 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Shawnigan Lake School (Kim, K)
(5:41.89)
Olympia Area Rowing (Cope, D)
(5:48.47)
Green Lake Rowing Club (Eamer, G)
(5:50.88)
       
157
result
B Under 17 Lwt72 Men 8+ 8:56 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Vancouver College (Planas, E)
(4:53.96)
St. George's School (Fung, E)
(5:01.89)
Victoria City RC (Juniors) (LePage, L)
(5:05.55)
Pocock Rowing Center (Sikora, S)
(5:05.84)
Brentwood College School (Bakshi, A)
(5:18.05)
Claremont Sports Institute (Cunningham, C)
(5:30.44)
 
153
result
B Under 17 Women 4+ 8:49 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Burton Beach Rowing Club (Ryan, A)
(5:51.74)
Shawnigan Lake School (Brigden, O)
(5:55.83)
Pocock Rowing Center (Borentstein, S)
(6:15.06)
St. Michaels University School (Chow, J)
(6:23.27)
Brentwood College School (Taciuk-Cabrolier, M)
(6:26.69)
Green Lake Rowing Club (Kerrigan, L)
(6:43.77)
 
152
result
B Under 17 Men 4+ 8:42 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
St. Michaels University School (LeBlanc, E)
(5:28.8)
Brentwood College School (Long, E)
(5:35.55)
St. George's School (Fung, E)
(5:41.67)
Vancouver College (Cho, B)
(5:42.68)
Mount Baker Rowing Club (Hammond, Z)
(5:54.09)
Lake Oswego Community Rowing (Aghdaei, Z)
(5:54.96)
 
151
result
B Under 19 JV Women 8+ 8:35 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Mount Baker Rowing Club (hartman, b)
(5:17.08)
Holy Names Academy (Angulo, I)
(5:17.94)
Pocock Rowing Center (Mirabile, M)
(5:22.36)
Green Lake Rowing Club (Rhodes, A)
(5:22.8)
Holy Names Academy (Lederer, S)
(5:44.18)
Bainbridge Island Rowing (Taylor, A)
(5:57.06)
 
150
result
B Under 19 JV Men 8+ 8:28 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Mount Baker Rowing Club (Gold, A)
(4:41.69)
Green Lake Rowing Club (Wolfson, E)
(4:44.2)
Pocock Rowing Center (Hoffer, E)
(4:50.33)
Lakeside School (Sayala, T)
(5:00.75)
     
149
result
B Under 19 Lwt63 Women 4+ 8:21 am, 29 Apr 2018, PDT Final A
Mount Baker Rowing Club (Tran, T)
(5:43.71)
Holy Names Academy (Diaz, H)
(5:44.47)
Lakeside School (Zhang, T)
(5:57.24)
Oregon Rowing Unlimited (Beard, R)
(6:00.19)
Bainbridge Island Rowing (Montgomery, P)
(6:00.38)
   
 
  Page 1/7Next Page >

Show 10 25 50 100 250 per page Show all

163 records. Export as CSV